Co BDO ma do zaoferowania?

Mam chęć kupić BDO ze względu na ten system walki + niezła grafikę ale chciałbym wiedzieć co w tej grze można robić. Po przejrzeniu youtuba dowiedziałem się, że po 59 jakby przechodzimy w finalną wersje naszej postaci i co dalej? Co tutaj można robić poza wiecznym ekspieniem skoro nie ma żadnych raidów ani instancji?

BDO to król …

crapów :smiley:

3lajki

Noo lepiej dalej grać w mmo typu LPM+1/2/3/4 :slight_smile: jak metin itp.

Co BDO ma do zaoferowania. Nie da się ukryć że głównie grind. Ma do zaoferowania genialną jak na mmorpg grafikę, sensowny system walki w którym do skilli musisz znać skróty klawiszowe, musisz namierzać swój cel, opanowac movement swojej klasy.

BDO jest królem crapów ponieważ co? Bo nie ma instancji? Za chwile może się to zmienić bo poraz pierwszy wprowadzają klasę typowego supporta, a o wprowadzeniu instancji słyszy się już od dawna. BDO stawia na mass pvp, wojny między gildiami, o teren lub o miasta, albo o spota :stuck_out_tongue:

Awekening masz na 56lvl, nie na 59. Questów masz bardzo dużo, owszem są to często questy feedexowe lub nastawione na grind.

Gry w grze czyli Tower Defense “Savage Rift” który za niedługo może zostać zmieniony na podobny tryb z troche inną mechaniką. Arena “Red Battlefield”, przez jakiś czas mieliśmy też możliwość gry w BattleRoyale.

Odnośnie zarabiania, to już zależy od ciebie, możesz się nastawić po prostu na grind, możesz bawić się lifeskillami, craftować przedmioty i sprzedawać je na central markecie, są tacy którzy zarabiają tylko kupując i sprzedając drożej, możesz stworzyć łódź i dołączyć do gildii SMH. W między czasie mając dobry gear wygrywać z gildia node’y i liczyć na spore wypłaty :stuck_out_tongue:

Do roboty w bdo jest bardzo dużo, jesli się przekonasz i zdecydujesz się wypenować swój ekwipunek to czekają cie długie godziny gry, w moim przypadku jest to już ponad 2100h, a do pena jeszcze mi daleko :).

3lajki

Pewnie gość nawet gry na oczy nie widział, dlatego swoją “wypowiedź” wstawił bez jakichkolwiek argumentów :slight_smile:

Zgadzam się, że w gierce jest masa rzeczy do roboty, co prawda króluje tutaj grind, ale dzięki niemu z biegiem czasu ma się odczucie progressu. Ja sam początkowo do gierki byłem nastawiony bardzo neutralnie, zaliczyłem bodajże 2 krótkie podejścia, przy trzecim zostałem na stałe i nie żałuje ani minuty spędzonej w tym świecie. Co prawda dopiero niecałe 500h na liczniku, co w tego typu gierce jest absolutnie niczym, ale nie było dnia żebym poczuł nudę, nawet grind jest satysfakcjonujący ze względu na fantastyczny system walki jaki jest zaimplementowany w tymże tytule.

Jeżeli chodzi o grafikę - moim skromnym zdaniem niczego jej nie brakuje, świat jest stworzony z dbałością o szczegóły, co prawda nie zwiedziłem jeszcze całej mapy, ale nigdzie nie dopatrzyłem się “niedociągnięć” w postaci gorszych tekstur, czy czegoś w tym stylu. Tym bardziej po przejściu na “Remastered mode” jest miodnie, ale do tego potrzeba już nieco lepszej konfiguracji, niż do pogrania na wysokich ustawieniach “podstawowych”.

Jeśli chodzi o pytanie “co tutaj można robić poza wiecznym expieniem?” to moim zdaniem nie ma prostej odpowiedzi. Poza łowieniem, zbieraniem surowców, polowaniem, tradingiem, łapaniem i trenowaniem koni możesz mieć nawet swój własny ogródek, który odpowiednio zarządzany przynosi zyski. Poza tym są World Bossy, są Rifty, co niedzielę możesz wypłynąć ze znajomymi na odległe wody celem zabicia morskiej bestii. Ciężko wymienić wszystko.

Niemniej jednak ilu ludzi tyle opinii, więc do końca nie sugerowałbym się zdaniem aktywnych graczy, ani hejterów. Lepiej kupić gierkę i samemu przetestować, często jest ona przeceniona do 5 dolarów, a standardowa wersja poza promocją kosztuje 10$, więc nie jest to majątek biorąc pod uwagę, że płacisz raz, nie ma tu płatnych DLC.

