Dlaczego nie lubimy Tibii?

Pamiętam jak miałem 9 lat i w to grałem :)

Jak zaliczyłem deada na 40 lvlu to płakałem (na serio), później się przyzwyczaiłem, także Tibia uczy, jak być twardym xD

Grałem w nią troche, ale mi się nie spodobała ;) Ale nie jestem jednym z tych, którzy w jakikolwiek sposób tę grę obrazaja. Ten cały stereotyp zaczął się od tego, jak ktoś zabił matkę, co spowodowało, że Tibie uważało się za nałóg etc...

Tibia, to było moje pierwsze "poważne" mmo. Jako, że miałem bardzo wolnego neta i słabego kompa nie narzekałem na grafika tylko cieszyłem się, ze mogę pograć z innymi. Nie miałem zbyt dużego doświadczenia z Tibią (30 lvl chyba), ale wnerwy po stracie backpacka i czegoś z eq pamiętam do dziś :D Grałem jeszcze przed tą akcją z "neo kidami bijącymi matkę krzesłami", ale chamstwo i tak spotykało się na każdym kroku, a po wejściu do miasta najczęściej widziało się nad postaciami tylko dwie literki (PL? pl?).

A tak btw. napisałeś Guru czy jest więcej mmo z takim systemem kar za śmierć. Z tego co pamiętam, to FOnline 2238 (traci się wszystko co miała postać) i Runescape (kiedyś zostawał 1 przedmiot, dziś można wybrać 3 które zostają, całą resztę się traci)

Każda gra jest dobra, ale są gry lepsze od niej. Do tibii nic nie mam, ale trzeba w nią grać spokojnie z dystansem, bo uzależnić się jest łatwo.

Jedna rzecz mnie niestety drażni w tibii że nie dali przez te 15 lat nie dali audio. W margonemie to już jest, ale myślę że twórcy coś z tym zrobią.

Tibia była moim pierwszym mmo w jakiego grałem, kiedyś, gdy zaczynałem gre liczyło się tylko bicie lvl'a, nie zdawałem sobie sprawy ile tibia może dać radości(jaki zarazem nerwów) gdy się ją pozna. Najlepsze, co przyciąga tylu graczy(według mnie) to PK a zwłaszcza wojny gildi. Chyba żadna gra nie przynosi tylu emocji co tibia. Moim zdaniem tibia to super gra, do której wracam( i aktualnie pogrywam od czasu do czasu). Aa no i nie wstydzę się mówić, że gram w tibie, dużo moich kolegów gra lub grało w tibie czy to na rl'u czy też na OTS'ach.

Odnośnie mnie, grałem w Tibie jedynie 5 minut.

Gniot czy też nie, ale mechanikę ma super. (chodzi o realizacje niektórych rzeczy)

Jednakże mnie nie zachwyca grafika....

Wygląda jak :

Świat to wielka kartka...

Postacie/Przedmioty/Potworki..... to mniejsze karteczki...

Po prostu przesuwamy palcem...

Hardcorowy system, powiadasz...

Moim pierwszym MMO było UO (czyli Ultima Online),

z tego co przeczytałem w Tibi, pada plecak + 1 item z założonych... to powiem coś lepszego...

w UO wypada wszystko... cały eq założone + cały plecak...

Na dodatek UO też jest 2D, a patrzcie jaka różnica...

zwłaszcza że właściciele Tibi mieli tyle czasu i kasy żeby poprawić choć trochę grę :D

zobaczcie n RuneScape... ciągle rozwija się... spojrzeć przed 5 latami na tą gierkę a teraz...

Tibia może i ma grafiki z czasów Muzułmańskich ale idzie z nich zrobić ładne mapy.

15206050.png

24012344.png

jeszcze ladniejsze od tych.

Niestety Globalna Tibia nie posiada ładnych Map dlatego jeśli lubicie ładne miejsca odpuście sobie Global i idzcie na OTSy Custom map RPG.

Trailer do jedno z takich OTSów:

Nic nie przebije klimatu i przyjaznych graczy na początku WypasOTS'a - pamiętam, jak 20lvlem bodajże chciałem zarobić, to narobiłem tych pocisków (LMM) cały bp i chciałem sprzedać, a jakiś gościu pod DP (high-lvl) dał mi za nie 300x więcej niż chodzi cena ; ) Dla niego to nic a ja jak się cieszyłem :D Ale prawdziwa Tibia JUŻ NIE WRÓCI.

Tibia

Dobre Strony:

-Ekwipunek się nie binduje

-Brak problemów w poruszaniu się po terenie [wiemy gdzie można wejść, a gdzie nie]

-Rozbudowana wikipedia, nie ma dla nas tajemnic

-Nieskończona wielkość ekwipunku

-Każda klasa ma możliwość samoleczenia

-Cooldown potionów znikomy

-Latwy i dostępny czat

-Brak Fortification system [nie da się ulepszać itemków o poziomy +1,+2]

-Za każdego potwora zawsze dostaniemy tyle samo pkt. doświadczenia [chyba że happy hour]

-Duży dostęp do czarów, odpowiedni dla każdej klasy

-Czary przyspieszające [dostępne jedyne dla płatnej wersji]

-Poziomowa mapa, oraz przechodzenie z poziomu na poziom nie wymaga ładowania mapy.

