Co BDO ma do zaoferowania?

PvP zbalansowane?
HAHAHAHAH.
Może się okazać, że klasa którą nowy gracz wybierze jest kontrowana przez prawie wszystkich. Dominujące klasy jakie widzę to Warrior, Berserker, Wizard, Striker, Mystic. Rzadziej Tamer bo wymaga większego zaangażowania z czego Wiz, Striker i Mystic to pieprzony faceroll po klawiaturze… I jeszcze Musa, spin-to-win.

No i te pierdzielenie, że część rzeczy można dostać na markecie - o ile RNG ci w tym pomoże bo połowa serwera chce tego samego.
Crone Stone u NPC 2x drożej? Człowieku, przecież o hajs się w tej grze rozchodzi, im więcej go masz tym lepszy sprzęt możesz kupić!

Czytaj ze zrozumieniem, bo coś to kuluje u ciebie. Tak jestem fanem grindówek, gościu chodzi o to, że nie ma sensu tracić czas na taką gre gdzie ty stracisz kilka tyś godzin, a jakiś inny chłop zapłaci i będzie miał to samo w chwilę. Nie chce i nie gram, ale wyrażam swoje zdanie, a płaczesz to tylko ty bo ktoś twoją ukochaną grę pojechał o jej. CO do Tibii to tak jest cały czas aktualizowana, lecz nie rozumiem co ma tibia do BDO w tym wypadku ? W tibi jest nadal 10x mniejszy p2W niż w tym crapie. Jedynie to ty tutaj piszesz niesamowite brednie porównując abonament do IS jaki jest w BDO, człowieku. W abonamencie ja płace za możliwość gry i w grze rozwijam swoją postać, nie pomaga mi tutaj żaden item shop. Widzę jakiś wielki fan BDO się znalazł, dobry kończymy ten temat.

Wszystko, co wymieniłeś składa się na progress. IS nie oferuje jakichkolwiek itemów, których nie można zdobyć w grze nie płacąc, a które wpływałyby na AP/DP/jakiekolwiek inne statystyki postaci, których niepłacący gracz osiągnąć nie może. Bo każdy może osiągnąć tu wszystko, jest to tylko i wyłącznie kwestia czasu. W błąd ludzi wprowadzacie wy, którzy spamujecie pojęciem P2W przy każdej jednej grze, która posiada item shop zawierający jakiekolwiek itemy oferujące coś więcej, niż tylko zmiana wyglądu postaci.

Taaaa nie grał ale się wypowie… powiedz mi synku co takiego z IS pomoże ci wbić ten minimum 61-62 lvl? Bez tego i kupy Skill pointsów to sobie możesz mieć gear a nawet combo skilli nie wykręcisz bo ich nie będziesz miał… Dalszą część twojej wypowiedzi można sobie darować bo pewnie jest na tym samym poziomie. BDO to rng jedno wielkie i grindownik jak tego ktoś nie ogarnia to srry… tu w 20h to sobie możesz… ale poza grnidem ta gra ma masę pobocznych rzeczy do robienia

Miałem się nie wypowiadać, ale coraz mądrzejsi tutaj wbijają. Już Ci mówię co z IS pomoże mi wbić szybciej 61-62lvl - prosta i szybka odpowiedź WSZYSTKO. Teraz zagraj sobie na spokojnie od 0 bez IS i zobacz ile czasu Cię będzie kosztować wbicie tego 62 lvla i wymasterowania postaci, następnie zagrał od 0 z dużą pomocą IS i zobaczysz jakie są różnice. Nom ja spędziłem grube godziny w BDO, więc mi tutaj synku nie pisz bzdet bo wiem z czym się je tą grę. W innym wypadku bym się nawet nie wypowiadał w tym temacie gościu.

