ArcheAge 6.0 i AAU i Black Desert Online - porady 🙂

A czy odpowiesz na moje pytania w takim razie?

Postaram się odpowiedzieć na wszystkie tylko żyję nie tylko internetem :slight_smile:

Czyli robienie instancji stojąc w mieście i nic poza tym to jest ten twój pve kontent tak xD? Bo z tego co pamietam to ten gniot na tym się opiera na staniu w mieście i robieniu instancji przez wyszukiwarkę party. Jeśli wow jest taka dobrą grą to na chu… classic robili? Nieważne jesteś zabetonowanym zwolennikiem jednego wspaniałego mmo jakim niby jest ten gniot wow. Szkoda czasu na polemikę z tobą.

Po prostu wstawiaj informację dotyczące gry. Zawsze to da jakieś spojrzenie na grę dla nowych graczy. A hejterzy do wowa wracać kolejną instancję klepać:).

Są PvE gdzie wszystkie nacje walczą wspólnie. Ale w większości walczy się oddzielnie. Czyli możesz być w party, czy raidzie tylko z osobami z tego samego kontynentu Nuia lub Haranya (po 3 rasy na kontynet).
Piratem można zostać za recydywę pk lub na życzenie i chyba potem można wrócić, ale tylko do nacji, z której się wyszło. Serwer też można zmienić (jest na to specjalny item).
Labor to punkty pracy. Pozyskuje się go w AA na afk i z łóżek, basenu, Golden Plains Battle itp. Ale przy grze za darmo też można uzbierać go, aż nadto. Aczkolwiek na abonamencie rośnie także offline. AAU i AA będą miały update grafiki, ale będą tak samo wyglądały. Grafika musi być taka, by kilkaset osób uczestniczyło w evencie bez lagów. I tak jest znacznie ponad przeciętną w MMOrpg.
Black Desert Online ma najładniejszą grafikę z MMOrpg, ale PvP i PvE to tam wybitnie cieniutkie jest. Ale jest sporo aktywności solo.

Ludzie z gearem mocno wypasionym mieli 2 lata temu w ok 25 osób z nim problem. Sam uczestniczyłem w takich raidach. Załatwić go można, albo z galleona, albo z armat, albo przez bardzo wielu wypasionych graczy. Melee tam nie podejdzie bo on sam tam nie stoi. Jak przyjrzysz się filmikowi to ci kolesie poza bossem stoją i nic nie robią. Dlaczego?

Dla postronnych obserwatorów - wodowanie galleona tak wygląda.

Rzeczywiście można walić tylko w niego i to nawet solo :slight_smile: . Fajne

Ad 1 . System walki to tab targeting, ale są też skille obszarowe i pasywne. Są klasy, które specjalizują się w teleportowaniu siebie i sojuszników. W miarę jak levelujesz postać odkrywają Ci się nowe skille. Czasami zmieniają mechanikę skilli, by było więcej zabawy. Każda klasa ma (16*3) 48 skilli aktywnych (klawiatura ma 101 klawiszy na ogół), więc jest sporo do nauki, a kombinacji jest multum.
Każde drzewko skili ma aktywnych skilli 12 i 6 pasywnych i 8 skilli ancestral. Najsilniejsze są comba i trzeba bardzo dużo praktyki, by osiągnąć mistrzostwo w fechtunku. Są areny, gdzie gear nie ma znaczenia i tylko technika się liczy.

ad2. grafikę bym wziął z BDO :slight_smile: , innych wad nie widzę. Po prostu AA niema konkurencji na rynku MMOrpg

Ad 3 gra w nią dużo Amerykanów i ludzi z zasobnym portfelem. Chyba ponad 60% codziennych graczy to abonamentowcy (darmowi i płatnicy). By być w TOP 100 to trzeba bardzo dużo kasy wydać. Grając całkiem za free można mieć maksymalnie ok 14kgs, płacąc do 18kgs.

ad4 Teraz jest 165 klas postaci, a z premierą AAU ma być ich 220. Grafika deklasuje WoWa i 90% MMOrpg, ale odstaje od BDO. Patrz ad1.

