Demon sezon 1 (Rekrutacja i zasady)

DEMON SEZON I
I. Fabuła:

Gra dzieję się w XIV wieku w Japonii. W małej wsi Nobunaga trzech ludzi próbowało zawrzeć pakt z Demonem co spowodowało tragiczne skutki. Demon opętał jednego wieśniaka a z pozostałej dwójki zrobił swoich pomagierów. Jego planem jest zabicie każdej osoby w wiosce wykorzystując ciało człowieka. Moc Demona jest silna tylko w nocy co daję szansę na zlikwidowanie tego pomiotu szatana za dnia. Wiejskie życie zmieniło się w walkę o przetrwanie. Wielu ludzi uciekło zostawiając swój cały majątek ale 17 rodowitych mieszkańców, postanowiło walczyć o to, na co zapracowali ich dziadkowie.

II. Ogólnie:

1. Są dwie nacje: Demon z pomagierami(3) oraz ludzie(17).

2. Aby wygrać grę:
Ludzie muszą zabić wszystkie wcielenia Demona.

Demon z pomagierami muszą zabić wszystkich ludzi.

3. Demon co noc(21:45) zabija wybraną osobę.(Ma wolną rękę, nie musi ustalać niczego z pomagierami)

4. Demon po śmierci przechodzi do ciała pomagiera(wtedy Demonem "steruje" pomagier)

5. Pomagierzy robią co mogą aby Demon został nie wykryty.

6. Codziennie o 21:45 ludzie wieszają jedną osobę wybraną poprzez głosowanie.

7. Cała interakcja pomiędzy graczami (oskarżenia, głosowania, analizy, podstępy) odbywa się za pomocą tematu gry oraz wiadomości PW wymienianych pomiędzy graczami.

8. Gracze, którzy zostaną uśmierceni, nie psują zabawy innym i nie wypowiadają się już w temacie gry.

9. Po śmierci gracza MG zawsze podaje prawdziwą nację i klasę postaci.

10. Chronologia tury: Dyskusja>Wieszanie(21:45)>Demon morduje oraz użycie Modlitwy Kapłana, Opętania Demona, Pomocy Pomagierów. Wszystkie pozostałe umiejętności można rzucić w dowolnym momencie dnia i ich działanie jest natychmiastowe. W przypadku umiejętności, których działanie nie jest natychmiastowe - wymagane jest, aby postacie przeżyły etap wieszania, w innym wypadku giną przed użyciem swoich umiejętności.

III. Szczegóły głosowania:

1. Głosowania odbywają się codziennie, a każdy gracz oddaje swój głos jawnie w temacie gry.

2. Aby głos był ważny należy go opublikować do godziny 21:45.

3. Każdy gracz ma możliwość 1 zmiany lub 1 wycofania głosu dziennie.

4. W przypadku, gdy kilku graczy zebrało największą liczbę głosów to wieszani są wszyscy z największą liczbą głosów.

5. Żeby głos był brany uwagę, musi zostać napisany konkretnie: Oddaję głos na XYZ, powiesić XYZ. Samo snucie domysłów i rzucanie oskarżeń nie jest traktowane jako oddany głos.

IV. Umiejętności:

Demon: Gdy umrze Demon albo jeden z Pomagierów. Osoba obecnie sterująca Demonem może spróbować opętać wieśniaka.(raz na grę)
Rzut kostką:
1-4 = sukces(wieśniak staję się pomagierem)
5-6 = porażka(wieśniak ginie)

Pomagierzy: Raz na cztery dni, Pomagierzy mogą asystować Demona co skutkuję przebiciem obrony Kapłana.(muszą się zgodzić wszyscy)


Kapłan: Co drugi dzień modli się za wybraną osobę nie pozwalając Demonowi się do niej zbliżyć(osoba nie zostaje zabita).

Egzorcysta: Może zabić dowolną osobę. Jeśli trafi na wieśniaka - ginie.

Sołtys: Jego posada sprawia, że głos Sołtysa liczy się jako 2 głosy.(2x w ciągu całej gry)

Użycie umiejętności Demona, Pomagierów oraz Kapłana muszą zostać zgłoszone do godziny 21:45 za pomocą pw wysłanej do MG.


Zakaz wysyłania screenów/filmów wiadomości od mg na temat klas postaci!



Lista uczestników:
1. Ksarou
2. Sokoren
3. Oynoki
4. Byczsek
5. Civil
6. LoroW
7. Ethelt
8. Gengin
9. Wolfi3x
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.

elo, gram

gram także

Szkoda, że nie napisałeś, że pomysł został zerżnięty z gry w mafię i nie jest Twoim autorskim pomysłem. Mam jedynie nadzieję, że jesteś dobrze obeznany z realiami, w jakie zamierzasz się zagłębić, a gracze wiedzą cokolwiek na temat japońskiej mitologii.

Szkoda, że nie napisałeś, że pomysł został zerżnięty z gry w mafię i nie jest Twoim autorskim pomysłem. Mam jedynie nadzieję, że jesteś dobrze obeznany z realiami, w jakie zamierzasz się zagłębić, a gracze wiedzą cokolwiek na temat japońskiej mitologii.

Nie koniecznie zerżnięty z mafii ponieważ gra się znacznie różni( mafia wygląda jak wilkołaki a tutaj jest troszku inaczej). Aktualnie sama gra "Demon" jest moim autorskim pomysłem kiedy cierpiałem na bezsenność. Ogólnie to nie znam się na japońskiej mitologii. Ja wymyślam fabułę w małym stopniu, gracze tworzą resztę. Zbieżność nazw jest przypadkowa.

Właśnie dlatego stwierdzam, że ta gra z demonami i japońską mitologią nie będzie mieć nic wspólnego. Szkoda, bo wtedy miałaby jakiś potencjał.

I sorry, ale nazywanie "autorskim pomysłem" gry, która jest jedynie modyfikacją do już istniejącej zabawy, jest nie na miejscu.

Dopisz

Właśnie dlatego stwierdzam, że ta gra z demonami i japońską mitologią nie będzie mieć nic wspólnego. Szkoda, bo wtedy miałaby jakiś potencjał.I sorry, ale nazywanie "autorskim pomysłem" gry, która jest jedynie modyfikacją do już istniejącej zabawy, jest nie na miejscu.

Jeśli aż tak Ci się nie podoba to nie wchodź więcej do tego tematu. A tak jest to autorski pomysł do modyfikacji mafii. Jeśli napiszesz wiersz to nie nazwiesz go autorskim bo jest to modyfikacja słów? W końcu inne wiersze też zawierają słowa.

Dopisz, Dis a ty chyba pierwszy raz na tym forum co? Przejrzyj sobie całe gry forumowe to znajdziesz więcej gier zerznietych z mafii, ale nikomu to nie przeszkadza,bo nie to się liczy, jak masz z tym jakiś problem to tam są drzwi. Mariska dodaj zakaz wysyłania screenów czy filmów z klasą od mg,

Zrobione.

ja też zagram, będzie śmiesznie

Z miłą chęcią zagram, dopisz mnie :)

Mogę zagrać :) Obiecuję, nie będzie żadnych wypadków ze screenami :P

Gra już chyba upadła, za mało chętnych

Jak coś to ja też chętny do gry :)

Gra nie upadła, ona czeka na uczestników.

Dodajcie :D

No no w takim tempie to szybko zagramy :D

O ile osoby wcześniej zgłoszone będą aktywne