1lajk

@ryzu Co niby będzie miał wydając kasę szybciej, co zajmie komuś innemu tysiące godzina a panu x chwilę i kupę kasy? Udźwig, sloty w eq, kostium??? A może za realne pieniądze sam się lvl wbija i skill pointsy? Serio nie ma co strzępić jęzora na dyskusję z kimś kto jakieś klapki p2w ma bo kolega tak powiedział i jego szwagier potwierdza. W tej grze poza grindem jest od chu*a i trochę aktywności, gathering, alchemia, budowanie łodzi polowanie na potwory morskie, sieć workerów, wbijanie q na contribution pointsy, tresowanie koni, nawet można sobie poszukać po miastach zajebistej rezydencji z 2-3 piętrami i ją na elegancko urządzić (bez itemów z IS) ale kur** nie no bo jak p2w huuur duuur. Gra za 20 zł i serio ktoś tak cebulą śmierdzi że nawet tych 80 zł do stówki na pety nie wyda i chociaż podstawową wagę? Ale abonament w WoWa o super i płatne dodatki to nie jest zdzieranie kasy. Nie potępiam abonamentu bo sam w Age of Conan płaciłem ale też jak ktoś ma ścisk dupy żeby parę złoty na grę b2p dodatkowo wydać to serio brak mi słów. Sam wydałem dość sporo przez te wszystkie lata ale uważam że warto. Czy p2w no nie wiem bo ani grosza na tym nie zyskałem (kasa w grze ofc) sprzęt mam full tri kzarka kutum dande (plum/maehwa valka witch lahn wizzard musa) i boss armory jeden set, duo biżu złota też 1 set i co powiesz mi że to na dzień dzisiejszy jest coś? XD mam koni T8 cruserów chyba z 10 bo podoba mi się tresowanie, Epheria sailboat i Frigate wszystko ręcznie wyzbierane i obrobione. Pvp kiedyś nawet prowadziłem z dość dobrym skutkiem ale po jakimś czasie czyli bardzo szybko ten gear to jest nic w pvp. Fakt mogę wbijać na TET bo i fs są i valk scrolle, do tego z 12kkk kasy… ale przez tyle lat kosztowało mnie te wbijanie za dużo nerwów i narazie chcę się pobawić bo naprawdę jest co robić… a jak się na pvp nastawiasz to uwierz nawet full tet z jakimś jednym penem nic ci nie da jak wpadnie ci jakiś nawet tet i biżu tri skillowy świr. Pozamiata cię jak młodego bo nie tylko gear ale addony kamienie i doświadczenie też są potrzebne… no ale co ja tam wiem 5k godzin przez 3 lata i z jakieś 1-2k afk do tego

1lajk

Może nieco chaotycznie, ale bardzo dobrze powiedziane. Zgadzam się w 100%, ale niestety z ludźmi, którzy nawet nie wiedzą co oznacza termin P2W, a rzucają nim na lewo i prawo nie ma co dyskutować bo i tak będą powtarzać w kółko te same zdania w innej konfiguracji. Bawmy się dobrze w grze, a oni niech marnują czas na pisanie swoich wypocin, piona! :slight_smile:

1lajk

Blade & Soul, Revelation online, Riders of Icarus, Conquer online i wiele wiele innych to dopiero p2w, ale trzeba mieć porównanie którego jak widać wielu brakuje.

Grałem w BDO od samego startu europejskiej wersji. Miałem spora przerwę w trakcie. Nigdy nie grałem w grę bardziej P2W. Możecie powiedzieć, że przecież samo się nic nie robi, da się wszystko zdobyć ręcznie. Da się. Ale przysłowiony ‘‘win’’ w tej grze to progress. Jest ułamek osób, które zdobyły full PEN set. Ułamek, albo nawet promil. Ale przewaga, którą daje ten set jest wręcz ogromna. Ktoś jest full PEN, a Ty full TET? Może zacząć walić głową w klawiaturę. Szanse na wygraną będą równe. Każdą aktywność w tej grze da się robić szybciej/lepiej mając itemy z item shopu. Podstawa to 5 petów. Już same pety to obowiązkowy wydatek 50 dolców. A to tylko na pety t1. Szybko się przekonasz, że t1 nie wystarczą na części klas. Obecnie gram w ArcheAge. W grę, która umarła przez p2w i wiecie co? Jest mniejsze niż w BDO. Do tego jest tu od groma więcej aktywności.

I żeby nie było tylko negatywnie:
Piękna grafika
NAJLEPSZY system walki jaki widziałem w grach MMO
Ultra przyjemny grind(głównie przez system walki)
Niski próg wejścia, ale bardzo wymagające PVP

1lajk

Podobno w archeage jest dużo lepiej teraz i ludzie wracają do tej gry.

