ArcheAge 6.0 i AAU i Black Desert Online - porady 馃檪

Akutalnie u偶ywam takie co艣 https://archeagecodex.com/us/calc/543325 a jakie艣 inne 3 drzewko zamiast vitalisy. 艢rednio lubi臋 gra膰 tarcz膮 wi臋c preferuje bardziej offtank tylko nie wiem czy takie co艣 na d艂u偶sza mete b臋dzie si臋 sprawdza膰. Chcia艂bym 偶eby 3 drzewko doda艂o troch臋 d艂u偶sze buffy bo i tak umiej臋tno艣ci do u偶ywania mam wystarczaj膮co i do艣膰 dobrze mi si臋 gra pod takie umki. Ale oczywi艣cie mog臋 si臋 przestawi膰 jak co艣 innego b臋dzie dawa艂o du偶o wi臋kszy bonus itp. Do tego wola艂 bym jednak u偶ywa膰 tego 2h axe no chyba 偶e to naprawd臋 z艂y pomys艂 na bro艅 to si臋 zmieni.
W czasie procesu bicia poziom贸w u偶ywa艂em tego skill Frenzy kt贸ry do艣膰 fajnie si臋 stackowa艂 i dawa艂 niez艂ego kopa rozumiem 偶e w p贸藕niejszej fazie gry jest on do niczego bo praktycznie ka偶dy bulid go wyklucza ?

Mo偶e mi kto艣 wyja艣ni膰 czym si臋 r贸偶ni Arche Age od BDO? Na razie mam wra偶enie, 偶e s膮 identyczne: cukierkowa grafika, obciachowe sukieneczki dla damskich postaci craftingi, domki, zwierz膮tka, p艂ywanie statkami i pe艂no 艣wiate艂 dooko艂a podczas walki - przy czym ArcheAge wygl膮da gorzej i ma z艂y PR, bo bugi.

Nie mam do艣wiadczenia w 偶adnym z nich. Ale prosz臋 bez argumentacji typu 鈥済ra X jest lepsza, bo jest najlepsza鈥.

Na jakie aspekty nacisk k艂adzie BDO, a na jakie ArcheAge? O BDO wiem, 偶e trzeba tam na pami臋膰 nauczy膰 si臋 pe艂no combos贸w, czy w ArcheAge te偶 tak jest? Czy w obu jest otwarte PvP?

@ BloodyReaper
Vitalism +Auramancy lub Defense +Vitalism to s膮 drzewka dla tanka z dwoma broniami 1H (w tym club) lub tarcza +1H club. I taki zawodnik jest praktycznie bardzo trudny do wyklepania w pvp//pve. Dla broni ofensywnej 2H axe s膮 klasy ofensywne np zast膮p Viatalism klas膮 Shadowplay i masz klas臋 DrakRunner (DR), w poni偶szym filmiku masz jak sobie ta klasa 艣wietnie radzi solo w jednym z loch贸w z broni膮 2H.

@ ReinRe
Gry s膮 wybitnie podobne, szerzej na ten temat masz w pierwszych postach tego w膮tku.
Ale tak skr贸tem to AA/AAU to gra kooperacyjna w oddzia艂ach do 100 os贸b, natomiast BDO to gra g艂贸wnie solo. Bardzo du偶o dziewczyn natomiast gra w nie g艂贸wnie dla housingu, kt贸ry w BDO jest portalowy, a w AA/AAU w 艣wiecie gry z bardzo rozbudowanym craftem i dzia艂em artystycznym z komponowaniem muzyki w艂膮cznie. Typ walki w BDO to non target, a w AA/AAU mieszany z naciskiem na tab target .
W obu jest otwarte pvp z pewnymi regu艂ami.

