Co BDO ma do zaoferowania?

Mylisz pojęcia P2W a ułatwienie gry. Przedmioty P2W to takie co zwiększają ci statystyki i są tylko w IS np. +100 dmg i nie ma ich nigdzie. To co wymieniłeś to zwykle ulatwienie.

  1. Boosty ? W sensie co exp?weight?inv sloty? Ja gram ciagle na 80 slotach 850 weight i nie czuje wogole potrzeby zeby ladowac wiecej skoro moge wrzucac na konia trash loot z nieograniczonym ciezarem.
  2. Wiesz co te resetowanie to dla jakis Januszy. Kon 8 tier dostalem za free mam acc i nie potrzebuje nic wiecej a wrozke latwo sie farmi samemu wiec coz…
  3. Namiot 50 euro dac za to dramat dodatkowe 12 slotow i buffy ktore mozesz wziac z villi
  4. Tansze ulepszenie sprzetu? W sensie crony? Artisany? Chyba nie wiesz o czym piszesz
  5. Tu juz odleciales w kosmos. Kazdy moze miec tyle samo petow. Dzieki nowemu marketowi bardzo latwo kupic pety wystarczy zobaczyc ktore najczesciej sa wystawiane i dajesz pre order.
  6. Kto lubi crafcic moze sie mu przyda ale najwiecej kasy masz z grindu wiec po co ci to? Inwestujesz w skrocony czas.

To nie jest P2W. Poprostu nowi gracze, nie znaja starych gier i nie wiedza co to P2W. Kopa to ty dostaniesz jak wywalisz w gre z 50 tys euro moze sa i tacy. Ale widze ze masz gosciu cisnienie na byciew topce to jzu latwiej kup sobie konto :slight_smile:

1lajk

W sumie wiele się nie dowiedziałem :smiley: Niestety więcej tu kłótni i wyzwisk niż ciekawych informacji. Żałuje, że założyłem ten temat i dałem wam pole do rozpętania gównoburzy widać, że 90% tego forum to jeszcze toksyczne małolaty.
Nie pozdrawiam.

Ja gram tym Dark Knight to spoko się grinduje, a na pvp się jeszcze nie zapuszczałem ledwo 40h mam zagranych to wiele nie pomogę :smiley:

1lajk

Ale co w tej grze masz P2W? Pety i ewentualnie namiot (który wykluczasz w momencie gdy masz szybkiego mounta)? w porównaniu do tego co odwala chociażby Gameforge?

1lajk

Co do klas, to owszem, jest balans - jednak ten nigdy nie będzie idealny, bo zawsze znajdzie się coś o 0,00001% szybsze/silniejsze. Na PvE pochodzisz wszystkim jak leci - jedne klasy szybciej czyszczą większe grupy słabych mobów (bandyci, fogany, czy fadusy), a inne klasy szybciej czyszczą mniejsze grupy silniejszych mobów (crescent, pila ku jail, czy bazyliszki), ale każdą klasą da radę każdego spota czyścić w dobrym czasie.

Natomiast jesli mówimy o PvP… Jest dokładnie tak samo. Kunoichi już dwa miesiące od premiery swojego awakeninga niby nie jest w topce… a ja do tej pory kocham biegać nią na node warach i nie odstaję od reszty, ba, wręcz bym powiedział że czasami jestem chodzącą śmiercią. Całe PvP tutaj (przy rozsądnym levelu i gearze) opiera się na 3 filarach - zarządzanie energią, obrona (uniki/bloki/super armory/i-frame’y), oraz crowd control. Pierwsze jest logiczne - nie chcesz znaleźć się w sytuacji w której nie możesz rzucić skilla bo nie masz energii/many. Ostatnie też logiczne - będąc pod wpływem cc nie możesz sie bronić ani poruszać więc otrzymujesz darmowy dmg. No i zostaje jeszcze obrona : super-armor daje niewrażliwość na cc, i-frame’y daje całkowitą niewrażliwość, uniki dają zazwyczaj i-frame’a i mają niskie cd, a blokowanie pochłania wszystko co uderza cię od przodu (zarówno dps jak i cc).

Klasy są tak zbalansowane że jeśli dwóch graczy świetnie ogarnia swoją postać i postać przeciwnika (by wiedzieć jakie skille od niego dają cc, czy jakie klepią największego dmg - by te skille zanegować w jakiś sposób), to nawet głupia walka 1 vs 1 może trwać ładnych 5-10 minut. Przy czym o wygranej decyduje nie klasa, a umiejętności i odrobina szczęścia - bowiem wystarczy że ktoś przypadkowo zrobi unik bez powodu… i potem już mu tego uniku braknie, co umożliwi ci trafienie go cc i zburstowanie :stuck_out_tongue:

Ps. wiem że trochę po czasie (2 dni) ale jak tylko zobaczyłem że te 50 postów tutaj nabiły 2-3 te same osoby… to jakoś nawet nie chciało mi się odpalać tego tematu już :smiley:

Pytałeś co można robić w BDO po wbiciu 59 lvl
Hmm… wbijać 60, 61… 65 itd. To grindownik i na grindzie się ta gra opiera.
Zdobywasz boss gear i go ulepszasz na TET / PEN - też Ci sporo czasu zejdzie (nawet przy farcie)
Budujesz swoje imperium workerów, które będzie na Ciebie zarabiać
Rozwijasz life skille, dzięki którym możesz mieć jeszcze więcej silvera
A wszystko to, w rytmie open pvp
BDO to grindownik i w end game nie ma wielkiej filozofii. Grindujesz… Lvl, skille, eq…

Edit; zapomniałam dodać, że możesz jeszcze należeć do gildii i brać udział w node war-ach (fajna zabawa, jak nie ma w szeregach kogoś, kto bierze zabawę nazbyt serio, bo wtedy sa dramy na wolaczu), oraz możesz - z racji otwartego pvp - utrudniać grę innym, ale tu też jest druga strona medalu :wink: . Pozdrawiam

Czy w tej grze są jakiekolwiek czynności do robienia w party?