ArcheAge 6.0 i AAU i Black Desert Online - porady 馃檪

No to opisz to Lore AA :wink: Bo jak narazie to tw贸j opis jest kr贸tszy ni偶 ten w metinie.
Swoj膮 drog膮 fajn膮 herezj臋 napisa艂e艣 o tym, 偶e ludzie graj膮 w AA 偶eby robi膰 housing, znaczy moja dziewczyna te偶 lubi simsy ale g艂贸wnie gra w mmorpg dla rywalizacji z innymi graczami ale co ja tam wiem. P2W najlepsze przecie偶 :smiley:
Teraz si臋 chcesz licytowa膰 gdzie wi臋cej os贸b pracuje nad gr膮? Czy ty wgl wiesz ile os贸b pracuje nad wowem ?
Co艣 ci poka偶e, pod tym linkiem masz dane liczone addonem o stanie online w WoW Classic (a jest to classic, nie retail ale nie martw si臋, nie ka偶e ci pr贸bowa膰 zrozumie膰 ile w sumie os贸b gra)

Jak ju偶 tak bardzo ci zale偶y na g艂upim por贸wnywaniu to pokaz mi ile ludzi gra w tego AA, skoro ta gra taka rozbudowana to na pewno ma jakie艣 komendy 偶eby sprawdzi膰 graczy chocia偶 po lokacjach czy cos :wink:
ps. nie ma tam azji jeszcze :wink:

Da sie w to grac w ogole nie dotykaj膮c pvp?

Nie :slight_smile:
Wszystkie wa偶ne farm zony, wszystkie high lvl zony s膮 pvp i nawet jak nie szukasz pvp to ono znajdzie Ciebie, wszystkie worldbossy tak samo tylko krainy pvp, bez pvp masz chyba tylko dungeony bo to instancje i lvling do 30 poziomu.

1lajk

no to co to za pve skoro wsz臋dzie jest wymuszane pvp鈥 w takim razie nie ma czegos takiego jak PVE w ogole tylko PVEVP? :<

Da si臋. Nie jest wsz臋dzie wymuszone PvP. W krainach pokojowych wojsko(NPC) broni graczy.
Tu np codzienny event z nagrodami dla spokojnych graczy - s膮 i inne instancje dla mi艂o艣nik贸w symulatora 偶ycia. W prowincjach mieszkalnych (kt贸rych jest ogrom) nie ma 偶adnych walk, jest wybitnie spokojnie. Nawet z艂odziejstwo zosta艂o uniemo偶liwione na prywatnych posesjach.

Tak偶e niekt贸re PvE maj膮 wy艂膮czony PvP, tak偶e mi臋dzy nacjowy . I wszystkie nacje pokojowo bij膮 Bossa. Nawet w Golden Plains Battle sk艂ady dru偶yn s膮 wymieszane ale tylko serwerowo.

Gra艂o si臋 w to sporo par臋 lat temu jednak teraz sceptycznie do tego podchodzi艂em bo grafika odstrasza艂a na tle konkurent贸w. Nawet jak na ten 2013 to AA strasznie kiepsko wygl膮da艂o ale po tym upgrejdzie to b臋dzie jednak grane w to Unchained.

Serdecznie zapraszam, Adam Ma艂ysz.

@ilikeonlypain
Pytanie czy mo偶na gra膰 w takie gry jak AA czy np. Aion bez dotykania PvP to tak jakby艣 zapyta艂 kumpla czy chce wypi膰 piwo bezalkoholowe. Te gry s膮 robione dla nas graczy PvP dla was s膮 takie tytu艂y jak FFXIV, GW2 czy ESO masz w czym wybiera膰

Pytanie czy te tytu艂y s膮 cho膰by w 10% tak rozbudowane jak ArcheAge. ESO to jest mroczny tytu艂 wi臋c i tak odpada i jest do gry singlowej. GW2 nie ma housingu, a FF14 ma wymuszony p艂atny abonament . Co do PvP w AA to jest wolna wola. Tak samo mo偶na by膰 mend膮 w AA, albo mo偶na by膰 uczciw膮 postaci膮. W grach mrocznych mo偶na by膰 chyba tylko mend膮.

Ja nie jestem graczem PvP, a bawi臋 si臋 w ArcheAge ponad 3 lata wybornie. Najfajniejszy dom mia艂em na wodzie. Czekan na nowe AA, bo czekam w pewnym sensie na darmowy housing.

Przepisy alchemiczne do Black Desert Online

https://bddatabase.net/us/recipes/alchemy/

呕e tak si臋 zapytam鈥 Co ty 膰pasz? Wojsko Ci臋 chroni w archeage?