-Dużo eventów, system dnia i nocy

-Samouczek

-Ciekawe questy

-Skill system

-Brak item shopu

Złe strony

-Słaba grafika

-Brak dźwięku

-Brak możliwości sterowania WASD

-Duża baza graczy jak na taką mapę

-Brak zabawy na niskich poziomach

-Darmowe konta po osiągnięciu 90 poziomu stają bezużyteczne

-Gra polega głównie na grindzie

-Darmowe konta nie zbiorą tyle kasy co te płatne

-PVP odbywa się na zasadzie uciekania po całej mapie

-Niski skill rate

Jest jeszcze wiele rzeczy do opisania, lecz nie wiem w która rubrykę je wpisać, ale gra jest bardzo rozbudowana, można o niej poczytać wiele historii, a nawet o historii świata tibii mogą powstać książki i filmy.

Jeżeli chodzi o mnie, to grałem w tibię sporo czasu, ale jak większość byłych graczy żałuje tego.

Jakiś czas temu ... Dawno,Dawno temu w odległej Gala ... pff... był rok 1999 ... spróbowałem.

I jedno jest pewne Tibia wciąga. Wystarczy tylko ... dać se na wstrzymanie i przełknąć gorycz pierwszych chwil z tą grą. (wtedy tak nie odrzucał jej wygląd, a bardziej działała wyobraznia i możliwości jakie dawała ta gra)

Teraz gra prezentuje się raczej ubogo (na tle konkurencyjnych produkcji) możliwościami oprawy graficznej nie bije niczego ... prócz oczu.

Ale jednak ma to coś, co sprawiało że się "grało" naprawdę Fajnie.

Moim zdaniem ma wszystko to, co powinien mieć porządny MMORPG ...np możliwość kreacji,rozbudowy własnej postaci, w internetowej społeczności, utrzymanej w alternatywnej konwencji - w tym wypadku fantasy ... co chyba jest najbardziej ukochanym aspektem tego typu gier.

Tibia jako darmowa gra dawała też opcje specjalnych kont premium, oferowały dużo większy asortyment niż te normalne ( ale to teraz już standard w tego tupu grach ). Jeśli ktoś się decydował na takowy zakup premium, zyskiwał dość dużo... i nie za dużo $$ ( teraz nie mam pojęcia )

Ogólnie grę wspominam dość dobrze ... i jeśli uznać ją jako jeden z kilku prekursorów i wyznaczników mojej osobistej przygody z tym gatunkiem gier RPG,to Tibia jako początek przygody z internetowymi MMO dla zielonych spisze się wyśmienicie.

Dlaczego jest tak nie lubiana, to chyba Fakt jej osobistego sukcesu, jaki bez wątpienia zdobyła w dniach swojej świetności. (( świetności albo mej już starości , bo gra ma się chyba dobrze ?.? )).

Ja grałem w tibie i to dosyć długo. Gra mi się bardzo spodobała ostatnio sobie pobrałem i zaczełem grać wbiłem 17lvl lecz padłem i z nerwów usunełem wszystkie gry które miałem na komputerze :angry: Gra ma to coś w sobie co nie ma inna gra , system skilowania oraz to że jak się padnie traci się 50% doświadczenia, wypada plecak wraz z całą zawartością oraz wypada jakaś część eq może to być zbroja. hełm czy coś innego(nie wiem od czego to zależy) Jeżeli komuś nie przeszkadza grafika to polecam zagrać :)

Dla mnie osobiście jest kwestia prosta - wśród społeczności graczy naszego gatunku (MMO) i nie tylko, przyjęło się powszechne przekonanie, że Tibia to zło i należy po niej tylko jechać. Jest to dość mylne, bo sam kiedyś spędziłem nieco czasu nad tą grą i jakoś się nie frustrowałem za bardzo. Co do grafiki, to rzecz ujmując - dla mnie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej urokliwych element tej produkcji. Może jest mocno obciachowa, ale co z tego! Dodaje swój urok i klimat, a to najważniejsze. Co do ostatniej części, to mam spore zastrzeżenia. Mogę się co najwyżej zgodzić z tym uśmieszkiem, bo to fakt, że Ci gracze są mocno wyśmiewani przez resztę, ale cóż poradzić. Sam nie uważam, że Tibia to jakoś mocno spieprzona produkcja, ale nie jest też najlepsza. Mimo to, trzeba oddać honory, bo odegrała duży element w naszej branży.

Tibia może i ma grafiki z czasów Muzułmańskich ale idzie z nich zrobić ładne mapy.

Nie chce wyjsc na ignoranta itp, ale ktora z tych mapek jest ladna? Patrzac na 'to' nie wiem w ogole gdzie isc i po czym.

