Ćwiczenia na

Witam.

Dłuższy czas "nie trenowałem", po świetach trochę przytyłem.Waże 88kg przy wzroście 182cm.I mam pytanie:

Jakie ćwiczenia robić, żeby schudnąć.Bieganie, rower odpada-taka pora roku.Chodzi mi o ćwiczenia na wzmocnienie rąk, brzucha,nóg(nie wiem czy 125kg na nogi przy tym wzroście i wadze to dużo).Pytam więc co mogę zrobić, aby się "wyrzeźbić".Postaram się przygotować na lato ;D

PS. Czy pływanie pomoże?

mod_ico.png
Trochę cenuzy nałożyłem. ;) -Revolutio

Sam przeszedłem przez to niżej , jest ciężko ale teraz mam dość fajną sylwetkę .

http://www.6weidera.com/

Tak 6 weidera jak najbardziej. Oczywiście pompki też są świetne. Polecam stronę 100pompek.pl masz tam harmonogram i poprawne wykonywanie. Poza tym możesz zamontować drążek i się podciągać. Oczywiście z nad chwytem.

Próbowałem, po tygodniu mi się odechciało.Nie jestem gruby jestem "puszysty" ;D.Jakieś ćwiczenia typu brzuszki, pompki pomogą? Ewentualnie u siebie w technikum mogę coś ogarnąć z siłką.Jakąś dietę polecacie? Chciałbym spaść do 80kg i trochę zmienić wygląd.Mam dość masywne nogi i brzuch.Mam słabe ręce, jednak to chyba da się naprawić(sprzęt mam, znaczy hantle).

Z takim podejściem na pewno brzucha nie zrobisz. Brzuszków nie rób , za duże obciążenie kręgosłupa. Pompki jak najbardziej ale to głównie ręce. Niestety ale nie znam za dużo ćwiczeń na nogi.

Zaprzestanie 6 było spowodowane końcem roku szkolnego, przed wakacjami.Poprawianie ocen itp. dlatego sobie odpuściłem.Jednak jestem gotowy zacząć od początku, ferie się zbliżają oceny poprawione na półrocze :)

Naprawdę się opłaca. 6 tygodni a brzuch zrobiony że miazga.

To tak.Jeżeli chcesz schudnąć, a nie chcesz biegać nie masz rowerka to nie schudniesz.......Też miałem tak jak ty, ale po co to skoro moge inne ćwiczenie, a tego mi się nie chce bo za trudne.......Rób tą 6 weidera.

A co do ćwiczeń z hantalmi to wejdź na youtube, albo jakieś forum i zobacz, bo ćwiczeń z hantalmi jest tyle, że nie chcę mi się wypisywać.Od siebie polecam jeszcze przestawić się na dietę wysokobiałkową, a jeżeli nie to kup sobie białko za 80zł i git.Też dzisiaj była promocja w biedże ekstra libido, ma dobre opinie ja dzisiaj sobie zakupiłem, pomaga nie tylko na siłowni, ale także popobno w stosunkach.

Na nogi możesz robić różne warjacje przysiadów. Poszukaj "w internetach". Tylko ćwicz prawidłowo. Szkoda żebyś zniszczył sobie kolana ;)

Dieta CKD

po co robic brzuch skoro i tak go nie widac pod faldami tluszczu? Bieganie o tej porze to chyba najlepsze co moze byc. Grunt to pozytywne myslenie i czerpanie przyjemnosci z uprawiania sportu.

Jak mawia mój ojciec, pompki pompki i jeszcze raz pompki, nie ma lepszego ćwiczenia wg. mnie i jego jeśli nie posiadasz sprzętu.

To jest kilka minut dziennie, a poprawe widać baardzo szybko.

@Dixell

O tym samym pomyślałem, ale robienie 6W, kiedy autor pisze, że jest puszysty, jest moim zdaniem większą niedorzecznością. Pomijając to, że ćwiczenia na mięśnie brzucha nie należą do najmilszych ćwiczeń, to ta cała katorga pójdzie na marne, a to głównie dlatego, że 6W jest na rzeźbę i wzmocnienie mięśni, na spalanie tkanki tłuszczowej są inne ćwiczenia. Rozumiem, że nie jeździsz na rowerze o tej porze roku, ale czemu nie chcesz biegać? Moim zdaniem rower, pływanie i bieganie, to najlepsze co może być.

A6W przy dobrej diecie i da się spalić tłuszcz.

