Czy opłaca się grać?

Dobry, pytanie do osób aktywnie grających w WoT, czy jest sens zaczynać prawie od początku (bez czołgów i $$ w portfelu), czy są jakieś inne lepsze gry o podobnej tematyce? I jak możecie jakie są plusy i minusy WoTa...

Kiedyś grałem i jakoś znów ochota na czołgi się pojawiła… :<

Nigdy nie oplaca sie grac... bo nic $$$ nie zyskasz, co najwyzej stracisz xD. Grac moc mozna, kto co lubi, choc osobiscie bardziej wole Warthunder'a ;). Powiem tak - czolgi premium nie sa wybitnie lepsze, mozna grac i za darmo i wygrywac, "carrowac" gry. Jednak na czolgach premium sie najlepiej zarabia ;)

Obecnie gry z czołgami warte uwagi to właśnie Wot i WT siły pancerne w które można grać za free więc możesz spróbować obu tych gier.

Bez wydawania kasy w WoT, będziesz nonstop dostawał baty, bo tam prawie każdy używa Noob Ammo (zwane też gold ammo). Zainstaluj sobie mod, który pokazuje czym dostałeś i co drugi pocisk, to będzie Noob ammo. Zwłaszcza jak będziesz używał ciężko opancerzonych czołgów, których nooby nie potrafią przebić normalnie, to będą walić z noob ammo - i tyle z Twojego pancerza, bo noob ammo przebija wszystko pod prawie każdym kątem.

Czołgi premium są znacznie mocniejsze niż inne czołgi na tym samym poziomie. Dodatkowo noob tanki zarabiają więcej kasy, dzięki czemu tacy "gracze" mogą kupować więcej gold ammo.

Sprawdź War Tunder: Ground Forces. Tam nie ma p2w, a gra jest bardzo fajna. Moim zdaniem lepsza od WoT'a.

To zależy ile masz czasu na grę, jeśli sporo to w każdą free2play się opłaca. Można zdobyć wszystko, jednak potrzeba cierpliwości. Przewaga płacących jest tylko w postaci kupna czołgu, to nie znaczy że dobrze grają. Jeśli znajdziesz grupę znajomych, gra się o niebo lepiej niż samemu.

Bez wydawania kasy w WoT, będziesz nonstop dostawał baty, bo tam prawie każdy używa Noob Ammo (zwane też gold ammo). Zainstaluj sobie mod, który pokazuje czym dostałeś i co drugi pocisk, to będzie Noob ammo. Zwłaszcza jak będziesz używał ciężko opancerzonych czołgów, których nooby nie potrafią przebić normalnie, to będą walić z noob ammo - i tyle z Twojego pancerza, bo noob ammo przebija wszystko pod prawie każdym kątem.Czołgi premium są znacznie mocniejsze niż inne czołgi na tym samym poziomie. Dodatkowo noob tanki zarabiają więcej kasy, dzięki czemu tacy "gracze" mogą kupować więcej gold ammo. Sprawdź War Tunder: Ground Forces. Tam nie ma p2w, a gra jest bardzo fajna. Moim zdaniem lepsza od WoT'a.

Można wiedzieć jaki masz nick w Wot?? Czołgi premium mocniejsze lol tyle powiem. Noob ammo przebija wszystko pod prawie każdym kątem bzdura ale jak nie umiesz grac to najlepiej zwalić to na noob ammo. Zagraj sobie w obydwie gry albo obadaj sobie Armored Warfare która ma obecnie testy tyle ze płatne.

Może poczekaj na te nowoczesne czołgi. Nazwy zapomniałem.

Wg mnie War Thunder dużo lepszy niż WOT :)

Armored Warfare>World of Tanks>Ground Forces. I tyle w tym temacie.

A żeby zagrać w AW wystarczy poszukać kluczyków. Ostatnio na CDA dali z 500.

WoT możesz bawić się świetnie nawet na początku gry. Niestety zdarza się, że nawet na niskich poziomach wpadają ludzie bardzo dobrze obeznani z grą i jeden taki gracz potrafi wyciąć pół Twojego teamu. Ja aktualnie mam kolejną długą przerwę od WoTa, nie jest to gra, w którą mogę ciupać non stop.