Ja tak tylko dodam, że wszystkie life skille robi się AFK i automatycznie, dodatkowo by osiągnąć odpowiedni poziom musisz mieć na to całą noc włączony komputer, on i tak robi to za Ciebie.

I tak, gra jest p2w. Ludzie mówią, że nie, ale to oczywiste. Przecież sami są graczami tej gry, nie powiedzą przecież, że jest p2w. Od Polaków nie otrzymasz rzetelnej informacji na temat gry, w jaką graja. Polecam zapytać się na reddicie /r/mmorpg.

Pety, które dodatkowo wypadałoby wylevelować (więcej petów) artisany (spróbuj bawić się w enchanting bez tego, powodzenia) może jakiś kostium, bo bez niego wyglądasz jak gówno, udźwig, bo inaczej co chwila wracasz do miasta, sloty, bo inaczej co chwila wracasz do miasta. Miesięczny abonament (ta paczka dające sloty, etc), jeszcze jakiś kostium by wypadało kupić, bo inaczej wyglądasz tragicznie. (najlepsza zbroja w tej grze wygląda dosłownie jak drzewo)

Poza tym expienie jest absurdalne, bo na spotach zaraz zjawia się ktoś, bo zabija cię na 2-3 hity, bo z farmi coś na nisko lvlowych lokacjach, albo kogś boostuje. Zauważ, że w PvP twoje AP i DP ma znaczenie, nie jest regulowane, więc przez pierwsze 2 lata gry nie masz nawet co próbować, ponieważ biorą w nim udział veterani, co mają już koło 190 AP, innymi słowy, padniesz jak mucha, boć Ty zacząłeś dopiero z rok temu, i dosłownie nie masz jeszcze nic, co miałoby jakiekolwiek znaczenie.

2lajki

Odradzam. Wydałem 1500€+ i żałuję. Jak kiedyś będzie może normalny balans, święta trójca i gra zaoferuje coś więcej w PvE oraz zredukują P2W to może, ale to może wrócę. To co inni piszą, że nie trzeba klikać 1, 2, 3 to gówno prawda, jak i tak możesz sobie porobić macra na myszce i klikać 1, 2, 3. Combat wygląda efekciarsko, ale w końcu zauważysz, że za dużo tego wszystkiego na ekranie i będziesz wyłączał coraz więcej opcji.

