Darkness and Light - Pierwszy cMMORPG na rynku?

Jeśli słowa twórców Darkness and Light będą chociaż w kilku procentach pokrywać się z tym co zobaczymy w samej grze, to bez wątpienia będziemy mieli do czynienia z pierwszym, tak znakomitym (i być może) dorosłym c-MMORPG. Krótko mówiąc – epickość na każdym kroku.

dnl14.jpg

Produkcja Darkness and Light trwa... od 2005 roku, więc to najlepszy gwarant tego, jak bardzo zależy producentom na sukcesie gry. Nie musimy się także obawiać o grafikę, bo DaL ma wykorzystywać ten sam silnik, co nadchodzące Age of Wulin.

dnl13.jpg
dnl10.jpg

To jednak nie grafika i rok produkcji są głównym powodem „epickości” Darkness and Light. Jest nim klimat, dorosłość i „surowość” krajobrazu. Mamy dostać – wreszcie – średniowiecznego MMORPG, pozbawionego słodkości i cukierków. Co więcej, otwarty świat ma liczyć 40 tysięcy kilometrów kwadratowych... kilkanaście razy więcej niż w World of Warcraft.

dnl9.jpg
dnl8.jpg

W sumie, mamy mieć do czynienia z 10 rasami (m.in. krasnoludy, ludzie, elfy, demony, smoki, zwierzoludy, wróżki itp.), podzielonymi na 2 frakcje – najprawdopodobniej tytułowa „Ciemność” i „Światłość”.

dnl5.jpg
dnl3.jpg

Aż trudno mi uwierzyć, ale Darkness and Light ma oferować... system życia – rodem z singlowych cRPG. Możemy wyruszyć na wyprawy handlowe, edukować się w jednym z Uniwersytetów, stać się trenerem smoka lub posiadać własny sklep. Za zdobyty honor i szacunek graczy i NPC, Królestwo może nas obdarzyć kawałkiem włości, na której możemy wybudować własny dom lub prowadzić działalność handlową. Nawet sami twórcy podali przykład, gdy na swojej ziemi odkryjemy złoża jakiegoś wartościowego surowca. Tym samym – wzbogacimy się my sami, jak i całe Królestwo.

dnl2.jpg

Spory wkład w rozgrywkę ma wnosić aura. Grad, deszcz, śnieg, mgła – to wszystko znajdziemy w Darkness and Light. Gdy naszą wioskę nawiedzi np. zamieć, NPC zaczną zamykać swoje sklepy, a ludzie pochowają się w karczmach lub domach.

dnl4.jpg

W tak dużym świecie, nie jest oczywiście wskazane podróżowanie za pomocą swoich nóg. Zamiast tego, dostaniemy mounty w postaci smoków, koni lub innych wierzchowców. Oczywiście twórcy nie zrezygnują ze zwykłych teleportów.

Ostatnią rzeczą, jaką chciałem się zająć jest... serwer. Twórcy obiecują, że będzie istniała możliwość podłączenia się do jednego świata, na którym znajdziemy kilkanaście tysięcy osób. Ma to pomóc organizować kampanie polityczne, wyprawy oraz handel między graczami.

Podsumowując, zapowiedź Darkness and Light brzmi niewiarygodnie i wręcz fantastycznie. Nadal nie wyobrażam sobie, że można wyprodukować tak dobrą grę MMORPG. No cóż, nie uwierzę póki nie zobaczę – chociaż – pierwszych gameplay’ów. A na te pewnie poczekamy kilka/kilkanaście, dobrych miesięcy.

Dajcie mi tu odgrywanie postaci, nie dawajcie mi tu respawnujacych sie grupek mobow, a bede zadowolony.

Jeśli to wszystko co napisałeś znajdzie się w finalnej wersji gry,to jestem pewien ze w końcu znajdzie się w WoW-killer i skoncze z wowem i zaczne grać w Darkness and Light^^.

Czyż to nie będzie Re-Open gry Dark & Light z lepszym silnikiem graficznym ?

Czekam!

Gdyby nie to, że 'CMMORPG' to pewnie bym spróbował.

Gdyby nie to, że 'CMMORPG' to pewnie bym spróbował.

Oj tam ;] Jedna mała literka, pewnie i tak rozgrywka będzie jak w 99% MMORPG ;]

Czyż to nie będzie Re-Open gry Dark & Light z lepszym silnikiem graficznym ?Czekam!

Nie. Sam na początku miałem wątpliwości, jednak ma to być 100% inna, NOWA gra:) Tego chyba nie nazwalibyście "epickością":

darkonlight02_t2.jpg

A tutaj wersja z 2007 roku.

Ja wlasnie mam nadzieje, ze bedzie inna, bo ile mozna nawalac w moby? Zero klimatu.

Hmmm sporo słow jak na poczatek. jesli ta gra bedzie naprawde oferowac to co napisałes to naprawde bedzie cos dobrego.

łoo... podjarka. zobaczymy co z tego "wyrosnie"

Jeżeli...powtarzam jeżeli to wszystko prawda to naprawdę będzie jedyne mmorpg do które zasiądę na lata. Narazie niestety wygląda mi to jak nasz temat w offtopic'u, czyli wymarzone mmo, mam nadzieje że twórcy się w takie coś nie bawią i dotrzymają danego słowa (w co wątpię)

Rozwiń skrót "cMMORPG", bo jedyne co się kojarzy to "computer MMORPG", co jest raczej głupie...

