Co warto trenować?

Z racji że ostatnio postanowiłem stać się silniejszy,chciałbym nauczyć się walczyć.W mieście niedaleko można nauczyć się:

-Judo

-Boks

-MMA

I mam tu pyta(nia?)nie.Co z tej trójki warto się nauczyć?

Jest też szansa że będę się mógł nauczyć Muay Tai i tu pytanie czy ta sztuka walki jest fajna?

Głupie(chyba) pytanie.

Czy można nauczyć się chociażby podstaw np.Karate poprzez ćwiczenie w domu z filmików,obrazków i instrukcji wykonywania ciosów?

Co wy ćwiczycie i czy potraficie wykonać jakiś fajny cios (wyrażając się w stylu gracza taki co zadaje duży dmg albo co ma fajną animacje)?

Jakie ćwiczenia(na razie robię pompki wg.programu ze strony 100pompek.pl,powiem tyle że czuję się już trochę silniejszy po połowie miesiąca a bicek rośnie :D)robić by zyskać siłę,wytrzymałość i szybkość?

Zależy jak chcesz się bić. Jak jakieś zawody itd to boks, ale jak walki uliczne to mma, muay thai

Hmm,dobre pytanie.Judo-rzuty,dżwignie,pady,dobrze wyrabia ogólną kondycje,dobre jest jako walka w parterze i dobry ogólnorozwojowy sport.Boks-wiadomo o co chodzi;] MMa -mix wszystkiego ,podstawy boksu,zapasów,jiu-jitsu,walka w stójce jak i w parterze.Teoretycznie najskuteczniejszy system na ulicy,nie tylko na arenie sportowej.Chociaż powiem Ci ,że po pół roku boksu,oklepiesz spokojnie każdego wrogo nastawionego napinacza.Oczywiście nie zachęcam do przemocy.Z tych sztuk walki które wymieniłeś ja bym wybrał Muay Tai ,boks plus kopnięia,uderzenia kolanami,łokciami ,klimatowa sztuka walki i odrobine brutalna,tylko wszystko w stójce wiadomo.

Judo- na moje to takie przerzucanie do obrony własnej niż samego ataku. Ale to tylko moje spostrzeżenie

Boks- To co kolega wyżej napisał

MMA- takie wszystko i nic. Aczkolwiek może się przydać.

Osobiście z tych trzech preferowałbym boks.

Jak już ćwiczysz to ćwicz całe ciało, nie same ręce, bo będziesz wyglądał tragicznie. Nogi to też ważna sprawa, niestety większość "mistrzów siłki" (huehue tak to nazwę a co) olewa nogi i wyglądają jak odwrócone do góry nogami gruszki.

Tak,judo polega na wytrąceniu przeciwnika z równowagi.Liczy się ,siła mięśni,szybkość i technika.Podstawą teorii judo jest wykorzystanie praw fizyki,balans ciałem ale ogólnie to jest walka sportowa.Większość technik wykonuje się trzymając przeciwnika za judoke[kimono powiedzmy].

Jako osoba, która przez dobre 8 lat trenowała Judo powiem, że zależy czego oczekujesz. Jest to sport bardzo kontaktowy, nie ma tam żadnych uderzeń, wszystko polega na obaleniu przeciwnika do parteru~ Mi osobiście się bardzo podobało, do tego byłem nastawiony typowo na zawodowy trening. Zyskałem dużo na ogólnym rozwoju, jak również umiem w jakiś tam sposób się obronić. Do osiągnięcia sukcesu potrzebne są przede wszystkim chęci i systematyczność.

Teoretycznie sztuki, które podałeś są dość rozbieżne. Trudno wybrać najlepszą, bo każda prezentuje odmienne podejście do walki. Wszystko zależy od własnych preferencji. Ja, gdybym mógł, wróciłbym pewnie do Judo.