Generalnie tak, wszystkie mapy 30+ lvl s膮 pvp LUB z ruchomym systemem, tzn. zmienia si臋 okresowo na teren wojny lub teren n-pvp.

Czyli jak b臋dziesz chcia艂 robi膰 questy to kto艣 Ci臋 mo偶e stukn膮膰.
B臋dziesz chcia艂 przewie藕膰 paczk臋 na jakiejkolwiek mapie poza tymi 7-8 pocz膮tkowymi to kto艣 Ci臋 mo偶e stukn膮膰.
Fishing? Ten co jest cokolwiek warty jest na strefach wojny.
Wy艂awianie okr臋t贸w? Tylko strefy wojny.
Cokolwiek znacz膮ce bossy? Tylko strefy wojny.

Gracz co chce za wszelk膮 cen臋 unika膰 PVP ma zablokowane jakie艣 85% gry, zostaje CI tak:
Spalenie labora, czyli w zale偶no艣ci od upodoba艅 sadzenie syfu na farmie, mining, crafting i tym podobne.
Z 2 instancje na kt贸rych najlepiej w og贸le i艣膰 afk i nie s艂ucha膰 pierdolet贸w tych co ludzie gadaj膮鈥 (red dragon, hiram city) trzeba ten syf robi膰, ale nikomu po 3-cim razie nie chce si臋 tego robi膰.
Z 8 dungeon贸w z kt贸rych w sumie b臋dziesz robi膰 z 1-2 jak b臋dzie Ci potrzebny dungeon z dunga a potem je olejesz lub b臋dziesz tylko robi膰 speed runy.
Na aktualnej wersji robi si臋 w sumie鈥 3 z 4 dost臋pnych boss贸w z liba, czyli jakie艣 5 minut na run i instancj臋 noryett臋 czyli instanc臋 w kt贸rej stoisz na 艣rodku i zabijasz 40-50 wave鈥檕贸w potwork贸w.
Reszta pve czyli wszystkie cokolwiek znacz膮ce bossy, z kt贸rych mo偶na si臋 podzieli膰 lootem w jakiej艣 wi臋kszej ekipie s膮 na strefach wojny.

Go艣膰 si臋 pyta o pve a ty mu m贸wisz, 偶e pvp na farmach nie ma鈥
Masz racj臋 na farmach pvp nie ma, ale pve te偶 nie.

Czy ty naprawd臋 rzuci艂e艣 tez臋, 偶e FF14 jest mniej rozbudowany jak archeage?
Same powierzchnie dungeon贸w w FF14 przedstawiaj膮 3x wi臋ksz膮 map臋 ni偶 t膮 dost臋pn膮 w archeage鈥

Ju偶 pomijam fakt, 偶e przed zagospodarowaniem przez graczy 80% mapy w archeage jest puste, po wstawieniu wsz臋dzie farm tylko jakie艣 50% przedstawia pustk臋.

Prosz臋 nie wprowadzaj ludzi w b艂膮d.

NIKT NIE ATAKUJE GRACZY W POKOJOWYCH KRAINACH. GRAM PONAD 3 LATA I I NIE ZNAM TAKIEGO PRZYPADKU, poza starciami gildyjnymi i w stolicach w obr臋bi臋 miasta.
Nie wprowadzam w b艂膮d . Map臋 liczy si臋 globalnie, a nie jakie艣 podzia艂y. Tak偶e AA jest bardziej rozbudowany je偶eli chodzi o crafting, housing i ca艂膮 mas臋 innych dziedzin jak np nauk臋 8 j臋zyk贸w lokalnych.

Policzmy mapki.

Na kontynencie p贸艂nocnym pk (player killer) mog膮 grasowa膰 zawsze poza strefami czasowymi pokoju 鈥 niebieskie mapki. Czyli dosy膰 cz臋sto trwa pok贸j w niekt贸rych krainach.

Na dw贸ch g艂贸wnych kontynentach Nuia i Haranya te偶 s膮 czasowe strefy pokoju - niebieskie mapki.

Nadto zielone i 偶贸艂te mapki to takie, gdzie trwa ca艂y czas pok贸j. Niebezpieczne mapki to te brudno-pomara艅czowe.

U Haranya 9 krain jest pokojowych wiecznie i 5 krain jest wojennych z czasowymi pokojami.

U Nuia 10 krain jest pokojowych wiecznie i 5 krain jest wojennych z czasowymi pokojami.