Również - coś takiego nie ma prawa wyjść, bo będzie po prostu nudne, chyba że zostanie okraszone jakimiś mini-gierkami. No i podział na dwie strony - naprawdę? To tylko psuje grę i politykę serwera...

Można sie domyśleć, że c=closed(zapewne chodzi o to co w gw...)

Nie wiem, dlaczego napisałem cMMORPG. Po prostu skojarzyło mi się z cRPG:) Jeśli jednak wam nie pasuje, to dajcie tam xMMORPG:)

Do czego więc odnosi się to "pierwszy cMMORPG na rynku"? Co jak co, ale właśnie podważyłeś sens istnienia naszej strony, lol.

...Mabinogi...

Tylko tyle że w dark fantasy, z lepszym klimatem, i bardziej rozwiniętą ekonomią.

Jeśli dadzą dobrą fabułę, być może faktycznie będzie wow-killerem, według drugiej opcji, tak jak mówi Kozak, może być nudne.

No i mam nadzieję że będzie B2P, bo nie spodziewam się teraz wyjścia kolejnego p2p, tym bardziej że przez to gra będzie miała setki privów, tracąc setki potencjalnych graczy.

"pierwszy cMMORPG na rynku"

To tylko kolejny dodatek Guru jak jego (epic) porównania czy przekleństwa, ma zwyczaj robić tekst "modnym" czy raczej "świeżym", czasami doda coś co się mija z prawdą. Powinieneś o tym już wiedzieć. A trzeba przyznać że to określenie przyciąga wzrok do newsa.

Interia.pl, wczorajszy news.

"Rekordowa kara dla Google"

Sam wszedłem z ciekawości, myśląc, że będą to grube miliony, a w treści... 100,000 euro:)

Ale odchodzimy od tematu, a ty Kozak - jak zwykle - szukasz dziury w całym. Pomiń tytuł i skomentuj treść lub screeny. Sam przyznasz, że gdybym nie dodał swoich dodatków typu "epicki", "gra roku", "kolejny Vindictus" - news, i tym samym cała strona/serwis zdobyły by kilka tysięcy wyświetleń mniej.

Jak przeczytałam nazwę tej gry to aż mi się płakać chciało, wiecie dlaczego ?

Gra, która kochałam - została zamknięta. Była jedną z najbradziej rozbudowanych gier! Jako pierwsza oferowała niemal brak ograniczeń. Smoki,demony - latanie, pływanie,skakanie, walki PvP i crafting.

Czekam, może to bedzie Sequel ?

@Edit

Gra o której mowa to Dark & Light z nową szatą graficzną, dowód ?

http://www.youtube.com/watch?v=12xsh4DP4h0

Gra będzie wydana na początek 2012roku przez SmallGames

Kozak, tutaj pewnie chodzilo o to, z e to pierwszy MMORPG, ktory ma szanse byc prawdziwym RPG, bo te wszystkie linejdze, WoWy i inne, to tylko puste gierki na levele. Samo "c" nie jest trafione, ale ja tez nie wiem, jak inaczej to napisac, aby wyroznic DaL z tlumu innych gier. A czy bedzie nudne? Sie zobaczy. Dla mnie nudne jest klepanie 100000(i ile tam zer chcecie wklepac) mobow w kazdej grze. Jak wyjdzie? Zobaczymy, ja osobiscie mam drugiego mmo (obok gw2), w ktorym pokladam nadzieje.

Jak przeczytałam nazwę tej gry to aż mi się płakać chciało, wiecie dlaczego ?http://www.youtube.c...h?v=Q6SOm1WhLioGra, która kochałam - została zamknięta. Była jedną z najbradziej rozbudowanych gier! Jako pierwsza oferowała niemal brak ograniczeń. Smoki,demony - latanie, pływanie,skakanie, walki PvP i crafting

Ja tez pomyslalem o tym Dark and Light : ). Nigdy nie mialem okazji w to zagrac, bo servery byly juz zamkniete, ale co jakis czas ogladam filmiki na sieci i "jaram sie" tym klimatem, muzyczka, itp.

Kozak, tutaj pewnie chodzilo o to, z e to pierwszy MMORPG, ktory ma szanse byc prawdziwym RPG, bo te wszystkie linejdze, WoWy i inne, to tylko puste gierki na levele. Samo "c" nie jest trafione, ale ja tez nie wiem, jak inaczej to napisac, aby wyroznic DaL z tlumu innych gier. A czy bedzie nudne? Sie zobaczy. Dla mnie nudne jest klepanie 100000(i ile tam zer chcecie wklepac) mobow w kazdej grze. Jak wyjdzie? Zobaczymy, ja osobiscie mam drugiego mmo (obok gw2), w ktorym pokladam nadzieje.Ja tez pomyslalem o tym Dark and Light : ). Nigdy nie mialem okazji w to zagrac, bo servery byly juz zamkniete, ale co jakis czas ogladam filmiki na sieci i "jaram sie" tym klimatem, muzyczka, itp.

Miałam okazję zagrać, powiem Ci że była świetna. Zaczęłam w 2005, w 2006 pamiętam czasy naszej Polskiej gildii, graczy było naprawdę sporo, powiem tak, była naprawdę grywalna! Cóż.. zamknęli ją, a ja szukam dla niej alternatywy, nie znajdę. Cóż. Darkness & Light ma być TĄ SAMĄ GRĄ z lepszą oprawą graficzną (Znów nie przespane noce ;]) co zobaczycie w filmiku dwa posty wyżej.