Artykuł: Żywot gracza

Przed przeczytaniem tego luźnego w formie i treści artykułu pragnę zaznaczyć, że ma on spełniać funkcje typowo rozrywkową. Nie kieruje moich słów do żadnej konkretnej osoby, chyba, że z kontekstu wynika, iż jest to osoba społecznie znana i powiązana ze środowiskiem mmorpg. Tyczy się to również firm. Jest to artykuł w formie luźnej i mam nadzieję, że nikogo nie urazi. Miłej lektury!

gamer2.jpg

Jesteś graczem. Tak, widzę ten błysk w oczach. Morda się cieszy, prawda? I tutaj gwóźdź do trumny. Bycie graczem to nic fajnego, o ile słowo „fajny” cokolwiek oznacza. W sumie to tak, jakbym powiedział, że jesteś zajeb*sty. Ale żyj dalej w swoim kolorowym świecie. Dla mnie możesz być nawet Alicją w Krainie Czarów. I tak jesteś zerem. Dobrze to wiesz, zastanów się. Spędzasz przed monitorem godziny, dni, miesiące, czacha dymi. Nabawiłeś się wady wzroku a developerzy mają cię głęboko w d*pie. Jesteśmy dorośli...no może wy nie. Ale zacznijmy w końcu nazywać rzeczy po imieniu. Wspierasz grę odkrywając przeróżne bugi, błędy techniczne i nowe contenty, a oni i tak traktują cię jak bankomat. W sumie jak pusty bankomat, bo zakładam, że nie wydajesz na grę ani złotówki. Jesteś darmozjadem i to leniwym. Nie ruszysz nawet tłustego tyłka, żeby pójść do pracy i zarobić na swoje „wydatki”. Może się też zdarzyć, że jesteś rozpieszczonym darmozjadem. Wtedy bierzesz kasę od rodziców i mimo iż „nie masz pojęcia o zabijaniu”, wywyższasz się nazywając innych graczy noobami. Zapamiętaj dokładnie co ci teraz powiem. Sam jesteś noobem. I to największym jakiego możesz poznać. Płacz dalej, że cię pkują, że ktoś ci shakował konto, że kolega pożyczył i nie oddał, że na dworze pada śnieg, a złodzieje nie odpowiadają na twój piąty ticket już dwa dni. Gdzie nie spojrzysz, tam problem. Jakbyś ruszył mózgownicą, to byś wiedział, że na przykład, w takiej Afryce dzieci głodują i że butelka coli jest tańsza od butelki wody. Ale co cię to do diabła obchodzi, hę?

kompnarece.jpg

Dzwoni telefon. „Jasna cholera, znowu muszę odebrać”. No, a jak. Sięgnięcie do kieszeni to zbyt wiele. W końcu ktoś przykleił ci tyłek do krzesła. Co najwyżej możesz się na nim bujać. Klikasz zieloną słuchawkę – o ile jeszcze jesteś w stanie ją zobaczyć.

- Siema Marian! Wpadaj wieczorem, będzie niezła imprezka. Driny, laski, basen, normalnie party pierwsza klasa.

„Ta, jasne”, myślisz sobie. „Party to ja mam 24/7 do jasnej cholery”.

- Sorry Stachu, ale dzisiaj nie mogę.

- Jak to nie możesz? Stary, mam wolną chatę, a to nie zdarza się często. Wpadniemy po ciebie za trzy godziny.

- Mówię, że nie mogę.

- No ale dlaczego? Przecież ty nigdy nie możesz!

- Nie i tyle. Muszę kończyć. Nie mam już kasy na koncie. Nara.

Co do...przecież to ziomek dzwonił, zapomniałeś? Tak czy inaczej przejmujesz mysz i klawiaturę. Zerkasz na monitor, po czym...”Jezus Maria”. Znowu telefon. Nerwowo przykładasz fona do ucha, czując smród swoich spoconych łap.

- Marian? Dlaczego nie odbierałeś? Dzwoniłam już z pięć razy!