Czyli nie ma czego艣 pomi臋dzy DPS a TANK .
Rozwazalem DK ale wydawa艂 si臋 do艣膰 squshiy. Czyli wychodzi 偶e pomimo tylu drzewek i umiej臋tno艣ci sa 4 klasy typowy DPS fizyczny czy tam magiczny TANK, HEALER i BUFFER. Ja sobie my艣la艂em 偶eby po艂膮czy膰 PLATE z rozstawem 1/2 stamina 1/2 str do tego zmniejszenie obra偶e艅 magicznych i resilince. A 偶eby podnie艣膰 sobie obra偶enia zadawane u偶ywa膰 w艂a艣nie 2h Axe i w艂a艣nie szukam ca艂y czasz pod takie co艣 bulid lecz ci臋偶ko co艣 znale藕膰.
Chyba sobie odblokuje wszystkie drzewka i co艣 rozkminie.

W BDO ekonomia jest sterowana przez tw贸rc贸w je艣li chodzi o market (s膮 progi min max danego produktu). Mo偶na zarobi膰 na ka偶dej rzeczy jak膮 robisz, ale najlepszym zarobkiem jest enchant. W Archeagu ca艂a ekonomi臋 rozj鈥 przez bugi i exploity. Sam mia艂em 6 ulepszonych farmhous贸w i gra艂em na 3 kontach i tak naprawde sprzedawa艂em produkty z farm bo nic nie op艂aca艂o si臋 robi膰 na sell z tego, trading te偶 le偶a艂. I co by nie m贸wi膰 system ekonomi jest najlepszy w BDO nie ma lepszego w 偶adnym mmorpg jakie gra艂em.
Je艣li chodzi o combat w AA jak bardziej zbalansowany i nie ma postaci dobrej na ka偶dego przeciwnika. W BDO nie ma r贸偶nicy kim grasz bo i tak wszyscy lataj膮 w tym samym gearze.
Na koniec powiem tak. Zawsze kibicowa艂em AA, ale bugi i exploity i og贸lnie zlewanie graczy (GL z pisaniem do supportu) t膮 gr臋 zniszczy艂y. Je艣li nigdy nie gra艂e艣 w BDO to polecam, chocia偶 ja po 4 kontach ostatecznie da艂em sobie spok贸j z t膮 gr膮. Ju偶 nie mam co w niej robi膰. A i nie sluchaj, 偶e ta gra to p2w, bo ludzie co pisz膮 takie brednie to nieogary co g鈥 wiedz膮. B臋dziesz chcia艂 pomocy to pisz. Na ostatnim ko艅cie ubra艂em si臋 w 4 miechy, gdzie te nieogary nawet po 2 latach tego nie zrobi艂y. Pozdrawiam.

Klas postaci jest 220, z czego ponad 150 jest popularnych. Wspomniany przeze mnie DR na arenach nie ma najmniejszych szans. Tam kr贸luj膮 hybrydy archer/melas, mag/melas, mag/tank itp. Jak kto艣 ma auramancy i defense to nie chc膮 z nim walczy膰 (w ka偶dy na ka偶dego) bo jest nie do wyklepania (2H tu nie pomo偶e). W polu bardzo popularna klasa to blighter (battlerage, shadowplay, defense) g艂贸wnie z magiczn膮 tarcz膮, gdy偶 wa偶ny jest balans, ale mo偶na spotka膰 z t膮 klas膮 tak偶e gracza z 2H.
https://archeage.gamepedia.com/Classes

Nadto rozwa偶, czy nie lepiej przy stabilnej obronie dwa razy klepn膮膰 z mniejsz膮 si艂膮 melasa bez tarczy maj膮cego silniejszy atak. ;D

Bardzo silny melas to tak偶e abolisher.

A tu w migawce Leviathan.

Ynys Guardian Ring - pier艣cie艅 dla healera

Zale偶no艣ci dropu w BDO. Czy macie ma maxa wykorzystane Wasze CP?