Jeśli zaczynać od początku to najlepiej w Armored Warfare, ta gra niszczy konkurencje mimo, że jest dopiero w early access.

moim zdaniem heroes and generals, armored warfare. podobno red orchestra 2 dostala dobrego updata pod tanki

Bez wydawania kasy w WoT, będziesz nonstop dostawał baty, bo tam prawie każdy używa Noob Ammo (zwane też gold ammo). Zainstaluj sobie mod, który pokazuje czym dostałeś i co drugi pocisk, to będzie Noob ammo. Zwłaszcza jak będziesz używał ciężko opancerzonych czołgów, których nooby nie potrafią przebić normalnie, to będą walić z noob ammo - i tyle z Twojego pancerza, bo noob ammo przebija wszystko pod prawie każdym kątem.Czołgi premium są znacznie mocniejsze niż inne czołgi na tym samym poziomie. Dodatkowo noob tanki zarabiają więcej kasy, dzięki czemu tacy "gracze" mogą kupować więcej gold ammo.Sprawdź War Tunder: Ground Forces. Tam nie ma p2w, a gra jest bardzo fajna. Moim zdaniem lepsza od WoT'a.

Co? Gold Ammo da się kupić za kredyty. Premium tanki są często gorsze od normalnych, jedyną zaletą jest możliwość zarabiania nimi większej ilości kredytów. Są niekiedy misje lub jakieś eventy z premium tankami. Generalnie są tutaj same bzdury wypisane, każdy czołg da się jakoś ugryźć nawet ze zwykłej amunicji, tylko trzeba myśleć, a nie jechać i strzelać w przód niszczyciela czołgów jak gra się lekkim pierdzikiem.

Nie wydałem ani grosza a bawię się świetnie od 2,5k bitew z całkiem niezłym WN8. Najważniejsze to nauczyć się podstaw inaczej zbierzesz straszne baty.

Dokladnie, i jak nie ogarniesz to nawet najdrozszy czolg w grze nie pomoze xd

Armored Warfare bije na glowe i WoT i WarThunder.

To ja od siebie dodam, że nie powiem ci która gra jest lepsza od której, bo każdy ma swój gust. Ale powiem ci czym się różnią World of Tanks i War Thunder. WoT jest w bardzo dużym uogólnieniu jak Counter Strike, masz dwa teamy i objective (który zazwyczaj jest olewany bo każdy gra na wybycie poprzedniego teamu, a jak próbujesz zrobić objective to cię wyzywają abyś tego nie robił :P ) podobnie jak w CS-ie. Również jak w CS-ie jak zginiesz to czekasz aż się runda skończy abyś mógł pojechać znowu swoim czołgiem. Więc podobieństw do CS-a WoT ma sporo. Zauważalną różnicą dzięki której ta gra odstaje od CS-a to sklep premium, a dokładniej pojazdy za realne $$ (słynny Type 59) które są prawie zawsze lepsze od swoich odpowiedników na tym samym Tierze. Do tego dochodzi jeszcze amunicja premium jak ktoś już wcześniej opisał, która ma zdecydowanie większe przebicie niż jej darmowe odpowiedniki.

Teraz WT. WT jest grą bardziej dynamiczniejszą niż wspomniany wcześniej konkurent, ponieważ rzadko da się tam kampić przez cały czas trwania bitwy ze względu na okazyjnie przelatujące bombowce, które celną bombką mogą rozpruć nawet najbardziej twarde czołgi, przez to nooby aka kamperzy z innych podobnych gier (patrz wyżej) często marnie kończą parę metrów od spawnu ;) Gra nabiera przez to dynamizmu, ponieważ bardziej doświadczeni gracze rzadko stoją w tym samym miejscu przez całą bitwę. Drugą sprawą są strzały podczas jazdy, praktycznie nie możliwe jest dobre wymierzenie na większą odległość i poważne trafienie przeciwnika podczas jazdy czołgu. Tutaj nie masz czegoś takiego jak rozrzut celownika, zazwyczaj tam gdzie wymierzysz tam poleci pocisk, z drobnymi wariacjami w zależności od doświadczenia strzelca czołgu, innymi słowy nie musisz czekać aż kółeczko ci się zjedzie do minimalnej wartości aby oddać celny strzał.

