ATLAS - wszystko o grze

Temat poświęcony grze Atlas, czyli wasze oczekiwania, wrażenia, pytania.
Zapraszam do dyskusji :slight_smile:

2lajki

Tak szczerze to nieco się martwię. Atlas wydaje się kawałem porządnej produkcji, lecz odwlekanie premiery już TRZYKROTNIE tworzy takie… niezbyt przyjemne uczucie nieufności. Coś jest na rzeczy i pytanie tylko pozostaje cóż to takiego! Nie mówiąc już o mej obawie co do schematu rozgrywki. Rust na morzu, lub po prostu ARK aka system, w którym mimo możliwości PvE, większą uciechą dla ludzi będzie samo PvP. I jeśli chodzi o te drugie, to boje się, że większe drużyny i pirackie gildie (czy jak to tam będzie nazwane w Atlasie) będą dawać popalić tym mniejszym.

Tak czy siak, nim grę zakupię, poczekam na jakiekolwiek informacje dotyczące crafting’u, który mam nadzieje nie będzie zbyt karkołomny i wymagał zniszczenia całego lasu na wyspie, gdzie okaże się, że już jakiś gracz był i musimy czekać na respawn surowców (World Adrift miał z tym problem).

1lajk

Ja też się martwię bo faktycznie nie dość, że przełożyli premierę już trzeci raz to jeszcze dzisiaj opóźniają premierę dla streamerów, miała być o 6:00 a mamy 13 i jeszcze jej nie ma. Na steam database cały czas aktualizują postępy i widać, że coś tam robią, ale chociaż dla tych kilku streamerów mogliby odpalić grę. Ja kupuje dzisiaj na bank, zrobiłbym już to dawno temu ale nie ma takiej możliwości.
Gra będzie podobna do Sea of Thieves, budowanie baz bedzie podobne do ARK, tak samo jak oswajanie zwierząt, nawet ustawienia graficzne i inne opcje w Atlas są prawie takie same jak w ARK, mam tylko nadzieję, ze optymalizacja będzie lepsza.
Jak pogram 2-3 godziny to tutaj i na stronie napiszę mniej więcej jak gra się prezentuje.
Przypominam, że premiera prawdopodobnie dzisiaj dla graczy o 21, ale na zagranicznych forach piszą, że chyba znowu sie opóźni więc jeszcze nie wiadomo jak to będzie :confused:

Jestem pewny, że znów będzie przełożenie terminu na jakiś dalszy. A w każdym razie, nie narzekajmy aż tak na ARK’a. On nie ma tragicznej optymalizacji, to tylko nasranie efektami wszelakiej maści, że aż oczyska bolą, które notabene da się wyłączyć by uzyskać próg 60 klatek. W dodatku nie ma jakiś strasznych, klatkowych spadków. Na razie boje się crashów, desynchronizacji, wysokich cen i innych graczy, bo stawiam że nie zrobią na początku PvP oraz osobno PvE. Natomiast jeśli jest 700 wysp (według tajemniczych informacji), to mogą one zostać w teorii przejęte przez resztę graczy, prawda? I wtedy ponoć naliczany byłby podatek gdyby chciało się na taką wyspę przyjść. Jako, że lubię “nieskończoność”, gdy widzę taki limit, czuje wtedy lekką dozę niepokoju, ponieważ w przyszłości stawiam, że nie będzie ani jednego skrawka ziemi, który byłby nieprzejęty przez wrogo nastawionych osobników.

1lajk

Jeżeli chodzi o świat to przepłynięcie go całego zajmuje 42 godziny więc nawet nie ma porównania do ARK’a bo Atlas jest po prostu olbrzymi, według mnie będą po prostu wipy czyli czyszczenie całej mapy i wszyscy zaczynają od nowa aczkolwiek np w Rust wipy są co miesiąc, a przecież ta gra jest o wiele wiele mniejsza od Atlas’a więc myślę, ze będzie dużo miejsca. Jeśli chodzi o PvP to będzie ono wszędzie oprócz największych (już zbudowanych) miast i portów. W przyszłości pewnie będzie trzeba wchodzić w sojusz z innymi klanami, najlepiej już teraz jakiś znaleźć

Streamerzy mają już dostęp więc wszystko za chwile będzie jasne :slight_smile:

Mam nadzieję, że ta gra nie okaże się kolejnym zawodem.

1lajk

Ja tak samo, gra wygląda świetnie, ale to tylko trailer, czekam od samej zapowiedzi i na pewno grę kupię, zobaczymy czy bedzie warto :slight_smile:

Pomysły i możliwości na trailerze wyglądają naprawdę interesująco ale nadal rozgrywka prezentowała się dość drewnianie. I early access to słabe wytłumaczenie jednak :smiley:

1lajk

Masz rację to naprawdę wygląda interesująco, po prostu gra marzenie, ale przecież była masa gier, które prezentowały sie świetnie, a po wypuszczeniu było tylko rozczarowanie. Mam nadzieje, że z Atlas’em będzie inaczej. Animacje wyglądają faktycznie trochę sztywno no ale cóż to jest early a więc można im to jakoś wybaczyc. Podobnie przecież było z Subnautic’ą lub Rust’em a później okazało się, że jednak to dobre gry więc myślę, że mimo wszystko będzie warto dać szansę tej grze :slight_smile:

streamerzy już grają https://www.twitch.tv/forsen

Też mam taką nadzieje. Na pewno rzeczą zachęcającą do kupna teraz jest cena początkowa. Już się streamy zaczęły. Siedzę i oglądam ale na razie nic ciekawego

1lajk

No “forsen” streamuje i mimo, że gra prezentuje się jakoś średnio to za 95zł myślę, że warto kupić, zawsze ma się 2h na zwrot :wink:

No zawsze tak :smiley: Na razie to taki ark z morzem po prostu z tego co widzę.

dokładnie :smiley: ARK: Sea DLC :smiley:

ale są też plusy tego, że gra jest podobna do ark bo jeżeli ktoś grał w tą grę (pewnie dużo osób) to szybko odnajdzie się w Atlas :slight_smile:

Martwi mnie tylko co w wypadku gdy będzie się chciało grać w mniejszej grupie. W sensie czy będzie się dało tak w ogóle grać xD

no na pewno tak :slight_smile: świat jest bardzo duży więc bedzie okej :wink:

Co za szrot XD Nie idzie tej gry oglądać nie mówiąc już o graniu, za tydzień 5k CCU na steamie.

(Pisze z 2 konta bo przekroczyłem limit odpowiedzi na forum)

czy ja wiem, gra wygląda jak ark, ale to dlatego, że jest od twórców tej gry i to jest ten sam silnik wiec jesli ARK nie przypadł ci do gustu to ta gra też nie, ale jeśli ci się podobał to łatwo się w tej grze odnajdziesz aczkolwiek faktycznie myslałem, ze ta gra będzie wyglądać ładniej, dzisiaj kupuję więc na pewno napisze jeszcze czy warto czy nie