Allods zmierza w stronę... F2P

Witajcie wszyscy zainteresowani.
Nie będę owijał w bawełnę, Allods od dawna był P2W nie ma się co oszukiwać. Jednak ostatnio coś się w tym temacie ruszyło.
O co mi chodzi? Bez recenzowania nowego patcha - teraz jest najlepszy moment na rozpoczęcie gry, każdy nowy gracz dostaje skrzynkę z darmowym boostem do 75lvl (max.80) oraz:
komplet run 6lvl (!) - to główny zarzut o P2W, koksów tym nie pokonamy, ale spokojnie pogramy na PvE i na PvP też ujdzie
fioletowy zwój na trinket- pomarańcz byłby lepszy, ale nie przesadzajmy
Study of Perfection - fioletowy na extra pkt. statystyk, lepszego nie ma
Green Mage Diary - czyli dodatkowe rubinki, do fioletu. Pomarańcz lepszy, ale nie daje wyraźnej przewagi i mało kto ma
Scroll of Sacrament - jak wyżej
Edict of Conclave - znów statystyki, nie wiem czy istnieje mocniejsza wersja
broń na 180dni - wszystkie z IS działają przez 180dni. Potem tracą staty i zostaje sam wygląd
komplet run 8lvl na miesiąc - potem zmienią się w okruchy, czyli w sumie może za pół darmo zrobicie jedną 7lvl
Mounty - nie trzeba wyjaśnień, całkiem szybkie

Czyli w sumie brakuje tylko dodatkowego slotu na kolczyk. Na forum ktoś podliczył ile trzeba na to wydać - coś koło 14200 BC, czyli… 142 euro(!!!). Tak są osoby, które wydały na grę równowartość samochodu. Niektórzy już narzekają, że nowi dostają więcej, niż oni uzbierali przez 7lat gry i starsi gracze też powinni to dostać.

Jeśli odbieracie tę wiadomość to przekażcie dalej (może góru coś naskrobie na stronie portalu). Nie wiem ile potrwa taki stan, ani na co zachorował wydawca, więc trzeba brać zanim wyzdrowieje.

2lajki

jezeli nie zabijemy koksow to gra dalej jest p2w bo musisz wydac kase by ich dogonic…zreszta ta gra jest wymarla to jaki sens w nia zaczynac grac ?..

A co z graczami, którzy dekadę temu logowali się na konto? Mam tutaj na myśli moment, gdzie była zmiana wydawcy (coś takiego), gdzie konta trzeba było przenosić - wtedy był to już koniec mojego grania.

1lajk

Grałam kilka dni temu w Allods Online, żeby przetestować tego Demonologa. Niestety kompletne pustki, spotkałam może z 4 osoby jak expiłam do 10 lvl?

Poza tym nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak, ale właśnie na 10 lvl skończyły mi się questy i utknęłam. Znalazłam questy od razu na 11 lvl i chyba po prostu zacznę je robić, Demonolog i tak wydaje się całkiem mocny i nie ma problemu z biciem kilku mobków na raz.

Niemniej szczerze nie wiem czy jest sens inwestować czas w tą grę. Patrzyłam to na rosyjskich serwerach jako tako jest ok, ale tam chyba wszyscy grają na wersji P2P (bo widziałam, że mają po 30k tych diamentów z IS więc chyba tyle nie kupili)

Akurat w Allodsie to nawet jak grałem parę lat temu, to na startowych lokacjach dużo osób się nie przewijało - wszyscy siedzieli na max lvlu. Do tej pory szukam gry z podobnym end game jak Allods (czyt. latasz statkiem w ekipie i tłuczecie jełopów po łbach, gdzie każdy za coś odpowiada - jeden steruje, drugi obsługuje główne działo, trzeci odpowiedzialny jest za skoki w przestrzeń, kilku strzela z armatek i pilnują barier statku).

W BDO niby to mam, ale głównie PvE i nie jest to aż tak dynamiczne (jeden steruje, a reszta strzela, więc lipa), a znowuż Archeage (w którym do końca nie wiem jak to wygląda) jest za mocno P2W.

Bardzo chciałbym zobaczyć takie rozwiązanie w WoWie, a grałbym jak pojebany. Może się doczekam jakiegoś dodatku, gdzie będzie się latało w takich wielkich sterowcach (np. gildią) i się tłukło innych, albo standardowo pływało na morzu.

Ekhm ekhm… Raz że w większości mmo spotykasz osoby głównie w miastach i na wyższych lvlach… a dwa że akurat trafiłaś na moment gdzie jest exp boost. I kazdy albo gra na swojej postaci, albo jak jest nowy to na wyboostowanej :P.

A co do “nie” zabicia koksów - dobry argument, słaby wniosek. Dobry argument bo nie zabijesz ich w tym co dostajesz z exp boosta. Ale słaby wniosek bo nie musisz wydawać kasy, a starczy porobić allodsy… ale oczywiście klapki na oczy :). A co do “wymarłej” gry to stety lub niestety szybciej tu o ekipę na cokolwiek w end game niż w większości innych tytułów f2p (wildstar, tera, aion i masa innych). No ale podejrzewam że odpadłeś na poziomie expienia, cóż, ta gra nigdy nie była dla ameb :slight_smile:

Jak już napisałem starzy gracze nie dostają NIC (niezależnie od tego czy logowali się przedwczoraj, miesiąc temu czy przed transferem kont). Przynajmniej na chwilę obecną, bo niektórzy narzekają na forum. Odnośnie pustek to już Loor napisał - na niższych poziomach zostali chyba tylko Ci, co zaczęli na krótko przed patchem i nikt im nie wspomniał prezentach. Reszta użyła boosta.
Jeszcze co do zabicia koksów - niektórzy grają tylko na PvE. A to co dostaniesz do tego wystarczy. Przed patchem jako tank parę razy leciałem z takimi graczami jak Highroller (runy 13 i co tam jeszcze jest) i jakoś mnie z party nie wyrzucili.