Tyle z mojej strony, pozdrawiam.

Super grafika jeśli się nie ruszasz, jak się zalogujesz to zobaczysz jakie to gówno, dobry system walki non target, który obok non target nawet nie stał haha. Nie warto tracić czasu na tego crapa @Feliex ale jak bardzo chcesz to wejdz na reddita tam cały czas za free tą gównogre rozdają ewentualnie na Alienie cały czas dostępne traile na 30 dni chociaż i tak po dniu już do tego gówna nie wrócisz.

1lajk

Dla mnie crapp totalny, miałem kilka podejść do tej gierki i jednak nie to. Co z tego, że grafika dość ładna jak na mmo no i w sumie jest wiele rzeczy do zrobienia prócz grindu. Ale no nie wiem, jakoś ten gameplay mi śmierdzi takim typowym japońskim grindownikiem z przed 10 lat gdzie nic nie widzisz na ekranie tylko skile i milion mobów. Jeszcze w tej grze jest taki P2W, że masakra, jeszcze kiedyś aż tak nie było, ale jak dzieciaki przybyły to jest coraz gorzej. Podam parę przykładów chociażby:
Po 1 - kostiumy z IS mozesz przerabiac na Cron Stone, ktore chronia EQ przy podbijaniu, jak sie nie uda to ekwipunek nie traci podbicia.
Po 2 - zwiekszyli cene itemow z IS na markecie.
A teraz stare rzeczy.
Kiedys mozna bylo miec 1 peta teraz MUSISZ (nie mozesz, ale musisz) miec 5 bo inaczej nie zdazysz zbierac dropu.
Value pack - wiekszy exp, wiekszy udzwig, wiecej slotow.
Udzwig - bez tego po prostu ani life skille ani farma.
Pokojowki - na end game sptoach musisz miec okolo 15 zeby moc farmic dobrze bez strat co daje ci jakies 300 euro w plecy (1 szt kosztuje 17 euro (doldujesz za minimum 20) wiec 15*20 = 300).
Artisan memory - szybciej podbijasz eq, mniej meczenia.
Kostiumy - wiecej expa zdobywasz.
W is jest, ze mozesz kupic sloty w depo oraz miejsce na workerow, co daje ci mozliwosc zainwestowania wiecej CP w nody i miec wieksze imperium workerow = wiecej hajsu per hour.
Reset skilli u konia - przy robieniu T9 bardzo istotne.
Namiot - bez tego ani rusz na farme.
Jeśli chcesz to graj, ale jak chcesz coś w tej grze osiągnąć to stracisz grube hajsy i nie mówie tutaj o 100-500 zł tylko dużo więcej. Ogólnie gry nie polecam na dłuższą mete, chyba że jesteś typowym casualem co sobie chce tak o pograć czasami bo się nudzi to wtedy da rade, choć moim zdaniem są lepsze gry do tego. Pozdro

2lajki

Potwierdzam, swoje pograłem i wydałem. Nie żałuje ,ale odradzam.

@ryzu1 podałes same minusty z którymi się nie zgodze.
Twoje po 1. Co z tego,ze kostuimy mozesz przerabiac na cron stony jak i tak nie daje ci to gwarancji wbicia wiekszego poziomu. Ilosc kostiumów, które mozesz kupic jest ogarniczona wiec np koleś który kupi outfit może sobie dwa, badz trzy razy klinkac encahcnt.
po 2 . zwiekszyli ceny itemow z IS poniewaz łatwiej jest je teraz kupic na markecie.
Co do petów wiem,ze dwa mozna na pewno z kalnedarzyka dostac a trzeci z bosa leci wiec jak chcesz mzoesz dokupic sobie kolejne dwa, nie trzeba ich parowac ani nie sa ci na poczatku az tak bardzo potrzebne wiec mozesz sobie przetestwoac gre i jesli stwierdzisz,ze jest warta wydania kolejnych 50zł mozesz sobie dokupic, pety działaja na wszystkie postacie.
Udzwig teraz i tak jest oki bo kasa nic nie wazy,kiedy wieksza czesc udzwigu zajmowalka ci kasa.
Nie wiem dlaczego ludzie płacza,ze bez is nie da sie nic wygrac. Ja kupiłem sobie tylko dwa pety, i podstawke, nic wiecej nie pakowalem w IS, około dwa lata temu wbiłem Pen boos armor 62lvl sorca i byłem ponad end game wiec nie wiem po co ten płacz. I zwroc uwage na to,ze co chwile dochdoza nowe krainy, ciagle akutalizacje,nowe postacie. Z miesiaca na miesiac ciagle cos nowego,ciagle eventy, które pomagaja nowym graczom. Nie znam innej gry, która jest tak bardzo dobrze rozbudowana i ktora ma tak czeste akutalizacjke nie liczac POE ale to inna beczka juz.
Nie gram juz w BDO ale tez nie znam zadnej akutalnie lepszej gry.
Testowałem dużo gier a nie chce mi sie np zaczynac gry w wowa w którym ludzie osiagneli juz wszystko co mozilwe tysiac razy, badz g2a w ktorym po miesiacu gry kazdy ma takie same itemki jak ty i nie mozesz sie w niczym wyrozniac,

