Black Desert a P2W

Dobra jak jest z tym P2W w BDO? Jedni piszą że jest ogromne inni że to nie przeszkadza i wszystko można w grze zdobyć bez wydawania gotówki.
Gdzie leży prawda i komu ufać?
Weterani BDO oświećcie mnie!

Musisz mieć 5 petów aby grać. Po osiągnięciu pewnego progu gearu musisz dokupić namiot.
Ja to traktuje jako B2P(wliczam namiot i pety) zapłaciłem raz i jest ok.
Policz ile wydasz na abonament w innych gierkach.

1lajk

Namiot obowiązkowy na lepszych spotkach chyba,że bardzo luźno podchodzisz do gry to możesz grać bez niego tylko będziesz musiał poswiecac więcej czasu na chodzenie po bufy i jest to nieopłacalne.

1lajk

Namiot mam za darmo za questy z Behr. A za kieszeń trzeba się trzymać mocno bo sklep jest bajeczny i człek ma słabą wolę co widzę także po sobie - o zgrozo.

1lajk

Jak dla mnie p2w nie ma lub jest minimalne… na początek robisz questy, zbierasz contrybucję i energie, do tego levelujesz postać. Potem grindujesz pierwsze spoty na jakiś sensowny gear i exp, ale prędkość nie będzie powalająca, więc i pety są zbędne. Potem gdy zajdziesz trochę dalej to już pety się przydają. Ale można je za darmo zdobyć bez większego wysiłku - sam mam 9 petów, z czego 7 tieru 4. Zwracaj uwagę na eventy, ogarnij jak działa rynek w BDO, obczaj jakie pety się sprzedają i na jakie masz największe szanse zdobycia, zobacz czy są jakieś promocje w sklepie, bo często są promocje na konkretnego peta… i zanim większość ludzi na markecie się zorientuje możesz łatwo i szybko zgarnąć kilka takich petów :slight_smile:.

Generalnie gra przypomina stare, dobre klasyki : idziesz na spota, grindujesz, wracasz do miasta sie “wyładować” i wracasz na spota. I tak jak te stare gry ma też masę niuansów które warto zrozumieć by potem nie płakać z byle powodu i nie szukać winnych (“p2w”, “azjatycki gniot” itd). I w końcu tak jak w tych grach tak i tutaj można się świetnie bawić zarówno grając godzinkę dziennie jak i grając po 7h/dzień :stuck_out_tongue:

6lajków

Z darmowego namiotu nie mozna brać bufów a to o nie chodzi. Bo np na takiej hystri naprawisz się i sprzedasz trash u NPC w środku. a zeby odpalic bufy musisz isc do villi i poźniej znowu szukac teleportu na pustyni.

1lajk

Od Old Moona masz itemki do darmowego namiotu i jest funkcjonalny. :slight_smile:

1lajk

Prawda wygląda tak:
Fakt 1) Teoretycznie niczego nie potrzebujesz z item shopu aby grać
Fakt 2) część petów można dostać w grze za samo granie (różne eventy) ale aby skompletować 5 prawdopodobnie zabierze Ci to około roku czasu
Fakt 3) Bez namiotu można grać i brać " bufy" w willi ale trzeba po niego jechać aż do valencji * z najszybszym koniem w obie strony z grany jakies 25-30min
Fakt 4) osoba która wyda odpowiednio dużo $ może zrobić progress w grze w tydzień który dla osoby która nie wydaje pieniędzy zajmie więcej niż rok po 10h-20h dziennie
czy jest czy nie jest to pay to win ocenę zostawiam Tobie @Grego

4lajki

“Fakt 4) osoba która wyda odpowiednio dużo $ może zrobić progress w grze w tydzień który dla osoby która nie wydaje pieniędzy zajmie więcej niż rok po 10h-20h dziennie”
Co to za brednie, mozesz ani złotowki nie wydac i jak bedziesz miec farta zrobisz lepszy gear od kolesia który pakuje kupe kasy. BDO = RNG tylko i wyłacznie.

Moim zdaniem jeśli chodzi o BDO to:

  1. System upgrade to tragedia - za dużo elementów RNG i faktycznie nowicjusz z dużym szczęściem szybko wbije dobry sprzęt, a weteran poświęcający lata będzie ciągle coś palił.
  2. System marketu to jakaś pomyłka. Pierwszy raz widzę tak spier…lony system kupowania.
  3. Pety spokojnie można dostać z eventów (ale nie pamiętam, czy tier 4 też)
  4. Udźwig można z tego, co wiem kupować za tą specjalną walutę z gry
  5. System walki w BDO i ilość klas to po prostu cud, miód i orzeszki, ale musisz lubić PvP i walki o spoty.

Value pack jest Ci tylko potrzebny, chyba że chcesz robić jeszcze kontent life skillowy wtedy kilka rzeczy trzeba mieć. Wszystkim, którzy grają nie wydawajcie kasy na wagę pety itd to jest nie potrzebne. Jeśli chcecie kasę to poprostu enchantujcie rzeczy z marketu na zarobek. Ja tak swego czasu 273 ap na kutumie w 3 miechy zrobiłem. Wystarczy patrzeć na market i używać mózgu ;).

Te buffy z namiotu to na grind wielkie G dają namiot najlepszy do life skilli, no i w sumie na niektóre spoty potrzebny.