Zerkasz na wyświetlacz. „Rzeczywiście. Czy ona nie ma nic innego do roboty?”.

- Marian, jesteś tam?

- Jestem, a gdzie mam być?

- Nie widzieliśmy się już dwa tygodnie! Dzisiaj zabierasz mnie do kina!

- Dzisiaj nie mogę. Pójdziemy w piątek.

- Przecież dzisiaj jest piątek! Brałeś coś?

- No to pójdziemy za tydzień. Nie mam teraz czasu. Nara.

Wyciszasz telefon w nadziei, że nikt nie będzie marnował twojego – jakże cennego – czasu. „Rydzyk miał rację. Telefon to narzędzie szatana”. Ta, jasne. Samochód też, tylko szkoda, że ma ich już pięć. Ponownie zerkasz na monitor. Na szczęście party nie padło. Jedziemy dalej. Jeszcze dwie godziny boosta do expa. Jak dobrze pójdzie, to ktoś odpali następny. W sumie strefa czasowa sprawia, że „ci którzy mają lepiej” zalogują się za kilka godzin. Wtedy bez problemu znajdziesz ziomków i ekipę na całą noc. Szybko zapominasz o kolegach i dziewczynie. W pełni oddajesz się rozgrywce, kiedy...

- Marian! Wyrzuć w końcu te śmieci! Ile razy mam cie prosić?

„Borze widzisz i nie grzmisz”. Tak i co jeszcze? Jesteś taki perfekcyjny, że nawet myśląc popełniasz błędy gramatyczne. Ale ktoś prąd musi opłacić. I to na pewno nie jesteś ty. Ześlizgujesz się z fotela i ruszasz w kierunku drzwi. A potem sprint. Zaśmieciłeś całe podwórko, niezdaro.

Nie ma to jednak znaczenia. Wracasz jeszcze szybciej. Potrąciłeś staruszkę, kopnąłeś kota, zepsułeś zamek w drzwiach od klatki schodowej, potargałeś, potrzaskałeś, spaliłeś, ale co tam. Wtargnięcie do pokoju rzutem na taśmę...Nie!!!

Ktoś spekował ci party. Nerwowo klikasz „B”, szybki research, tarcza jest, zbroja jest, czapka niewidka na miejscu, kolczyki plus pięć do zajebistości są, legendarny miecz złotego smoka z gór błękitnych plus dziesięć....kur*a, nie ma miecza! Tak oto poległ MarianPL97, ostatni syn w rodzinie. Krzesło w ruch, monitor przez okno, gitara na głowie. Twoje życie legło w gruzach.

Pogrzeb odbędzie się w piątą niedzielę miesiąca 6 czerwca o godzinie 16-stej.

rozjd.jpg

Na pewno zdążyłeś zauważyć, że różnisz się od innych graczy, mimo iż wszyscy jesteście pasożytami i darmozjadami bez życia osobistego. Postanowiłem cię uświadomić. Różnice są bowiem kolosalne.

Grupa Pierwsza: Darmozjadus Pospolitus

Są to nędzne kreatury żerujące na czyimś „szczęściu”. Można je podzielić na trzy grupy;

Darmozjadus Pospolitus Beggarus – czyli wszelkiej maści karaluchy spamujące „1000k gold plis”, tudzież używające różnych sposobów na otrzymanie złota lub artefaktów.

Darmozjadus Pospolitus Cwaniakus – potocznie okrzyknięci mianem „pieprz**ch złodziei”, podających się za osoby którymi nie są, okradające znajomych, bądź co gorsza, używające perswazji na wysokim poziomie, na przykład werbalnie „Ej, dasz potrzymać mietrz? Zara oddam, no plis”.

Darmozjadus Pospolitus Tranzwestytus – są to osoby podające się za płeć piekną w celu otrzymania konkretnych dóbr. Częste dla tej populacji jest popełnianie błedów gramatycznych w każdej literze oraz minimalizowanie zdań pytających tj. na przykładzie - „pl?”.

