ATLAS - wszystko o grze

no ja dokładnie wczoraj pisałem tak samo jak ty, to jest ARK: Sea DLC :smiley: a tak serio to naprawdę się zawiodłem, mimo że gra ma piracki klimat, przyjemnie się buduje okręty, bronie itp to jednak wszedzie czuć ten ark i to jest ten sam silnik…

Gralem tak ogólnie na wszystkim, ale najwięcej na EU pvp L11

Już mamy build 5.0 :slight_smile: na serwerach, starają się chłopaki jak mogą ,ale nie wiem, czy dadzą radę utrzymać ten tytuł i sprawić go grywalnym echhh…

1lajk

no jest dokładnie tak jak piszesz, jestem ciekawy czy uda im się wytrzymać ta presję i masę negatywnych recenzji. Warto jednak pamiętać o tym co działo się z No Mans Sky, masa negatywnych recenzji, ale studio nie poddalo się i proszę, teraz ma bardzo pozytywne, tak samo może być z Atlasem i ja w wierze :slight_smile:

U mnie na refunda już za późno :wink: kilka godzin testów wykonałem, ale tak naprawdę wcale nie miałem zamiaru zwracać gry. Dam jej szansę, w końcu to bardzo wczesny EA. Jak ludzie zapomną ,że początek to klon ARK, i zaczną kursować porządnymi statkami, spotkają okręty widmo, czy też syreny pływające sobie po wodach, itp. itd. , to wydaje mi się ,że diametralnie zmieni się pogląd na tą grę.

1lajk

zgadzam się z tobą, ja od samego początku wiedziałem że będą problemy z grą, myślę że każdy wiedział, nie mialem zamiaru zwracać gry bo mimo wszystko nie bawiłem się źle, na początku gra to czysty ark, ale jak już zbudujesz pierwszy mały statek to gra nabiera klimatu i wtedy dopiero zaczyna się przygoda, tak jak pisałeś wyżej, kiedy ludzie zaczną spotykać okręty widmo na morzu i wgl odkrywać sekrety Atlas na pewno zmienia zdanie tylko pytanie jak dużo osób nie przestraszy się optymalizacji która jest obecnie, na pewno spora część po prostu odejdzie. Jeśli twórcy w ciągu najbliższych kilku godzin nic nie zrobią to znowu wyleje się na nich fala hejtu. Nawet Forbes już o nich pisał, “Najbardziej opóźniana gra w historii” :smile:

No na pewno masz trochę racji, ta gra to taki ARK+piraci ale jest tak ponieważ grę tworzy to same studio i jest ten sam silnik. Nawet w tej grze sa dinozaury :smiley: więc podobieństwo jest nawet większe, ale z 2 strony dostajemy tutaj zdecydowanie większego, tańszego arka z piratami :wink: więc myślę że i tak warto kupic. To są pierwsze dni tej gry a one są najtrudniejsze dlatego pewnie trzeba będzie poczekać kilka dni (wiem, znowu) az optymalizacja się poprawi.

i ja też mam takie samo zdanie jak ty. Twory stworzyli ark ktory jest dobra gra, pamiętamy co było na początku gry, bugi, zła optymalizacja, ale później to wszystko naprawili. Tak samo Atlas ma słabe początki, ale nie wiemy co będzie za kilka dni. Całe studio mimo świat pracuje, to już jest duży plus, cały czas są aktualizacje. Wielu popularnych streamerow mówiło że gra przypomina ark, ale tylko na początku, później jest już ten piracki klimat. Ja miałem tak samo. Najpierw gra mocno przypominała ark ale kiedy zacząłem budować pierwsza mała łódź to gra nabrała klimatu, a na morzu to już wgl było fajnie. Mimo tylko 4 godzin, ja bawiłem się dobrze :slight_smile:

Co spowodowało, że ATLAS ma ostatnio tak wysokie notowania i grywalność?