Dlaczego nie kupię Star Wars: The Old Republic?

A ja nie kupie z innych powodow.

Bo gra jest smiesznie przerysowana (ten patos, ten styl graficzny.)

Bo przypomina mi ep 1, 2 i 3, a nie tak jakbym wolal, czyli 4, 5 i 6.

Bo bioware skonczyl sie na KoTOR.

Trochę zaczynasz pieprzyć guru...

System P2P tobie nie paasuje, a wolisz is? Gratulacje, chyba rzeczywiście preferujesz w made in china shit i grać w nie ze wszystkimi neosiami... Z moich doświadczeń wiem, że tytuły f2p nie mają co podstakiwać do p2peków - a przynajmniej takie jest moje zdanie.

Co do sukcesu - ta gra poprostu trochę się spóźniła. Teraz jest pełno innych, lepszych tytułów. To jest rzeczywiście funowskie mmo, w które nie każdemu będzie dane zagrać.

A ja wręcz przeciwnie, po tym co przeczytałem od Guru napaliłem się na grę jeszcze bardziej.

Zagram na pewno i ostatecznie ocenię czy warto było tyle czekać, ale wszystkie znaki na niebie przemawiają że zostanę przy tym tytule na długo.

A odnośnie "artykułu" to rozumiem że to twoja opinia ... ale jako redaktor powinieneś być bardziej neutralny wobec pisania i faworyzowania sobie wybranych tytułów, bo to prowadzi do zbędnego szumu na portalu.

Nie wszyscy są w stanie to zrozumieć, zaakceptować i ostatecznie się z tym zgodzić. Być może było to zamierzone z twojej strony ... ostatnio było tu dość cicho ... mi się tam podoba.

Oby więcej takich kontrowersyjnych tematów, będzie się o co spierać.

powinieneś być bardziej neutralny wobec pisania i faworyzowania

kolejny... ehm, już mówiłem, że moje teksty/newsy nigdy nie będą obiektywne

takich kontrowersyjnych tematów

kontrowersja to za duże słowo, ale lubię dotykać gorących sporów

Tych wielokropków więcej się nie dało wcisnąć do tego tekstu? :) Jeszcze te angielskie wtrącenia typu 'sry'. Brrr.

PS. Ten tekst powinien się nazywać 'Bo Ty...', ale jest jeden problem, nikt nie jest Tobą.

Dobry tytuł. Jednak nie widzę większego sensu pisania artykułu w co nie zagram i dlaczego. A tak naprawdę to nawet nie jest artykuł, ale opinia. Tytułów p2p nigdy nie było dużo, więc wstrzymałbym się z stwierdzeniem, że "odchodzi do lamusa". Większość gier przechodzi na freemium, ponieważ gra mało osób i przestaje się opłacać. W zamian dostajemy item shop, gdzie niedowartościowane dzieci wydają całe kieszonkowe na exp boosty itp. W efekcie czego otrzymujemy grę, kto więcej zapłacił ten ma łatwiej. Moja odpowiedź na pytanie z tematu jest następująca: Nie przyjmuję do wiadomości, że kupuję grę, a twórcy każa mi jeszcze płacić, żebym mógł łaskawie zagrać w ich grę. W zamian nie ma item shopa, ale jakim kosztem. Dlatego dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest b2p. Oczywiście twórcom gier jest trudniej, ponieważ oprócz kasy za pudełko nie mają dochodu, a serwery trzeba utrzymać. Ale chyba lepiej żebyśmy mieli 20 dopracowanych gier, niż 2000 chińskich klonów, których celem jest dojenie kasy z item shopa. Nawet zapomniałem już o co mi tak naprawdę chodzi. Tak czy inaczej jestem fan boyem GW 2 i nie mogę się doczekać aż wyjdzie.

