Cena pakietu nekromanty

Czy tylko ja nie rozumiem wielkiego bólu d*py (w szczególności Polaków) na cenę pakietu nekromanty? 63 zł ( bo tyle w przeliczeniu z euro na pln wychodzi) to owa cena. Zastanówcie się ile w item shopach w innych grach kosztują cosmetic itemy. Podpowiem, tyle samo lub więcej. Nie dość, że dostajemy w zamian nekromantę ( czyli kilkadziesiąt, a dla niektórych nawet kilkaset godzin rozgrywki) to do tego mamy masę głupotek. Niech ktoś mi poda kilka argumentów za tym, że to naprawdę drogo. Póki co w polskim internecie jest tylko masa śmieciowych artykułów jak "http://mmo24.pl/gry/horrendalnie-wysoka-cena-pakiet-nekromantow-diablo-3/" który nie podaje żadnego argumentu, a autor nie potrafi odpowiedzieć nawet na komentarze ludzi z jakimkolwiek sensem.

Jedyne co mnie osobiście boli to to, że cena pewnie za miesiąc spadnie o 25%-50% jak ze wszystkimi produktami blizzarda.

inb4 Boli bo kupię tak szybko, jak się będzie tylko dać :3333.

Ludzie najprędzej mają ból tyłka, że nekromanta kosztuje 1/2 dodatku oraz pewnie dlatego woleliby po prostu kolejny dodatek.
Skiny w LoLu już w sumie więcej kosztują, a Blizz nigdy nie przystosowywał ceny na polski rynek.

Podstawka 150, dodatek 150 + nowa postać 63 zł. Czy mam ból d*py? I tak i nie- nie mam zamiaru kupowac bo mam zwyczajnie wywalone na pazerność blizarda i z D3 zrezygnowałem. Od kilku sezonów w ogóle nie pracują nad grą tylko dodają obramowania do portretu... proszę cie.

Ludzie najprędzej mają ból tyłka, że nekromanta kosztuje 1/2 dodatku oraz pewnie dlatego woleliby po prostu kolejny dodatek.
Skiny w LoLu już w sumie więcej kosztują, a Blizz nigdy nie przystosowywał ceny na polski rynek. 

I nie przystosuje, ponieważ zachód robiłby konta na PL tylko po to, by mieć taniej. Oczywiście Blizz mógłby wprowadzić region locka, ale przecież nikt nie chciałby siedzieć w klatce zwanej PL.
Tak czy siak, te 63 zeta jest dla mnie do zaakceptowania.

Ludzie mają rage na Bli$$arda bo nagle zorientowali się, że on wszystko robi dla kasy. NO KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ. I tak jestem pod wrażeniem, że ludzie zauważyli to tak szybko, ale jak dla mnie to o dobre 10 lat się i tak spóźnili.

Jeśli o mnie chodzi to dla mnie cena jest neutralna. Sam nekromanta mnie nie interesuje, a w D3 gram raz od święta więc go po prostu nie kupię i tyle. To czy jest to dużo czy mało to zależy właśnie od sposobu spojrzenia. Faktycznie w wielu grach f2p za te 63 zł się i mniej dostanie, ale za te 60 zł też można sporo kupić np. TESO, GW2, gdzie contentu no masz xx więcej niż jakiś tam nekromanta i duperele do niego :P

Natomiast jeśli zaś chodzi o "moralne" spojrzenie na cała tą sprawę to jak dla mnie Blizzard nie jest w porządku wobec fanów D3, ale samo D3 uważam za całkiem ok h'n's. Pomysł na płatne dodatkowe klasy ma swoje plusy i minusy i według mnie nie jest jakiś mega głupi, pod warunkiem, że cenę mają sensowna (a te 60 zł to nawet daje radę), ale fajnie by było jakby oprócz tej klasy dodali też w zanadrzu jakiś inny, dodatkowy content. Od razu na myśl przychodzi mi tutaj taka gra "Evolve" gdzie np. kupowało się pakiety łowców i potwory, każdy chodził po 20 euro. Co się stało z tą grą chyba wszyscy wiemy? Nawet f2p jej nie pomogło, a niby też taki hype na nią był ;)

Ludzie mają rage na Bli$$arda bo nagle zorientowali się, że on wszystko robi dla kasy. NO KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ. I tak jestem pod wrażeniem, że ludzie zauważyli to tak szybko, ale jak dla mnie to o dobre 10 lat się i tak spóźnili.