W krainach wojennych wojsko(NPC) broni niekt贸rych osad i miejscowo艣ci. W krainach wojennych poza okresem pokoju pk zawsze mog膮 nas obrabowa膰 jak wieziemy paczki i za艂atwi膰.

W krainach pokojowych jak wieziemy paczki ci膮gnikiem to z艂odziej nam mo偶e przej膮膰 paczki tylko w momencie jak, albo nie siedzimy za kierownic膮, albo jak wstali艣my i nie zabezpieczyli艣my pojazdu klawiszem Owner`s Mark (niebieskie oko) trwa 90 sekund i w czasie jego trwania naciskamy kolejne oko jakby nam si臋 roz艂adunek (za艂adunek) paczek wyd艂u偶a艂.

Na akwenach pewien obszar wok贸艂 kontynent贸w Nuia i Haranya jest chroniony. Na pe艂nych morzach i oceanie poza strefami chronionymi wsz臋dzie trwa wojna.

Na terenach pokojowych tocz膮 si臋 walki gildyjne, ale to jest osobny temat.

ps
Jest te偶 arena morska, jak i s膮 areny sezonowe dla spokojnych graczy. Bardzo fajne s膮 te偶 cotygodniowe zawody w 艂owieniu sportowym ryb dla spokojnych graczy na Mirage Isle.
Wstaw pe艂ne mapy globalne FF14 :slight_smile: to i ja wstawi臋 pe艂ne globalne AA i por贸wnamy.

Reasumuj膮c.
Low lvl lokacje s膮 wolne od pvp, lokacje w kt贸rych si臋 dzieje cokolwiek pve one s膮 strefami wojny.
Czyli wprowadzasz w b艂膮d.

Po co wogole odpisujecie temu 鈥渇anbojowi鈥 widac ze po za AA i BDO nie gral w zadne mmo i mysli ze AA jest jakies wyjatkowe i ma najabrdziej rozbudowane systemy ever 鈥 Karmicie tyko jakiegos 12 letniego trola鈥 Zosatwcie go w swoim jakze waskim swiecie :slight_smile: To jest jak walenie glowa o mur鈥 Nie przebijesz a tylko guza sobie zrobisz.

1lajk

Mnie np. on bawi :wink: No i w sumie temat dosy膰 偶ywy a i ludzie mo偶e zrozumiej膮 jaki typ graczy gra w t膮 p2w gr臋 :smiley:

1lajk

Nie wiem. Napisa艂em do kolesia by napisa艂 do mnie na discorda bo mam troche pyta艅 ale nic鈥

zero pomocy wi臋c na cholere ten temat w ogole istnieje?

Co napisa艂e艣 bo nie zajarzy艂em drugiej po艂owy:)?

No to poka偶 lepsze mmoXD? Tylko nie pisz 偶e Wow bo jebne.

A po co mam ci pokazywac? Skoro kazdy ma inne gusta ? Jaki w tym sens ? Bo z twoje wypowiedzi widze i tak ze nie wazne co napisze to bedzie 鈥渂eka xD鈥 wiec no 鈥 Dla mnie Final jest top 1 i ma o wiel bardizje rozbudowany crafting , housing , instancje niz AA. Ale po co mam to udowadniac takim osoba dla ktorych liczy sie tylko ich pkt widzenia ? I nie wazne jaki argukemt przedstawie i tka bedzie 鈥渪D鈥 Totalnie bez sensu 鈥

A liter贸wki si臋 wkrad艂y :wink: tak to jest jak si臋 na szybko co艣 pisz臋

Nie no ok FFXIV jest dobrze zrobion膮 gr膮. A gusta ka偶dy ma swoje i nie robi臋 beki. Mo偶e i kolega lubi BDO i AA jego sprawa, dla mnie jedynym sensownym mmo w tym roku zostaje AAU.

No wiesz, taka jest r贸偶nica mi臋dzy nami kt贸rzy po prostu maj膮 inne gusta a tymi maniakami :smiley: Cokolwiek napiszesz to : ALE AA TO MA NAJLEPSZE BO PATRZ JAKI BOSS PATRZ JAKI PIXEL SUPER DOM DRZEWKO NORMALNIE PVP JEST I MOTOR
Tak wygl膮da ta 鈥渞ozmowa鈥 gdzie wszystko jest najlepsze no bo przecie偶 AA rabin si臋 wypowiedzia艂. Poszli by ju偶 zapakowa膰 w te potki na labora a nie pisali jakich艣 g艂upot bo jeszcze ich kto艣 pos艂ucha i zmarnuj臋 czas na gr臋 p2w :smiley: