BDO - czas na granie

Witam
Chciałem zacząć z BDo ale mam takie pytanie
Czy warto zaczynać mając mało czasu na grę ?
czy jest szansa że mimo mało wolnego czasu moge “wykoksić” postać ?

Ja grałem mając 1 max 3 godzinki, w weekendy trochę więcej. Oczywiście ta gra to jeden wielki grind, który owocuje item shopem . TZN : ktoś kto wpłaci około 300$ zrobi to samo co ty 3x-5x szybciej. Jednak jeśli masz luźne podejście do gry jak ja to bez różnicy bo grasz dla zabawy. Sporo eventów wymaga bycia AFK żeby zdobyć nagrody za czas zalogowania i tak się prawie zarabia jak nie grindujesz.
Dla mnie warto ale pamiętaj tutaj jest Open PvP a bieganie ciągle odpalonym na innych graczy sprawia mi największą frajde.

Wszystko zależy co chcesz w grze osiągnąć i tyczy się to w sumie każdego tytułu na rynku. Mając nawet 1h dziennie albo 1h w tygodniu a chcąc po prostu sobie pograć bez nastawienia na topkę to każdy tytuł się nada.
Po prostu w swoim tempie będziesz robić content gry jak i zdobywać sprzęt, że nigdy nie dogonisz ludzi z topki to inna sprawa :slight_smile: ale to nie tylk BDO a każde MMO na rynku.

Gram od niedawna i powiem, że owszem, jest to grindownik, ale istnieje pełno udogodnień, które pozwalają casualowym graczom utrzymać tempo. Zarabiać możesz nawet afkując - lvlujesz konie lub łowisz. Jeżeli nie masz czasu na farmienie, to dobijasz 60 poziom i ciśniesz sobie powoli w gotowanie, alchemie lub zbieractwo i zarabiasz na ekwipunek. Praktycznie co tydzień jest jakiś event, podczas którego możesz zdobyć wartościowe przedmioty. Osoba grająca 24/7 na ośmiu postaciach zrobi więcej niż Ty, ale to chyba normalne w każdym mmo :slight_smile:

żeby nie zakładać specialnie nowego tematu to chciałbym jeszcze zapytać
ciekawią mnie 2 klasy ninja ( a w sumie jego aweikening samuraj ) lub mag - co polecacie ?
stworzyłem tak na szybko postać aby zobaczyć czy działa itp i dostałem 100mln kasy - chciałem zapytać czy taka kwota to w tej grze sporo czy raczej drobne ?

Człowieku ta gra ma open world pvp bedziesz kolejnym pionkiem do lania, a potem bedziesz wyzywał ludzi od no life. Każdy ze spota cie przegoni i to obojętne czy zbierasz czy grindujesz

Ja w przeciągu 3 miesięcy grania prawie codziennie po 5-8 godzin zostałem zabity może z trzy razy? I to dlatego że wbiłem komuś na spot…

Zajmujesz sie grindowaniem czy zbieractwem. Czy siedzisz na gówno spotach do 200 AP

Nie zgadzam się. Walki o spota czasami są - fakt, ale dzieje się to dość sporadycznie. Pionkiem możesz być na początku, ale jak już zarobisz na ekwipunek, to problem z głowy. Z ludźmi da się też dogadać :slight_smile:

Gówno nie dogadać w szczególności teraz

Jak ktoś Cię wywala ze spota to widocznie nieogarniasz :).

Ta gra to gear>skill do 261 AP także wiesz. Nie trzeba ogarniać jak wbija ci na spota typek z ponad 40 ap więcej a na Gahazach czy Polly tacy biegają. Piszę tutaj o ludkach ponad 235 AP

co to jest te AP ?
i jeszcze takie pytanie - Czy Pety mogę przenosić miedzy postaciami jakoś ? czy sa przypisane do postaci ?
ciekawią mnie 2 klasy ninja ( a w sumie jego aweikening samuraj ) lub mag - co polecacie ?
stworzyłem tak na szybko postać aby zobaczyć czy działa itp i dostałem 100mln kasy - chciałem zapytać czy taka kwota to w tej grze sporo czy raczej drobne ?

open pvp jest ale trzeba się oznaczyć czy nie?

