Allods Online populacja

Witam

Własnie zaczalem grac w Allodsa ( 2-3 dni ) Stad moje pytanie czy ta gra ma przyszlosc ? Serwery sa ciagle ,,wolne " po miescie biega malo osob. Zatem czy warto w nia grac?

Zależy jaki masz lvl i o jakie miasto Ci chodzi. Wiadomo ludzie nie stoją w miejscu. Jakieś 3 dni temu grałem i było dużo ludzi, a to w mieście, a to gdzieś dalej na misjach. Czy gra ma przyszłość? według mnie tak, bo jest solidna mili ludzie a IS to jakoś mi nie przeszkadza. Mi jak podoba się gra to na nic nie zwracam uwagi i gram dla przyjemności oczywiście mogę coś zakupić z IS, bo wiadomo trzeba wspomóc twórców z 50/100 zł mogę wydać to jakieś straszne nie jest. Czyli, jeżeli Tobie się podoba gra to nie widzę przeciwwskazań :).

Ja bym powiedział tak,ludzie odchodzą pomału z serwera TEP.Gra jest dosyć czasochłonna i dlatego co raz mniej ludzi gra na serwerze.Ale ogólnie gra jest dobra , może sam do niej wróce

Nie, ta gra nie ma przyszlosci.

gra może sama i ma ale nie z taką polityką jaką sugeruje gpotato już nie wspomnę o kompletnej ladze na polskim serwerze ;/

WitamWłasnie zaczalem grac w Allodsa ( 2-3 dni ) Stad moje pytanie czy ta gra ma przyszlosc ? Serwery sa ciagle ,,wolne " po miescie biega malo osob. Zatem czy warto w nia grac?

Warto, Allods jest jedną z najbardziej rozbudowanych gier f2p - dopracowane instancje, przeróżne formy pve, dużo pvp w różnej postaci, crafting, dużo klas / jeszcze więcej możliwosci kombinowania przy buildach - to po prostu jest solidna gra zawierająca wszystko co powinno mieć dobre mmo. Co do populacji, to trzeba sobie uświadomić, że Świat gry jest na prawdę imponujący i na dobrą sprawę co kilka lvli zmieniamy mapkę, więc z jednej strony się nie nudzimy, ale z drugiej strony ciężko żeby w którymś miejscu były tłumy, jak niektórzy siedzą w mieście i crafcą, inni robią instancje, albo przechodzą jedną z kilkudziesięciu mapek pve, jeszcze inni są na instancjach albo w astralu.

Ktos zorientowany moze odpowiedziec ? jaka jest populacja na PL serverze? czy ludzie zaczynaja grac czy same high lvle juz? i pustki?

Ktos zorientowany moze odpowiedziec ? jaka jest populacja na PL serverze? czy ludzie zaczynaja grac czy same high lvle juz? i pustki?

Połączyłem dwa tematy, bo wydawały się bardzo podobne.

ok , nie ma problemu

Mi się zaś wydaje że nie ma sensu zaczynać przygodę z Allods na PL serwerze.Ok na początku grało sporo ludzi,a teraz ? populacja jest bardzo niska,nie zdziwię się jak zaraz wyłączą serwer TEB.

Co do samej gry , gra jest całkiem dobra na pewno należy do czołówki gier f2p.

No ja powiem tak..gra Allods online jest spoko ,naprawde dobre mmo.Dobre questy ,ciekawe ,exp zdobywa sie głównie na questach .Fajne klasy postaci i dużo klas przede wszystkim .Ciekawy rozwój klasy postaci znaczy build ,każdą postać można rozwinąć praktycznie na trzy sposoby.Fajne z sensem zrobione instancje.Pvp też fajne ,dobrze rozwiązane ,mamy dwie frakcje i od 22 lvl obie frakcje się spotykają ponieważ maja questy do zrobienia w tych samych lokacjach więc jest dym.Jest opcja ,że jak idziesz na te wspólne lokacje odpalasz opcje "podnieś flage" przeciwnicy widzą cie na czerwono no i wiadomo mogą ci zaatakowac ,natomiast jeśli chcesz spokojnie porobić questy nie odpalasz tej flagi i jesteś neutralny wtedy spokojnie queścisz sobie ..to tak w dużym skrócie .Nie chodzi o to że chcem cukrować tu na temat tej gry ale jest naprawde grywalna i dobrze zrobiona .Jedyne czego na przykład mi może troche brakować to bardziej mrocznego klimatu [w sensie grafiki] i większej dynamiki w walce ,no ale wtedy pójde sie wyżyć w C9 ..o taka moja opinia. Mówiłem to ja Wacław Jarząbek ..łubu dubu ;]

Ogółem jak dla mnie szkoda gry. Porządna, droga produkcja, która ostatnio radzi sobie coraz słabiej. Od zawsze miałem bzika na punkcie WoWa. Chciałem w niego zagrać, jako że byłem ogromnym fanem Warcraft'a 3. Niestety zawsze odrzucał abonament, bo jeszcze na siebie nie zarabiam. Na szczęście bzik już dawno mi minął i mimo że nie grałem, to udało mi się to przeżyć bez bestseller'a Blizzarda. No, ale wiadomo że czasem szukało się tych najlepszych, darmowych klonów owej produkcji. Próbowałem wielokrotnie, w różnych odstępach czasu Runes of Magic, ale nigdy nie mogło mi podejść. Zawsze kończyłem na jakimś 10-15 lvl. Swego czasu nawet miałem zamiar zagrać w Allodsa, ale odrzucił mnie IS. Według mnie to właśnie nim gZiemniaczki sobie naskrobały. Sporo graczy odeszło, odstraszyli na starcie nowych i ogółem spaprali sprawę. Trochę zbyt zachłannie. Po otworzeniu polskiego serwera nawet się skusiłem zagrać, bo IS już tak nie straszy, ale po dojściu do pierwszego większego miasta odpadłem. Po prostu średnio trawiłem ten klimat, a w dodatku questowanie solo strasznie mnie nudziło. Odpuściłem sobie i do tej pory nie wróciłem. Gry i społeczności mi szkoda, bo najgorsze co może być to właśnie społeczność widząca jak ich gra umiera, pustoszeje. Żałuję w sumie, że Rosjanie podczas tworzenia Allods zdecydowali się na hybrydę. Osobiście nie lubię tego klimatu (chociaż to pierwsze większe miasto szczególnie mnie odstraszyło) i uważam, że typowe fantasy, nawet w stylu WoWa (tak, to byłaby totalna

zrzynka) sprzedałoby się dużo lepiej.