Grupa Druga: Raritus Differentus

Osobniki, które pełnią różne funkcje w rozwijającym się cyber-społeczeństwie graczy. Doświadczyć możemy tu pewnej analogii do greckiego polis i podziału na klasy społeczne w Atenach. Wyróżniamy trzy podgrupy;

Raritus Citizenus – czyli wszelcy pełnoprawni obywatele płacący krocie, aby być „TopMadl” i siać grozę wśród pozostałych graczy. Wyróżniają ich większe prawa i względy developerów. Mają zapewniony support 24/7 oraz przewagę już na starcie. Ich pobudki, chęć wydawania oraz cele nie są znane.

Raritus Darmozjadus Metojkus – rzemieślnicy i pracoholicy. Siedzą 24/7, żeby dotrzymać kroku pierwszej grupie. Handlują, śpiewają, zabijają na zlecenie. Szara prawda jest taka, że niezależnie od wysiłku będzie to syzyfowa praca. Nigdy nie staną się tak dobrzy jak Raritus Citizenus.

Raritus Darmozjadus Cancerus – totalne ścierwo, wrzody na tyłku, tasiemce, plama na obrusie i brudne skarpetki, które Hajzer musi reklamować. Nic nie znaczą, nie handlują, nie wydają pieniędzy, bo ich nie mają. Najwięcej płaczą i zalewają miasta niczym plaga Egipska.

Grupa trzecia: Societus Anomalius

Charakterystyczne dla tej grupy jest zachowanie jednostki. W tym przypadku, psycholodzy mierzą odchylenia od normy w interakcji z resztą populacji graczy.

Societus Anomalius Hardkorus – czyli wszelkie koxy wyżywające się na słabszych, pkujące low lvle, umieszczające filmiki na youtube prezentując swoją moc i siłę. Często pod wpływem emocji gubią słownik pod łóżkiem. Z reguły nie mają „przyjaciół”. Ale po co, w końcu są hardkorami.

Societus Anomalius Noobobus – największa populacja graczy. Zajmują spoty, ksują, nigdy nie osiągają wysokiego poziomu, zmieniają postacie jak skarpetki..to był kawał. Prawdziwy gracz nie zmienia skarpetek częściej, aniżeli raz na tydzień. Ma to miejsce, kiedy servery są restartowane.

Zastanawiałem się czy ów podział w rzeczywistości odzwierciedla prawidłowość egzystencji graczy i doszedłem do wniosku, że to tylko podstawowa klasyfikacja. Można by pokusić się o stwierdzenie, iż występują inne kategorie. Na przykład, kryterium uwzględniające dane mmo tj. WoW'owcy, tibijczycy, second'lifowi imprezowicze itd. Pierwsi to wywyższający się spośród innych hipokryci, drudzy nie poznali dobrze języka polskiego, a wszelkie spory rozwiązują na Ts'ie, ostatni z kolei nigdy nie byli w barze ze znajomymi, na koncercie...w ogóle nigdzie nie byli. Charakterystyka jest zbyt obszerna. Naprawdę, nie chce mi się o tym pisać, tym bardziej, że jedni drugich z widłami gonią.

hardcoregamersmokingpiz.jpg

Ściągnąłeś pierwsze mmo. Jesteś graczem. Tak, widzę ten błysk w oczach. Morda się cieszy, prawda? I tutaj gwóźdź do trumny. Żywot gracza nie jest łatwy. Musisz przecież wybrać postać.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby pójście do wróżki. Problem w tym, że gracz nie wychodzi dalej aniżeli do toalety. Mógłbyś poczytać forum, ale gdzie tam. Forum służy do pisania durnych postów typu: „Która postać jest najlepsza w PvP?”, albo „Czy ta gra jest naprawdę fajna?”. Nie! Jest do d*py. Nie graj w nią, bo w momencie zakładania takiego tematu przegrałeś. Powinieneś zobaczyć ekran z ogromnym napisem „Game Over”, mimo iż w mmorpg jest to niemożliwe.