Ludzie, dlaczego najezdzacie tak na Guru? To jest jego opinia, nikt wam nie kazal ani tego czytac, ani tego komentowac. Szczerze, nie spodobala mi sie ta gra od samego poczatku, bo nie jestem fanem uniwersum star warsa, ale gra, jak gra. Nie mam zamiaru najezdzac na fanow tej gry, bo gra tylko umilacz czasu. Mimo, iz Guru wykorzystal kontrowersyjne slowa, to mial prawo napisac, to co mysli. Zamiast napinac sie na niego, to sami pokazcie, ze wy macie racje, a nie Guru. Nie rozumiem zagorzalych fanow, bo to albo sa typowe dzieciaczki, ktorzy tylko graja i nic innego poza graniem nie robia, albo ludzie, ktorzy lubia sie wyzywac przez internet,poniewaz im sie nudzi. TO TYLKO GRA I KAZDY MA PRAWO SIE WYPOWIADAC. DYSKUTUJCIE Z GURU NA TEMAT GRY, ALE NIE NAJEZDZAJCIE NA NIEGO I NA ZADNA INNA OSOBE, JAK JACYS IDIOCI, BO KTOS WYZWAL WASZA MILOSC(czyt. gre...;D) Piszcie o mnie co chcecie, ale kazdy ma prawo o subiektywna ocene.; ) Btw. tak 3maj Guru jesli chodzi o artykuly, chociaz cos sie dzieje na forum i mozna z nudow cos poczytac w zimne, deszczowe dni^^; D

Chodzi o to, ze tekst nie jest godzien wstawiania go na glowna. Tu na forum przeciez kazdy moze pisac o kazdej grze, jak mu sie podoba, obiektywnie albo i nie, ale nikt ich na glowna nie wstawia bo sa za slabe, tak samo jest z tym tekstem. Sam autor pisal, ze jego prace nie sa obiektywne co jest lekkim absurdem bo codziennie na portala pojawiaja sie newsy, albo mega pochlebne na jakis tytul badz sa bite mo mordzie przez guru, a ludzie to kupuja.

To jest dział artykuły, a nie kur*a recenzje, zapowiedzi czy opisy i wskazana jest tutaj SUBIEKTYWNOŚĆ.

Jestem na tak, z dwóch powodów:

1) Jak zwykle poprawnie stylistycznie, przystępnie napisane i łatwo trafia do odbiorcy, z dozą humoru i dystansem

2) Sam nawet nie sprawdzam już newsów o SWTOR z tych samych powodów ;P

Swojego posta zacznę wytłumaczeniem , a raczej informacją jak i po co trafiłem na to forum (jak was to ch*j obchodzi to mam też na to wyjebane).

Link to tego tematu znalazłem w GCBOS'ie i szczerze nie wiedziałem czego mam się spodziewać. Po przeczytaniu tego żygotwórczego artykułu straciłem nadzieję we wszystkie dzieci które padły na freeaccount od ludzi z premium. Nie lubisz płatnych gier mama nie chciała dać na pacca? W grach płatnych chodzi własnie o to że każdy jest RÓWNY ,a nie edek85398475239 have Sword of zajebistość+1000 , który kupił na tym całym game shopie za 1000$ kiedy ty kupując za te twoje 20zł masz gówno już nawet nie powiem jakie.

I komu to wyjdzie na lepsze mi jeżeli zapłace te 50zł/mieś czy tobie jak cie pojedzie koleś wpieprzający dziennie 100zł w gre żeby sobie kupić weapony ,armory i jakieś bonusy ? 50zł dla kieszeni przeciętnego Kowalskiego? Proszę cię nie pogłebiaj się bardziej..... Mówisz również że jesteś fanem fantasy hmmm z tibii? Proszę przestań mnie rozsmieszać. Nawet jeżeli ci się udało takie osiągnięcie to po jakiego grzyba jako fan fantasy wpieprzasz się do Science-Fiction? Napisałeś że "Nowi" w uniwersum gry mogą się pogubić skąd takie założenie jesteś medium? czy masz super czity i właśnie w nią grasz. Nie podoba ci się system rozmowy z NPC, a jest to rewolucja w grach MMo , tibia ci tego nie da ale cóź na to poradzę idź płakać do cipsoftu. Jeżeli nie jesteś na tyle mądry żeby to wywnioskować to ja już naprawde nie mam nadzieji dla ludzi którzy wolą bić te szkielety w kratkach 2x2. Na koniec dam ci link do twojej "Super" gry abyś mógł sobie z fap fapować http://w/ww.youtube.com/watch?v=w4AXh_BTr6E&feature=related.

Post będe dawał tyle razy aż nie dostanę sensownej odpowiedzi od autora. Nie boję się bana bo konto tutaj i tak zrobiłem tylko po to aby tu napisać a zrobienie następnego to nie problem. Mam zmienne ip więc i to nie podziała.