 

Jeśli o mnie chodzi to dla mnie cena jest neutralna. Sam nekromanta mnie nie interesuje, a w D3 gram raz od święta więc go po prostu nie kupię i tyle. To czy jest to dużo czy mało to zależy właśnie od sposobu spojrzenia. Faktycznie w wielu grach f2p za te 63 zł się i mniej dostanie, ale za te 60 zł też można sporo kupić np. TESO, GW2, gdzie contentu no masz xx więcej niż jakiś tam nekromanta i duperele do niego 

 

Natomiast jeśli zaś chodzi o "moralne" spojrzenie na cała tą sprawę to jak dla mnie Blizzard nie jest w porządku wobec fanów D3, ale samo D3 uważam za całkiem ok h'n's. Pomysł na płatne dodatkowe klasy ma swoje plusy i minusy i według mnie nie jest jakiś mega głupi, pod warunkiem, że cenę mają sensowna (a te 60 zł to nawet daje radę), ale fajnie by było jakby oprócz tej klasy dodali też w zanadrzu jakiś inny, dodatkowy content. Od razu na myśl przychodzi mi tutaj taka gra "Evolve" gdzie np. kupowało się pakiety łowców i potwory, każdy chodził po 20 euro. Co się stało z tą grą chyba wszyscy wiemy? Nawet f2p jej nie pomogło, a niby też taki hype na nią był  

Jesteś głupia, czy tylko udajesz? Firma KAŻDA MOŻLIWA ma za zadanie zarobić pieniądze. Możesz sobie mówić co chcesz, możesz uważać że komuś tam przyświeca dobro, ale wydawca zawsze obiera sobie za cel zarobić i nie ma w tym nic dziwnego. Nikt się nie zorientował, bo dla każdego konsumenta jest to normalne - ktoś tworzy jakiś produkt i chce na nim zarobić. I rzeczywiście porównywanie nowości do czegoś, co już ma swoje lata i cena zdążyła spaść ma wiele sensu. Użyj czasem tego co masz w głowie (o ile masz). Za 20 złotych też można kupić ogrom starych gier z masywną ilością kontentu, a jakoś nie porównujesz ich do nowości, które wychodzą. Można za cenę nekromanty kupić wiele rzeczy, ale jak na cene czegoś, co dopiero wychodzi jest ok. Cena jest adekwatna do tego, co dostajemy.

I moralnie blizzard jest ok w stosunku do fanów - zrobił grę, ludzie bawią się setki godzin. Nie ma on żadnych zobowiązań wobec nich, bo diablo nie jest i nigdy nie było mmorpg, które musi otrzymywać jakieś ogromne wsparcie. Za czasów diablo dwa było dokładnie to samo, żadnych rewolucyjnych zmian nie było i co? I nic, bo ludzie nie mieli takiego butnego, dziwnego przeświadczenia, że NO PRZECIEŻ SIĘ NALEŻY. Diablo jest grą SP z dodatkiem multi, które jest prowadzone i utrzymywane. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów, żadnych możliwości dodatkowego finansowania utrzymania tych serwerów. Kupujesz raz i możesz grać ile chcesz. Nie ma tutaj kosmetyków do kupowania, które generowałyby dodatkowych przychód. Zwyczajnie gra jest.

Zresztą nawet nie ma sensu się produkować, bo dla ciebie kupowanie nekromanty nie ma sensu (mimo, że to jakiś dodatkowy kontent, postać), a nie raz na forum się chwaliłaś ile to pieniędzy potrafisz zostawić na jakieś gówno skiny w smajcie czy innych takich grach. Wieje głupotą na kilometr

Podstawka 150, dodatek 150 + nowa postać 63 zł. Czy mam ból d*py? I tak i nie- nie mam zamiaru kupowac bo mam zwyczajnie wywalone na pazerność blizarda i z D3 zrezygnowałem. Od kilku sezonów w ogóle nie pracują nad grą tylko dodają obramowania do portretu... proszę cie.

Te ceny to chyba z premiery, bo teraz Battlechest podstawa+dodatek 120zł.

Tak, mowie o cenach z premiery. Po co miałbym mówić o aktualnych cenach skoro większość ludzi kupiła grę jak tylko była taka możliwość czyli w dniach premiery.