Zastanawiałem się czy wgl jest sens wypowiadać się w tym temacie, bo ilość bzdur i wiedzy sprzed roku jest tak masakryczna, że ciężko się to czyta, a co dopiero wchodzi w dyskusję.
Może zacznę tak - Gram w BDO od 2 lat z większymi przerwami, z aktywnej gry wyjdzie może rok, coś tam osiągnąłem w grze bez parcia na szkło, 540gs i jakoś to idzie, zapewne byłoby znacznie więcej gdyby nie mój altoholizm. Pograłem troche pvp tego mniej i bardziej poważnego, spędziłem wiele czasu na grindzie i liznąłem troche lifeskilli żeby wiedzieć co mówię.
BDO jest aktualnie jednym z najbadziej grywalnych tytułów MMORPG. Jest wiele świetnych gier, nie zaprzeczam - jak ESO czy FF14, ale BDO jest najbardziej nowoczesne z nich, świetny combat, genialna grafika, piękny sandboxowy świat i wiele wiele innych. Czy w BDO jest co robić poza mozolnym grindem? Przedmówcy raczej to wytłumaczyli, ale owszem. Ta gra nie bez powodu jest “Sandbox MMORPG”. Ty stwierdzasz co chcesz robić i robisz to co chcesz. Chcesz expić? Idź bić mobki, chcesz robić lifeskille? Rób. Chcesz pływać i robić SMH? spoko. Chcesz siedzieć w Heidel i robić RP z gildią? A jak najbardziej. PVP? Lecisz! BDO posiada tak wiele aktywności, że każdy sobie coś znajdzie i to nie tak, że reszta aktywności jest bezsensowna i nie daje zadnego progresu, bo prawie wszystko ten progres posiada.
Ale przejdźmy do najbardziej rozwlekanej sprawy na temat p2w w bdo.
BDO… Jest i nie jest P2W zależy kto jaką subiektywną opinię na temat tego sformułowania posiada. BDO jest grą za 5 dolarów albo czasem i rozdawaną za darmo i szczerze mówiać nie rozumiem aż tak wielkiego poruszenia w sprawie tego, że do płatnej gry trzeba coś dokupić. Albo nie?
Szczerze mówiąc na tę gre wydałem przez te 2 lata coś koło 120 dolarków i uwaga… Gram w tę grę, nie czuje paywalla i posiadam nawet decent gear! Mam 5 petów, na początku je kupiłem oczywiście, teraz 4 z nich są na t3 - za darmo. Bo rozdawali to zrobiłem, nic za to nie zapłaciłem. Tak samo 2 maidki - dali za darmo. Posiadam 11 postaci z czego pięć z nich jest na 61lvl i reszta to małe alty i nie wydałem na tę grę 2000 euro żeby mieć te postacie i ten gear! Szok, niedowierzanie.
Bo to nie jest potrzebne, też jakoś super dużo nie botowałem żeby to zdobyć, grałem w miare przecietnie, czasem godzine dziennie, czasem 5. - i szczerze mówiąc jest wiele osób podobnych do mnie które i tak mają lepszy gear a grają jeszcze mniej i wydali też mniej.
BDO od wprowadzenia nowego marketu uprościło jeszcze bardziej sprawę itemshopu, bo value packa, combat booka czy kamasylvie mozna miec za gold w grze i to nie tak, ze dostaniesz je raz na pół roku, tylko wszystko mozesz kupowac na biezaco gdy sie koncza. W sumie combat booki to stoja na markecie do wziecia od razu. ale również można kupić pare innych rzeczy z is jak flutnia dla peta, kostiumy, pety czy ta karteczka do włożenia kamyka w kostum.
Szczerze mówiąc jeśli ktoś chce zacząć grać - kup grę za te 5 dolarów, pobiegaj po świecie, masz nielimitowany czas na granie i posprawdzaj co Cie kreci. Jesli stwierdzic, ze gra jest super i chcesz w niej bardziej poszaleć polecam na poczatek zupgrejdować paczkę gry z podstawowej do najdroższej za 20dolarów, bo daje rzeczy za ponad 70 i dokup pety żeby mieć 5. Z czasem sam zobaczysz co jeszcze potrzebujesz i to nie sa rzeczy “must have”. Bo bez tego sie da zyc, waga jest bezuzyteczna od mid-game spotów bo trash waży 0,1, w sumie na wczensiejszych też. To nie czasy susanów czy piratów. 70+ slotów które zdobywa się mając włączony value pack na nowej postaci tez spokojnie do wszystkiego wystarcza - wiem bo tak gram. Aktualnie jestem w takim momencie, ze ja nie potrzebuje nic z tego itemshopa, bo wszystko najwazniejsze mam dla siebie i jedynie mysle nad paroma pokojówkami tylko i wyłącznie dla WŁASNEJ WYGODY. I ja na tym nic nie tracę.
Kiedyś o tym pisałem, najbardziej efektowny w tej grze jest włożony czas, bo im więcej grasz tym masz więcej, masz lepszy gear, jesteś lepszy na pvp czy masz lepsze lifeskille. I nie rozumiem słów niektórych, że coś “musisz”. Bo nie musisz. Mozesz cieszyć się grą nie wydajac nic poza sama grą, bo też się da. Nie musisz być najlepszy, wydać najwięcej, mieć najlepszy gear. Możesz, ale jak chcesz! Nie musisz. Oczywiscie sa w tej grze “whale” które wydały na BDO odpowiednik pieniężny w postaci łądnego 2 pokojowego mieszkanie w Warszawie i wiecie co? Z reguły to ludzie którzy nawet nie potrafią grać własną postacią bo nic nie zdobyli swoją cięzką pracą tylko kupili i poskłądają ich ludzie ze znacznie mniejszym gearem. No i po drugie tyhc ludzi jest tak mała ilość, że praktycznie nie da się ich spotkać.
Doceniam jak ktoś przeczytał ten wpis do końca i po prostu - dajcie szansę i spróbujcie gry na WŁASNĄ rękę, nie patrząc przez opinie płaczków czy ludzi którzy ledwo wbili 20 poziom i mówią jaka ta gra jest chujowa.
Jeśli szukasz solidnego i rozwijanego cały czas MMORPG’a to BDO jest dla Ciebie. Dodam jeszcze, że samo BDO dość mocno się poprawiło ostatnimi czasy, bo dodali wiele rzeczy dla ludzi o które proszono, zaczęto słuchać fanbejsu ogólnie - jak np. akcja z ankietami na temat balansu klas i aplikowania zmian według nich. Rok temu nie powiedziałbym tak wiele dobrego o tej grze, która jak wszystko ma również swoje minusy, ale starają się i to widać.
Pozdrawiam!