Pety są na familię czyli na konto, nieważne na której jesteś postaci. Witchka i Wizz mają lepsze obszarowe skille, ninja moim zdaniem lepszy na PVP niż na PVE. To zależy od Ciebie co lubisz w grach tzn jaki masz styl gry. Jedno tylko powiem jak chcesz grać dobrze PVP i PVE to znajdz jedną postać i graj tylko nią, bo jak zacznies, grać dwiema lub wiecej to będziesz grał nijak.
100 mil to drobne teraz w BDO.

nie ma sensu zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj
Mam 2 misje
zdobądz 140 Energy i 140 Contribution Points
chciałbym zapytać jak wykonać te zadania ?
energy mam 100 a CP 127 i nie wiem jak zwiększyć ten limit

Ktoś może wie, dlaczego nie mogę połączyć się od kilku dni z serwerem bdo Olivia? W ogóle nie mogę najechać na te serwery myszką (inne działają normalnie).

Po miesiącu tracisz na nie dostęp. Chyba, że zrobisz miesiąc przerwy od gry. To są serwery dla nowych graczy.

Generalnie to tymi questami (na energię/kontrybucję) się zbytnio nie przejmuj, bo ich raczej nie zrobisz w jeden wieczór, niech wpadają niejako przy okazji. Bo gdy tego questa wykonasz to dostaniesz kolejnego z jeszcze wyższym progiem i tak kilka razy xD.

Odpowiadając na pytanie : energię zdobywasz poprzez knowledge, czyli wiedzę. Dokładniej chodzi o poznawanie nowych osób, tematów do rozmów (np rozmawiając z walkirią w zamku można wysłuchać legendy o bóstwach przez co wskakuje wiedza o bogach która pozwala to potem wtrącić podczas rozmowy z NPC), lokacji czy przeciwników. Polecane sposoby zdobywania na początek gry : gdziekolwiek będziesz gadaj ze wszystkimi NPC, zawsze to wiedza o nich samych (i już mamy punkty), a niektórzy mogą nam opowiedzieć o czymś ciekawym przez co zyskamy “bonusowe punkty”. Była chyba specjalna ikonka przy opcji dialogowej która mogła nam dać wiedzę, ale nie pamiętam jaka.

Kontrybucję natomiast zwiększasz poprzez questy. I to wszystkie questy - zarówno zwykłe i jak daily. Jak nie zrobiłeś to polecam zrobić całe main story ze wszystkich krain, sporo kontrybucji wpadnie, a i tak trzeba je zrobić przynajmniej na jednej postaci by odblokować masę fajnych mechanik/opcji (namiot, wróżka, większość późniejszych daily questów, a nawet cała wioska w kamasylvii do której inaczej byś nie miał dostępu). A gdy już to zrobisz to znajdź “swój” spot, poszukaj do niego daily questów (na większości spotów są daily questy) i po prostu grinduj na spocie, przy okazji robiąc te dzienne questy. Niby nie będzie tego dużo (mniej niż za normalne jednorazowe questy), ale w ciągu tygodnia to się dodaje i zawsze coś tam wpadnie kontrybucji.

Zwróciłeś uwagę na jak ładnie się oba te elementy zazębiają? Robiąc główne story odblokujesz dodatkowe funkcje gry (to motywuje większość osób), do tego jako że to są questy to zgarniasz masę kontrybucji, a jako że za tymi questami będziesz sporo biegał i odwiedzisz praktycznie każdą wioskę/miasto to stwarza to setki okazji do zdobycia wiedzy. I to pomijając fakt że pewną wiedzę zdobędziesz tylko z questów (np by porozmawiać z mieszkańcami kamasylvii musisz ukończyć główny wątek kamasylvii), więc to też kolejny plus xD.

Jeżeli nie masz parcia na TOPkę to spokojnie możesz grać i godzinę tygodniowo. Gra oferuje sporo zawartości. Niestety jest dość uboga dla graczy PvE (brak rajdów, dungeonów). Za to gracze PvP będą czuli się tutaj jak w domu.