Co teraz czytacie?

Mam dla książkę

DZIEWIĄTY MAG

po ok 400stron każda a dwa tomy poszły mi w trzy dni, wciąg jak wir wodny ta książka :3

Opowiada o dwóch światach naszym i magicznym. Człowiek z naszego świata idzie do świata magicznego tam walczy z kimś w rodzaju zła wcielonego (1tom) zostaje kim w rodzaju burmistrza, póbuje zniszczyć odwiecznego wroga świata magicznego a także kolejnego który się ujawnił po 400latach (tom2)

A także jak mam 5-15 minut

Pałac o Stu bramach.

Niby dla dzieci i te tematy ale potrafi nieźle namącić w głowie :]

Obecnie Star Wars "Rozkaz 66" najlepsza cześć z serii Komandosi Republiki, polecam dla fanów SW :)

Ja zamówiłem i czekam na całą "Mroczną Wieżę" S.Kinga.

Ja zamówiłem i czekam na całą "Mroczną Wieżę" S.Kinga.

Jeżeli lubisz fantasy i masz wolny czas zarezerwowany na czytanie, to przygotuj się na niezłą jazdę. Jest ich aż 7 tomów ale warto zajrzeć nawet do pierwszych paru aby przyjrzeć się jak King rozumie fantasy :)

Jeśli ktoś przeczytał Wiedźmina, polecam serię Jacka Piekary o inkwizytorze :)

A wiatr w dziurkę od klucza to co to jest? Zamawiam to: http://allegro.pl/king-stephen-8ksiag-mroczna-wieza-nowa-i3507539899.html i tutaj jest ta książka. To zakończenie tego wszystkiego?

Wiatr... to jest tom pośredni, King napisał, że jest to tom 4,5 więc czytasz go po 'Czarnoksiężnik i kryształ' - lekka odskocznia od całej sagi ale bardzo fajna. Ogółem cała saga jest niesamowita, czytam przedostatni tom. Moim faworytem jest zdecydowanie tom 4 : )

Huna starozytny Hawajski sekret , jesli ktos wie co to Huna, polecam.

No ja się właśnie zabieram za czwartą część Mrocznej Wieży i jak narazie jest ciekawie choć wg. mnie trzecia część nabiera barw dopiero pod koniec. Zobaczymy jak będzie z "Czarnoksiężnikiem" :)

Obecnie zacząłem czytać Zew Cthulhu. Bardzo dobra księga :)

Aktualnie zabieram się za cykl książek o świecie dysku Terrego Pratchett'a. Kumpel mi je polecił jako ciekawą lekturę, więc zobaczę ile jest wart jego gust ;p

Chłopi Tom I. (reżyser. Włodek Remont) Cały komiks jest o kolesiu który był bogaty (posiadal ziemie itd itp) przez co miał młodą żone która zdradziła go z jego synem. Smutne ; _ ;

Ja aktualnie czytam świetne fantasy o nazwie "Zadra", a zamierzam się do przeczytania "Gry o tron".

Obecnie czytam "Uczennica Maga" prequel czarnego maga. Powiedzcie mi, coś o tej mrocznej wieży Kinga to ma 7 tomów, ale to jest horror ? ( bo King to chyba ten mistrz horroru itp ) czy to jest jakaś fantastyka taka na dobrym poziomie ?

Ja aktualnie kończę drugi tom "Drużyny" Johna Flanagana książka fajna i godna polecenia :)

Obecnie czytam "Uczennica Maga" prequel czarnego maga. Powiedzcie mi, coś o tej mrocznej wieży Kinga to ma 7 tomów, ale to jest horror ? ( bo King to chyba ten mistrz horroru itp ) czy to jest jakaś fantastyka taka na dobrym poziomie ?

Są elementy horroru, ale sam raczej uznałbym to za fantastykę o silnym nacisku na psychologię. Ogółem bardzo fajna seria, ostatnio nawet myślałem czy nie przeczytać jej jeszcze raz, ale wziąłem się za coś nowego ( "Świat dysku" ).

"Przewodnik zakochanych, czyli jak zdobyć szczęście w miłości i powodzenie u kobiet" autorstwa M. A. Zawadzkiego.