3lajki

Zgadzam się. A co do P2W… Co w tej grze jest do wygrania? Bardziej Pay2Progress, bo praktycznie wszystko co oferuje IS można kupić na markecie z odrobiną szczęścia, wydawanie pieniędzy tylko przyspiesza progress, nic poza tym. Już pominę fakt, że zdecydowaną większość przedmiotów, która oferuje IS można kupić na markecie za srebro, to jedynie kwestia szczęścia i czasu.

2lajki

Wybacz ale twoje wypowiedzi brzmią tak jakbyś w bdo zagrał jakieś maksymalne 10godzin. Super grafika jak się nie ruszasz? No wiesz ja przy średniej klasie komputera nie mam problemu w utrzymaniu 60fps na high, znajoma cały czas gra na remasterze też nie narzeka. System Notarget który obok notarget nie stał. No pokaż mi mmorpg który ma lepszy system notarget, chyba że grałeś z opcją wspomagania celowania to wszystko wyjaśnia xD.

Ogólnie mam wrażenie że albo grind nie jest dla ciebie albo spaliłeś gear i wylewasz smutki plując całym sobą na te gre.

5lajków

hahah, nom oczywiście że wszystko się da zrobić bez pomocy IS, lecz żeby coś osiągnąć w tej gierce i znaczyć chociażby coś w PVP to trzeba stracić na tą gre tysiące godzin i nie mieć życia - alternatywą jest IS i strata grubych tysięcy. Ale i tak pewnie przyjdzie taki czas, że na spota wpadnie CI typo i zdejmie CIę na skila ponieważ w 2x krótszym czasie ma lepsze eq bo wpierdolił miliony monet w tą gierkę. Grałeś w nią 2 lata temu, fajnie od tego czasu bardzo dużo się zmieniło.To już kurde w Tibii jest mniejszy P2W. Nie jestem jakimś hejterem BDO i wcale nie płacze mam daleko w nosie tą gierkę, po prostu pisze jak w niej teraz jest, dlaczego nie napisałem plusów tej gry. Ponieważ według mnie ma ich bardzo mało, jedynie co mi się podoba to grafika, grind (jestem fanem grindówek) no i szeroki kontent, lecz gameplay w ogóle mnie nie przekonał do siebie, nie jaram się non target i milionem mobów na ekranie czy skilami gdzie prawie nic nie widać. No ja akurat znam wiele lepszych gier od BDO.

1lajk

Okej, rozważyłeś jedną skrajność że typ w 2x krótszym czasie cię dojedzie. Co jest prawdą jesli sam jesteś noobem na 57 lvl i masz ledwo co 120AP.

Teraz rozważmy drugą opcję, o wiele częściej spotykaną - nie wydałem na BDO ani złotówki nie licząc kupna gry, mam już dawno 6xT4 i 2xT3 pety (i tam pingwina chyba na T2), outfit mam na dosłownie każdej postaci, nawet tych na których spędzam parę sekund robiąc daily crafting, czy gathering. I teraz wyobraźmy sobie że ty to wszystko kupujesz łącznie z gearem (choć wtedy musiałbyś wydać… 8000 euro? Ktoś to liczył na tamtejszym forum. A i to tylko gear na TET. Przez te 58-59 lvl idziesz jak burza. Potem wpada 60 lvl… a ty nawet nie wiesz który skill bije największego dpsa, który daje forward guard, co to Super-Armor, co daje ci buff awakeningowy i 500 innych “szczegółów”. Próbujesz kozaczyć na pvp… każdy przeciętny zjadacz chleba cię rozwali jak dziecko, bo na tym 60 lvlu każdy już ma podstawowy gear.

