Co BDO ma do zaoferowania?

Z reguły jak ktoś w jakiejkolwiek dyskusji zaczyna obrażać innych od “dzieciaczków” to z góry wiadomo już, że masz doczynienia z kretynem/trollem/oba
@Staszeg1nie ma co nawet próbować, bo zadne argumenty do czegoś takiego nie dotrą, napiszesz wykład na 1000 słów dlaczego się myli, a On stanie, spojrzy się na to rzuci coś “hehe dzieciaczki oburzają się jak pisze prawde!!! BDO CRAP HEHEHEHE” i jeszcze zdefekuje na dywan w ramach swojego zwycięstwa. :smiley:

2lajki

Nie żeby coś, ale “dzieciaczka” to prawdopodobnie ma przed oczami każda osoba, która tylko przebrnie przez Twoje pozbawione składni i interpunkcji wypowiedzi. O ich braku sensu już zapomnijmy, bo w każdym komentarzu wypisujesz to samo, tylko przy użyciu innych słów. Pozdrawiam :wink:

Hej,
założyłem aż konto żeby się wypowiedzieć.
Sam w BDO gram jakieś 2lata mam około 6,4k godzin i szczerze jak czytam opinie większości ludzi aż mi się śmiać chce ale po kolei, sam w sumie od jakiegoś roku nie bije mobków bo preferuje lifeskille które moim zdaniem są równe bądź nawet lepsze jeśli idzie o zarobek w porówaniu do bicia mobków.

  • Co robić?
    Otóż jak wiele osób pisało BDO to jeden wielki grind i w sumie nie ma w tym nic złego gdyż grind ten jest mega przyjemny i satysfakcjonujący ( no proszę kto nie chce przedrzeć się przez setki bestii żeby zdobyć ten jeden drogi item).
    -Lifeskille, jak już pisałem to jest to co ja lubie najbardziej, 1h skoczyć po ziółka potem trzeba zebrać zapas krwi i może troche żywicy następnie chwila w chatce w miasteczku pośród bagien (Glish) i voila eliksiry w kieszeni pora na market wystawić i liczyć pieniążki, ale ale to nie koniec potem trzeba ogarnąć ogródki za miastem zbrać plon, zrobione to co teraz? hmmm moze pojade w górskie rejony i poszukam cennego Lakiaro i sobie poeksploruję? brzmi super, znajomy wbił na discord pora płynąć na wieloryby z gildią lecimy! Uwielbiam lifeskille w BDO jest to całkowicie inna gra według mnie. Z drugiej strony jest to również grind swego rodzaju ale cóż BDO tak ma to grindonwnik.
    -Masa questów,
    -Grafika to chyba oczywiste.
    -System walki jest naprawde przyjemny jedynie w Vindictusie moge znaleźć lepszy, aktualnie nie ma gry targetowej do której mogłbym się tak przywiązać,
    -Gra jest maratonem o czym wiele ludzi zapomina,

P2W, hurr durrr p2w nie gram nie warto, spk wydałem troche kasy w sumie utrzymuję comiesięczny VP (abo) bo uważam że twórcom sie należy, GRA KOSZTUJE 40zł(20zł na promkach) ludzie aż tak niektórym przeszkadza że twórca gry stara się zarobić na swoim produkcie? Sam w przeciągu mojej gry nie kupiłem ani jednego artisana (co jest jednym z bardziej znanych motywów p2w w tej produkcji) , mam każdy fajny wizualnie kostium dla mojej kuno (best class <3) mam 4x T9 koniki(2 pegazy,1uni,1doom) Peridot wagon, Fregate, Sailboata, Set 261ap z nouverem, Set 412dp full evasion, i wiecie co? jakoś nic co kupiłem w IS nie służyło zdobyciu przewagi w PVP , a co kupowałem? 1 strój do kuno (reszta z MP) 3 RNG boxy żeby zdobyć jeżyka do gatheringu (tak straszne P2W!!! ale jaki on jest słodki :3) kupiłem także wage i cóż z tym akurat mogę się kłócić czy było warto, waga aktualnie potrzebna jest tylko jeśli masz zamiar procesować surowce na afku w nocy, sloty - tak w ciągu dwóch lat wymaxowałem inventory (straszne!) a ponadto stroje do lifeskilli które uważam warto kupić jeśli jest się tylko na tym skupionym.
TL:DR gra jest warta swojej ceny serdecznie polecam sprawdzić każdemu a zamiast czytać moje wypociny tu macie szybkie + i -:

-System walki
-Grafika
-Mnogość aktywności w grze
-Gra na lata,
-Tania, cały content w cenie gry ewentualne potem dodatkowe zakupy,

-?
-P2W to już zależy od każdego subiektywnej opini czym to złe p2w jest.
-Pop upy, silnik gry niestety ma te wadę że wyskakują tekstury.
-Bardzo mało pt contentu, i o ile nie jestem fanem gry w party to jest to niestety minus ale naszczęście PA stara się z tym coś robić i mają niedlugo dodać sporo tego.

