Czym jest Pay2Win - wyjaśnijmy sobie co nieco

Jeśli w gra daje bonusy w pvp dla płacących, to jest to p2w. Innych rzeczy jako p2w nie widzę.

Jak już przedmówcy napisali, temat wałkowany był tyle razy, że kolejne “sensacje” to po prostu szukanie dziury w całym, nie mniej chciałbym dodać od siebie w ramach takiej nie oczywistej(a może jednak) sensacji, to jest zacieranie różnicy między pay to play a pay to win, a może inaczej pay to make it way easier, a w małym nawiasie " but remember no one is forcing you to pay, you can make it without it", jaki przykład mam podać? Craftbag w ESO, niby nie jest niezbędny, a jednak każdy kto miał premium chociaż raz, ten wie jak wielką różnicę to robi, w zasadzie konkretna gra bez craftbaga nie ma sensu, więc żeby grać trzeba płacić, jednakże sam abo nie daje ci tak na prawdę bonusu w postaci skrzynki z bronią czy extra golda, więc w praktyce nie jest pay to win, jednak jak juz wspomniałem płacący ma ogromną przewagę.
A odnośnie czystego p2w, to żeby nie było, na gry wydaję pewnie więcej niż nie jeden z was, zwłaszcza na mobilniaki (nie na jakieś candy crushe, nie nie), nie żałuje hajsu jeśli wydany daje konkretny przyrost masy mięsniowej, ale nie wymaga ciągłego nakłuwania sterydami(pompowania więcej i więcej), by utrzymać masę, albo nabić się jeszcze bardziej… Także p2w mi nie przeszkadza, do pewnego momentu.