To wywaliłeś 300 zł na grę+dodatek i boldupisz o 60 zl? :) Poza tym owszem płacisz za Necro, ale wraz z nim wchodzi patch 2.6 z paroma nowościami i zmianami w rozgrywce, wiec nie kłam ludzi, że nic się nie zmienia. Jak na H&S z trybem co-op całkiem, całkiem.

http://www.diablofans.com/news/48888-ptr-patch-2-6-0

Osobiście wydaje mi się że w tej całej "burzy" nie chodzi o cenę, tylko że blizzard idzie w kierunku sprzedaży coraz bardziej podstawowych rzeczy... idąc tym torem za parę lat zobaczymy sprzedaż koloru kosmetycznego za 1.99$ :)

Osobiście wydaje mi się że w tej całej "burzy" nie chodzi o cenę, tylko że blizzard idzie w kierunku sprzedaży coraz bardziej podstawowych rzeczy... idąc tym torem za parę lat zobaczymy sprzedaż koloru kosmetycznego za 1.99$ 

Raczej nie o to chodzi oraz Blizzard nie idzie w tę stronę. Dopiero co wydali HotS 2.0 który zupełnie przeczy temu co napisałeś. Całkiem nowa postać to nie jest podstawowa rzecz.

Jedyne co mnie osobiście boli to to, że cena pewnie za miesiąc spadnie o 25%-50% jak ze wszystkimi produktami blizzarda.

No tak, bo Overwatch potaniał od premiery... chyba kilkanaście złotych. Nadal trzeba za niego bulić 100+ zł.

Dwa razy nabrałem się na Diablo (podstawka, a potem RoS). Trzeci raz nie popełnię tego błędu. Ponadto Rise of the Necromancer to praktycznie tylko sama klasa. Nie zmieni grywalności i nie sprawi, że D3 stanie się lepszą grą.

Tu nie chodzi o cenę, tylko o to za co chcą pieniądze. Nawet darmowe, azjatyckie mmo wprowadzają nowe klasy w patchach, czy darmowych dodatkach. Tutaj za podstawowy element gry, życzą sobie kasy jak za dodatek. Jeszcze jeden krok naprzód po DLC. Co dalej? Gdy znowu spadnie populacja nakręcą hype na "rise of amazon"? "rise of druid"? Starają się odcinać kupony od diablo 2, nie mając kompletnie żadnego pomysłu na rozwój 3.

No tak, bo Overwatch staniał od premiery... z 150 na 120 zł:)

Overwatch (który już umiera śmiercią naturalną) z premierowej ceny 160/150 można było kupić już za 70/80 zł (nawet w sklepie blizzarda po wykonaniu kilku trików).

Ponadto Rise of the Necromancer to praktycznie tylko sama klasa.

To cały patch 2.6 który dodaje do gry dosyć sporo, jak na grę która rzadko dostaje duże rozszerzenia contentu.

Nie zmieni grywalności i nie sprawi, że D3 stanie się lepszą grą.

Całe szczęście, że w D3 gra dosyć dużo ludzi tak czy inaczej. kilka tysięcy sesji gier w sezonie starczy do dobrej zabawy :) .

Wszyscy próbujecie usprawiedliwiać swoje argumenty głównie tym, że D3 to słaba gra i to nędzna próba ożywienia tej gry. Czy nikt z was kto grał w tę grę kiedyś a nie w ostatnim sezonie w ogóle wie jak wygląda teraz rozgrywka i że gra nie ma problemów z ilością graczy na serverach.?

Nawet darmowe, azjatyckie mmo wprowadzają nowe klasy w patchach, czy darmowych dodatkach.

Czy zastanawiałeś się nad tym, że darmowe gry MMORPG też z czegoś się utrzymują ( Item shopy i premium)? Blizzard chce zobaczyć po 1 czy takie dodatki będą się cieszyć zainteresowaniem. A po 2 musi zarobić na utrzymywanie developerów? Nikt nie będzie wam robił gier za darmo.

inb4 dobrze wiem o tym, że 90% update-a 2.6 jest za darmo, i blizzard nie szanuje swoich klientów.

Jesteś głupia, czy tylko udajesz? Firma KAŻDA MOŻLIWA ma za zadanie zarobić pieniądze. Możesz sobie mówić co chcesz, możesz uważać że komuś tam przyświeca dobro, ale wydawca zawsze obiera sobie za cel zarobić i nie ma w tym nic dziwnego. Nikt się nie zorientował, bo dla każdego konsumenta jest to normalne - ktoś tworzy jakiś produkt i chce na nim zarobić. I rzeczywiście porównywanie nowości do czegoś, co już ma swoje lata i cena zdążyła spaść ma wiele sensu. Użyj czasem tego co masz w głowie (o ile masz). Za 20 złotych też można kupić ogrom starych gier z masywną ilością kontentu, a jakoś nie porównujesz ich do nowości, które wychodzą. Można za cenę nekromanty kupić wiele rzeczy, ale jak na cene czegoś, co dopiero wychodzi jest ok. Cena jest adekwatna do tego, co dostajemy.

