ArcheAge 6.0 i AAU i Black Desert Online - porady 🙂

W BDO ekonomia jest sterowana przez twórców jeśli chodzi o market (są progi min max danego produktu). Można zarobić na każdej rzeczy jaką robisz, ale najlepszym zarobkiem jest enchant. W Archeagu cała ekonomię rozj… przez bugi i exploity. Sam miałem 6 ulepszonych farmhousów i grałem na 3 kontach i tak naprawde sprzedawałem produkty z farm bo nic nie opłacało się robić na sell z tego, trading też leżał. I co by nie mówić system ekonomi jest najlepszy w BDO nie ma lepszego w żadnym mmorpg jakie grałem.
Jeśli chodzi o combat w AA jak bardziej zbalansowany i nie ma postaci dobrej na każdego przeciwnika. W BDO nie ma różnicy kim grasz bo i tak wszyscy latają w tym samym gearze.
Na koniec powiem tak. Zawsze kibicowałem AA, ale bugi i exploity i ogólnie zlewanie graczy (GL z pisaniem do supportu) tą grę zniszczyły. Jeśli nigdy nie grałeś w BDO to polecam, chociaż ja po 4 kontach ostatecznie dałem sobie spokój z tą grą. Już nie mam co w niej robić. A i nie sluchaj, że ta gra to p2w, bo ludzie co piszą takie brednie to nieogary co g… wiedzą. Będziesz chciał pomocy to pisz. Na ostatnim końcie ubrałem się w 4 miechy, gdzie te nieogary nawet po 2 latach tego nie zrobiły. Pozdrawiam.

Klas postaci jest 220, z czego ponad 150 jest popularnych. Wspomniany przeze mnie DR na arenach nie ma najmniejszych szans. Tam królują hybrydy archer/melas, mag/melas, mag/tank itp. Jak ktoś ma auramancy i defense to nie chcą z nim walczyć (w każdy na każdego) bo jest nie do wyklepania (2H tu nie pomoże). W polu bardzo popularna klasa to blighter (battlerage, shadowplay, defense) głównie z magiczną tarczą, gdyż ważny jest balans, ale można spotkać z tą klasą także gracza z 2H.
https://archeage.gamepedia.com/Classes

Nadto rozważ, czy nie lepiej przy stabilnej obronie dwa razy klepnąć z mniejszą siłą melasa bez tarczy mającego silniejszy atak. ;D

Bardzo silny melas to także abolisher.

A tu w migawce Leviathan.

Ynys Guardian Ring - pierścień dla healera

Zależności dropu w BDO. Czy macie ma maxa wykorzystane Wasze CP?

Leviathana w serii AA /AAU robimy w Niedzielę (jako trzeciego dużego bossa z rzędu- zaczynamy od Krakena). By wytrzymać ataki w defensywie wystarczy może ok 10 kgs przy silnym leczeniu w grupie. (długa zabawa z dużymi odległościami do pokonania na wodzie - ale frajda niesamowita)

13 sierpnia spodziewana jest nowa obszerna aktualizacja, w której m.in. nowy dungeon na Aegis island. Ale by być dopuszczonym do niego trzeba przejść wcześniejsze DLC.

powielam mój post to może w przyszłości Polacy zdominują serię AA ze średnią 17kgs :blush: i wyprzemy Rosjan, którzy mnożą się, a cyrylica jest coraz bardziej powszechna na czacie

Rozumiem, że piszesz o AAU. Przy wykorzystaniu ArchePassów na jednym mainie i alcie masz 2880 labora z gry online/offline i nadto MINIMUM 6 potek laborowych na dobę 1000,975,951,927,833,700 i kolejne jak masz ochotę. A ogranicza Cię nie złoto (paczki z GS), czy labor (którego jest nadmiar)

tylko infuzje i honor points i GS (i czasowo zwoje)

, które trzeba pozyskać MAINEM w świecie gry.

Naturalnie infuzje i honor points i gilda stars - trzy składniki do zrobienia TYLKO MAINEM (lub altem zabierając czas maina przy gs i naparach) można robić systemem sztafetowym z żoną lub przyjaciółmi. :blush:

Więc po co Ci dodatkowe alty na dodatkowych kompach? Jak na dodatkowych altach pozyskasz scrolle i honor points?

Naturalnie bardziej doświadczeni zawodnicy lepiej zarobią na zaawansowanym crafcie ale tego opisywać nie będę.

Naturalnie mogę dogłębniej wytłumaczyć. Uważam, że AAU jest porządnie pomyślane i dodatkowe alty są zbędne przy celowaniu w topkę.

W serii AA doszły dwie nowe instancje, jedna na trzech, druga na pięciu graczy.

Byłem w tym dungeonie nowym. Robi się z AAU :cold_face: WoW.

http://forums.archeagegame.com/showthread.php?360740-The-Ipnysh-Sanctuary-Patch-Notes&_ga=2.157888825.2039877663.1597324330-278239954.1587111462

poszukuję gildii na serwerze Crazzian, jest może takowa co by przyjeła nooba ?
:stuck_out_tongue:

Jeżeli jesteś na niskim levelu to proponuję Ci byś skasował swoją postać i założył na serwerach Alexander lub Halnaak, gdyż na pięciu starych serwerach Europejskich instancje są połączone i będzie Ci znacznie łatwiej grać. Gra na nich też sporo Polaków.

Info - gdzie jest statek publiczny po ONYX na Europejskim serwerze Halnaak.

http://aau-cargo.com/Halnaak/actual

Także rozkład jazdy.

W serii AA/AAU dostaliśmy super prezenty darmowe rocznicowe.

Itemy laborowe są czasowe więc śpieszcie się.

Premiera ArcheAge 2 w 2022 przypuszczalnie.

te giereczki są Dead sami weterani zostali i ludzie z dobrym eq na lokacjach startowych spotkac gracza to musi byc cud

Czyżby troll? Na moim serwerze biegają nowi gracze. Kakao Games kupił w ostatnich miesiącach pakiet kontrolny

za ok 99 mln dolarów

. Czy dla sponsoringu, czy dla zysku?

ja w AAU na Alexandrze nie widze nikogo :smiley:

Na Halnaaku są tłumy. Nowi gracze też są. Może Alexander stał się serwerem niszowym.

Napewno obadam jestem początkującym i nie wiem jak prezentuje sie populacja na endgamie :smiley: Więc może troche pochopnie oceniłem gierke jako “dedówke”

Obrona zamku w Marcala

W BDO mamy sporo nowego contentu związanego z nowym regionem O’Dyllita.

W AAU nowa linia questów

W serii AA/AAU nowa kraina, nowe opcje, nowy
ArchePass i sporo nowego contentu. I jak zwykle u nas na serwerze dzikie tłumy.

http://forums.archeagegame.com/showthread.php?361409-The-Rise-of-Nehliya-Patch-Notes&p=2791262#post2791262

I dodatkowo nowy festiwal. Nie zapomnijcie, że na stronie GLYPH znajdziecie nową darmową skrzynkę z prezentami do wykorzystania na jedną postać.

Farmhand Guide
w sklepie istnieje darmowa skórka dla Waszego pomocnika Leśnej Wróżki
http://forums.archeagegame.com/showthread.php?361404-Farmhand-Guide