Co lepsze Guild Wars 2 czy The Elder Scrolls Online?

Pytam się was o to ponieważ natknąłem się w internecie na te dwie gry i nie wiem którą wybrać.

Kwestia gustu i zalezy co znaczy “lepsze”.

Cześć, u mnie decyzja padła na GW2 i jeślibyś się do tej gry przekonał to możemy razem pograć nawet dzisiaj.

Z tych dwóch gier lepsze jest Final Fantasy.

GW2 i ESO mogą tej grze ssać stopy co najwyżej.

1lajk

Jak dla mnie GW2.

  • Podstawka jest za darmo więc nic nie kosztuje wypróbowanie gry.
  • Gra cię nie zmusza do niczego, lubisz PvP możesz robić to nawet na 1 lvl a jak lubisz PvE i zbieranie achivmentów to w gw2 znajdziesz tego od groma.
  • Duża mapa, unikalne mounty.
  • Brak miesięcznych subskrypcji.
  • Dużo skinów i postacie przyzwoicie wyglądające.
2lajki

Nie ma to jak się wje między wódkę, a zakąskę.

2lajki

Pytanie typu ogórek czy pomidor?
Chociaż odpowiem, że GW 2, ale to kwestia gustu. Sam gram w GW 2 i już o innych grach mmorpg nie myślę tak bardzo gra mi się spodobała.

Jakiś tydzień temu miałem dokładnie to samo pytanie co Ty. Na moje szczęście miałem już zarówno ESO z dodatkiem Elsweyr jak i GW2 z dodatkiem path of fire, dlatego sprawdziłem obie gry. Zostałem przy ESO. W grach mmo lubię jak ludzie latają i widzę, że żyją, ale nie lubię z nimi grać. W ESO mam odczucia jak granie w singlowe gry, dlatego dla mnie najlepsza opcja, gram sobie sam, a jak chce z kimś to też nie ma problemu. Dodatkowo graficznie moim zdaniem znacznie lepiej ESO wypada no i też kwestia fabuły, która dla mnie jest bardzo ważna. W ESO tą fabuła jest wszędzie, nawet w świecie wykonując zadania dla pierwszego lepszego NPC. W GW2 fabuła jest tylko w wątku fabularnym, ponoć na wysokim poziomie, chociaż mi jednak ta z ESO bardziej odpowiada. Jedyny minus w ESO jaki widzę póki co to wygląd w postaci. W GW2 masz dosłowny pokaz mody i te wszystkie postaci wyglądają naprawdę fajnie, heroicznie i widać, że jesteś bohaterem a nie jakimś wypierdkiem, w ESO natomiast nie ma wodotrysków. Jak odpowiednio dużo się nagrasz to zrobisz fajnie wyglądająca postać, ale to nie będą żadne kolce, płomienie, aury itp. Ot, fajna zbroja i tyle. Na ogół, nikt Ci nie powie co wybrać, sam musisz podjąć decyzję. Mam nadzieję, że moja wypowiedź pomoże jakoś w wyborze. Gdybyś wybrał ESO, to do zobaczenia w Tamriel.

Ktoś tu nie potrafi czytać, a ssać stopy co najwyżej, to może twoje IQ.

2lajki

To troche tak jak wybierać czy wolisz Hobbita dla dzieci czy Władce Pierścieni dla Dorosłych.
ESO lepsze, fabuła grafika , crafting rozbudowany, mozesz okrasc kazdego i kazdy domek. Nie nosisz 4 marchewek nikomu itp.

2lajki

Zdecydowanie GW2.World Bossy fractale meta eventy crafting dungeony i pvp na bardzo fajnym poziomie jak na grę mmorpg. GW2 jest świetne a ESO co cóż taki singiel player z elementami sieciowej rozgrywki który oczywiście naswój sposób jest bardzo ciekawy. Ja osobiście jednak wolę świat Tyrii

3lajki

Moim zdaniem GW2.

2lajki

Przetestuj sobie obie i wybierz. Moim zdaniem gry są równe sobie lecz różnią się pod wieloma względami. Ja miałem okres że pykałem w obie na raz. W ESO dla fabuły i nauki angielskiego, a w GW dla pvp. Wydaje mi sie że porównywanie tych gier to jak pytanie co lepsze lol czy dota, każdy Ci powie że jest lepsze to w co aktualnie gra.

ESO podstawka też jest teraz free, więc spokojnie możesz sobie sprawdzić oba. GW2 lepsze finansowo (bo tylko 2 dodatki, zresztą często przeceniane). W Eso chyba abo najopłacalniej (acz nieobowiązkowo). ESO moim zdaniem to trochę taka gra tułaczka, gdzie się szwendasz po świecie (bo scaling lvl i niekoniecznie jakieś wielkie cele). GW2 chyba bardziej dyscyplinuje, bo jednak masz tam określone strefy i przechodzisz z jednej do drugiej (choć pewne elementy np. world bosy masz na wszystkich strefach, wyskalowane na max; po osiągnięciu maxa generalnie też się szwendasz; chyba że liczysz na ciągłość fabuły, to masz już określony rygor). Generalnie można by stwierdzić, że ESO to taka rozszerzona singlówka, a gw2 to typowy mmorpg.