Swojego posta zacznę wytłumaczeniem , a raczej informacją jak i po co trafiłem na to forum (jak was to ch*j obchodzi to mam też na to wyjebane).Link to tego tematu znalazłem w GCBOS'ie i szczerze nie wiedziałem czego mam się spodziewać. Po przeczytaniu tego żygotwórczego artykułu straciłem nadzieję we wszystkie dzieci które padły na freeaccount od ludzi z premium. Nie lubisz płatnych gier mama nie chciała dać na pacca? W grach płatnych chodzi własnie o to że każdy jest RÓWNY ,a nie edek85398475239 have Sword of zajebistość+1000 , który kupił na tym całym game shopie za 1000$ kiedy ty kupując za te twoje 20zł masz gówno już nawet nie powiem jakie.I komu to wyjdzie na lepsze mi jeżeli zapłace te 50zł/mieś czy tobie jak cie pojedzie koleś wpieprzający dziennie 100zł w gre żeby sobie kupić weapony ,armory i jakieś bonusy ? 50zł dla kieszeni przeciętnego Kowalskiego? Proszę cię nie pogłebiaj się bardziej..... Mówisz również że jesteś fanem fantasy hmmm z tibii? Proszę przestań mnie rozsmieszać. Nawet jeżeli ci się udało takie osiągnięcie to po jakiego grzyba jako fan fantasy wpieprzasz się do Science-Fiction? Napisałeś że "Nowi" w uniwersum gry mogą się pogubić skąd takie założenie jesteś medium? czy masz super czity i właśnie w nią grasz. Nie podoba ci się system rozmowy z NPC, a jest to rewolucja w grach MMo , tibia ci tego nie da ale cóź na to poradzę idź płakać do cipsoftu. Jeżeli nie jesteś na tyle mądry żeby to wywnioskować to ja już naprawde nie mam nadzieji dla ludzi którzy wolą bić te szkielety w kratkach 2x2. Na koniec dam ci link do twojej "Super" gry abyś mógł sobie z fap fapować http://w/ww.youtube....eature=related.Post będe dawał tyle razy aż nie dostanę sensownej odpowiedzi od autora. Nie boję się bana bo konto tutaj i tak zrobiłem tylko po to aby tu napisać a zrobienie następnego to nie problem. Mam zmienne ip więc i to nie podziała.

A w bardziej cywilizowany sposob nie mozesz napisac? Pomijajac juz bledy ortograficzne. I jak tu brac takie posty powaznie?

No własnie też nie zrozumiałem ocb. Wybacz Dejmian, ale jestem tak "tempy", że nie rozumiem takiego słowotoku.

Guru nie lubisz SW, ok Twoja sprawa, po tym G..... zwanym pierwszymi 3 częściami też bym nie lubił. NIe podoba sie abonament? Ok to też rozumiem, nie każdego stać/chce płacić za gre.Nie podoba mi sie jedno. Jak można przypierdalać sie o fabułe? Wreszcie w mmo będzie troche RPG( vide DDO cz GW), naprawde mmo ma być slaszerem i koniec?

Fakt faktem, niby czekasz na GW2 które, jakby nie było, jest kontynuacją gry która zajmuje wysokie miejsca w rankingu RPG (nie mmoRPG, tylko cRPG) na różnych portalach gamerskich. Wydaje mi się, że akurat podpunkt z fabułą tutaj nie pasuje i założę się z Tobą, że chociaż przez chwilę zatrzymasz się aby przeprowadzić konwersację z NPC w GW2.

Dla mnie to nie są argumenty.

1.Jak ktoś mówi wole klimaty fantasy. Równie dobrze ktoś może powiedzieć lubię klimaty Realistyczne, wojenne, to nie reguła co kto woli, ja nie lubię symulatorów wyścigów czy porostu wyścigów a jednak NSF jest czymś w co pogram.

2. A ja nie jestem fanem Star Treka, nie trzeba być fanem żeby grać. Nie musisz być fanem filmu Resident Evil żeby w niego zagrać.

3. I tu jest konkretny argument dla którego JA osobiście nie mogę zagrać.

4. To nie grajcie w gry typu Morrowind, Oblivion, (niedlugo) Skyrim, Gothic, Assasins Creed czy Mass Effect, to wszytsko opiera się na ogromnej fabule, licznych rozmowach i wyborach po co grać skoro musicie słuchać i czystać, myślę ze właśnie to jest fajne że NPC wypowiadają się, każdy z party możę się wypowiedzieć. Bez tego nie mogło by być przerywnika zabicia nagle. Jak klikasz ACCEPT nagle musiało by ci włączyć filmik zebyś to zobaczył co postać chce zrobić. A Tak to masz płynnie w rozmowie. Szukacie dziury w całym.

