Ćwiczenia- tułów

Witam.

Ponieważ jestem trochę wątły (nie licząc nóg) chciałbym, aby ktoś trochę bardziej obeznany w temacie doradził mi jakieś dobre ćwiczenia, ostatecznie też dietę. W tym momencie zająłem się programem 100 pompek. Czy uważacie że to dobre rozwiązanie?

Odświeżam

Polecam ćwiczenia od Mike Chang, SixPackShortcuts, na jego kanale jest dosyć sporo ćwiczeń, które opisuje i pokazuje (jeżeli nie znasz angielskiego to wszystko pokazuje), są pojedyńcze ćwiczenia jak i całe serie. Polecam, link do jego kanału:

https://www.youtube.com/channel/UCH9ciCUcWavMsFcAJtLUSyw

Dzięki za info przejrzę co tam ma

Jeśli chodzi o angielski to żadnego problemu, więc za strony po angielsku się nie obrażę :).

W tym momencie zająłem się programem 100 pompek. Czy uważacie że to dobre rozwiązanie?

Uważam, że to złe rozwiązanie :P

Konkretniej co chcesz osiągnąć, co to znaczy wątły ?

Podaj stosunek cm klatka-obwód pasa.

Dieta to bardzo indywidualna sprawa, zależna od genetyki/budowy ciała i ofc - walorów smakowych ;)

Program 100 pompek jest niepewny, dużo ludzi uważa go za zły, ale są też jego zwolennicy.

Polecam poczytać na necie o treningach itp.

Nie ma sensu też ćwiczyć jednej partii mięśni, ja już ćwiczysz klate to nie zapomnij o brzuchu i nogach.

Poczytaj poradniki, zajrzyj na fora sportowe, bo tu dużo się nie dowiesz.

Ćwiczyłeś już wcześniej?

W zeszłym roku ćwiczył nogi. Dzięki za rady, juto sobie poczytam na innych forach

Polecam Aerobczną 6 Weidera. 42 dni i brzuch twardy jak skała.

p90x absy

plus pompki z workoutu

i masz wszystko jak cos chcesz linki to pisz

Polecam Aerobczną 6 Weidera. 42 dni i brzuch twardy jak skała.

Owszem, zwykle pod jeszcze twardszą warstwą tłuszczu :P

odwiedz www.sfd.pl

tam fachowo ci chlopaki doradza.

www.kfd.pl też jest dobre bardzo. A na tułów jak masz więcej lat niż 15-16 to rób martwy ciąg, przysiady klasyczne, wyciskania i podciągania.Oczywiście najpierw technika, potem ciężar. A a6w nie polecam, lepiej wg mnie robić złote ćwiczenia na brzuch, i standardowe cardio/aeroby może biegi interwałowe

Ja bym ci polecił różnego rodzaju aeroby np:

- bieganie

- jazda na rowerze

- skakanka

- itp

Obecnie skończę już program 100 pompek- robię już około 20 więcej (51 na ostatnim teście). Zacząłem to skończę. Jeśli chodzi o resztę propozycji to po tym programie jak będę nadal uważał że to trochę mało to posprawdzam. Sądzę że temat do zamknięcia. Dzięki jeszcze raz za wszystko.

Jeszcze tak na szybko polece ci program ABS 2, jest naprawde wymagający ,ale efekty po nim będą nieżle widoczne.Są to ćwiczenia na mięśnie brzucha. :)

ABS2 średni jest, za często się ćwiczy. Lepiej 1-2x w tyg po jednym ćwiczeniu na dół i jednym na górę w ilości 3-4 serii z progresją obciążenia robić. Przerobiłem wiele "cudownych programów po których wasz brzuch będzie jak u młodego boga" i wszystkie one są gówno warte. Ważniejszy jest bf w kwestii widoczności mięśni. Wiadomo, że im kostka grubsza, tym szybciej ją widać, ale te chore programy robione dla mas w USA w niczym nie pomogą. Raczej zaszkodzą na kręgosłup.

No tak ,ale najlepiej do takich ćwiczeń jak Abs2 czy 6weid.. załatwić sobie jakiś materacyk ,żeby plecy się tak nie męczyły.

ABS 2 3 razy w tygodniu i tyle. Robienie brzucha codziennie jest bez sensu.

Mięśnie brzucha można robić codziennie, regenerują się o wiele szybciej od innych mięśni.

Tak? Masz jakieś badania, które to potwierdzają? No więc...

Sugeruję nie słuchać nikogo z forum, tylko kogoś, kto w tym siedzi na całego. Albo Michała Karmowskiego (link wyżej), albo poszukać na kanale Warszawski Koks, albo ogółem jakieś świeże filmiki innych zawodników (Słodkiewicz, Piotrkowicz etc).