3lajki

Jasne, możesz poznać gracza doświadczonego od newbie.
Nie poznasz osoby, która wydaje kasę a która nie. Możesz się tylko domyślać ale nie oznacza, że jeśli TY nie wydałeś to inni zrobili tak samo.
Ja wydałem 2.5 tyś. w ciągu dwóch lat ale miałem dwie spore przerwy w graniu więc średnia wydatków na miesiąc u mnie to 300zł. Pod koniec mojej przygody poznałem w gildii kogoś kto wydał 30 tyś w pół roku i tylko niewielka część z tego poszła na tzw prezenty. Co udało się zrobić temu koledze - PEN Dandelion i kunia T9.
Kurde, zapłacił by być lepszym od innych i dobrze o tym wie, że da mu to przewagę bo T9 koń pozwoli mu dogonić delikwenta a PEN Dandelion jest świetną podstawą do pomnożenia obrażeń przez procenty na umiejętnościach.
Ta gra serio była dobra na początku - dobry balans na postaciach, np. taki Warrior był ciężki do zabicia ale też sam niewiele bił. Chyba tylko Ranger odstawał z górę bo można było kogoś zaspamować dosłownie gradem strzał.
Przestań porównywać tę grę do WoWa z boostem do lvla ponieważ ten boost gówno ci da skoro i tak musisz zgarnąć sprzęt PvP w zupełnie innym miejscu aby gnoić innych graczy a full TET jest na tyle silne, że możesz odpalić się PvP i przebijać się przez spot zabijając graczy nawet nie wiedząc że to zrobiłeś… Gdzie tu sprawiedliwość - w BDO jej nie znajdziesz.

1lajk

Skąd wiesz, że ktoś nie zna terminu p2w, masz jakiś własny słownik?
IS w BDO to kwintesencja p2w. Są bardzo użyteczne przedmioty, których nie możesz wystawić na market a bardzo pomagają w rozwoju postaci.
Jedyna piona na jaką zasługujesz to ta wycelowana w twoją twarz za wprowadzanie ludzi w błąd bez odpowiednich argumentów.

Aha wszystko :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy: dobra widzę trafił się jakiś dzieciak i ma twarde argumenty. Otóż synku wbicie na czystko 61 lvla na nowym koncie gdzie miałem 1 peta bo każdy ma chociaż pingwina i tego kuku za free zajęło mi uwaga tydzień i to tak max 2-3 h dziennie po pracy i może po 4h w weekend. Dziękuję dobranoc, te twoje ,gróbe" godziny to ile 20-30? Uwierz na griondownik jak BDO 100h to jest mało gośció.
Już pomijam fakt że pewnie połowy nodów nie połączyłeś, ani wszystkich miast bo na to potrzeba ponad 330 contri które żeby nabić potrzeba długich miesięcy, jakoś tak na to NIE MA NIC w IS!!! Misje misje misje i jeszcze raz misje, no i trashe z craftów. No ale widać dzieciaczkowi newry puściły i pewnie zwieracze :crazy_face:

Ty nie kupiłeś Artisan Memory, ktoś inny kupił i ktoś inny zaoszczędził 3/4 srebra na ulepszaniu przedmiotu. Kasa w tej grze definiuje teoretyczną siłę uderzeniową [teoretyczna bo ktoś może mieć 50mld i dalej zbierać trufle], nie ważne czy masz tysiące Meme Fragmentów czy setki scrolli, lub miliardy srebra - albo sam zrobisz sprzęt albo kupisz gotowca. Masz dobry sprzęt to już możesz myśleć o gnębieniu ludzi na spotach [i nie zapominajmy o braku balansu między klasami bo są takie, które kontrują większość a inne są kontrowane przez większość].
PS. Aktywności jest mało, po prostu zmuszają ciebie do spędzania nad nimi długim godzin.

Ja podałem swoje argumenty, gdzie są twoje?

BDO takie właśnie jest , jak ktoś ma lepszy gear to może ciebie wygonić ze spota i tyle , czy to niesprawiedliwe ? nie ,to jest gra MMORPG silniejszy może tak robić bo jest silniejszy. Chcesz żeby ciebie nie wyganiano , bądź lepszy , nie masz dolarów na artisany ? znajdz inny sposob , ludzie robia straszne pieniądze bez artisanów choćby na sea monster huntingu. BDO to nie jest gra nastawiona na grind czy pvp , to gra nastawiona na ciągłe rozwijanie postaci , nieważne jak , rozwój jest najważniejszy. Mówisz ,że p2win jest niesprawiedliwe , a sprawiedliwe jest to że mnóstwo ludzi nie płaci a też dostaje kontent ?