 

I moralnie blizzard jest ok w stosunku do fanów - zrobił grę, ludzie bawią się setki godzin. Nie ma on żadnych zobowiązań wobec nich, bo diablo nie jest i nigdy nie było mmorpg, które musi otrzymywać jakieś ogromne wsparcie. Za czasów diablo dwa było dokładnie to samo, żadnych rewolucyjnych zmian nie było i co? I nic, bo ludzie nie mieli takiego butnego, dziwnego przeświadczenia, że NO PRZECIEŻ SIĘ NALEŻY. Diablo jest grą SP z dodatkiem multi, które jest prowadzone i utrzymywane. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów, żadnych możliwości dodatkowego finansowania utrzymania tych serwerów. Kupujesz raz i możesz grać ile chcesz. Nie ma tutaj kosmetyków do kupowania, które generowałyby dodatkowych przychód. Zwyczajnie gra jest.

 

Zresztą nawet nie ma sensu się produkować, bo dla ciebie kupowanie nekromanty nie ma sensu (mimo, że to jakiś dodatkowy kontent, postać), a nie raz na forum się chwaliłaś ile to pieniędzy potrafisz zostawić na jakieś gówno skiny w smajcie czy innych takich grach. Wieje głupotą na kilometr

Tl;dr (przeczytałam tylko ostatni akapit) uważam, że wole dawać kasę HiRezowi niż przehypowanemu Blizzardowi. W ogóle ciebie nie czaje, masz ból d*py o to, że nie chce kupić nekromanty czy o co biega? o.O Moje pieniądze, pilnuj lepiej swojego portfela, LOL.

Jeszcze jako ciekawostkę dodam, że jakby dodali jakaś nową klasę ala Druid z WoWa czyli zmienianie się w zwierzęta i daliby ją w podobnym pakiecie co Nekro to bym kupiła. Nekro po prostu mnie nie interesuje, nie żyje sentymentami jak starzy ludzie :)

To ubliżanie mi takie dojrzałe, a ktoś tu ostatnio twierdził, że to ja się szczeniacko zachowuję Kappa I jeszcze ta nieumiejętność czytania ze zrozumieniem, kolega widać nie zczaił kogo mam na myśli w pierwszym akapicie. I nie, nie siebie tylko WAS.

Leci report, hf z bana o/

Overwatch (który już umiera śmiercią naturalną) z premierowej ceny 160/150 można było kupić już za 70/80 zł (nawet w sklepie blizzarda po wykonaniu kilku trików). 

Przecena na 83 zł była z powodu wprowadzenia edycji GOTY, w dodatku była rocznia overwatch teraz już jest normalna cena 40/60 ojro. Nie no ja się pewnie nie znam ale wzrost zainteresowania na twitch, zapowiedziana Overwatch League (profesjonalna liga), to pewnie tylko zabiegi mające tak tylko potrzymać umierającą grę. Ale pewnie Overwatch już za 1-2 lata będzie pusty, no bo przecież ta gra już umiera.

A co do ceny za necro, 15 ojro dla ludzi z NA/Europy zachodniej to nie pieniądz, blizzard nie dostosowuje specjalnej ceny do polskich zarobków więc, nie wiem ogólnie czemu ludzie tak bóldupią.

Tl;dr, uważam, że wole dawać kasę HiRezowi niż przehypowanemu Blizzardowi. W ogóle ciebie nie czaje, masz ból d*py o to, że nie chce kupić nekromanty czy o co biega? o.O Moje pieniądze, pilnuj lepiej swojego portfela, LOL.

Jeszcze jako ciekawostkę dodam, że jakby dodali jakaś nową klasę ala Druid z WoWa czyli zmienianie się w zwierzęta i daliby ją w podobnym pakiecie co Nekro to bym kupiła. Nekro po prostu mnie nie interesuje, nie żyje sentymentami jak starzy ludzie  

 

To ubliżanie mi takie dojrzałe, a ktoś tu ostatnio twierdził, że to ja się szczeniacko zachowuję   I jeszcze ta nieumiejętność czytania ze zrozumieniem, kolega widać nie zczaił kogo mam na myśli w pierwszym akapicie. I nie, nie siebie tylko WAS.

Leci report, hf z bana o/

Mnie mnie interesuje na co ile pieniędzy wykładasz, tylko ze komentujesz ile coś kosztuje a sama zdajesz sie nie panować nad soba jak chodzi o rzeczy kosmetyczne w innych grach. Mało mnie interesuje na co sobie i gdzie wydajesz pieniądze ale skoro juz to robisz to nie miej problemu z tym, ze ktoś je wydaje w innym miejscu. Szczekasz cały czas jaki to blizzard jest zły a nawet argumentu nie potrafisz podać. Piszesz co piszesz dla samego pisania. I nie mam żadnego bólu, uspokój sie. Jedynie komentuje twój brak konsekwencji - gdzie sama wydajesz pieniądze na bzdety w innych grach a masz problem z tym ze ktoś płaci gdzie indziej za cos.