Ja osobiście nie lubię Guild Wars 1. Bo w CD-A na 3h darmowej gry na kodzie miałem 18 level na 20 możliwych. (nielicze sub itp bo 3 dni i bym to wybił). Ale kolejna odsłona widze może być leprza. Dopki niespróbujesz niedowiesz się.

Nie oskarżam nikogo o narzucanie, tylko wyrzucanie swoich osobistych a nie growych argumentów przeciwko grze.

Poprawiam sie w odniesieniu o niższy post. JA NIECIEPIE PVP chyba że FPS, jestem typowym grindowcem i grającym fabułą. Każdy znow ktoś próbuje "JA NIELUBIE S-F klimatu", "Ja lubie fantasy", moje zdanie na góre napisałem jako odnośnik tylko. Star Wars to klimat swoisty, i nikt niekaże sięgać skoro ty nielubisz. Ale niewypowiadaj się, "bo wiekszość lubi fantasy", bo żaden z was to nie większość niech każdy mówi za siebie.

warn_ico.png
Za perełki w stylu "leprza', 'niekaże', 'dopuki' i wszytkie 'nie' pisane razem. - Cree

Najważniejszy argument, według mnie to "Inne MMO"

Wystarczy, zobaczyć jakie gry wyjdą w obrębie tego czasu...

Terra ? p2p

GW2 - gdzie, według mnie GW2 na prawdę zmieni rynek gier, posiada dość niezłą grafikę, no-target, wspaniałe mechanizmy... dość dobre pvp i wvwvw

(chociaż to fakty pisane, przez Twórców)

Najważniejsze jest to że będzie b2p.

SWTOR - na filmikach wydawał mi się, nawet gorszy od WoWa pod względem mechaniki, jak na te czasy (chociaż może jestem zaślepiony) i w rzeczywistości mechanika zbliżona do WoWa tylko fabularnie jest SW...

>_> Tam, czekam na GW2 i moich kochanych Asura :], więc ignoruję SWTOR - chociaż lubię SW :]

@HardCore, GW2 będzie w całościowo MMO,

faktem będzie - zatrzymasz się pogadać z NPCami aby porozmawiać (Quest) etc.

(dodatkowo powiem, że ekran zmienia się, tak że po 1 stornie widać Twoją postać a po 2 npca... i widać mimikę i gesty - tak widać z filmików)

Ja osobiście nie lubię Guild Wars 1. Bo w CD-A na 3h darmowej gry na kodzie miałem 18 level na 20 możliwych. (nielicze sub itp bo 3 dni i bym to wybił). Ale kolejna odsłona widze może być leprza. Dopuki niespróbujesz niedowiesz się.

Rzeczywiście lepiej jak w Ragnarok.. z 99 do 100 lvla wbijać 3 godziny na Magma ... (tzn) 12 osób w drużynie i albo leczysz albo stoisz aż oczy zamykają się :]

GW2 to coś innego, masz nie odczuwać Grindowanie, masz się bawić.

GW2 i 80lvl wątpię żeby w 3 dni wbić ten lvl... no chyba ze 24/7 :D

- GW2 obojętnie jak znowu ponownie zagrasz, będzie inaczej..

Dla mnie to nie są argumenty. 1.Jak ktoś mówi wole klimaty fantasy. Równie dobrze ktoś może powiedzieć lubię klimaty Realistyczne, wojenne, to nie reguła co kto woli, ja nie lubię symulatorów wyścigów czy porostu wyścigów a jednak NSF jest czymś w co pogram.Ja osobiście nie lubię Guild Wars 1. Bo w CD-A na 3h darmowej gry na kodzie miałem 18 level na 20 możliwych. (nielicze sub itp bo 3 dni i bym to wybił). Ale kolejna odsłona widze może być leprza. Dopuki niespróbujesz niedowiesz się.

Chyba nie do końca rozumiesz. Ja umiem postawić się w sytuacji guru, ponieważ tak jak on nie przepadam za klimatem s-f w grach. Żadna siła tego nie zmieni i po prostu uniemożliwia mi to wczucie sie w kierowaną postać, co jest przecież esencją MMO. Autor ukazał tutaj swój punkt widzenia i nikomu go przecież nie narzuca.