Na evencie możesz zmieniać 3 zapisane klasy, a u NPC wszystkie
gracz ma powyciągane skille na klawiaturę i gra jak na pianinie :slight_smile:
w jednym czasie może korzystać z 18 skilli i całej masy ich kombinacji także wieloklawiszowych. Same spamiętanie kombinacji jest nie lada wyczynem i używanie ich w zależności od sytuacji.
System Ci trochę podpowiada - naciskasz jakiś klawisz, zapalają Ci się obramówki innych klawiszy do comba itp, np healer widzi np kiedy skill mu się kończy obszarowy bo animacja znika itp

A poniżej trochę instancji do obejrzenia i aktywności z AA - ponad 4 godziny filmu.

A tak wygląda FF14 dla porównania chyba sama esencja z tego MMOrpg, czy jest coś może lepszego w nim?

I ocenić można samemu obiektywnie jakie możliwości ma jaki tytuł.

Kolejne bossy w AA tym razem na Aegis Island

UUuuuuuuu no tak, nie radzisz sobie z argumentacją odnośnie gry to trzeba ad personam :wink: Nie no pewnie, world questy polegają na staniu w party :wink: W na m+ przecież party finder zapisuje nie? xD W wowie twoja gra to sie chyba skończyła na zbieraniu skałek pod orgri to chyba faktycznie nie ma sensu polemizować. Powodzenia w P2W lub jak wolisz milionie lootboxow :wink:
ps. Tobą się pisze z dużej litery ale to chyba nie ma sensu tłumaczyć takiemu komuś

Na dużą literę nie zasłużyłeś. Kolejny mędrzec, gość przyszedł ludzi zachęcać do gry, no ale musiałeś się wpier… i gadać jakieś bzdety. Dla mnie wow to dno argumenty mam, ale ja nie muszę ich przedstawiać, bo po co, szczególnie takiemu betonowi jak ty, co całe życie w jednej grze spędził i łazi po artykułach i pieprzy swoje farmazony. Nie zachęcarz do gry to wyp… do wowa tyle w temacie.

3lajki

Ty masz jakiś problem osobowy ze sobą, ewentualnie problem z czytaniem ze zrozumieniem. Gość przyszedł pisać, że coś jest najlepsze (lepsze od wszystkiego innego i nie chodzi tylko o wowa) a akurat przykład wowa dałem bo TERAZ w niego gram, znam inne mmorpg jak i aa. Ale skoro “twój” zamknięty umysł na cokolwiek związanego z krytyką nie jest wstanie tego pojąć no to ok.
Swoją drogą ciekawa logika - ktoś ma odmienne zdanie to nie powinien się udzielać bo nie jest ze mną zgodny, dobry sposób na życie taka ignorancja :wink:

Rzygać się chce jak sie to czyta…

Po 1) Koleś założył ten post by zachęcić ludzi do gry… to jego sprawa co sie mu podoba i nie trzeba srać ogniem z dupska bo koleś uważa inną gre za lepszą.

Ta dyskusja w tym poście jest na poziomie ameb… WSZYSCY którzy w poście napisali " AHAHAH CHYBA SB ZARTUJESZ" i pochodne…
-nikt was nie pytał o zdanie na temat czy ta gra to gówno czy nie
jedna wielka gówno-burza o to kto ma rację gdy UWAGA: RACJĘ MA KAŻDY BO KAŻDY MA SWÓJ GUST…

To nie post do wyrażania zdania na temat ta gra wcale nie jest dobra a inicjatywa którą typek chciał podjąć <bardzo subiektywna swoją drogą więc do niczego tak rly… >

@MODERATOR come here and purge that heresy .__.

A wy wszyscy przeprosić, buzi w policzek i do kąta.