Leviathana w serii AA /AAU robimy w Niedziel臋 (jako trzeciego du偶ego bossa z rz臋du- zaczynamy od Krakena). By wytrzyma膰 ataki w defensywie wystarczy mo偶e ok 10 kgs przy silnym leczeniu w grupie. (d艂uga zabawa z du偶ymi odleg艂o艣ciami do pokonania na wodzie - ale frajda niesamowita)

13 sierpnia spodziewana jest nowa obszerna aktualizacja, w kt贸rej m.in. nowy dungeon na Aegis island. Ale by by膰 dopuszczonym do niego trzeba przej艣膰 wcze艣niejsze DLC.

powielam m贸j post to mo偶e w przysz艂o艣ci Polacy zdominuj膮 seri臋 AA ze 艣redni膮 17kgs :blush: i wyprzemy Rosjan, kt贸rzy mno偶膮 si臋, a cyrylica jest coraz bardziej powszechna na czacie

Rozumiem, 偶e piszesz o AAU. Przy wykorzystaniu ArchePass贸w na jednym mainie i alcie masz 2880 labora z gry online/offline i nadto MINIMUM 6 potek laborowych na dob臋 1000,975,951,927,833,700 i kolejne jak masz ochot臋. A ogranicza Ci臋 nie z艂oto (paczki z GS), czy labor (kt贸rego jest nadmiar)

tylko infuzje i honor points i GS (i czasowo zwoje)

, kt贸re trzeba pozyska膰 MAINEM w 艣wiecie gry.

Naturalnie infuzje i honor points i gilda stars - trzy sk艂adniki do zrobienia TYLKO MAINEM (lub altem zabieraj膮c czas maina przy gs i naparach) mo偶na robi膰 systemem sztafetowym z 偶on膮 lub przyjaci贸艂mi. :blush:

Wi臋c po co Ci dodatkowe alty na dodatkowych kompach? Jak na dodatkowych altach pozyskasz scrolle i honor points?

Naturalnie bardziej do艣wiadczeni zawodnicy lepiej zarobi膮 na zaawansowanym crafcie ale tego opisywa膰 nie b臋d臋.

Naturalnie mog臋 dog艂臋bniej wyt艂umaczy膰. Uwa偶am, 偶e AAU jest porz膮dnie pomy艣lane i dodatkowe alty s膮 zb臋dne przy celowaniu w topk臋.

W serii AA dosz艂y dwie nowe instancje, jedna na trzech, druga na pi臋ciu graczy.

By艂em w tym dungeonie nowym. Robi si臋 z AAU :cold_face: WoW.

http://forums.archeagegame.com/showthread.php?360740-The-Ipnysh-Sanctuary-Patch-Notes&_ga=2.157888825.2039877663.1597324330-278239954.1587111462

poszukuj臋 gildii na serwerze Crazzian, jest mo偶e takowa co by przyje艂a nooba ?
:stuck_out_tongue:

Je偶eli jeste艣 na niskim levelu to proponuj臋 Ci by艣 skasowa艂 swoj膮 posta膰 i za艂o偶y艂 na serwerach Alexander lub Halnaak, gdy偶 na pi臋ciu starych serwerach Europejskich instancje s膮 po艂膮czone i b臋dzie Ci znacznie 艂atwiej gra膰. Gra na nich te偶 sporo Polak贸w.

Info - gdzie jest statek publiczny po ONYX na Europejskim serwerze Halnaak.

http://aau-cargo.com/Halnaak/actual

Tak偶e rozk艂ad jazdy.

W serii AA/AAU dostali艣my super prezenty darmowe rocznicowe.

Itemy laborowe s膮 czasowe wi臋c 艣pieszcie si臋.

Premiera ArcheAge 2 w 2022 przypuszczalnie.

te giereczki s膮 Dead sami weterani zostali i ludzie z dobrym eq na lokacjach startowych spotkac gracza to musi byc cud

Czy偶by troll? Na moim serwerze biegaj膮 nowi gracze. Kakao Games kupi艂 w ostatnich miesi膮cach pakiet kontrolny

za ok 99 mln dolar贸w

. Czy dla sponsoringu, czy dla zysku?

ja w AAU na Alexandrze nie widze nikogo :smiley:

Na Halnaaku s膮 t艂umy. Nowi gracze te偶 s膮. Mo偶e Alexander sta艂 si臋 serwerem niszowym.

Napewno obadam jestem pocz膮tkuj膮cym i nie wiem jak prezentuje sie populacja na endgamie :smiley: Wi臋c mo偶e troche pochopnie oceni艂em gierke jako 鈥渄ed贸wke鈥