6lajków

Wg mnie wiele osób pomyliło gry w BDO cały urok polega właśnie na tym że czym więcej grasz tym masz mocniejszą postać. P2w mam wrażenie że ludzie nie wiedzą co to oznacza . Od zalania dziejów w grindownikach były koksy(dużo grali i wydawali tysiące dolarów na enhanty , golda itd) potem były nolify i reszta servera czyli jakieś 80% populacji . Nie jestem wstanie pojąć jak ktoś może nazywać ten is p2w argumentując że szybciej gear zdobędziesz , ulepszysz czy lvlujesz. Panowie nie było by trade cashopa za golda to gracze by kupowali miliardy lewego golda i mieliby to samo… Jak tępym trzeba być by tego nie wiedzieć . Większość mmorpg do 2005 tak wyglądała bo potem skończył się czas grindowników i przechodziłeś mmorpg w miesiąc.
@Feliex Baza gry polega na niekończącym się grindzie , masz poboczne aktywy w postaci lifeskilli , rift itd ale to wszystko jest odskocznią od grindu i służy farmieniu dodatkowej kasy . Jeśli nie lubisz i nie rozumiesz filozofi grindu gra Ci nie przypadnie do gustu bo w pvp się nie pobawisz za szybko jako nowy gracz . Czy gra jest tylko dla nolife oczywiście że nie to tylko usprawiedliwienie dzisiejszych pokoleń że jak idzie do pracy to już nigdy nic nie osiągnie co jest oczywiście błędem bo 16 lat temu były tylko farmerskie mmorpg , ludzie jakoś grali i się dobrze bawili . Zawsze najlepsi gracze to osoby nie te co grają na starcie po 24/7 czy wydają 5tys euro dziennie i quitują po 3 miesiącach bo się wypalają , tylko Ci co grają systematycznie . Więc jeśli szukasz gry na lata i sprawia ci przyjemność exterminacja tysięcy mobów dziennie myślę że bdo spełni te oczekiwania .

3lajki

Gościu kłamie jak najęty. Podkreślam BDO to krapiszon! Nie wiem czym się podniecać w tym systemie walki jak to drewniany combat bez porównania do non target, które miała np Tera. NIE WARTO TRACIĆ CZASU NA TO GÓWNO, gierkeczka dla dzieciaków co jeszcze z mamusiami mieszkają i siedzą całe dnie przed komputerami psując sobie oczy. Nikt kto ma szacunek do samego siebie nie zagrzał w tej grze miejsca.
Ten tam wyżej co pisał o balansie też kłamał, nie ma tu żadnego balansu postaci, a PVP jest do pierwszego hita.
Pozdrawiam :wink:

Dostałeś wpierdol na expie czy ekwipunek spaliłeś, bo nie wytrzymałeś tego jak inni ulepszali? Żadna z Twoich wypowiedzi dotychczas nie odzwierciedla tego jak było i jak jest. BDO ma sporo wad, ale combat do tego się nie zalicza. Nie wypowiadaj się również na temat pvp jak nie wiesz nic w temacie.