To trochę tak jak lvl boost w wowie. Pomijasz duży fragment gry, a także niczego się nie uczysz. A potem chodzisz dps’em jako healer na raidy bo szybciej kolejka się odpala, nie znasz żadnych skilli i wywalasz je byle jak. I tak samo jak ty napisałeś - ty sobie exp tygodnie i nabij ten 80-90 lvl, a ja kupię boosta na 110 i rozwalę cię w 2 minuty od założenia konta = gra p2w.

Pomijam już fakt że tak na prawdę nie masz ZIELONEGO pojęcia czy osoba która wbija na spota kupiła sobie wszystko czy sama zdobyła. A ja mam. Starczy popatrzeć na rotację z jakiej taki gracz korzysta - ten boostowany będzie przewracał się na crescent shrine’ach bo nie wie który skill to blokuje, ten boostowany będzie odpalał pk… po czym wywali skille byle jak przed siebie prosto w twój blok, a ty doskakujesz i spuszczasz mu lanie. Droga na skróty nigdy nie jest worth

2lajki

Nie kupuj, bo ten crap ciągnie druta. Nawet nie chce mi się rozpisywać dlaczego.

Napisales,ze jestes fanem grindowek a nie pdooba ci sie w tej grze to,ze trzeba poswiecic grze tysiac godzin,aby cos osiagnac, plączesz sie :smiley: 2x krotszym czasie, co ty za brednie piszesz, czlowieku to ze wpakuje kase nie wbije od razu 63 lvl ani nie wpadna mu razu peny do eq. No i jesli nie chcesz to nie graj i nie placze jakie tu duze P2w. tibia tez co chwile ma nowe postacie i nowe tereny? nowe, bosy,eventy ciagle. Gralem w rozne gry mmo i w zadnej nie spotaklem sie,aby byla ciagle aktuazliowana i czysto f2p bez isa. Chyba,ze masz raz na pol roku nowy dodatek za ktory i tak trzeba zaplacic, badz abonament. Ale jesli masz placic abonanemt to tak samo mzoesz sobie tu raz w miesaicu 50dyszek doladowac i kupic outfit :slight_smile: Piszesz brednie ktorych nie da sie czysta, nie pozdrawiam
@Feliex Gra kosztuje grosze, badz 30 dniowy darmowy trial, zagraj i zobaczysz czy ci podejdzie caly swiat, nie kazdemu sie podoba ale jesli masz sie sugerowac,ze w grze mozna kupic z is oustfit badz udzwig to w zadna gre nie zagrasz bo nie ma takiej :smiley:

3lajki

Cóż, generalnie kup jak będzie w przecenie to dużo nie wydasz, mi gra bardzo się podobała tak do 57-58 poziomu. Super gameplay, przepiękna grafika i świetnie się bawiłem. Potem zaczęły wychodzić wady produkcji - PVP z dupy, cały system ustawiony tak byś wydał sporo kasy w itemshopie - pety, artisanki i tego typu klimaty.

Oprócz tego grind w tej produkcji jest dość mocno przesadzony, chociaż jak ktoś lubi to powinno mu się spodobać, daj grze szansę najwyżej zrezygnujesz :slight_smile:

Najgorsze było pvp i oneshotowanie przez innych graczy oraz chory system dający Ci tym więcej % dmg i obrony im więcej już miałeś co tylko powiększało przepaść :smiley:
Nie zapomnę nigdy natomiast jak gildią walczyliśmy o teren w 15-20 i dojechało nas 3 graczy na 2 skille. Wtedy już skumałem, że to typowy koreański grindownik i coś jest nie tak :smiley:

BDO to król MMORPG obecnie na rynku i na razie sie to nie zmienia, oferuje bardzo duzo, mass pvp ,GVG itp. do tego przeróżne areny, battleroyala i wiele wiecej, do tego bardzo skromny itemshop z kostiumami ktory nie posiada p2w , w tą gre gram już 2 lata i nie mam zamiaru jej zmieniać

1lajk

Gram w tą grę od Roku.
Pety dostałem 3 za darmo. Wczoraj wszyscy gracze otrzymali darmowego peta.
Eventy w tej grze dają wiele. Czasami są bardziej dla noobów czasami dla weteranów.
PVP jest zbalansowane, nie ma klas które są dobre we wszystkim. Jak w każdej grze są postacie lepiej radzące 1v1 gorzej 3v3 i na odwrót.
Co do gearu na luzie idzie mieć gear bossowy. Nie wiem kto pisał dyrdymały wyżej ale osoby oceniające negatywnie tą grę odpalały ją chyba z rok temu. Ta gra cały czas jest ulepszana stary kontent jest zmieniany nowy dodawany.
Raz albo dwa na rok nowe klasy. Kraina albo dwie. Cały czas coś dodają.
Ktoś coś pisał o IS? jak smutno mi to powiedzieć ale itemy które wymieniłeś są bardzo często na markecie. Value Pack? Jest potrzebny raz jak się sprzedaje rzeczy na markecie żeby zbić podatek do -15% z -40 co 14 dni możesz kupić 1 na 1 dzień.
Reszta funkcji tego Value Packa to 100 dodatkowej wagi 16 slotów i aż kur… 10% expa faktycznie przewaga niesamo kurde wita.