Specjalnie dla tego tematu konto założyłem.

Jeśli ktoś myśli że grafika w tibi się nie zmieniła to jest ta osoba w błędzie.

wcześniej >>>>>> http://imageshack.us/photo/my-images/221/uo0396.jpg/

trochę później od wcześniej >>>>>>>> http://kewinmaster.blox.pl/resource/icerapgs7xa.jpg

teraz >>>>>>> http://img229.imageshack.us/img229/1227/gspvmuj0.jpg , http://img519.imageshack.us/img519/5986/gs3.png

Jest różnica jo?

A Tibie sam darze sentymentem gdyż pamiętam jakie frustrujące (na 45lvl) było pójść na małpy nazbierać kamyczków , wrócić się do ankhrahmun , pójść na dragi pofarmic dragon ham [albo poprosić kogoś kto ma za dużo :)] , znów się wrócić , wziąć tarcze i te wszystkie kamyki i żarcie [trochę to wazy wiec trzeba było jako tako umieć zarządzać swoim ekwipunkiem] a i jeszcze łopata , pójść na tomba ,ale jeszcze wcześniej go znaleźć , modlić się aby był wolny spot ze slimami , znaleźć owego slima, zaprowadzić go w takie miejsce w którym maksymalnie będą atakować dwa , kamienie w łapkę i trenujemy skilla:) tak po 3h masz z 77dist na 79dist cieszysz się jak głupi, wracasz do depo , bierzesz eq i idziesz expic. W moim przypadku poszedłem ze szwagrem na niższe poziomy tombów ja pobiegłem pierwszy trafiłem na behemota JEB!JEB! leże -.- BoH'y w pizdu , plecak w pizdu ,lvl w pizdu , skill w pizdu.

No to to by było na tyle mojej historii .

Pozdrawiam

Ja mam nadzieje że te zmiany graficzne dodałeś w formie żartu..............

Ja mam nadzieje że te zmiany graficzne dodałeś w formie żartu..............

Nie. Może i to nie jest grafika najwyższych lotów ,ale jest! W porównaniu do takiego Margonema (chyba tak się ta gra nazywa) to jest o niebo lepiej.

Ja nadal tkwię w przekonaniu że nie liczy się grafika ale grywalność (już nie mowie o fabule bo jedne gry mmo je mają inne nie). Dowodem są takie gry jak CS 1.6, WoW (w tym tytule akurat grafika daje jeszcze bardziej czadowy klimat do jeszcze lepszej fabuły. Nie wyobrażam sobie WoW'a z grafiką rodem z Tery , GW2 , Warhammera), Ragnarok (ale jedynka) Dofus (też dobra gra)

W Tibii świetne questy tworzą specyficzną linię fabularną, jest naprawdę ciekawie jeśli zagadki rozwiązuje się samemu, do tego masa OTS'ów - na niektórych też inne zagadki, dzięki czemu możemy długo główkować :) Tyle, że Tibia to gra nie najwyższych lotów a kur*#@)o wciąga i uzależnia...

No Tibia jest naprawdę zajeb... grą, ale i tak jej nienawidzę :angry:, mogłem za młodu szybciej stracić "prawicowo" jakby nie Tibia :P ale czego się nie robić dla lvl-a :P

P.S. żeby nie było "już straciłem". :D

wg mnie nie lubimy tibii za:

- grafikę

- wszech ogarniającą liczbę noobów w grze

- jeszcze raz za grafikę

- grind ?

- brak animacji

- jeszcze raz za grafikę ;s

- poziom w grze ^^ może trudno przyznać ale w obecnie wychodzących grach nie ma poziomu, mobki na hita etc

raz kolega pokazał mi tibie i jakos mnie nie przekonała i nawet nie chodzi tu o grafike bo piksele mnie nie odstraszają (może dlatego że pierwszy kontakt z grami miałem jeszcze za czasów c64 a to było już jakiś czas temu), jak dla mnie nie miała jak to mawiają tego czegoś, dlatego w nią nie gram, a co do trudności to chociażby silkroad ma podobną (przyznaję nie wiem jak teraz gdyż ostatnio w to grałem parę lat temu jak jeszcze max lvl był 70) i tam za deda na spocie nie traciło się itemów jednak na wyższych lvlach utrata expa za owego deda była dosyć spora, a itemy to wypadały ale z kogoś kto chciał się wyżyć na bogu ducha winnych graczach i miał status kilera za pk a expa tracił jeszcze wiecej niż za deda na spocie więc nie dochodziło do śmiesznych sytuacji że ktoś z wyższym lvlem polował dla zabawy i ubijał low lvle, więc z tą trudnością to bym tak nie przesadzał bo i tam jeden mobek mógł zabić gracza, ale wracając do tibii to moim zdaniem po prostu się zestarzała i dlatego nie jest już tak popularna i jest obiektem drwin, no można by tu dodać jeszcze "legendy" o graczach jakie krążą po świecie :P

pozdro :)