Kto tutaj nie umie czytać? Napisałem, ze ludzie sie nagle magicznie nie spostrzegli, bo to jest normalna rzecz o której każdy konsument wie - chyba tylko poza toba widać. Czemu ktoś z NAS miałby zauważyć cos co jest dla wszystkich oczywiste - ktoś poświęca na cos czas i chce za to pieniądze. Jedynie ty masz problem z tym, ze ktoś wydaje go na gry blizzarda. No ale jak sama piszesz jesteś hejterka zamieci, czyli taka wydmuszka co umie tylko krzyczeć jak to zle, ale nie ma to żadnego odbicia w rzeczywistości

2 sloty na postacie w innych grach kosztują:

Gra Ilość slotow Cena (euro) Cena za 2 sloty
GW2 1 10 20
NVNO 2 5 5
GW1 1 9 18
Mortal Online 1 8 16
Tera (enmasse) 1 5 10

tutaj dostajemy dodatkowe zakładki w skrzyni (cen tego już mi się nie chciało sprawdzać w innych grach), nową klasę postaci i kosmetyke.

Gdyby nie sztuczne napędzanie „bólu d*py” to pewnie nikt by na to uwagi nie zwrócił bo cena przyjemna za ilość elementów. Za samego necro dał bym chętnie 8 euro do 10 euro max i może dodatki w postaci slotów i miejsca w skrzyni są w pakiecie ale jak najbardziej przydatne i porządane.

Odkąd w Diablo 3 nie ma handlu i dodali te śmieszne smart dropy ta gra dla mnie nie istnieje. Połowa tych fanboyów 3-ki pewnie nie zna battlenetu z czasów 1.09 w d2, który był chyba najznakomitszym okresem tej gry. D3 samo w sobie nie jest złe, tylko ukierunkowanie gry na ściganie się kto zrobi szybciej rifta jest cholernie nudne, a sprzęt przez smart dropa jesteś w stanie uzbierać w miesiąc jak nie szybciej. W d2 uwielbiałem ten dreszczyk emocji przy handlu jak udało mi się zbajerować kogoś na sprzedaż przedmiotu za psie "pieniądze" na którym później sobie zarobiłem, ot taka pierdoła, a dawała dużo radochy. Słowa runiczne, uber bossowie itp. itd. w diablo 3 tego nie uświadczysz, a właśnie za takie smaczki ludzie kochali część drugą. Co do Nekromanty to pewnie jak bym grał jeszcze w D3 to bym kupił mimo iż uważam, że to typowy skok na kasę. Nowa postać? OK ale do cholery zróbcie to jak należy i niech będzie ona częścią DLC...

Odkąd w Diablo 3 nie ma handlu i dodali te śmieszne smart dropy ta gra dla mnie nie istnieje. Połowa tych fanboyów 3-ki pewnie nie zna battlenetu z czasów 1.09 w d2, który był chyba najznakomitszym okresem tej gry. D3 samo w sobie nie jest złe, tylko ukierunkowanie gry na ściganie się kto zrobi szybciej rifta jest cholernie nudne, a sprzęt przez smart dropa jesteś w stanie uzbierać w miesiąc jak nie szybciej. W d2 uwielbiałem ten dreszczyk emocji przy handlu jak udało mi się zbajerować kogoś na sprzedaż przedmiotu za psie "pieniądze" na którym później sobie zarobiłem, ot taka pierdoła, a dawała dużo radochy. Słowa runiczne, uber bossowie itp. itd. w diablo 3 tego nie uświadczysz, a właśnie za takie smaczki ludzie kochali część drugą. Co do Nekromanty to pewnie jak bym grał jeszcze w D3 to bym kupił mimo iż uważam, że to typowy skok na kasę. Nowa postać? OK ale do cholery zróbcie to jak należy i niech będzie ona częścią DLC...

A widzisz. Większość gra w H&S by się rozerwać po pracy kosząc mobki, a nie by sterczeć na kanałach, handlować i chełpić się tym, że kogoś się zbajerowało . Gdybym chciał głównie handlu, poszukałbym sobie gry z innego gatunku. Dla mnie H&S ma być grą hack and slash a nie trade and slash. Nekromantę kupię i wystarczy, że pogram nim sobie po ok 2h dziennie i imo te 15 ojro jest tego warte.