Nie przeczę że napewno znajdzie się ktoś kto właduje kasę co by ułatwić sobie enhancing, osobiście nie miałem i nie mam zamiaru kłócić się o p2w mój post dotyczył z góry zadanego pytania przez OP, klasy mają swoje kontry i nie są równe taki był też zamysł z góry, sam gram kunoichi czyli najsłabszą aktualnie postacią według community ale co muszę przyznać PA aktualnie starają się poprawiać balans postaci jak już ktoś wyzej napisal striker dostał buffy A samo PA przeprowadza ankiety jak poprawić sytuację innych klas. A co do aktywności, napewno ich ilość jest ograniczona ale nie jest mała! I tak są to aktywności czasochłonne ale nie oszukujmy się gra się po to żeby umilić sobie czas nieprawdaż? Ps sorry za ewentualne zle formatowanie/błędy pisze z tel.

W BDO mi się nie podobają questy, mechanika mountów i uników postaci. Questy są chaotycznie zaprojektowane, nie spójne i zwyczajnie nudne. Sterowanie, poruszanie się, wsiadanie i zsiadanie z konia jest beznadziejnie zaprojektowane. Ale najgorsze to robienie uników w tej grze, mobki które z dupy się teleportują, nawet jak odskoczysz to często strzała się dostaje. Niby to jest non-target ale nie do końca. O niebo lepiej było to zrobione w vindictusie.
A po za tym ujdzie, a co do p2w oczywiście jest. O ile chcesz się o topki ścigać ale w sumie topke mam głęboko w dup…

1lajk

“Jedyna piona na jaką zasługujesz to ta wycelowana w twoją twarz za wprowadzanie ludzi w błąd bez odpowiednich argumentów.” - To jest mój argument na zakończenie dyskusji z Twoją osobą, ten cytat idealnie oddaje Twój “poziom” komentarzy.

PS. Radzę zachować tego typu zwroty dla siebie, nie jesteś u siebie na podwórku, tylko na forum i wbrew pozorom nie jesteś anonimowy.

Pozdrawiam.

Tamer to chyba najprostsza postać w grze. Do Dominujących klas dorzuć Lahn, Muse Witch no ninje Kuno, Valkyrie. Obecnie tylko DK ma jakieś problemy w pvp ale ma ponaddmg niż reszta klas typowy glass canon poprostu.

O co w tym chodzi bo nie rozumiem czy to ironia? Nie rozumiem naprawdę. Cron stony można kupić u npc a za przetopienie kostiumu na który wydajesz 200kk dostajesz ich może 212 nie pamiętam dokładnej liczby. A w sklepie za tyle musisz wydać 424… pozatym w ostatnim tygodniu sam jakieś 5 kostiumów kupiłem i to randomowo bo nawet nie śledziłem.
Zapomniałem o największym gównie które daje P2W czyli albo 2 movement speed do kostiumu albo +1 szanse na kryta ( co z tego, że z jedzonka to można mieć xD ) no ale jest faktycznie.
Mountów nie kupisz. Jedynie możesz mieć SZANSE na ulepszenie Broni na poziom wyższy ale nawet topka graczy nie ładuje w IS bo to nadal szansa.
Gearu w iS nie kupisz
Scrolli jakiś do zwiekszenia ap/hp/dp nie kupisz
Kryształów Nie kupisz
Wróżki na T4 nie kupisz
Materiałów do Ulepszenia nie kupisz
Wasze pokolenie naprawde rozwaliło wiele dobrych tytułów. Do każdej gry dodajecie ulotkę “p2w” bo jak zobaczycie że niemiec płaci za coś tylko 10euro a wy aż 40 złotych to już wam ślina cieknie. Nie jestem megafanboyem BDO lubie tą grę bo oferuje naprawdę dobry kontent. Nie hejtuje innych gier i żadnej nie Faworyzuje ale od czasu BDO nie ma żadnego ale to żadnego dobrego MMORPG. BNS prawdziwe P2W, AION brak słów tylko tryhardy tam zostały gra stara jak świat, w WoWa gra wiele osób ale jakby nie patrzeć to albo starzy gracze albo starzy gracze na nowych kontach.
Ja zachęciłem naprawdę wiele osób do BDO które też latały i beczały jakie to nie jest p2w i przy każdej możliwej okazji próbowały mnie ztiltować takimy żałosnymi i dzięcecymmi argumentami jak wasze. Czyli poprostu ctrl+c ctrl+v z takich stron jak ta. Teraz razem siedzimy wspólnie oni grindują swój gear community jest jakie jest czasem się spotka bogów pvp którzy nawet są chętni do pomocy low lvlom a niektórzy zabijają z frustracji albo chęci dominacji. Od tak urok gier open pvp nie graliście w mu online to nie wiecie co to znaczy bół gdy ktoś silniejszy was z pkował na kundumie ^^. Ta gra ma wady jak każda inna.
FFXIV ma drewniany system walki jak na dzisiejsze czasy, nie świeżą grafikę… ale i tak wszystko się sprowadza. Do grindu… coraz to lepszego gearu.
WoW to samo grindujesz by mieć lepszy gear.
Cabale nie cabale grindujesz by mieć lepszy gear.
W GW2 nie grałem za długo to się nie wypowiem.
Ale wy i tak się dopierdzielacie do BDO mimo, że nawet nie dobiliscie do midgame XD
A takim jak wy to łatwo krytykować każdą przeszkodę? Dlaczego? Bo jesteście mało ambitnymi casualami którym jak coś łatwo nie przyjdzie zwalają na P2W.
Pozdrawiam Mateusz, gracz BDO od Roku, brakuje 1AP do Softcapu. Wydałem 30Euro na gre xD 30 euro 120 złotych w/e. XD Najlepiej wydane 30 euro 5$ podstawka + 3 pety a dzięki hojności twórców albo mega eventom nie musiałem kupować wagi czy slotów nigdy. Elo płaczące casuale idźcie dalej nic nie osiągać w grach dochodzić do prawie mid game i zmieniać gre. p.s moja postać ma 50dni a druga 30. :slight_smile: faktycznie 100000 g