  • Waga na spotach nic nie ma znaczenia. Silver który zdobywamy w grze można śmiało kisić na postaci bo nie ma już wagi.
  • Sloty? Z samego quest line dostajesz ich koło 40 dodatkowo. Też nie potrzebny wydatek na żadnej postaci nie mam kupionych slotów.
  • 15 Pokojówek? 3 Dostajesz za darmo. I nie są jakoś must have to bardziej wygoda niz przewaga poprostu musisz czasem ze spota zejść żeby sobie coś przerzucić i tyle.
  • Odkąd wszedł nowy market. Nawet biżuteria nie stanowi problemu. poprostu większość rzeczy jest.
  • Cron stone z kostiumów? Ale wiesz, że też możesz kupić Cron stone u normalnego npc tylko 2x drożej? a na kostium czasami masz takie RNG że szybciej idzie kupić u tego NPC niż z marketu ale wydasz 2x więcej.
  • Gra zaczyna się na 60 gdy masz odblokowane wszystkie skille postaci.
    Wiem, że wasze pokolenie przywykło do prostych i łatwych gier jak metinki ale Grindownik kiedyś wyglądał jak BDO teraz. Albo harujesz i masz satysfakcje albo nie się użalasz i szukasz dziury w całym.
    Gracz początkujacy mający nawet 2 darmowe pety. Jest na godzine w stanie zarobić na najłatwiejszych spotach od 10-40 kk
    Na średnich spotach od 20-60
    A pre softcap spoty/soft cap spoty są RNG i albo robisz 40kk z samego trashu + jakieś drobiazgi które możesz sprzedać na markecie za dodatkowy pitos wychodzi czasami 100kk p/h + rare akcesoria w zależności od spota.
    Nie pierdzielcie, że w tej grze P2W jest. Bo tutaj nie ma żadnej przewagi nie idzie kupić gearu. A osoby sprzedające IS mają dodatkowo może z 1,5 B na tydzień za koszt około 150euro albo i więcej to stwierdzam, że naawet zagranicznym kolegą nie jest to jakoś hiper na rękę. bo za 1,5B to nie kupisz nic co by Ciebie zbliżyło do poziomu End Game’u co najwyżej jakąś akcesorke na TRI. a to jest coś co idzie wyfarmić nawet będąc totalnym noobem ale poświęcając czas w grze około miesiąca.
3lajki

Czyli jak napisałeś, do roboty nie ma wiele bo jedyną prawdziwą instancją jest Rift a Red Battlefield to nic innego jak kolejna dawka PvP ale w odosobnionym miejscu.
Gathering jest nudny prawie jak w każdej innej grze a crafting masowo odwalają za ciebie NPC.
A potem to znowu nic, tylko zwykły grind i jeszcze więcej grindu.

2lajki

Jak po przyjściu z pracy/szkoły masz ochotę na drugą pracę to BDO jest dla Ciebie.

1lajk

Jakie pay to progress - jaka normalna gra oferuje możliwość przyspieszenia progresu gdy cała mechanika jej polega na wykorzystaniu tego… Szybsze wbijanie expa, SP, tańsze naprawianie sprzętu [dla niewtajemniczonego kolegi co zadał główne pytanie, chodzi o przywrócenie maksymalnej wytrzymałości utraconej przy ulepszaniu sprzętu].
Ktoś jeszcze wspomniał o resetowaniu skilli na koniu - zrób sobie konia bojowego, idealny na PvP.
Tyle udogodnień w Item Shop i większość wpływa na siłę twojej postaci a przecie walki PvP to esencja tej gry więc nie powinno być tak, że ten kto zapłaci więcej staje się silniejszy.
WoW oferuje wymianę tokenów na golda, ale nadmiar tego golda nie sprawi że będziesz silniejszy w PvP albo na raidach - ten gold pomoże ci tylko w wyglądaniu ładniej. BDO się stoczyło w porównaniu do tego co oferowało przy starcie.

Nie wprowadzaj innych w błąd, że to niby zwykły pay to progress bo jest znacznie gorzej.

1lajk