Moje konto ma z rok i dostałem boosta. I przypominam, że boost jest na KONTO, nie na postać.
Jest ktoś chętny zacząć od 75lvl?

Ktos ma zamiar grac ?:slight_smile: podobala mi sie kiedys ta gra demonolog ciekawa postac jeszcze na 75 lvl :3 jesli jest jakas wieksza grupka ludzi dajcie znac i pobieram :slight_smile: nawet tak o pograc sobie jakis czas poki koksy nas nie wkurza :stuck_out_tongue:

Nie no super grac w gre ale tylko pve…ludzie gra jest p2w i bedzie p2w poki nie usuna z gry run tyle w temacie juz nie raz mieli je usuwac i jakos im to nei wychodzi. Poki one beda nie ma sensuw ogole odpalac gry bo poprostu kazdy zjada Cie na hita kto placi kase . PS. ludzie nie maja juz 15 lat zeby no life 24/7 aby farmic gold :slight_smile:

Ta gra nie jest wymarła gra od groma ludzi ja mam ronki 9x3 z tylu 8 i 2 siódemki dziś na 10 Bg przegrałem 3 liczy się taktyka jak masz w party koksa co ma 13 na 13 on nie wygra za ciebie 6 na 6 teraz po patchu 6x6 do lvl i latania na allody wystarczą to fakt ale jest ciężko pojebało się ruskom jak z torami , ale to dobrze bo jest ciężko każdy przyzwyczaił się .A kurcze wezme merców za darmochę oczywiście i wio koniec zabawy ,wszyscy poszliśmy na łatwioszkę a teraz wejć na alloda poleć to jest ciś żeby go zrobić do końca ,Brak mi tylko statków którymi lataliśmy moj został chyba na 12 lvl a teraz chyba 24 lvl jest oj . Ateraz poważnie jak się ktoś przyczepi że krzywo pisze to palec mu w oko

Zaznaczam że nie jestem w pełni trzeżwy ale wiem co mówie

1lajk

@Propagandzista możesz podać link gdzie to co napisałes jest opisane? Bo nigdzie na stronie Allodsa tego nie mogę znaleść.

Ma juz chyba wiem o co biega na EU Nie robiłem konta więc nie wiem , zle na RU robilem i tam ze skrzynek dostajesz mount runki roznosci przeroznosci ale one maja okres waznosci Przynajniej tqam gdzie maja inne tory nisz my załóż konto stwóż postać na EU i sie zobaczyszz gra jest fajna jest kupe luszi jest kupe gildi i jest kupe nienawisci i czasem nie wiadomo dla czego czasem milej jest grac z franbcuzami bo haha bo ich nie rozumiemy a to dcebile nic grac nie potrafia. Ogólnie jestem jeszcze bardziej pijany niz wczesniej ale polecam kazdemu Allodsa nawet z 4x4 t5ez swietnie sie mozna bawic pozdrawiam polecam jak cos to PW i tak zaraz zasne jak mis na zime tak ja na wiosne a jaja se robie zapraszam z wszystkich do allodsa

Na forum znalazłem tylko temat jakiegoś frustrata co beczy, że na start dostaje się lepsze przedmioty niż on ma po 7 latach gry( WTF?) i chyba narobił screenów co się dostaje tylko dużo tego to nie wiem jaka to prawda: Łapcie:
https://imgur.com/a/KstOp

A kij z nim niech płacze , jak ktoś jest pierdoła to będzie tak go natura stworzyła ja gram nie mniej czasu i nie będę płakał że nowi to dostali to czy tamto a ja to kupić musiałem , 7 lat temu (żarcik) rządził Garbaczow i było gPotato teraz jest Maycom i rządzi Putin :slight_smile: A ja Zrobię sobie nowe konto dziś i kurna sprawdzę co wy mi tu wypisujecie za brednie że takie kokosy dają bo coś faktycznie tu za pięknie to wygląda

Pogralbym ale spojrzalem na gameplay I stwierdzilem ze po co skoro I tak gram w wowa a to wyglada identycznie tylko ze gorzej I p2w xd

Zrobiłem nowe konto zagrałrm godzine myszką klikałem i faktycznie 7 a więcej lat i wydanej kasy poszło się jebać. Postać którą stwożyłem godzinę temu po małych przerubkach będzie indentyczna do moiej lub lepsza (tu przesadziłem z deczka) ale co jeszcze 80 lvl mam 75 juz a skrzynke jeszcze do otwarcja na 80 lvl ja pierdole , teraz się nie dziwie temu Frustratowi z forum sam się wkurwiłem . Pół dnia grania ogarnięcia podtaci gość może zemną na allody latać, a co gorsze na BG mnie zajebać żeby ie ludziska z którymi gram jevnołbym w tej chwili czyt odinstalował Allodsa

Hej , stworzyłem postać Paladyn jak ktoś jest chętny pisać w grze "Czerwol"
gram do godziny 10, a później po powrocie z pracy około 20 :slight_smile:

Listę prezentów, żale graczy itp. znajdziesz tym temacie:
https://allods.my.com/forum/index.php?page=Thread&threadID=23933&pageNo=5

To już nie jest po polskiemu :frowning: ebać te bonusy skora ja ni w ząb po innemu. :frowning: Ale kiedyś to była moja gra top 1 :wink: