Czy warto zaczynać grę?

Cały czas kusi mnie ten bdo. 16zł to mało aczkolwiek czy jest to warte zachodu? W przeszłości ogrywałem przez bardzo długi czas 4story, Last Chaos, Soul of the Ultimate the Nation(super gra, szkoda ze oficjalne serwery zamknęły). To były moje najbardziej ulubione mmo. Aktualnie gram w warframe(nabite 2,5k godzin) oraz w ESO(mówiąc szczerze nudzi mnie już ta gra i raczej rezygnuje z eso+). Ogólnie mam zamiar pogrywać w BDO na początek dla relaksu, zabicia czasu. Wiem że bdo to grindownik, ale czy przyjemny grindownik? Czy gra bez item shopu jest jakoś bardzo uciążliwa? I może najważniejsze pytanie. Czy gra spodoba mi się patrząc na to w jakie gry grałem?
Pozdrawiam.

Jak nigdy nie grałeś to jeden z najlepszych mmo. Jak grałeś juz na 3 kontach jak ja to już myśle czy grac 4 raz. XD

nie rozumiem?

Wydaje mi się że gra może ci przypaść do gustu, ale by odpowiedzieć na to pytanie w 100% to musisz sam siebie zapytać czy to co piszę jest prawdziwe. Jako że grałeś w 4story, last chaos i warframe to grind nie jest ci obcy, biorąc pod uwagę że eso odpuściłeś sobie to zgaduję że jednak bardziej wolisz typowe grindowniki niż questowniki, a po warframe widzę że walka sama w sobie jest w stanie utrzymać cię na dłuuugi czas.

Jakbym miał określić czym ta gra jest to bym powiedział że to połączenie takiego last chaos z warframe : świat fantasy, open world, grind na spotach, world bossy, dynamiczna walka rodem z warframe, możliwości fizyczne postaci podobne jak w warframe (w takim sensie że postać w BDO potrafi podskoczyć, złapać się półki skalnej i podciągnąć, płotek postać przeskakuje z biegu ala parkour, albo potrafi zjechać ze skarpy na ugiętych nogach. Miła odmiana od typowego autyzmu jaki zazwyczaj mamy w mmorpgach).

Co do Item Shopu - zdecydowanie da radę grać bez niego. Wszystkie potrzebne rzeczy albo kupisz za loyality pointy (dostajesz 100 za logowanie do gry każdego dnia), albo z marketplace’u za golda. Kiedyś z tym drugim był cyrk, ale obecnie ustawiasz preorder na to co cie interesuje i się w końcu skupi o ile nie musisz tego mieć na wczoraj :stuck_out_tongue:.

2lajki

Dobra ja już wiem, że 4 raz nie zagram jednak co za dużo to nie zdrowo. Pograłem godzinkę i jak dla mnie to już gra przeszłość szkoda czasu i kasy.

Polecam Lost Ark na Rosyjskim Serwerze pisałem to już wiele razy, ale powtórzę gra jest młodziutka, będzie długo wspierana, jest zrobiona z ogromnym rozmachem. Ma fajne PvE i genialne PvP. fantastyczne animacje Skilli. Ogólnie jest zrobiona żeby wejść zrobić swoje Daily To Do List i później albo PvP albo jedna z wielu innych czynności w grze.