Ja osobiście nie lubię Guild Wars 1. Bo w CD-A na 3h darmowej gry na kodzie miałem 18 level na 20 możliwych. (nielicze sub itp bo 3 dni i bym to wybił). Ale kolejna odsłona widze może być leprza. Dopuki niespróbujesz niedowiesz się.

Heh... kolejna osoba, która nie zrozumiała o co chodzi w GW. Tutaj celem PvE nie jest jak w milionie innych MMO tluczenie maksymalnego lvla, tylko właśnie uczestnictwo w pewnej historii, fabule. Po jej przejściu i ew. wbiciu wybranych tytułów end-game PvE w GW niestety kuleje. Główną siłą tego coRPGa jest niezwykle rozbudowane PvP z dziesiątkami tysięcy (!) kombinacji buildow, taktyk itp. itd.

Dejmien- przykro mi, ale jesteś idiotą.

Co do samego artykułu

O klimacie juz się wypowiedziałem, wiec jeszcze tylko krótko. Jestem fanem filmowych Star Wars ale tak jak guru nie wyobrazam sobie dluższej rozgrywki w tym uniwersum (szczególnie w tak przesłodzonej wersji jak w TOR). Co do drugiego punktu felietonu to tutaj jeszcze nie mozna wystawiać żadnych opinii, gdyz po prostu nie wiadomo jak tworcy rozwiąża wprowadzanie nowego gracza w wykreowany swiat.

Jeśli chodzi o system płatności to stoję murem za P2P, bo jest to jedyny oprocz B2P system, ktory stawia wszystkim takie same szanse. Nie wierzę, żeby jakiejkolwiek pracującej osoby nie bylo stać na wykupienie abonamentu za tak smieszną kwotę jak 50zł. WoW jest oczywiście nadal krolem P2P i wprowadzanie podobnego systemu to wchodzenie na grząski grunt, ale mozna zauważyć powolny spadek popularnosci WoWa, z ktorego to w ciągu ostatnich kilku miesiecy odeszło 900k graczy. Jesli ta deprecjacja będzie się pogłębiać, moze umozliwic wybicie się innego MMO.

O fabule tez napisałbym, bo moje zdanie zupelnie nie zgadza się z Twoim, guru, ale wakacyjna prokrastynacja jeszcze mnie mocno trzyma ;)

Najbardziej śmieszą mnie komentarze w których ktoś tam napisał że guru stara się być jakimś autorytetem, czy wzorem do naśladowania i że jego teksty maja narzucać komuś kupno bądź też zaniechanie. Prawda jest taka, że im człowiek jest bardziej popularny tym więcej ma hejterów :)

Także hejterzy sami sobie robią koło d*py, hejtując :)

Mi tam jaki klimat to ryba czy fantasy czy sf jak fabuła dobra. Grałem w Fallouta, Kotora, Jade Empire, Mass Effect, ponieważ te gry miały bardzo dobrą fabułę, miało się wpływ na ludzi z otoczenia. Mnie osobiście od SW:TOR ta cena odrzuca, wysoka strasznie. No i nie wiem co ludzie mają do części 1-3. Co mają 4-6 czego te nie mają, uzupełniają pewną historię i dobrze, bo bez tego byłaby to płytka historia walki dobra ze złem i tyle.

Mi tam jaki klimat to ryba czy fantasy czy sf jak fabuła dobra. Grałem w Fallouta, Kotora, Jade Empire, Mass Effect, ponieważ te gry miały bardzo dobrą fabułę, miało się wpływ na ludzi z otoczenia. Mnie osobiście od SW:TOR ta cena odrzuca, wysoka strasznie. No i nie wiem co ludzie mają do części 1-3. Co mają 4-6 czego te nie mają, uzupełniają pewną historię i dobrze, bo bez tego byłaby to płytka historia walki dobra ze złem i tyle.

I,II,III cz maja plytkosc, mialkosc i mappeta w postaci Jar-Jar. Daleko im dalszych czesci. Zgodze sie, ze uzupelniaja, ale to w jaki sposob zakrawa na farse i tragedie. Na forum SW mlode pokolenie nie mialo nic do powiedzenia na temat (mlodzi fani) i tak samo jest z preludium, nie reprezentuje soba nic poza tym, ze jest. Bylo krecone w kierunku mlodszej widownii, tyle ze teraz bachorom podaje sie gowno w papierku od cukierka i sie z tego ciesza. Kiedys zamiast gowna byl cukierek.