1lajk

Jaki moderator? takiego ruchu w temacie to forum już dawno nie widziało ;p to jest właściwie najlepszy sposób na rozkręcenie gunwno burzy, czyli rzucenie tekstu typu “ta gra (wpisz losowy tytuł) jest najlepsza, z najlepszą grafiką, gameplayem itp. itd.” lub “ta gra jest suaba bla bla bla”. Z racji, że każdy ma inny gust a są osoby, które nie zdzierżą, gdy jakaś gra zostanie nazwana królem lub najlepszą lub słabą, to można się tak sprzeczać w nieskończoność lub dopóki się nie znudzi. Myślisz, że jak sobie guru wyświetlenia w newsach podbija ;p

Tu macie wydobywanie skarbów, krótka instrukcja, która dotyka tematu ale jest on znacznie szerszy. Chętnie zobaczyłbym czy i w tym obszarze AA wygrywa z innymi MMOrpg. Wstawcie linki do filmików z MMOrpg, gdzie ten temat jest szeroki.

Teraz crafting jest znacznie bardziej rozbudowany, ale można wszystkiego wyszukać w folio O.
ps
pamiętajcie w AA gramy poza Steam, by nerwicy się nie nabawić. Nie wiem dlaczego Steam jest tak niestabilny z AA.

Poniżej wydobywanie skarbów z zatopionych statków. Pamiętajcie, że lepiej to jest robić z gildą bo jest sporo piratów w różnych nacjach, chętnych na łatwy zysk i trzeba towar obronić w razie konieczności na powierzchni.

Znaczy to czy ktoś uważa za grę dobrą czy złą to jest jedna kwestia, ale wprowadzanie ludzi w błąd i bronienie się tym, że “ja gram w grę tylko dla przyjemności i nie jestem hardcorem, więc w sumie ciul wiem”.

Jest bardzo nie na miejscu :).

Jeśli kogoś zachęca granie w archeage bo podobno jest fajne pve… To was zmartwię.
Pve w archeage wygląda tak, wszystkie bossy są na terenach pvp, pójście na każdego bossa to przede wszystkim 1-2 godziny bicia się w międzyczasie głupie próby którejś z stron sforsowania bossa gdy druga strona ich bije. Czyli robi się clownfiesta bo bossy latają jak szalone w momencie gdy 100-200 osób się bije z pve nie ma to nic wspólnego, bo sam ten boss zostawiony na 5 minut sam jest po prostu znukowany i stanowi żadnej przeszkody dla żadnej poważnej gildii.

Archeage to tytuł, który składa się w 30% z grindu, 10% roleplayu, 1% pve i 59% pvp.
Zachęcam do gry bo grałem we wszystko nowe co jest aktualnie dostępne na rynku i nie ma drugiej takiej gry z tak dobrze zrobionym raid pvp gdzie każdy pojedynczy gracz jednocześnie nic nie znaczy a jednocześnie każdy jego błąd może przypieczętować los rajdu, która jednocześnie daje taki poziom customizacji swojej postaci.

Pve tu nie uświadczysz. Od 5 prostych dungów, które na początku servera są “trudne”, ale jak zdobędziesz troszkę geara (nie z dungów bo ten jest do niczego) to po prostu je rozjeżdżasz.

World bossy opisałem wyżej, wyjątkiem są black dragon i leviathan, bossy, które są na tyle mocne względem gearu, że jakakolwiek ingerencja innych graczy kończy się wipe, generalnie 1-2 osoby są w stanie wipe’nąć 50 osobowy rajd jeśli black dragon jest na nich.

Roleplay, jak kto lubi, to tworzą gracze, jest w ciul domków, kostiumów, mebelków, możliwości budowy domków, moim faworytem jest domek w którym jest zbudowany labirynt, do którego środka osobiście przeteleportowałem masę osób i powiedzmy, że tylko kilku udało się wyjść bez teleportu.

Grind, oczywiście jest, zawsze będzie. Chcesz pieniążki? Zbieraj ziemniaki, dużo ziemniaków, najlepiej zbieraj je przez 15 godzin, dziennie. Albo wóź paczki, cały dzień traktorkiem, albo zabijaj miliony mobków. Chcesz honor? Zabij milion graczy/ milion mobków / milion aren…
Grind jest i to dużo… Na szczęście jest też dużo różnych opcji i można w jakiś to sobie rozdzielić i ogarnąć.