Ale,ale… Dlaczego? Kłamię bo… Kłamię? Jaki to argument?
Ja trochę spędziłęm czasu na pvp i jeśli uważasz, że liczy się tylko 1. hit to najwidoczniej nigdy nie miałeś okazji poważnie powalczyć. Owszem zdarza się, że jak kogoś złapiesz w pełnoprawne combo to raczej go zabijesz, ale wpierw go złap i wykonaj to combo. Nie wiem czego Wy oczekujecie, że macie stać w miejscu i sie bić jak 2 knighty z Tibii używaj paru skilli czy co? Tu głównie chodzi o unikanie ccków, łapanie przeciwnika, blokowanie, złapania na różne combo. Wystarczy trochę pograć żeby wiedzieć że PVP jest solidne i bardzo satysfakconujące. A jak dla Ciebie TERA jest wyznacznikiem b.dobrego non targetu to nie wiem czy jesteś nieśmiesznym trollem czy popadłeś w otchłań powiedzenia “kiedyś to było, teraz to nima”

1lajk

okej , od początku Co ma BDO do zaoferowania. Przede wszystkim Grind , dużo grindu , ktoś powie że to nudne , ja natomiast uważam że to relaksujące zajęcie , a kiedy nauczysz się wszystkich kombinacji swojej klasy to naprawde odpręża takie expienie . Poza Grindem , dużo life skilli , możeszz sobie łowić ryby jak masz cos innego do roboty ale nie chcesz sie w bdo zatrzymywac zostawiasz afka na rybkach i zawsze jakiś grosz wpadnie , kiedy nie masz ochoty sie bic zakladasz sobie siekierke i gatherujesz , opcji jest wiele (chyba life skilli jest 10) jedne mniej inne bardziej dochodowe. Jak juz sobie uzbierasz kase albo uda ci sie wyenchantowac ekwipunek samemu to gra oferuje coraz więcej zabawy pvp , rbf , node wary , castle siege ( oczywiscie na spocie mozesz oklepac kazdego janusza jesli twoj sprzet i umiejetnosci na to pozwalaja to opcja od 50lvla ) , no i ogromna liczba questów , naprawde ogromna. Poza contentem masz najładniejszą grafikę ze wszystkich mmo na rynku , najlepszy system walki , ( to jest na prawdę action pvp obejrzyj pvp ninjy goście grają na pianinie w te grę chyba ) , update co tydzień a co jakis czas balans patche (teraz naprawili strikera) wiec jak spodoba ci sie jakas postac ale bedzie słabsza na spotach to prawdopodobnie naprawia ja w przyszłości , mają dobry support ( dwa razy prosiłem o refund pereł i dwa razy go otrzymałem ).
Co do P2W , W BDO jest było i będzie P2Win , Ale tak naprawde nie dotyka to zwyklych graczy pety na markecie i za darmosze czasami dostaniesz , udzwig za loyality i wiecej tak naprawde nie trzeba , ja polecam gierke gram juz jakis czas mam 8 postaci na lvlu 57+ i gra mi sie swietnie :smiley:

PS. jak jakis waldek wyda 500-1k ziko na te gre wcale nie znaczy ze ciebie odrazu przeskoczy , zeby w tej grze naprawde skorzystac z p2win musisz dysponowac wiekszym budzetem.

1lajk

Jak to mawiają “You Made My Day” większych bzdur nigdy wcześniej nie czytałem aż sobie Screena zostawię na pamiątkę. Są dwa wytłumaczenia, albo płaczę bo mu gra nie chodzi na jego ziemniaku albo jest typem tzw. płaczka, bo go biją na PvP. Zawsze w grach z Open PvP byli tacy ludzie jak on którzy chcieli pograć w daną grę, ale szybko byli sprowadzani na ziemię a w tym wypadku właściwie do parteru xD a później na forach płacz: "gra jest świetna tylko usuńcie PvP bo grać się nie da, chciałem pójść na Spot i po drodze ktoś mnie zabił XD

@CzerwonyLipton ty to tak średnio rozgarnięty jesteś :smiley: , potrafisz przeprowadzić konstruktywną rozmowę ? bo o konstruktywną krytykę tytułu już ciebie nie proszę. Napisałeś że " System walki faceroll po klawiaturze najlepszy na rynku nic tylko grać. " dlaczego tak uważasz ? , bo nie wiesz jak działają crowd controll efekty ? no wyraź opinie , czemu ci się to i owo w grze nie podoba ? autor pewnie chciałby przeczytać coś konkretnego , a nie jak jakieś dziecko krzyczysz że gra niefajna bo tatuś nie chce ci kupić komputra na którym można grać w takie tytuły. Autorowi posta proponuje pooglądać filmiki jeśli martwi się o to czy pvp to gra do pierwszego hita :slight_smile: