Black Desert - Nowa Przygoda

Mam kilka kolejnych pytanek… :slight_smile:

  1. Czy jak wsadzę kryształ do broni, to czy mogę go wyjąć czy już zostaje tam na stałe?
  2. W swoim eq w zakładce Pearl mam jakiś kostium (chyba tylko dla mojej klasy Mystic) , tylko gdy chcę go założyć to jest coś napisane że stracę dostęp do Item Market Place lub żebym go dał do Magazynu o co chodzi xd
  3. Takie najzwyklejsze itemy z dropu od mobów, które lecą po ileś tam sztuk np. ''Naga Webfoot ‘’ sprzedawać u tego Vendorsa czy lepiej wystawić to na rynek?
  4. Do czego służy Memory Fragment / Calpheon Defense Token / Snowflake?
  5. Czy można się u kogoś teleportować, czy zawsze trzeba lecieć z buta?
    To chyba na tyle, dzięki. :slight_smile:
  1. Możesz go wyjąć itemem z IS lub go zastąpić innym. Ogółem nie wrzucaj póki co nic drogiego :slight_smile:
  2. Wydaje mi się, że tu chodzi o to, że nie będziesz mógł go sprzedać/dać innej postaci? Nie jestem pewien ale nie stracisz dostępu do marketu zakładając strój
    3)Itemy, które mają cene w opisie - Market Price wystawiaj na Market a reszte sprzedawaj.
  3. Memory fragment reperuje itemy przy nie udanej próbie wbicia +1 itd. Używa się na boss itemach. Osobiście ja nie enchantuje tylko kupuje gotowce dzięki temu nie mam siwych włosów i przyjemniej i się gra. Więc jeśli zaczynasz to ja bym je sprzedawał. Snowflake jest teraz event na ulepszanie naszyjników takich przeczytaj na głównej stronie, te calpheon defense token to raczej syf
  4. Niestety tylko konik albo z buta. Później dorobisz się konia, który śmiga jak f1
1lajk

Dzięki wielkie :slight_smile:

Można jeszcze użyć balonu lub gryffa do transportu. Balon lata z Calpheon-Altinova oraz Altinova-Valencia (w obie strony) a za pomocą gryfa można lecieć z Velii na wyspę Ilia. Podróż balonem kosztuje sztabkę 1g (chyba) a podróż gryfem jest darmowa.
Można się również teleportować za pomocą Traveler’s Map lecz działa ona na pewną odległość/obszar oraz ma cooldown 6h.
Lider gildii ma możliwość rzucenia teleportu lecz ma od też długi cooldown.
Teleportować może do siebie również osoba, która posiada perm kompas.

1lajk

Kolejne pytanko…:slight_smile:
Czy ktoś mógł by wytłumaczyć mi system petów? Mam jakiegoś kurczaka lv 1 tier 1 , tylko nie mam pojęcia czemu nie mogę go nawet przywołać xd Każdy pet może zbierać drop, czy tylko ten z IS? No i czy trzeba je jakoś karmić, bo może mi zdechł haha

Nazwałeś go? Musisz go tak jakby otworzyć i nazwać pózniej masz opcję w górnym lewym rogu. Pózniej peta trzeba karmić, żarcie kupisz na markecie albo u stajennego. T1 to najgorszy tier jak dostaniesz drugiego takiego to mozesz je połączyć (na youtube są filmiki).

1lajk

Tak nazwałem i mam takie małe okienko okrągłe w lewym górnym rogu, ale jakoś nie mogę go przywołać…xd A można na markecie kupić te pety? I czy każdy zbiera nasz drop?

Jak go nazwales i klikniesz tą ikokę po lewej na górze to tam masz przycisk zeby go przywołac a jak nie to filmki sobie poogladaj. Najlepiej ogólnie oglądać filmki niż się pytać na forum szybciej i masz vizualnie przedstawione. :slight_smile:

1lajk

Edit : nie wazne xd

Ile trzeba wydać kasy aby mieć 3 pety na 4t lub 5t, bo patrząc jak się updatuje to chyba sporo złotówek, albo jaki tier trzeba mieć petów aby wyrabiały że zbieraniem?

Pety nawet 5x t4 nie dają rady wszystkiego zbierać mam 5x t3 i w późniejszym etapie gry już nie są tak potrzebne bo miejsca są na pt lub wolniejsze bicie mobow

Wszystkie te pety musiałeś kupić czy idzie większość zdobyć na questach i eventach?