Na początku XX wieku w Warszawie przy ulicy Świętokrzyskiej 35 działała księgarnia N. Cytryna. Nakładem tej właśnie oficyny, znanej z szerokiego wyboru lektur i docenianej za tendencję do zaspokajania potrzeb czytelników, wyszedł "Przewodnik zakochanych". W 1903 roku złożył go do druku niejaki M.A. Zawadzki, aby poradzić przeciętnemu Polakowi, jak zdobyć szczęście w miłości i powodzenie u kobiet oraz jak zacna panna winna zachowywać się, by zyskać sympatię kawalera. Z dzisiejszej perspektywy postawione przez autora pytania zdają się aktualne, jednak przykłady rozmówek towarzyskich oraz listów miłosnych, które dołączono do tekstu, obecnie są już reliktem dawnych czasów, wzbudzającym uśmiech czy nawet bawiącym do łez.

Czytam w ramach ciekawostki i niech mnie Bóg strzeże przed spotkaniem faceta, który stosowałby w praktyce te szowinistyczne porady :D.

przewodnik-zakochanych.jpg

Ziemiomorze Czarnoksiężnik z Archipelagu

Świat Czarownic

Władca wilków

Łowca czarownic. Świt demonów

Cormyr

Niedokończone Opowieści

Blade runner Czy androidy marzą o elektrycznych owcach

Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Iggy Pop Open Up and Bleed Upadki, wzloty i odloty legendarnego punkowca

moje zamówienie które dzisiaj przyszło huehuehue :D , czekam na koniec pracy, potem na wioskę jadę kopać ziemniaki i zaczynam od Niedokończonych opowieści, w sumie waham się między Władca Wilków, Cormyr albo Niedokończone opowieści..... coś czuję że jednak zacznę od Cormyr, nie daje mi w głowie spokoju tekst z Baldur's Gate "mamy najniższe ceny po tej stronie Cormyru" z takim fajnym akcentem na Cormyr :ph34r: w sumie jak czytam opis setny raz Zdumiewającego człowieka to sam już nie wiem :blink:

"Tacy są chłopcy. Wspieranie emocjonalnego i społecznego rozwoju chłopców w wymagającym świecie" autorstwa Anthony'ego Rao i Michelle Seaton

Ta książka to pochwała konstruktywnego rozwoju chłopców, kompetentny poradnik mówiący o tym, czym jest okres dorastania i czego się w związku z nim spodziewać

W dzisiejszych czasach presja na odnoszenie sukcesów dosięga już nie tylko dorosłych, lecz także dzieci. Mali chłopcy nierzadko przeżywają trudności: mają kłopoty z nauką lub zachowaniem. Są częstymi gośćmi w poradniach i kandydatami do terapii zaburzeń rozwoju.

Doktor A. Rao napisał wspaniały poradnik mówiący o tym, jak przebiega rozwój chłopców, czego można się spodziewać i jak sobie radzić z problemami: brakiem koncentracji, nadpobudliwością, lękliwością czy agresją. To świetna lektura dla rodziców obawiających się o swoich małych urwisów, a także nauczycieli, pedagogów i psychologów dziecięcych - pomaga przejść przez ciężkie etapy i z ufnością patrzeć w przyszłość.

"Mądra i wiarygodna książka. Przywraca wiarę w to, że chłopcy mimo wzlotów i upadków rozwijają się prawidłowo. Z pewnością pomoże wszystkim rodzicom, których synowie przeżywają trudności w przedszkolu, szkole i w domu".

Dr Michael Thompson, współautor bestselleru Sposób na Kaina: jak chronić życie emocjonalne chłopców.

Doktor Anthony Rao jest pracownikiem naukowym Harvard Medical School i od dwudziestu lat prowadzi własną praktykę psychologiczną. Zajmuje się także szkoleniem rezydentów w szpitalu dziecięcym w Bostonie.

Michelle Seaton jest współautorką książek z dziedziny psychologii i medycyny, m.in. The Cardiac Recovery Handbook i Saint-Tropez Diet

tacy-sa-chlopcy-rao-anthony-seaton-michelle.jpg

Ja aktualnie czytam : "Gra o Tron" tom 1.

"Komórka" Stephena Kinga

"Czyhający w progu" Lovecrafta :D

A co ostatnio przeczytałem ? "Dreszcz" Ćwieka ! :D