Generalnie zgadzam się, inicjatywa dobra, ale to tak jak bym nakłaniał ludzi do grania w tibię i pisał o grafice 3d i pięknym niebie.

1lajk

No tak, ale np. dla mnie jako graczowi zamiłowanemu przede wszystkim w pvp taki podział bicia bossa (2h przeciwko innym graczom, 5 minut sam boss) to najlepsze pve jakie może być ;p
Co innego gracze nastawieni na pve, którzy wolą progresować bossa 2-3h 3 razy w tygodniu, mogą zostać wprowadzeni w błąd. To też zależy od preferencji, mnie np. już bardziej zachęciłeś od niego ;p

Skarby? W WoWie są sekrety, które trzeba rozwiązać wtedy doprowadzą do jakiś ukrytych przedmiotów np. mounta, peta itp. Odkrycie ich jest bardzo trudne i zajmuje się tym spora grupka fanów zagadek. Trzeba jednak dodać, że jak już odkryją co trzeba dzielą się z resztą społeczności, która dostaje wszystkie informacje podane na tacy. Nie mniej zawsze trzeba udać się w konkretne miejsca, zdobyć jakieś przedmioty itd. Najlepszą zagadką była ta na Lucid Nightmare.


Są też poukrywane skrzynki przedmioty w świecie, z tym że gra sporo ludzi i już podczas beta testów wszystko znajdują a potem robią addony z zaznaczonymi miejscami(zawsze jednak można nie pobierać addonu ;p).

Taki był cel.
Zachęcić ludzi do gry.
Ale właściwych ludzi, którzy urażeni nie uciekną po tygodniu ^^.

Tak widzisz to oczami gladiatora. Natomiast w AA na Europie 40 %, a na Ameryce 70% graczy na pierwszym miejscu stawia housing, na drugim miejscu PvE, a PvP to jest gdzieś w tle. Natomiast grind preferuje tylko w raidach.

Ekspresem po Mistsongu. Podkład muzyczny z Mistsonga.

Opisz teraz frakcje, ich lore, przywódców, genezę konfliktu, to czy gracze odgrywają w nich jakieś istotne role(czy tylko walczą między sobą) oraz czy biją się o jakieś twierdze/tereny. Opisz też o co chodzi z tymi piratami ;p

Świat jest gigantyczny.

W ArcheAge są trzy główne kontynenty, które skupiają dwie narodowości (Nuia i Haranya), oraz oddzielne rody (najwyżej zaawansowane Gildy) i piratów. Piratem można zostać za recydywę pk lub na życzenie, ale los ich jest marny bo wszyscy ich atakują. Najsilniejsze są oddzielne rody powstające z najsilniejszych gild. Fabuła jest na drugiej zakładce quest logu i po 3 latach gry jeszcze mam ją nieskończoną. Są bitwy o zamki i cała masa eventów , RIFTów, rajdów na bossy, na wspólny grind i cała masa innych aktywności. Ale jest to gra wybitnie kooperacyjna więc trzeba być w aktywnej gildzie i stworzyć aktywną rodzinę (są także questy dzienne rodzinne i gildowe i graczy). Mam w tym momencie 86 questó nieukończonych i ogrom niezaczętych. I tak nieźle bo miałem już ok 140 questów w toku.

Dekoracja BożoNarodzeniowa

inny wystrój, są nawet cresty pralek automatycznych, w internecie jest cała masa gifów

Jeden z najnowszych projektów domów.

A tu widać jak wielu programistów pisze nasze ArcheAge

Dajcie mi filmiki jakiegokolwiek innego MMOrpg, które choć w połowie jest tak rozbudowane. Dodam, że craft też jest największy ze wszystkich MMOrpg.

Duży dom w ładnych crestach + jedna animacja