3lajki

W grze nastawionej na grind, pvp i lifeskille nie podobają mi się questy… co? XD
Konie działają w mojej ocenie dobrze, w 90% służą tylko do przemieszczania się między miastem a expowiskiem itd. no chyba, ze masz dooma, ale raczej większość go nie ma.
Robienie uników w tej grze i teleportujące się mobki? Ale ze jak teleportujące? Czasem się coś zbuguje, ale zdarza się to bardzo rzadko albo po prostu TY masz lagi.
I widać, że mało grasz, bo uniki mogą być protected (SA lub FG) lub nie. Jeśli nie są i dosięgnie Cię atak mobka - dostaniesz dmg/ccka. Jeśli są protected to nie dostaniesz ccka/dmg zależnie od rodzaju protekcji. Wystarczy przeczytać opis skilli i wiedzieć jak działają. No chyba, że rolowałeś w bok na tym skilu z preawa to no… :smiley:

Praktycznie ze wszystkim co napisałeś mogę się zgodzić prócz z tym, że Tamerka jest najprostszą postacią.Jak dla mnie jest to postać “easy to play, hard to master”.Na początek gry wystarczy “faceroll” po klawiaturze ale z czasem jest to stanowczo za mało. Składanie dobrych combo na pvp jest naprawdę trudne.

1lajk

To jak z tymi postaciami w BDO? Jest balans czy nie? Wymienialiście Mistic, Muse, Berka jako te bardziej grywalne. Ogólnie jak przeglądałem strimy i gameplaye to też raczej takie postacie przeważają, a akurat nie mam ochoty żeby zacząć grę właśnie nimi. Chciałem pograć Lahn/Dark Knight. Do grindowania to chyba jakieś dobre skille obszarowy by się przydały.

Graj tym czym ci się dobrze grinduje. Lahn jest w dobrym stanie.

Ta gra to taki metin tyle że z większą ilością rzeczy do roboty

1lajk

Balansu brak bo co którzy chcą kręcić cyferki w postaci srebra w banku i zabójstw w PvP zadadzą pytanie: Która postać jest lepsza PvP 1v1/RBG/NodeWar.
Osoba chcąca się rozluźnić zwyczajnie pogra tą postacią, która jej się podoba i będzie w czarnej dupie jeśli się okaże, że nie wstrzeli się w dominujące klasy.

Czyli powiedział co wiedział, a nie wiedział nic więc zmienił temat z gry na uszkodzone ego.
Chcesz komuś doradzić granie w BDO to pisz fakty a nie własne odczucia.
Gra jest p2w jak większość koreańskich produkcji - mają taką mentalność i tego nie przeskoczysz. PA i Kakao jest w sumie azjatyckie i obie firmy widocznie mają w rzyci nasze podejście do płatnych gier bo od początku europejskiej wersji stan Item Shop robił się coraz bardziej tragiczny począwszy od zapowiedzi Awakening Weapons.

  1. Boosty do konta i postaci
  2. Resetowanie skilli na koniu i wróżkach
  3. Lepszy namiot
  4. Tańsze ulepszanie sprzętu
  5. Większa ilość petów (3->5) oraz późniejsze dodanie talentów co zachęcało do kupna kilkunastu dodatkowych sztuk na inne okazje
  6. Specjalne stroje crafterskie

Jeśli zebrać to wszystko do kupy to gracz, który zaopatrzy się w większość z tej listy dostaje naprawdę dużego kopa.
Gdzie twoje argumenty na temat, że gra nie jest p2w?