Będziesz zmieniał postaci jak skarpetki. Nigdy nie wbijesz maksymalnego poziomu, nie dojdziesz do najlepszej gildii i nie będziesz miał najlepszych itemów. Zawsze będą cię klepać. Pozostanie ci płacz i bezpodstawne odgrażanie się.

Wybrałeś już? Jesteś graczem. I tak jesteś zerem. Ale żyj dalej w swoim kolorowym świecie. Dla mnie możesz być nawet Alicją w Krainie Czarów. Sam sobie na to zasłużyłeś. Wybrałeś beznadziejną postać, pełną bugów. Kto ci kazał? Myślałeś - „będę pro, nikt nie gra tą klasą” - jak widać, myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną. Do końca gry będziesz narzekał. Nie będą cie brali do party. Będziesz zmiatany z powierzchni ziemi przez pekerów. W większych potyczkach posłużysz jako mięso armatnie. I tak nie naprawią tej postaci. Pogódź się z tym.

Tak, widzę ten błysk w oczach. Niżej nie możesz upaść. Tylko leszcze grają "charami" Overpowered. Podchodzisz, walisz głową o klawiaturę i wygrywasz. Nie ma bata. Zawsze będziesz pro. Masz skilla, fakt nie do podważenia. Inni są nikim. Nie dorastają ci do pięt. Wiesz co? Achilles miał piętę. Ty też masz. To metafora, baranie. Prędzej czy później zostaniesz znerfiony. A wtedy pozostanie ci wrócić do punktu wyjścia. W końcu...Jesteś graczem.

Grasz już miesiąc? Rok? Dwa lata minęły „jak z bitch'a strzelił”. I co? Zadowolony? Nazbierałeś plecak najlepszych pikseli na serwerze. Pokonałeś smoka z pięcioma głowami. Nie ma na ciebie mocnych. Na forum wypisuje się twoje imię. Zrobiłeś wszystkie questy, wbiłeś skille na maksa, odkryłeś piracki skarb, nagrałeś „pińcet” filmików. I co?

wownolife.jpg

Sobota rano. Słońce powoli wyłania się zza ciemnych chmur sunąc na wschód po krwawym horyzoncie. Otwierasz oczy. Z trudem wyślizgujesz się z łóżka. Potykasz się o stertę brudnych ubrać. Intuicyjnie włączasz Peceta. Siadasz na krześle poplamionym kawą i sosem z pizzy. Przetłuszczone włosy, śmierdzący oddech. Odpalasz clienta. Logujesz się. „Co tak długo?!”.

Wyskakuje kolorowe okienko z sobotnią wiadomością:

„Our company has encountered a several problems and we have to shut the servers down temporary. Wish you good luck in our other games. For all our players who spend money during last month we prepared special promotions and events.We are sorry for the inconvenience.

Best regards XxX!”

nolifel.jpg

Jesteś graczem. Tak, widzę ten błysk w oczach. Morda się cieszy, prawda? I tutaj gwóźdź do trumny. Bycie graczem to nic fajnego, o ile słowo „fajny” cokolwiek oznacza. W sumie to tak, jakbym powiedział, że jesteś za***isty. Ale żyj dalej w swoim kolorowym świecie. Dla mnie możesz być nawet Alicją w Krainie Czarów. I tak jesteś zerem.

Edit.

Postanowiłem dodać krótką adnotację, ponieważ wiele osób nie zrozumiało z pozoru prostego tekstu.

Jest to maksymalnie zabarwiony obraz człowieka uzależnionego, z wieloma problemami, które przypisać - chociaż po części - może sobie każdy gracz mmorpg. Tekst napisany zieloną czcionką powinien wyjaśnić cel i formę, ale wydaje mi się, że nikt go nie przeczytał.