Jeśli chodzi o pływanie to zalecam w 100%...podczas pływania pracują wszystkie partie mięśni :)

Dieta to podstawa. Bez odpowiedniej diety, nic nie osiągniesz. Proponuję Ci zacząć od zwiększenia metabolizmu swojego ciała, poprzez częste jedzenie niewielkich posiłków. Zaczynasz rano od śniadania, następnie jesz małe posiłki co 3 godziny (nie ma mowy o podjadaniu pomiędzy posiłkami. Przykładowo :

Śniadanie - 2 jajeczka na miękko + 2 kromki chleba razowego lub porcja płatków owsianych z mlekiem (dla redukcji polecam z wodą)

Następne danie - dwie kromki chleba(pieczywo ciemne) + szynka + pomidor

Następne danie (pora obiadowa) - 150g piersi z kurczaka, 100g ryżu, warzywa

Następne danie - jogurt/serek homogenizowany/jakieś warzywko

Kolacja - sałatka z twarogu wiejskiego light z warzywami (pychotka)

Oczywiście jest to zupełnie poglądowe żywienie, które ma na celu naprowadzenie Ciebie co i kiedy powinieneś jeść. Staraj się jeść co najmniej 5 posiłków dziennie.

Nie jedz za dużo węglowodanów, ogranicz słodycze, pij dużo wody.

Ćwiczenia:

Rób sobie HIIT'y. Troche samozaparcia i będziesz zbijać kilogramy jak kręgle.

HIIT jest to high intensity interval training. Mówiąc ogólnie jest to BARDZO KRÓTKI trening interwałowy o bardzo wysokiej intensywności.

Przykładowo :

Rozgrzewka 5minut -> 20sekund niemal maksymalnego wysiłku(przykladowo sprint) -> 30 sekund odpoczynku (powolny trucht)->20 sekund max wysiłku -> 30 sekund odpoczynku. Do 10-15 powtórzeń.

Trening nie może trwać dłużej niż 25minut i powinno się go robić co drugi dzień, żeby nie doprowadzić do katabolizmu. Nie powinno się także robić HIITów przed snem, ani na czczo. Aktualnie badania dowodzą, że 15minutowy HIIT potrafi być skuteczniejszy od godzinnego biegania.

Sam praktykuję HIIT'y + dietę i jest to dla mnie najwygodniejsze wyjście. Nie mam czasu na długie treningi, zależało mi na tym, aby maksymalnie zredukować czas jaki poświęcam na ćwiczenia.

EDIT:

Nie baw się w jakieś diety cud i inne kopenhaskie gówna. Nie idź w kierunku diety CKD – cykliczne wprowadzanie organizmu w stan ketozy to nie jest zdrowy pomysł, poza tym gigantyczne jojo gwarantowane, tak samo w przypadku diet-głodówek.

Jeśli Twoja wydolność organizmu nie jest najlepsza, nie zaczynaj od razu rypać HIIT. W przypadku osób z nadwagą i umiarkowaną aktywnością fizyczną, samo zwiększenie ruchu na świeżym powietrzu jest bardzo skuteczne.

Hm, 6W serio potrafi dać tak dobre efekty w takim czasie? W sumie w końcu znalazłem jakąś motywację i chęci, żeby coś zrobić z moim ciałem, bo chucherko ze mnie straszne. Chodzi mi głównie o mięśnie brzucha, bo z resztą sobie radzę.

Hm, 6W serio potrafi dać tak dobre efekty w takim czasie? W sumie w końcu znalazłem jakąś motywację i chęci, żeby coś zrobić z moim ciałem, bo chucherko ze mnie straszne. Chodzi mi głównie o mięśnie brzucha, bo z resztą sobie radzę.

A6W przynosi dobre efekty, ale tylko w przypadku, kiedy robi się je poprawnie i posiada się już jakiś staż treningowy. Jest to dość ciężki zestaw ćwiczeń i osoba, która nie uprawia sportu będzie miała duże problemy. Początkowo A6W powstała w celu przygotowania dobrego zestawu ćwiczeń na mięśnie brzucha dla kulturystów.

nawet jak puszysty niech robi te A6W na 100 schudnie

@patchek No to co na początek? Już nie przesadzajmy, aż tak tragicznie ze mną nie jest.Spędzam aktywnie czas (no w zimę trochę mniej), biegam, jeżdżę rowerem, gram w coś ze znajomymi. Takie proste czynności, ale zawsze coś.