Ja kupiłem 5 petów bo kiedyś tak nimi nie rzucali na lewo i prawo. Teraz bez problemu można kupić na markecie. Co tydzień dają jakiś pakiet i np. Peta w prezencie więc ciągle ustawiasz pre order na niego i wpadają przy odrobinie szczęścia. Teraz troche więcej kosztują więc również łatwiej je kupić. Pet zwiększa szybkość z t1-t3-t4. T2 jest takie samo jak t1. I pamietaj jeszcze, że każdy pet ma jakiś typ jak common,premium,event i możesz ulepszać je tylko tymi samymi typami.

Nie kupuj petów do robienia kasy Ci są nie potrzebne no chyba że tylko grindujesz.

Bez przesady ale bez petów to grindując nic nie zarobi. Więc to jest podstawa. Wcześniej było pisane że można zarabiać na life skillach albo grind. Więc wybrał coś ciekawszego niż klikanie miesiącami guzika F.

Słuchajcie by robić cały kontent potrzebujecie (ale nie jest to konieczne) tylko kilku rzeczy:

  • value pack,
  • namiot,
  • strój do nurkowania,
  • jeżyk pet (nie jest to konieczne).
    Tyle nic więcej. Chyba, że grindujesz na zarobek (ja tam grindowałem dla expa) to bardzo mi przykro ale 5 petów najlepiej t3 minimum.

No nie zgodzę się z tobą. Każdy jakoś zaczyna i wątpie ab na start miał 5x t3 pety. Spokojnie pod zarobek może zaczynać nawet z 4 i powoli się dorabiać. Chyba, że ma ciśnienie to IS stoi otworem. Jednak lepiej robić wszystko swoim tempem. Namiot kosztuje tyle co 5/6 petów. Używam go tylko do naprawy troche żałuje kasy wydanej na niego. VP spokojnie z central marketu się kupuje. Strój do nurkowania i jeż to itemy podstawowe pod life skille. Dla mnie osobiście Life Skille to dramat ile można biegać i klikać jeden guzik?

No właśnie zależy jak chce grać? Czy pod life skille czy pure grind? Dla mnie na life skillach zarabia się lepiej czy na earl game czy jak już masz gear. A ogólnie ostani raz jak grałem to zarabiałem tylko na markecie. Więc w praktyce potrzebujesz tylko value packa :slight_smile:. No ale tak jak wczesniej napisalem te kilka itemów wystarcza, by robić cały kontent.

VP jest ZBĘDNE, z eventów + raz na ruski rok zdobywasz za loyality. Wystarczy mieć VP na 1 dzień, odebrać kase z marketu… i już VP jest niepotrzebny xD.

Namiot jest głównie pułapką dla noobów, za swoją cenę nie jest wart kupna, bo głównie używa się go do naprawy eq na spocie… ale o ile nie szarżujesz z ulepszeniami i nie biegasz potem z bronią z 30 max durability to spokojnie da radę grindować kilka godzin bez naprawiania. A potem i tak trzeba wrócić do miasta sprzedać śmieci, odsapnąć od grindu, wrzucić rzeczy do magazynu itd.

Strój do nurkowania jest też co najmniej dziwny - po co płacić za coś co możesz mieć w grze? Kupujesz sobie podstawowy gear z slotami na kamyczki, wbijasz do nich kamienie na oddychanie pod wodą, do tego wypijasz miksturkę… i już zyskujesz wiecej niż ten outfit. Można co prawda połączyć jedno z drugim, ale o ile nie robi się zbierania materiałów wodnych jest to totalnie zbędne.

Jeż… zwiększa drop rzeczy z zbierania. Dzięki temu skraca czas który trzeba na to poświęcić, dobra opcja kiedy ktoś pracuje, ma pieniądze, ale nie ma czasu. Inaczej da się totalnie obejść bez niego. I mówi to osoba która stworzyła własną epheria fregatę, a uwierzcie - trochę drzew trzeba było na nią ściąć. Zrobiłem? Zrobiłem. A jeża nie miałem xD

1lajk

Jeśli chcesz grać pod Life Skille potrzebujesz gear pod life skille później musisz kupic gear pod grind. Nie wiem jak obecnie się zarabia na life skillach ale wiem, że kiedyś sumy były spore ale zależy kto co lubi. Jak zarabiałeś na markecie nie mam pojęcia jedyne co mi przychodzi do głowy to enchantowanie itemów na + i sprzedawanie.