Black Desert - Nowa Przygoda

Wszystko zależy jak grasz i co chcesz robić. Ja miałem value packa na 30 dni. Bo siedziałem na markecie i robiłem kase na nim i to lepszą niż na end game spotach z op gearem, ale to było nudne i w sumie też przez to rzuciłem tą grę. Te itemy to takie min, by przyjemnie się grało. Nie pisz bzdur, że można nurkować spokojnie bez stroju albo hunting bez namiotu bo to masohizm jest. Pewnie, że wszystko możesz robić bez p2w, tylko pewne rzeczy warto mieć.

Tak heve , grunile (hełmy i klaty), działa do łodzi, stroje do life skilli, niektóre biżu itd.

Dobre pieniądze zarabiać można na wszystkim. Life skille są bardzo dobrym sposobem ale raz, że trzeba spędzić mnóstwo czasu na ich rozwinięciu a dwa, że na sprzęt który ma przynosić duże zyski trzeba wydać kilkanaście mld.
Z drugiej strony jest grind, który również może przynieść ogromne korzyści lecz sprzęt na najlepsze spoty to już wydatek kilkudziesięciu mld.
BTW. nurkowanie bez rekina to jest masochizm - tyle w temacie :wink:

Mam kolejne pytanko… :smiley: Dostałem właśnie questa od tego czarnego duszka i mam do wyboru : Storage Butlera i Transaction Butlera, na czym to polega i co lepiej wybrać ?

Storage Butler daje Ci dostęp do magazynu w okolicy miasta którego jesteś, to znaczy że co 20 min możesz włożyć lub wyjąć 1 rzecz (np 50 potek)
Transaction Butler daje Ci dostęp do sklepu (marketplace) w dowolnym miejscu, to znaczy że możesz co 20 min wrzucić do magazynu sklepu lub z magazynu na postać 1 itemek.

Później dostaniesz jeszcze raz do wyboru, osobiście raz wziąłem magazyn, a potem market za darmo i kolejnego po przegraniu 10,000h.

1lajk

Edit nie wazne xd

Troszeczkę odświeżę temat…
Ulepszyłem od +0 do +10 armor grunila i skończyła mi się wytrzymałość mam 20/20 [100] jak to zwiększyć żebym miał tak jak w innych itemach normalnie do 100pkt?

Niestety, ale teraz Cię chyba załamię. Musisz odnowić durability dzięki itemkom o nazwie “Memory Fragment” Które są dość drogie. Ich ilość jaką będziesz potrzebować, jeśli dobrze liczę to 16. Na markecie stoją aktualnie po 1,480,000 silvera.
Naprawiasz u kowala (Recover Durability)

1lajk

Dzięki właśnie wiedziałem, że chodzi o nie tylko nie wiedziałem jak i gdzie ich użyć…:smiley:

Właśnie zdobyłem 56lv :smiley: .

  1. Questa na awakening trzeba gdzieś odebrać, czy dostanę go automatycznie? (bo chyba narazie nic nie mam ) .
  2. Czy broń którą dostałem właśnie na 56lv z questa mogę założyć tylko po przebudzeniu, czy robię coś zle xd
  3. Po zdobyciu 56lv pojawiła mi się jakaś tabelka Dark Rift, o co z tym chodzi?

Na początek przestań enchantować bo więcej stracisz niż zarobisz.

  1. Daje ci go duszek tylko nie pamiętam czy jest on w main czy w suggested? Musisz zobaczyć czy da ci coś ala awakening lub succesion.
  2. Tak awakening weapon możesz założyć po zrobieniu questa, który jest dość prosty.
  3. Dark Rifty to takie słabsze wersje bossów, które warto robić bo można na tym zarobić. Pojawiają się randomowo w tej zakładce. Nawet jak jest mocny to możesz go bić ile chcesz życie mu się nie odnawia.
    W środe startuje event z darmowymi itemami Bronie Kzarka Kutum Dandelion na TRI i armor set z bossa też na TRI.
1lajk

A na czym dokładnie będzie polegał ten event? Jak nie chce Ci się opisywać to rzuć linka :slight_smile: .

Te 1000 nagas mozna robic w party lub plutonie

A te Khalks są jakieś fest trudne?

Je mozesz zrobic w 5 osob wiec nie bedzie zle.

Zrobiłem tego questa na awakening i mam znowu kilka pytań…XD

  1. Teraz jak założę tą broń na 56lv dochodzi mi tez awakening AP to się sumuję z tym co mam ?
  2. Jak będę miał zamiar kupić nową broń z rynku to szukać z tych ‘‘zwykłych’’ , czy te po przebudzeniu, czy może kupić obydwie na raz xd
  3. Lepiej expić/dropić teraz na tych skillach awakening, czy normalnych ? Czym one się różnią?
  4. AP z broni awakening, jak mam ją też założoną daje mi również boosta do tych normalnych skili, czy to AP działa tylko na te skille po przebudzeniu?
    Z góry dzięki za odpowiedz :smiley:.

Napisalem nic nie kupuj. Masz 2 opcje awakening w zależności sci od postaci zalwca bys uzywal tylko awakening main hand daje ci wtedy 30% i na odwrót z succession. Czyli nie tyle co sie sumuje co daje boosta

Cześć, zaczynam w weekend swoją przygodę z BDO. Postów jest tutaj od groma i przekopanie się przez wszystko byłoby katorgą, dlatego pytam - na co zwrócić uwagę na samym początku gry (proszę o jakieś protipy)? Mam do wydania na IS kilka stówek, w co warto zainwestować na start?

Zacznij od robienia questów, które dają Ci dużo dobrego, poziom na starcie to Twój najmniejszy problem. Polecam też zacząć poziomować life skille (zbieractwo, alchemia, kucharzenie) Sprzedawaj na AH co się da, bo kasa jest dość istotna, ale można ją uzyskać na milion różnych sposobów. Jak masz jakieś pytania to pisz na pw.

to ty chyba nie grałeś na korei na black desert KR tam można wszysko kupić nawet liverto na pen ich pearl shopie.