oraz ostatni, lecz chyba najważniejszy argument, w tej grze nie masz HP ! twoim HP są sprawne moduły, każdy pojazd w WT składa się z modułów które składają się na funkcjonujący pojazd, od tego jaki moduł uszkodzisz przeciwnikowi zależeć będzie jego dalsza egzystencja na polu bitwy, podobnie z ranną załogą, jako że moduły można jeszcze naprawić na polu bitwy, tak zabitej załogi już nie naprawisz ;) aha no i nie masz tutaj niczego co poprawi ci twoje współczynniki za kasę, często nawet pojazdy premium są gorsze niż ich odpowiedniki darmowe z tego samego tieru, a jedyna ich zaleta jest taka że mają +100% zarabiania kredytów, innymi słowy maszynki do zarabiania kasy

mam nadzieję że udało mi się nakreślić różnice w obu grach, na tą trzecią nie masz obecnie co liczyć, no chyba że chcesz wydać $$ za dostęp do bardzo ograniczonej i źle zoptymalizowanej bety, a tak poza tym to ta grą jest niemalże kopią WoT jeśli chodzi o mechanikę i zasady gry, jedyne co ją różni to rodzaj pojazdów.

na tą trzecią nie masz obecnie co liczyć, no chyba że chcesz wydać $$ za dostęp do bardzo ograniczonej i źle zoptymalizowanej bety, a tak poza tym to ta grą jest niemalże kopią WoT jeśli chodzi o mechanikę i zasady gry, jedyne co ją różni to rodzaj pojazdów.

Aha kopia WoT bo takie same zasady... haha :D a co ty chcesz w czolgach? Zasady LOLa czy moze jakies MMO? ma byc walka i jest walka i bazy, i od tego jest CB aby testowac gre i powoli dodawac wszystko i optymalizowac, tak bylo rowniez i w WoT... grafika jest znacznie lepsza, wiecej dynamiki, bo szybsza, nowoczesne czolgi, cos pieknego! skoro sie nie ma kasy ani czasu na zdobycie klucza to trzeba czekac na Open Bete, boli brak dostepu... tyle.

Aha kopia WoT bo takie same zasady... haha a co ty chcesz w czolgach? Zasady LOLa czy moze jakies MMO? ma byc walka i jest walka i bazy, i od tego jest CB aby testowac gre i powoli dodawac wszystko i optymalizowac, tak bylo rowniez i w WoT... grafika jest znacznie lepsza, wiecej dynamiki, bo szybsza, nowoczesne czolgi, cos pieknego! skoro sie nie ma kasy ani czasu na zdobycie klucza to trzeba czekac na Open Bete, boli brak dostepu... tyle.

prosze cię nawet interface jest niemalże identyczny, pierwsze lepsze screeny z UI, a w AW nawet celownik jest zerżnięty dosłownie ze zmodowanego celownika w WoT

armored_warfare_youtube_gameplay.jpg

czy dynamiczniejsze, to się okaże bo w WoT na low tierach to też ludzie jeżdżą jak na ranczo we wszystkie strony obijając się o siebie często.

Widzę, że zrobił się ładny hejt WoT vs WT, to z chęcią się dołączę, WoT od czasów wprowadzenia ammunicji premium za srebro nie ma według mnie sensu, bo każdy jeździ z tą amunicją i penetracja to żaden problem. Sam 7 tierem, bez najlepszego działa ładowałem w TD 9 tiera od przodu z penetracją. Strzelając z biodra, bez celowania...

WT z drugiej strony jest bardzo mocno arcade'owe w trybie Arcade(thank you captain obvious), ale po tym jak w końcu usunęli podświetlanie wrogów z trybu Realistic, mogę go polecić z czystym sumieniem.

No i na koniec, na deser śmieszny system obrażeń z WoT bazujący na punktach życia to komedia. Walisz w wystający kant czołgu i wybucha xD. WT wygrywa tutaj nie musząc nawet się specjalnie starać.