ArcheAge Unchained

Siema
Nie mam pomysłu w co grać i pomyślałem nad ArcheAge, ale mam parę pytań:

  • ArcheAge Unchained to oddzielna gra czy tylko dodatek do podstawki, w sensie czy osoba z samą podstawką może grać z osobami z unchained?
  • Jak z populacją? Żyje? Czy może jest kompletnie martwy? Oraz czy opłaca mi się zaczynać jeżeli nigdy nie grałem?
    Możecie też pisać jakieś inne najlepiej F2P tytuły oraz parę argumentów co do nich, serio nie mam pomysłu w co pograć.
    Z góry dzięki!

ad 1. To płatna wersja ArcheAge z inną ekonomią i trochę innymi questami. Gra jest bardziej uczciwa (mniej wyciągająca pieniędzy) od darmowego AA . Warto zapłacić za AAU tym bardziej że 25 marca 2021 ruszają nowe serwery fresh AAU

ad 2. jest to mmorpg wg mnie z największym contentem gry, i numer jeden na rynku gier mmorpg. Poprostu deklasuje konkurencję

Na moim serwerze Hieronimus populacja jest gigantyczna.

Dodaj do tego, że był Merge Serwerów, bo to ważna informacja dla “nowego gracza” imo. Teraz wydaję się, że populacja jest duża po Merge, ale tak naprawdę się przecież w ogóle nie zmieniła tylko gracze zostali “skondensowani” na mniejszej ilości serwerów. O czym to świadczy? O tym, że populacja się kurczy i wydawca jest zmuszony robić Merge Serwerów. A kiedy znowu otworzą nowe serwery część ludzi znowu pójdzie na nowo otwarte serwery żeby znowu wydawać hajs i znowu być w Topce.

Przed migracją serwerów populacja też była ogromna, nadto ogromna ilość graczy to gracze housingowi, dla których gear, pvp i pve nie jest priorytetem tylko symulator życia wśród przyjaciół na wspólnych imprezach, koncertach, eventach etc. I tacy gracze nie pójdą na serwery fresh.