Cosik na zabicie czasu ;)

Siemanko! Bardzo ważny temat dla mnie. Mianowicie szukam mmo do pogrania które mnie wciągnie. Kieruję się typową nostalgią za czasów dzieciaka jak to się siedziało i łupało w mmo z ekipą. Szukam czegoś prostego, żeby nie było na ekranie za przeproszeniem “nasranych skillów” przy czym i tak 50% będzie nie używana nawet. Nie zależy mi na grafice ale też nie do przesady :D. Kiedyś dużo grałem w:

Metin 2 - Oczywiście klasyk, każdy w gimbazjum ogrywał czy to na PL czy też na priv serverwach :slight_smile:
Tibia - kiedyś było to całkowicie co innego jak teraz. Gra na rl dla wyzwania a ots dla relaxu.
WoW - najbardziej co mnie wciągnęło mimo, że masa skilii jak wyżej napisałem ale podobała mi się różnorodność ras.
Tera Online - Ogrywałem też dosyć długo, miałem nawet własną gildię ale później się jakoś rozleciało.
Perfect World - Ahh skrzydła, latające miecze i inne duperele fajnie było.
Royal Quest - fajna gierka, rzut izotermiczny dość fajne klasy ale is mnie dobił…
Shayia - Dobrze wspominam jeszcze start gry, teraz wydaje mi się, że nieźle się tam posypało.

Testowałem:
EsO - Mimo, że elder scrolls ogrywałem jakoś EsO nie przypadło mi do gustu, nie wiem dlaczego po prostu nie czułem się dobrze jak w to grałem.
GW2 - 2 podejścia i jakoś mnie nie przekonuje po prostu.
Aion - Jak wyżej napisałem, masa skili nie wiadomo co jest 5.

Po tej liście nie myślcie o mnie źle, ale szukam czegoś co mnie urzeknie w jakiś sposób. Najbardziej zależy mi aby w grze była dostępna klasa w pełni supportująca ale nie typowy helaer tylko postać która pomaga towarzyszom w postaci buffów. Gra nie koniecznie musi być f2p, może być b2p ale bez żadnych premium co miesiąc i oczywiście bez p2w. Wiem, że to nie możliwe ale chociaż by w takim stopni żeby nie było naprawdę jakiejś dużej przepaści ewentualnie tylko przedmioty kosmetyczne. I jeszcze jedno, bez wyskakujących okienek na start jak się zalogujesz, że jakaś tam promocja w sklepie a weź se zakręć szczęśliwym kołem może coś Ci dropnie, wiecie o co chodzi. Mam nadzieję, że ktoś przeczytał te moje wypociny i będzie w stanie mi pomóc. Będę wdzięczny.

Dekaron Global, powstał nowy serwer, mysle ze warto zaczać. Ewentualnie prywatny serwer Dekaron Rising, można zobaczyć oba i wybrać cos dla siebie. Dekaron Rising ma widoczne spadki fps, z powodu nie wiem czego, chyba zbyt duża ilość graczy. Nie ma tam nawet krwi : D, animacje są mniej płynne niż na globalu. Ogólnie wybrałbym bardziej globala, bo chyba już nie ma takiego P2W, można zrobić postać od razu z lvl jumpem 180 czy coś, ja bym jednak zaczął od początku grindować. Gra wyróżnia się bardzo szerokim wyborem widowiskowych skillów, wg mnie są lepsze, ładniejsze nawet od tych w Black Desert.

**

**

Lold hard. Porównujesz jakieś gówno do BDO, które jest w topce mmorpg GZ.
W wowie usunęli większość skili już nie jest ich tak sporo. Także zapraszam do Wowa.

1lajk

Ja to ostatnio wszystkim polecam ddo, jako że z okazji koronawirusa do końca kwietnia wszystkie questy są otwarte dla wszystkich graczy, więc można na spokojnie potestować płatny content. Skoro o tym - gra jest f2p, a content odblokowujesz za punkty zdobywane w grze. Jest vip, można dokupić same punkty, ale co do reguły wszystko możesz też odblokować zupełnie za darmo. P2w jako takiego nie ma, bo jak wyżej, wszystko można odblokować za punkty zdobyte w grze (a itemy ze sklepu można wydropić w chestach, chociaż część z nich ma w cholerę niskie dropy i nigdy nie widziałem ;p). Co do supportu ciężko mi powiedzieć - klas jest 15 i część z nich ma unikatowe umiejki którymi można buffować party. Najbliżej typowego supporta będzie chyba bard - cośtam poleczy, cośtam pobuffuje, trochę crow control (czary typu hold, charm, dancing sphere), dodatkowo jako jedyna klasa ma pieśni (takie buffki dostępne tylko dla barda). Ogólnie healerzy też mają spory zestaw buffów, podobnie jak np. czarodzieje. Czy ci się gra spodoba nie mam pojęcia, skoro na liscie jest metin i tibia. :stuck_out_tongue: tutaj nie ma typowego expienia, tylko system dungeonów za których ukończenie dostajesz expa. Tak czy inaczej spróbować myślę nie zaszkodzi, w razie czego służę wsparciem. :wink:

Sprawdź sobie Black Desert Online, konto za darmo masz na 7 dni a potem syboliczne 20zł + jakieś pierdołki w itemshopie (teraz dostaje sie pety za questy wiec jest mniej p2w niz jak byla o to afera). Po tym co pisałes to klasa Shai albo Witch/Wizard by Ci podpasoawły (shai typowy buffer który srednio radzi sobie w PvP i Witch Wizard którzy mają 2-3 skille wspierające w tym heal.
Drugą gierką ale nie do końca wiem w jakim jest AKTUALNIE stanie jest neverwinter online. Skilli nie wydaje się nawalone a grając kapłanem 9-10 miesięcy temu bawiłem się przednio.