Nie wiem też skąd opinie, że autor - w tym przypadku ja - przelał swoje doświadczenia i "problemy" w tym artykule. Aby było jasne, odwołuję ponownie do pierwszego akapitu zaznaczonego kolorem. Dodam tylko, że tekst posiada dwa - no może więcej - krótkie przesłania.

Czytanie ze zrozumieniem to wielka sztuka! Pozdrawiam wszystkich.

Fajny tekst ;) Z tego co tu wyczytałem dowiedziałem się, że chyba jednak graczem nie jestem...

No, no, no.. trochę to mnie rozbawiło, no... może więcej niż ''trochę''. ;) Też świetne

mocny, niekiedy ostry, ale dla mnie jest to czyste science-fiction

Super tekst! Brawa dla tego pana!

Tekst ciekawy :)

Dotrwałem do końca. Plus za wyobraźnie czy tam doświadczenia życiowe, nieważne, fajny artykuł.

Czy ktos moze dodac go do dzialu artykuly i wstawic newsa na stronie glownej? Bo tak siedzi na forum i zaraz zostanie zapomniany...

Bardzo dobry tekst. Oby więcej takich. Niestety jest w nim sporo prawdy

Wrzuciłem newsa i skopiowałem tekst do artykułów.

Tak, jest sporo prawdy wiesz o tym ale i tak nic z tym nie zrobisz :) roześlesz kolegom no-lifom żeby ich upokorzyć, a sam tego nie widzisz że jesteś taki sam jak oni, okłamuj się dalej masz 3 kolegów i przecież nie jesteś taki, tylko szkoda że nawet im się nie chce po Ciebie zadzwonić, ale i tak jest wszystko wporządku.

Artykuł jakich mało 10/10.

Bardzo dobry tekst. Oby więcej takich. Niestety jest w nim sporo prawdy

Hmm? Ja jakoś jej nie dostrzegam... No ale cuż, przynajmniej sie pośmiałem.

Zapomniałeś opisać ZERGÓW jedną z najliczniejszych populacji w każdym MMO :lol: .

Tekst super nie ma bata. Moim zdaniem dużo osób tak rob (tzn nolifi). Więc dość życiowy tekst

Hmm? Ja jakoś jej nie dostrzegam... No ale cuż, przynajmniej sie pośmiałem.

Bo ciebie nie dotyczy ;) Jednak jestem pewien, że z wieloma ludźmi ma spore powiązania ;)

Jakiś taki syfiasty ten artykuł.

Nic nie wnosi, nic nie przekazuje. Na 100 graczy może jest trzech takich no-lifów ale większość nie przekłada życia nad grą.

Następnie, określanie graczy jest jak gadanie że każdy metal zjada koty a emo się tnie.

Artykuł do bani 2/10.

Możecie się nie zgadzać z moją opinią ale jest to wyłącznie moja i tylko MOJA opinia więc zanim zaczniecie wyzywać pomyślcie :)

@UP.

Wypowiedź nerda :)

@KrAkEn

Ze mnie jest taki Nerd jak z Kupichy gwiazda rocka.

Może lepiej rozwiniesz swoją wypowiedź?

Hmm ja bym to nazwal publicznym wylewaniem frustracji na forum . Przeczytalem poczatek i wiecej nie chcialem .

Odrazu przypomniało mi sie przyslowie " kazdy sadzi po sobie " .

oczywiscie pochwala ,za obszernosc i wlozony czas ale nic pozatym mnie nie urzeklo . Opisales zyklego nolife i dodales kolorowe bajery .

Nie oceniam tekstu , pisze tylko co sobie niektorzy moga pomyslec , tak jak ja !

pracuj nad tekstammi dalej , bo tylko u Ciebie pisanie tekstow nie jest sezonowe , co widac na glownej .

Dla mnie średniaczek.

Brzmi troszke rzeczywiście jak żalenia frustrata.

Jeszcze z w.w. przypadkiem się nie spotkałem, i pewnie nie spotkam.

Tekst na 5/10