jak nie jestes fanem wielogodzinnego grindu czy to pve czy gathering albo afk life skile to gra ci sie nie spodoba.
Przegralem okolo 500h z mojego punktu widzenia gra jest dobra ale trzeba miec spory dystans do niektórych rzeczy jak np IS, który jest co tydzień przepychany promocjami które ci wala w morde jak w mobilkach natomiast da sie bez niego grac bez większych problemów.
Co do pvp jak dla mnie jest na poziomie ujemnym, walka jest dynamiczna i dosc przyjemna natomiast nie podoba mi sie styl pvp który w wiekszym uproszczeniu polega na zabiciu kogos w 2 sekundy na cc albo ktos zabije nas. do tego dochodza małpie wojny gildi które nie mają żadnego znaczenia.
Kolejna rzeczą która mnie osobiście odrzuca to fakt że jakikolwiek element gry mmo jest tutaj lekko zabity przykładem może być sterowany botem AH który nie pozwala na windowanie cen albo brak możliwości handlu bezpośredniego(tak wiem że jest to zabieg przeciw gold selerom ale chujowe rozwiązanie).
Jeżeli szukasz czegoś tylko na zabicie czasu to jak najbardziej gra jest git bo pochłania go ogromne ilości chociaż by dla samych “daily”, od razu uprzedzam że gra w poziomach 1-56 jest zwyczajnie dość nudna traktuj to jako coś ala tutorial

Ceny na markecie ustawiają się automatycznie pod wpływem popytu na daną rzecz. Ograniczenie cen jest najlepszą rzeczą jaką mogli zrobić. Wcześniejsza wersja marketu promowała tylko najbogatsze osoby a ceny były absurdalnie wysokie. Nie wspominając o itemach typu PEN biżu czy Vell, który sprzedawał się po 15mld. w pre order.
Handel między graczami jest zablokowany z takiego względu, że masę rzeczy dostaje się za darmo. Ludzie by tworzyli masę kont trialowych i przesyłali z nich rzeczy/kasę na konto główne. Również ukraca to sprzedaży silvera za realną gotówkę.
PVP tak jak napisałeś - na end game zazwyczaj trwa do pierwszego udanego cc lecz na soft cap i poniżej jest dość przyjemne - liczy się bardziej skill.
Oczywiście można się ubrać w taki sposób by żaden AP monkey nie był w stanie Cię ubić ale jest to kosztowne i dużym kosztem własnego AP.

Czy to jest jakaś nowa “seria” na tym gówno-portalu, że dosłownie co tydzień ktoś zadaje to samo pytanie odnośnie BDO, a guru wszystkie te gówno-posty linkuje na portalu? Łatwy sposób na gównoburzę i wyświetlenia? Zaraz będzie kolejna wojna p2w vs nie p2w. Ja pierniczę, jeśli sam zauważyłeś (brawo), że gra kosztuje 16zł to ją kup i sprawdź, litości…

1lajk

Jeśli osoba która nigdy nie grała, nie ma parcia na bycie w “topkach”, to samo w sobie BDO jest dość fajna i przyjemną grą. Trzeba się tylko liczyć z tym, że z IS można kupić dużo przydatnych rzeczy, których za free raczej nie dostaniesz [a jeśli już to eventowo w skromnych ilościach]. Przydatnymi są np. miejsca w inventory, dodatkowa waga itp. Za realna kasę [i to nie małą] możesz sobie szybko rozbudować postać o wygodne miejsce i udźwig, namioty, pety i wiele innych rzeczy ułatwiających “cyfrowe życie” w tej grze.
Warto też wspomnieć o tym że pierwsza postać jaką zrobisz nie musi być wcale twoim docelowym “main”, dlatego ze jest dużo różnych klas które po awakingu zmieniają dość znacznie swój styl walki. Wybranie klasy dla siebie w tej grze jest dość trudne na początku xD.

50/50

Osobiście mam śmieszną sytuację, w BDO skończyłem grać ponieważ system enchantu to czysty rng a ja jestem zwyczajnie mam okropnego pecha, przypadło mi do gustu BDO mobile gdzie masz szansę w pvp z każdym i można AFK grindować.

Zależy czego oczekujesz od gry, mam w bdo kilkaset godzin i miałem może jedną interakcję z graczem(nie licząc marketplace) przez ten cały czas, po prostu strasznie wciągnął mnie ten przepiękny świat i praktycznie traktuję BDO jako singleplayer’a.