Dopisuję się do postu Neverwinter Online. Polecam - dużo graczy.

1lajk

Zapraszam do Aura Kingdom. Gwarantuję, że gra Cię pozytywnie zaskoczy.

Mogę też polecić Aurę Kingdom czy Twin Sagę, ale nie ma gorszego błędu niż pójście grać w to na oficjalnych wersjach tych gier aka. Aeria Games.
Prywatny serwer Aury Kingdom jest dużo bardziej rozbudowany i lepiej dba o niego administracja.

1lajk

Też polecam z serca AK, gierka prosta przy contencie z 90 lvlu już nie jest, a później jest co raz ciekawiej.
Ale tak jak wspomina Lisek - tylko lepiej na privie.

Polecam Champions of Regnum. Gra w której walka RvRvR trwa ciągle. Przejmowanie zamków, gra zespolowa, granice panstwa. Jest Polska gildia na serverze RA po stronie SYRTIS.
W grze walczą ze sobą trzy królestwa : Mieszkający na pustyni mroczne elfy IGNIS (czerwoni), Mieszkający w mroźnych górach kozopodobne stworzenia i krasnoludy ALSIUS (niebiescy) i mieszkający w lasach elfy i pół elfy SYRTIS (zieloni).
Polecam grę. Prosta, łatwa, end game to kwintesencja. Kiedy siedzisz w forcie i widzisz jak nadciągają wrogowie. 100vs100vs100.

1lajk

Blade and Soul ma mało skilli i są efektowne, ale ma p2w i ta optymalizacja ssie.
GW 2 to jedno z lepszych mmorpg, ale może się nie spodobać, bo faktycznie zależy od gustu.
Swoją drogą, nie powiedziałbym, że GW 2 ma mało skilli.

NeverWinter tam mozna mieć tylko kilka skilli wiec to jest to czego szukasz.

Chyba ,że lubisz hack n slash to zdecydowanie Path of Exile tam tez kilka skilli mozna mieć max

1lajk

Dziękuję wszystkim za odpowiedź :wink: Jak wyżej ktoś napisał o Aura Kingdom ogólnie po gameplayach mi się podoba. A co z tym prywatnym serwerem, może ktoś polecić jakiś?

Kwestia wyboru kolego, my zaczęliśmy na oficjalu, i nie płaczemy, wręcz przeciwnie, dobrze się bawimy. A priv wiadomo… Exp rate 10000, lvl cap wbijesz w 15 minut, nie wiem jak jest w Aura, ale przykładowe MU, tak właśnie zachęca graczy. I pada pytanie co tu dalej robić w grze… Boty, może i są ,ale ilość aktywnych graczy na oficjalu zaskakuje. Jest dosłownie tłum. Może któś z forumowiczów poleci Ci jakiś porządny priv, ale dla nas, ułatwianie sobie gry i zabawy, czy też zmarnowanie czasu gdy priv padnie nie wchodzi w grę. Pozdrawiam.

http://aurakingdom.to/ jedyny prywatny serwer na rynku aktualnie.
Po 4 latach mojej przygody w Aurze Kingdom 1.5 roku na oficjalnej wersji i 2.5 roku na prywatnym serwerze mogę powiedzieć szczerze z głębi serca, że nie polecam ani trochę oficjalnej wersji gry. Co do upadnięcia? Prędzej upadnie Aeria niż .to.
Prywatny serwer ma sporo unikalnego contentu, dodatkowe systemy, ANTYBOT system, którego Aeria nie potrafi zrobić od 2014 roku. Szybsze patche, jesteśmy gdzieś rok do przodu z contentem od oficjalnej wersji. Nightmare dungeony. Friendly Item-Shop, bardziej przyjazny system Loyality Points, Custom kostiumy, pety, meble.
Class rebalance. Dużo lepsze i częstsze eventy. No i dużo większe community niż Aeria. EXP rate są niskie, ale wystarczające by poczuć nieco różnicy. Gra nie jest tak p2w jak Aeria. Eidolony i kostiumy są ogólnodostępne dla wszystkich w tygodniowych rotacjach paragon table i loyality shop.

Dzięki bardzo za odpowiedź. Sprawdzę wersję priv jak i globalną :wink:

BDO w TOPCE MMORPGÓW
Muahahaha, jahahahaa, uaaaaaaaaa, mehehehe, hhahah, nooooooooo o fuck :smiley:
To jednak gatunek ma się gorzej niż by pomyślał ktokolwiek :smiley:

O rany, grałem w to dawno temu, nie myślałem, że tutaj ktoś w to jeszcze gra. Super. Jeszcze dzisiaj zapuszczam ściąganie.

to ty nie widziałeś chyba akcji jak shai ma 400 dp i co odwala wtedy w pvp że inne klasy spierdalają przez nią ze strachem w oczach.

To ty chyba nie widziałeś skilli w Dekaronie. Oczywiście popełniłem błąd porównując crapa do Dekarona, oceniasz a na pewno nie zagrałeś, więc proszę czytelników do nie sugerowania się jego opinią. Nie ma MMO z bogatszym systemem skilli jak DK. To jest klasyk MMO, szkoda, że nie poznałem go wcześniej. Ale dzisiaj z populacją nie ma żadnych problemów, jest z kim grać. Zapraszam autora tematu do spróbowania. ; )

1lajk