Mało osób w to gra, i cały czas playerzy odchodzą.

Ja myśle ,że przyczyny niskiej polulacji w grze Allods online mogą być co najmniej trzy.Pierwsza taka, że ktoś nie lubi klimatu a'la Wow ,no ale tu myśle że fanów klimatu wowopodobnego zawsze sie znajdzie sporo więc wykluczam tą przyczyne.Druga ,to może chodzić o IS [item shop] to wydaje się bardziej prawdopodobne ale z moich obserwacji wynika ,że kase z portfela trzeba wyłożyć naprawde na wyższych levelach kiedy chce się, że tak powiem być pro i trzymać fason w pvp z innymi high levelowcami.Trzecia,najbardziej wiarygodna moim zdaniem przyczyna jest taka ,że Allods to gra czasochłonna,wymagającą odrobine pomyślunku [chociaż by w kwesti buildu postaci ] .Dużo czasu trzeba spędzićna lokacjach robiąc questy a exp niezapie..ekhem ,sorry tak szybko.Wydaje mi sie że w Allodsie wytrwaja naprawde dojrzali [nie chodzi o wiek a o doświadczenie w grach mmo] gracze ,fani naprawde hard corowego "rzeżbienia" .Ja sam mam czasami ochote po kilku godzinach grania dziennie zalogować na server na przykład Vindictusa i poprostu bezmyślnie ponapier..tego no wiadomo ;]

20+ mozna nabic w dzien gora 2 ....

Ja posiadam postać na angielskiej wersji Allodsa i graczy wcale nie brakuje. Uważam, że jest dokładnie tyle, ile powinno. Nie ma przepychania się, spamu na kanałach a jak trzeba znaleźć kogoś do drużyny, to zawsze się udaje. Właśnie przez taki stan rzeczy ludzie na serwerze jakby bardziej ze sobą żyją. Poznają się mijając się gdzieś w mieście, bo kiedyś razem robili instancję.

A co do przesadnego IS i wydawania kupy szmalu...wydawca specjalnie dodał pewnego NPC, u którego możemy sobie zamienić złoto na ziemniaczki co jak dla mnie jest ukłonem w stronę graczy. Bo w jakiej innej grze jest to również możliwe?

Muszę się w dużym stopni zgodzić z Valgour'em - gra jest na swój sposób wymagająca, od czasu do czasu trzeba coś przeczytać ze zrozumieniem ;] - to na pewno eliminuje pewną grupę graczy, ale z drugiej strony to dobrze. Społeczność Allods online wypada na prawdę dojrzale na tle pozostałych gier f2p. A z tą marną populacją to bym nie przesadzał, codziennie widuje nową grupę low lvli w Nezeb. :D

Może po prostu Ci co się tu wypowiadają grali gejoelfikami i tam się robi pusto ? :]

Znaczy wiesz, ja na pustkę nie narzekałem, bo grałem na starcie polskiej wersji trochę. Swoją drogą grałem orkiem w Imperium ;]

Allods online PL jest jeszcze młody w końcu dadzą Kilka porządnych Aktualizacji i może wrócą gracze (Sarkazm)

Allods online PL dla mnie nie ma przyszłości chociaż sam gram

Ci ogarnięci gracze nie będą grać na PL żeby słuchać dzieci albo 10 godzin szukać ekipy tylko wybiorą Angielską Wersję gdzie nie spotkają Dzieci w wieku 10-12 lat

bo ci Młodsi przejdą na PL wersję gdyż nie umieją zbytnio Angielskiego i Lamią

Sam Się zastanawiam czy nie przejść na Angielską Wersję gdy nauczę się ogarniać

dla mnie PL wersja to po prostu Samouczek

jak dla większości zaczynających przygode z Allods a to co się nauczę w przyszłości wykorzystam na innej wersji gdzie spotkam dużo więcej graczy z wysokimi lvlami

Sytuacja na dziś:

Wersja PL - martwa, brak graczy i dysbalans frakcji z czego ta przeważająca to ciotki niechętne do PvP na którym gra się później opiera. Obecnie zaczynając nie znajdziesz nawet ludzi na instancje. Mało tego, brak nam bardzo ważnych aktualizacji przez co gra jest istną męczarnią.

Wersja EU/NA - biegają tam super koksy, które wpakowały w grę setki dolarów/euro. Najmniejsze zło jakie możesz spotkać to ludzi zabijających low lvli swoimi reinkarnacjami

have fun,

Sam Allods nie jest zły, ale jak to z f2p bywa bez mounta i z małym plecaczkiem będziesz się męczyć jak Jezus na drodze krzyżowej. To główny minus całości bo bez wpakowania prawdziwej kasy nie będziesz mieć tych dobrodziejstw przez ponad pół gry. Dopiero wtedy przy ostrym zaciskaniu pasa kupisz to na aukcji lub wymienisz golda na ziemniaczki do item shopu.

Polecam spróbować czegoś innego (Maestia, Sevencore itp)