Gra jest świetna. Sam grałem w nią 1,5 roku. Uważam, ze dostarczyła mi wiele zabawy i wrażeń. Jeśli nie grałeś to zagraj, warto dla samej wiedzy o grze, będziesz miał też własną opinie o BDO. W świecie MMO ta gra to obowiązkowy tytuł.

Warto grać w bdo i zacząć choćby teraz. Jest sporo polaków którzy zaczęli niedawno i dobrze sobie radzą. Ta gra jest specyficzna. Jeżeli nie masz parcia aby w ciągu miesiąca być TOP1 na serwerze to pobieraj i sie nawet nie zastanawiaj. Polecam i zapraszam do gildii polskiej CiLepsi.

Gra ma potencjał, piękna grafika, długi grind i pk który nadaje smaczek tej grze, craft w tej grze powinien się nazywać AFKCraft bo podbijanie go polega na zostawianiu kompa AFK na parę godzin żeby coś trochę podbić, oraz to co ją zabija tę grę, to plaga cheeterów których uświadczysz na każdym kroku a kakao nic kompletnie z tym nie robi.

A co Ci szkodzi sprobowac?

Obejrzyj sobie streamy jak wyglada gameplay.
Osobiscie nie gram w BDO bo to solo grindownik.
Grafika mi sie tez nie podoba. Combat jest swietny i na tym koniec.
Zalezy co chcesz od danej gry.
Jak lubisz dobry combat i pvp, to bdo jest okej.
Jak chcesz mmo to pomyliles gry.
Caly grind w 99% robisz solo wiec…

Ja osobiscie preferuje FFXIV, ESO i GW2.

@Up - i tak i nie. Solo grind robisz do 240 AP, później tylko wtedy kiedy nie masz znajomych/gildii, bo od 240 AP grind opłaca się głównie w party, tzw 3-man albo 5-man. Czemu? Bo na trudniejszych spotach albo moby mają tyle hp że musiałbyś z kilka razy wywalić całe combo by je zabić (co oczywiście jest niemożliwe bo cd - dlatego party, bo gdy 3-4 osoby naraz wywalą combo to jakoś to idzie), albo tych mobów jest zwyczajnie za dużo i wszyscy muszą grindować obok siebie, bo przyjąć na klatę 5 mobów każdy jest w stanie. Ale przyjąć 30 mobów które biją jak ciężarówki jest dużo trudniej, wszystkie nie zablokujesz/unikniesz.

Podobny mit jest że niby gra polega na prostym wywalaniu swojej rotacji. Owszem, ale podobnie jak wow. Niby też tylko wywalasz rotację, ale potem dochodzą dodatkowe elementy do tego : self-sustain, forward guard, unikanie czerwonych obszarów na ziemi. Tak, w BDO też są czerwone kółka na ziemi z których trzeba wyjść. Ba, na jednym spocie masz takie coś 24/7, a gdy zostaniesz złapany to tracisz (przy szczęściu) 3/4 hp. I takiego jednego mobka na rotację na spocie się agruje i trzeba tak walczyć z trash mobami by jednocześnie unikać AoE od tego mobka którego się nie bije bo zwyczajnie słaby drop z niego jest, a zabiera zdecydowanie za dużo czasu (dłużej by trwała z nim walka niż potem jego respawn). Ale cóż, tego na 40 lvlu się nie zobaczy, podobnie jak w wowie - chociaż tam nawet na dungeonach/raidach nieraz ludzie mają to w gdzieś i stoją w tych okręgach xD.

BDO chyba nadal ma tydzień triala… Zaciągaj i próbuj! :slight_smile:

Jeśli zależy Ci na przyjemności z gry i masz gdzieś rankingi i pęd za byciem coraz lepszym to to chyba najprzyjemniejsza gra na obecną chwilę. Największy ból mam tylko z tym gearem, który prawie nie zmienia wyglądu. Ale to mały problem. A suity idzie od biedy nabyć na marketplejsie za walute z gry. Polecam spróbować. Grindownik ale jak grasz dla funu i bez spiny to Ci to nie przeszkadza i jest przyjemne.