Wybierz TESO, jeśli:

  • lubisz dobrą fabułę,
  • lubisz czytać questy,
  • chcesz zwiedzać świat gry bez ograniczeń levelowych,
  • bardziej preferujesz grę single,
  • wolisz mroczniejszy klimat pod względem graficznym,
  • mount to dla Ciebie jedynie środek do przemieszcznia się,
  • nie przeszkadzają Ci płatne DLC, płatne dodatki i abonament, który w zasadzie jest obowiązkowy, jeżeli zamierzasz na poważnie pobawić się w crafting.

Wybierz GW2, jeśli:

  • lubisz dobrą fabułę,
  • męczy Cię ciągłe czytanie questów,
  • lubisz eksplorację i robienie map na 100%,
  • wolisz wykonywać zadania w grupie,
  • preferujesz kolorową (ale nie cukierkową) grafikę,
  • mount to dla Ciebie coś więcej niż wierzchowiec (imho GW2 ma najbardziej unikalny system mountów w MMO),
  • wolisz wydać na grę mniej (płatne są jedynie dodatki, a golda z gry możesz wymienić na przedmioty z IS).

Do mnie osobiście bardziej przemówiło GW2.

2lajki

Czy w GW 2 da się jakoś kupić za golda w grze te living story?

Da sie.
W trading post masz zakladke wymiany golda na gemy i odwrotnie… Wiec wymieniasz na gemy i kupujesz paczki lws

akurat mi gw2 po podstawce się znudziło, przekazałem swoją gildię koleżance, ona przeniosła się na inny server za darmo. Później jak chciałem przejść na jej serwer to już było płatne i jakoś tak odpuściłem (w sumie nie widziałem powodu aby płacić za tę zabawę). Dzięki za polecenie TESO - gram i pogram.

O mój Boże. Niedobrze mi się robi jak czytam niektóre komentarze. Tak, to szczególnie do pana, który napisał wybierz to jeśli i wybierz to jeśli. Przecież to było pisane na plus Gw2. Grałem w jedno i drugie kupę czasu, choć Gw2 dłużej, choćby ze względu na to, że został wydany wcześniej. Nie uznaje opini obiektywnych, a jedynie subiektywne, więc powiem co sam wiem. Aczkolwiek wypisze większość plusow, choć pewnie minusy też się znajdą.

GW2.
Szczerze? Mam sentyment. Grałem dużo w jedynkę i pewnie dlatego, ale z drugiej strony walka trochę bardziej mi odpowiada i zróżnicowanie klas. Big Boss! Znaczy world bossowie KONKRETNYCH rozmiarów. Fabularnie jest epicko:), aczkolwiek znając świat i śledząc historię od początku mam trochę wrażenie, że im dalej w las tym gorzej. Odnoszę wrażenie, że twórcy sami się gubią i robią coś na siłę. Na pewno na plus jest też dużo większe zróżnicowanie klas, gdzie masz 9klas po 3 specjalizacje każda. No dobra, po dwie, bo zwykle podstawowe wszyscy olewają i nikt ich nie chce. Na rajdach i tak weźmiesz to co wszyscy, bo meta…

ESO:
Kto nie grał choć w jedną grę? Kolejny sentyment. Tutaj na pewno wydasz dużo więcej pieniędzy, bo częstsze dodatki, dlc itd. dlatego też gra żyje, ale w Gw2 masz darmowe dlc. No coś za coś, albo częściej a płatne, albo rzadziej a darmowe. Historia trzyma się kupy i przemówiła do mnie bardziej niż Gw2, odnoszę wrażenie, że wszystko trzyma się całości i nie jest robione na siłę. Co do walki to jak pisałem,odpowiada mi ta w Gw2, bo tutaj mimo iż jest dynamicznie to widzę kilka rozwiązań, które są dziwne… Tank ze staffem? Wciskanie light attacku na myszce co każde zaklęcie/skill? Bywa to upierdliwe, ale jedynie w ten sposób wydobędziesz dobrego dps. Z drugiej strony jeśli chodzi o kwestie FPS, optymalizacji to odczuwam, że tutaj jest lepiej. Serio. Osobiście uważam grafikę w ESO za ładniejsza tym większe moje zdziwienie. Oczywiście nie musi być tak u każdego.

W innych kwestiach jest albo tak samo, albo blisko, bo nie wiem co więcej napisać. Sam wybrałem ESO. Może to głupi powód, ale zwyciężyla optymalizacja. Tzn z każdym dodatkiem, dlc odczuwalem, że FPS w Gw2 mi spada. I jestem osobiście takim jakby pedantem FPS i jak coś spada poniżej magicznej liczby 60, to już jest nie-e. W skrócie: w ESO mam w miarę stałe 60, w Gw2 to latało jak mucha po muszli klozetowej. W solo 60 - czad, przy open world niewielkich eventach - trochę mobow i 4-5 ludzi po 50 FPS, a na open world bossach gdzie było od cholery ludzi roznie. Raz 40, raz 20, za chwilę skoczyło na 30, ale nigdy 60. Gwoli ścisłości - testowałem obie gry na różnych ustawieniach. Max, min, średnie, tam zmniejszyłem to, tam tamto.

Gw2 - lepsze było Gw1
TESO - brak PL na konsolę