Ćwiczenia na klatke piersiową w domu

Polecam ćwiczyć kalistenikę w domu.
Warto zainteresować się książką "olivier'a lafay'a trening siłowy bez sprzętu" ewentualnie "Skazany na Trening" wybór należy do Cb :) Każde ćwicznie oposiane technika etc. Polecam osobiście przeczytać obie ksiązki i zacząć ćwiczyć planem którymś z tych książek :)

Tutaj efekty ćwiczenia planem Olivier'a jednego z użytkowników innego forum (kulturystycznego) : http://www.youtube.com/watch?v=1vq7sIXfNKc

jedz mniej i sobie pobiegaj...bo chyba z domu mozesz wyjsc i po problemie chyba ze wazysz 100 przy wzroscie 160 albo 170...prawda jest taka , ze domowym sposobem bardzo ciezko cos osiagnac w "szybkim" tempie :)

Powiem szczerze (wa ze 90kg przy 185) mam trochę sadła nie sadełka biegać na razie nie mogę bo coś gardło mam zawalone i ogólnie chciałbym schudnąć do 80-85kg.

Jeśli jesteś przeziębiony to na razie zaniechaj jakąkolwiek aktywność, bo one tylko osłabiają, a Twój organizm ma być sprawny w 100%. W takim wypadku najlepszy będzie p90x. On jest na to nastawiony - spalenie tłuszczu i wyrobieniu sobie sylwetki fitness. Tylko, że do tego niestety trzeba jakiejś diety lub chociażby zdrowego odżywiania i większej ilości białka. I jeśli chcesz schudnąć(na pewno na wakacje) to wywal sól, ponieważ ona zatrzymuje wodę w organizmie. I wtedy będzie tylko z górki. Najważniejsza systematyczność. Takie treningi nauczą samodyscypliny i dążenia do określonego celu. Same pozytywy. Trzymam kciuki! i do przodu.

Rób 4 Serie Pompek Po ile się czujesz na siłach a najlepiej co serię zwiększaj o 2 -3 Pompek Rób powoli a nie na ilość nawet jeśli miałoby to być 15 pompek na serie

1 godz przed Coś zjedz , potem po pompeczkach

Co do brzuszków

brzuszki rób 1 - 2 razy w tygodniu inaczej klatkę będzie ci bardzo ciężko rozwinąć

Twarogi jak masz jeść to tylko i wyłącznie przed snem = Długo się trawią więc na noc idealne i świetnie białko się wchłonie

Czyli wpierdziulać twaróg i robić około 30 pompek dziennie tak ?

Czyli wpierdziulać twaróg i robić około 30 pompek dziennie tak ?

Ilośći pompek to ja już ci nie podam nie znając twoich mozliwośći :) Pamiętaj musi boleć i dobrze jakby po tych seriach cię ręce pobolewały :D A już najlepiej tak żebyś przy ostatniej seri nie mógł się od ziemi oderwać :)

A twaróg jak najbardziej ale jak powiedziałem tylko i wyłącznie na noc :) W dzień jak zjesz to się zapchasz i wszystko co później zjesz to zamiast w mięśnie to ci tyłkiem wyjdzie ;)

Jakie forum tacy eksperci :D

Chcesz spalic brzuch w domu to spalisz, mase tez zrobisz bez silowni. Polecam rozne waracje pompek

http://www.kfd.pl/

Poczytaj co nieco.Napisz post,popytaj.

Ja wyciągne 30 pompek (troche mało) ale zawsze coś.

1. To nie jest forum aby zadawać takie pytania, bo jeszcze sobie krzywdę zrobisz słuchając niektórych osób.
2. KFD/SFD -> opcja szukaj -> redukcja
3. Dieta to podstawa. Zapamiętajcie sobie to raz na zawsze. 90% sukcesu to odpowiednie odżywianie. Boli mnie to, że społeczeństwo nie jest w stanie tego pojąć.

4. Jeśli nie masz ambicji latać po siłowniach i chcesz wykonywać wszystko w domu - p90x lub insanity. Osobiście polecam to drugie, gdyż nie wymaga żadnego wkładu finansowego (p90x wymaga kilku rzeczy, np drążka i hantli).

5. Patrz punkt 3.

@retr0

Powtarzałem to kilka razy, ale raczej tutaj nikt czegoś takiego słucha..

Nie ogarnięta dieta = mierne wyniki..

Ja Insanity ukończyłem 2 razy (teraz lecę na zupełnie innych ćwiczeniach) i muszę szczerze powiedzieć, że po 1-szym razie mój wygląd bardzo się polepszył i spaliłem sporo tłuszczu :D

Do tego Shaun T całkiem dobrze motywuje i człowiekowi aż się chce ćwiczyć. Wiąże się z tym też takie uczucie epickości po ukończonym treningu.