Totalny nieogar jesteś i nie wypisuj głupot ludziom. Market jest najlepszą rzeczą w tej grze na zarobek więc nie piernicz głupot. A enchatujesz wszystko sam prócz biżuteri. Biżuterię lepiej kupić.

nie wiem jakie trzeba mieć szczęście żeby zrobić to co koleś na tym filmiku bez crown stonów więc proszę nie pisz bzdur.
enchant za $ na jednym filmiku

Jak długo może być ruchany jeden i ten sam temat… Nie pytaj ludzi o “opinie”, bo one nigdy nie są obiektywne, po prostu dowiedz się co jest w IS i sam zdecyduj

4lajki

Moj ziomek gra półtoramiesiąca i wydał hajs tylko na pety bo mu się czekać nie chciało i już ma 250AP z kutumem.
RNG w tej grze to protip. Jeden może wydać 10k $ na outfity na crony i wszystko spalić że mu nic nie wejdzie a gracz co nie wydał nic wbije item za 1razem.
Zresztą co szkodzi kupować outfitów z marketu i robić to samo co ludzie wydający prawdziwy hajs? Po prostu dłużej ci to zajmie i tyle.

Tak jest P2Win, próg wejścia to:
5x T3Pet
jedna postać zminimum 120 inv slotów (main)
Udźwig na mainie minimum 1200 (może być z VP)
Namiot (buffy, scrolle, miejsce na itemki, naprawianie gdziekolwiek jesteś)
4x Pokojówka (Marketplace)(jedną dostaniesz z misji)
1x Storage (to dostajesz z misji)
Value Pack co miesiąc jako zwyczajna subskrybcja

Jeśli jesteś life skillerem to:
Wykupione wszystkie miejsca w regionie twojego main miasta
Wykupiony strój do: Alchemia, Cooking, Processing
Specjalny pet do gatherowania oraz set petów podnoszących statystyki twoich lifeskilli

Ogólnie taniej jest być osoba która robi aktywne PVP i grind niż lifeskillerem gdyż zamiast 500-600 euro na life skille wydasz jakieś 100 - 200euro

PS.: sam nie kupiłem ani jednego peta za real hajs lecz mam konto od 2016 roku i wracałem do gry 6 razy, więc 6 razy dostałem returner peta którego mam teraz na T3. Kiedyś dostawałeś jeszcze inne pety które “luckiem” udałowało się wbić na T3.

1lajk

Jeśli chcesz coś znaczyć w grze to p2w.
Jeśli wystarczy ci bycie gównem to f2p

1lajk

W bardzo dużym stopniu nie zgadzam się z tym co napisałeś. Gram w grę aktywnie od 3,5 miesiąca. Mój gear to 261/265/287. Co do P2W to, cytuję:

5x T3Pet
// Wymóg tylko na mniej wymagających spotach. W późniejszej fazie gry do grindu wystarcza Ci 5 petów nawet 1 tieru, czyli w 30$/30euro.(Dwa pety dostaje praktycznie każdy nowy gracz, który zaczyna teraz grę tj. Kuku i Psa, które podnoszą tak samo jak zwykłe pety.)

jedna postać zminimum 120 inv slotów (main)
// Podstawowo ma się około 60 slotów po zrobieniu questów. Jak trzyma się porządek w eq wystarcza w zupełności.

Udźwig na mainie minimum 1200 (może być z VP)
//Tutaj mogę się zgodzić, waga jest dosyć potrzebna, jeśli postać używa dużo potionów, aczkolwiek można taką nabyć podczas gry za loyality points, które otrzymuje się za codzienne logowanie(200 wagi), dodatkowo wagę można zdobyć również wykonując questy(około 35 dodatkowej wagi).

Namiot (buffy, scrolle, miejsce na itemki, naprawianie gdziekolwiek jesteś)
// Posiadam namiot, kupiłem go przedwczoraj. Takie same buffy z villi może wziąć sobie każdy gracz, jedynie musi po nie podjechać. Scrolli żadnych w tym namiocie nie ma. Skrzynka ma 16 slotów, może to być jakieś ułatwienie. Naprawianie jak i poty jest droższe niż w mieście, kwestia zwyczajnej wygody.

4x Pokojówka (Marketplace)(jedną dostaniesz z misji)
//Jedna pokojówka z misji. Nie zauważyłem potrzeby posiadania większej ilości, o ile nie zapomina się brania wszystkich potrzebnych rzeczy na spot.

1x Storage (to dostajesz z misji)

Value Pack co miesiąc jako zwyczajna subskrybcja
//Można kupić na markecie. Wystarczy preorder i trochę czasu. Valuepack jest przydatny i wypada go akurat posiadać.

Jeśli jesteś life skillerem to:
Wykupione wszystkie miejsca w regionie twojego main miasta
//Co tydzień 2/3 sloty w regionie którym się znajdujesz za loyality, do tego wszystko da się wykupić za punkty kontrybucji które zdobywa się w grze za questy, gotowanie,alchemię etc

Wykupiony strój do: Alchemia, Cooking, Processing
//To samo osiągniesz kupując zwykły set w markecie(Wyjątek: strój do processingu. Pozwala przerabiać rzeczy bezpośrednio z magazynu, lecz wszystkie produkty i tak lądują w ekwipunku, więc jest się ograniczanym przez wagę.)

Specjalny pet do gatherowania oraz set petów podnoszących statystyki twoich lifeskilli
//Pet jest jednak potrzebny, można go zdobyć jeśli kupi się komuś grę za 10$/10euro i ta osoba zdobędzie minimum 30 poziom

// Co do lifeskilli: jest specjalna klasa postaci która zaczyna z większym poziomem umiejętnośći w lifeskillach, większą wagą oraz bonusami do expa z lifeskilli. Wystarczy robić lifeskille na tej postaci i nie będzie większego problemu z wagą etc.

4lajki

Chciałbym zacząć grać w black desert ale pytanie ile trzeba kasy w ta gre zainwestować oprócz 20zl za gre bo nie wiem czy warto a opinie sa takie zbierzne ze szkoda gadac?