Jak ktoś już wspomniał, nie możesz się skupiać tylko na jednym podczas treningu. Warto pamiętać o ogólnych treningach, które będą obejmowały całe ciało. Warto znaleźć sobie jakąś dobrą grupę, gdzie trener będzie dokładnie wiedział jak rozwijać całość~

moze zamiast judo Aikido? albo jujitsu ? bardzo dobre i fajne sztuki

Ninjitsu

Zbyt dużo widziałem zdjeć z tekstem ,,Don't let your friend skip his leg day''' żeby wyglądać z góry jak koks a z dołu jak ciul.Jakie ćwiczenia na nogi,może bieganie?Co do sztuk to wolałbym wymierzać ciosy niż miotać ludźmi jak szatan.Wychodzi na to że boks + kopnięcia uczynią ze mnie w jakimś stopniu fightera.Przy najbliższej okazji ogarnę o co chodzi.Co do innych sztuk walki to zawsze mi się podobało karate oraz jak Bruce Lee kopał tyłki innym ludziom.Co do przemocy to jestem przeciw.Ale chcę być na tyle silny by móc ochronić siebie i innych.

@up Gdzie tego uczą i na czym polega?

Z racji że ostatnio postanowiłem stać się silniejszy,chciałbym nauczyć się walczyć.W mieście niedaleko można nauczyć się:-Judo-Boks-MMAI mam tu pyta(nia?)nie.Co z tej trójki warto się nauczyć?Jest też szansa że będę się mógł nauczyć Muay Tai i tu pytanie czy ta sztuka walki jest fajna?Głupie(chyba) pytanie.Czy można nauczyć się chociażby podstaw np.Karate poprzez ćwiczenie w domu z filmików,obrazków i instrukcji wykonywania ciosów?Co wy ćwiczycie i czy potraficie wykonać jakiś fajny cios (wyrażając się w stylu gracza taki co zadaje duży dmg albo co ma fajną animacje)?Jakie ćwiczenia(na razie robię pompki wg.programu ze strony 100pompek.pl,powiem tyle że czuję się już trochę silniejszy po połowie miesiąca a bicek rośnie )robić by zyskać siłę,wytrzymałość i szybkość?

Słuchaj odpowiedź jest bardzo prosta - chcesz się umieć bić?

Jeżeli mowa o biciu na pięści, bo na ulicy to na uczciwość bym nie liczył, czy też walkę 1vs1 itd. to najlepsze będą sporty takie jak :

Box

Kick Boxing

Muay Thai

Kick Boxing > Box > Muay Thai prawdopodobnie lub box może być lekko wydajniejszy od kboxa ale to zależy. (takie rzeczy jak karate, judo, tkd, aikido to sobie odpuść, nie dość że trzeba by taki sport trenować z 10 lat, żeby mieć dobre efekty to dla przeciętnego obywatela nie nadaje się ... do "bicia")

Druga sprawa, to NAUKA - cała ideologia "walki" opiera na się na funkcjonowaniu mózgu - dlaczego Bruce Lee powiedział "Bruce Lee I fear not the man who has practiced 10000 kicks once, but I fear the man who has practiced one kick 10000 time"

Dlatego, że aby twój mózg w czasie walki zareagował tak jak np. robisz podczas Kata, to musisz to odpowiednio dużo razy powtórzyć itd.

Dużo treningu na sali + w domu + samemu, do tego ćwiczenia siłowe(ale super w siłę też nie masz co inwestować), bo tym większa masa tym wolniejszy/mniej wytrzymały będziesz, kondycja to Ci chyba mówić nie muszę.

btw. programy aka 100 pompek to bullshit, trenować powinieneś równomiernie wszystkie partie ciała, pompki dają dużo ale są lepsze, szybsze i wydajniesze ćwiczenia (podałbym Ci linka, ale jak masz zapał to sam znajdziesz). Generalnie istnieją bardzo ciekawe treningi, które dają tyle co siłownia i robisz je w domu bez ciężarków.