Co do diety, to rzecz oczywista, chociaż ja bym bardziej powiedział, że stanowi ona 70% sukcesu. Bez odpowiedniej diety też można być całkiem dobrze zbudowanym, ale trzeba włożyć w to więcej pracy i czasu.

Shaun T mistrz ;)

Skończyłem jeden cykl Insanity.
Xardoks, co do uczucia epickości - człowiek czuje się mistrzem świata jak zobaczy różnice pomiędzy pierwszym, a każdym kolejnym fit testem ;-)

Ja nie miałem żadnej specjalnej diety, po prostu słodycze zastąpiłem owocami/warzywami. Teraz mniej więcej minął rok, odkąd zacząłem swoją przygodę ze zdrowym trybem życia. Najbardziej mnie rozbawiło, gdy znajomy, z którym przez ten rok się nie widziałem na nowo mi się przedstawił, bo mnie nie poznał :)

Wszyscy zawsze mówią o fizycznych korzyściach treningów, ale nikt nie wspomina o tych psychicznych. Człowiek ćwicząc staje się szczęśliwszy, bardziej pewny siebie i do wszystkiego podchodzi bardziej pozytywnie. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że może kompletnie zmienić nasze życie.

Trzeba zmienić nazwe portalu na ,,MmoBodyBuilders" xD

7km na wf w szkole? takie coś to może 2 razy w roku szkolnym xD tyle no nawet w jednostce wojskowej rzadko kiedy biegają :D

Jak ćwiczenia w domu to na klatę przede wszystkim pompki. Tylko pamiętaj o dobrej rozgrzewce przynajmniej 5 minut, dobrze rozciągnij triceps, mięśnie piersiowe, nadgarstki, stawy barkowe. Rób przede wszyskim mniej, ale dokładniej. Możesz też robić pompki z zatrzymaniem, powoli się opuszczając zatrzymując się na około sekundę na najniższym poziomie i szybko w górę później. Wiadomo, że warto trzymać dietę typu 2g białka na kg masy ciała i stosunkiem białka do węgli 1:3, ale na to nie ma aż takiego ciśnienia. Ważne, abyś spożywał więcej białka, bo to jego głównie zawsze brakuje(za to węgli jest w nadmiarze). Jedz po prostu więcej posiłków dziennie(niekoniecznie każdy musi być ogromnym ogromnym obiadem) i spożywaj więcej białka(mięso, jaja, fasola, twaróg, niektóry nabiał). Jak już załóżmy kupujesz przekąskę w sklepie to po prostu sprawdź wartość odżywczą w 100 gramach, bo czasami można wpaść w pułapkę, np. niektóre jogurty mają jedynie 2-3g białka w 100 gramach! 100 pompek ta strona idzie głównie na wytrzymałość mięśnia i niestety masa idzie średnio. Ja osobiście proponuję ci żebyś robił klatkę 2 razy w tygodniu, ale dość mocno. Wielku początkujących chcących zrobić masę zapomina o tym, że mięsień musi się zregenerować. Na treningu tylko niszczysz włókna mięśniowa, a w czasie regeneracji odpoczynku odbudowujesz je jako większe i wytrzymalsze, dlatego tak ważne jest, aby dobrze się zregenerować(odpowiednia ilość snu i pożywienia). Co do spalania tłuszczu kilka słów. Najpierw musisz zrobić masę, aby to zrobić musisz mieć nadwyżkę kalorii i odpowiednią ilość białka, więc na razie skup się na robieniu masy nie na spalaniu tłuszczu. Gdy już nabędziesz trochę mięśnie zacznij spalać tłuszcz najlepiej po prostu biegając. Jak chcesz to kup sobie hantle, będziesz mógł wyciskać hantle lub robić rozpiętki co pobudzi do rozwoju mięśni.

Ja mam wf z komandosem no to lipa.

Jak chcesz klate zrobic to najlepiej pompki to prawda ale jak spalic trochę tłuszczyku proponuje po biegac. Nikomu to jeszcze nie zaszkodziło, a tak ogólnie przed treningiem jesz 1h wcześniej nie zapychaj organizmu jak chcesz schudnac to najlepiej cwiczyc na czczo, ale z drugiej strony piszesz że chcesz klatę zrobic więc coś musisz zjesc. Na tłuszczyk albo bieganie albo ograniczasz słodycze jakieś frytki i tp. I dasz radę, co do diety każdy wie że każdy człowiek ma inny organizm więc tu nic nie da. Żeby diety była owocna to jest sciśle związana z siłownią lecz nie tylko. I najważniejsze po cwiczeniach masz 1h by zjeśc jakies białko, plus pomidorek czy jakieś ciemne pieczywko. I będziesz jak chłopak malowany po paru miechach.

Na czczo ma biegać? Czy ty chcesz, aby on spalał mięśnie zamiast tłuszcz? Dodatkowo może zasłabnąć.

Twaróg to na masę, bo może go zalać zamiast schudnąć.