moze zamiast judo Aikido? albo jujitsu ? bardzo dobre i fajne sztuki

Znawcy sztuk walki ... gimbazjaliści, Ty człowieku zdajesz sobie sprawę, że z wszystkich tradycyjnych sztuk walki poleciłeś mu tą, która nie dość że nadaje się tylko do samoobrony to żeby mieć efekty (jakiekolwiek) ćwiczysz latami, a żeby być dobrym to 10+? :D

Jako osoba, która przez dobre 8 lat trenowała Judo powiem, że zależy czego oczekujesz. Jest to sport bardzo kontaktowy, nie ma tam żadnych uderzeń, wszystko polega na obaleniu przeciwnika do parteru~ Mi osobiście się bardzo podobało, do tego byłem nastawiony typowo na zawodowy trening. Zyskałem dużo na ogólnym rozwoju, jak również umiem w jakiś tam sposób się obronić. Do osiągnięcia sukcesu potrzebne są przede wszystkim chęci i systematyczność.Teoretycznie sztuki, które podałeś są dość rozbieżne. Trudno wybrać najlepszą, bo każda prezentuje odmienne podejście do walki. Wszystko zależy od własnych preferencji. Ja, gdybym mógł, wróciłbym pewnie do Judo.Jak ktoś już wspomniał, nie możesz się skupiać tylko na jednym podczas treningu. Warto pamiętać o ogólnych treningach, które będą obejmowały całe ciało. Warto znaleźć sobie jakąś dobrą grupę, gdzie trener będzie dokładnie wiedział jak rozwijać całość~

+1, a btw to dużo zależy od tego ile ma lat w tej chwili, trenowanie judo tak jak mówisz trochę zajmuje, jak ma 18 to raczej brak sensu chyba że dla siebie.

Jak mowa o ninjutsu to looknijcie na tego typka,obczaiłem go kiedyś w necie.Gościu trenuje amerykańskich gliniarzy,członków oddziałów S.W.A.T ,takie pierdoły,ale kolo jest dobry w swojej sztuce.

Ćwiczyłem rok Muay- Thai, głównie walka w klinczu, zabójcze kolana i łokcie (taki jeden dobry cios potrafi znokautować przeciwnika bez większych problemów). Jeśli masz zamiar się bronić to wydaje mi się to najlepszym wyjściem. ;) Co do komentarza wyżej, że taki programy jak 100pompek to bzdura, to się nie zgodzę, sam zacząłem to ograniać i powiem, że z innymi ćwiczeniami, takimi jak brzuszki, przysiady czy bieganie wygląda się po jakimś czasie na prawdę dobrze. ;P

Ja od siebie polecę "SYSTEME" używaną przez spetsnaz co prawda nie jest to sztuka walki lecz zbiór technik który zawiera jedne z najbardziej skuteczniejszych kombinacji jeżeli chodzi o walkę wręcz stworzony został specjalnie na potrzeby służb specjalnych do eliminacji przeciwnika.

No to wrzuta ,mój idol,nieźyjący już Andy Hug ,pokój jego duszy,Jeden z pierwszych w profesji K1.Karate kyokushin, moja pierwsza zajawka w świecie sportów walki.

Ja cwicze karate kyokushin +/- 7 lat i powiem tak. Gowno sie nauczysz poprzez trening samemu. Grupa jest bardzo wazna. Samemu sie cwiczy na pol gwizdja i nie mow, ze nie.

I nie. Nie mozna sie nauczyc podstaw z filmikow. Nikt cie nie poprawi, a cwiczac zle szkodzisz samemu sobie.

Ja tam trenuję pływanie i mam moc wody :DD

Ja tam trenuję pływanie i mam moc wody :DD

Moc Wody jest bardzo przydatna :3

Co zrobić by otrzymać moc ognia?

Co zrobić by otrzymać moc ognia?

Przecież to oczywiste że musisz się nauczyć pływać w ogniu.

pływaj w lawie