Dlaczego tak nie lubimy iPhone

Witajcie. Temat zakładam głównie do iPhonów, a nie innych sprzętów od Apple, ponieważ na IP jest teraz okres hejtu. Zdaję sobie sprawę, że fala hejtu pójdzie w moją stronę, ale może przynajmniej kilku osobom udowodnię dlaczego argumenty dotyczące iPhone, że ssie są mylne. Zapraszam także do dyskusji. Na początku powiem, że nie będę obrażał innych systemów operacyjnych. Kocham IOS, lubię Androida i żadna obraza w stronę innego systemu niż IOS nie powstanie.

Przyznam się na starcie, że jestem fanboyem iPhone. Posiadam go nie tylko dlatego, że posiadam bogatych rodziców, którzy kupuja mi wszystko co chcę. Bo wożą się Ferrari i mieszkamy w wilii z basenem. Prawda jest inna, jestem zwykłym Kowalskim, który nie pracuje i kupił iPhone za zebrane przez siebie pieniądze. Posiadałem w życiu dwa iPhony. Był to 3GS 16GB(zalany poprzez moją głupotę), oraz iPhone 4, którego kupiłem miesiąc temu. Nie jestem hipsterem, nie chodzę w rurakch, we flanelowych koszulach, nie mam długich włosów i nie jestem gejem. Do iPhone przekonałem się po zakupie mojego pierwszego. Miałem do wyboru albo Galaxy S albo iPhone. Wybrałem te drugię. Zakochałem się na starcie. Nie wyobrażam sobie narazie mieć inny telefon niż taki na systemie IOS. Po zalaniu mojego 3GS'a zbierałem jak najszybciej na nowego.

Od nie dawnego czasu, hejt na iPhony stał się modny. Na każdym portalu codziennie widzę obrazę w strone iphonów. Ale dziwi mnie jedno, po co obrażać coś czego się nigdy w ręku nie miało. Przecież 90% hejtu na iPhony są wyssane z palca, wypowiadaja się osoby, które nawet w ręku nie miały tego sprzętu. Na pytanie dlaczego uważasz, że iPhone ssie, odpowiadają bo to srajfon, jest za drogi, nie zmienia się, mają go geje i Apple ru**a swoich użytkowników. Pozwolę sobie wytłumaczyć niektóre oskarżenia w stronę iPhone.

- Bo iPhone jest drogi i nie jest warty swojej ceny!

Fakt faktem, iPhone w naszym kraju jest drogi i dla niektórych może nie być warty swojej ceny. Prawda jest taka, że on jest drogi tylko w naszym kochanym kraju. W USA aby kupić iPhona 5, który u nas kosztuje grubo ponad 3000zł można tam kupić za półtygodnia pracy. Nie mam pojęcia dlaczego w Polsce kosztuje takie chore pieniądze, nie zagłębiałem się w to, ale kosztuje jak kosztuje. Nikt nikomu nie broni kupić używanego sprzętu tak jak ja zrobiłem dwukrotnie.

-Bo iPhone jest dla hipsterów oraz gejów.

Przepraszam bardzo, nie wiem dlaczego to tak się przyjeło, ale czy każda osoba która ma iPhone musi być gejem oraz hipsterem? Jestem normalnym Kowalskim posiadam go i od razu musze być wymienioną wyżej osobą? Bo iPhone w naszym kraju ma mało osób? Gówno prawda.

- Bo iPhone się nie zmienia i każdy model jest "taki sam".

Od pierwszego iPhone który ujrzał światło dzienne do tego najnowszego jakim jest 5, zmieniło się niewiele to fakt, ale dlaczego zmieniać coś co jest idealne i każdemu się podoba. Dla osoby, która go posiada jest wszystko w porzadku i dlaczego zmieniać idealny wygląd i system. Każdy przyzwyczaił się do iPhone do wyglądu więc po co go mają diametralnie zmieniać. Wyobraźcie sobie co by był za skandal gdyby nowy iPhone nieprzypominał starych ipków. Poszła by wielka fala hejtu nawet ze strony użytkowników APPLE. Właśnie firma APPLE charakteryzuje się powtarzalnością swoich sprzętów i nikomu to nie przeszkadza.

- Bo nie posiada Flasha

Flasha iPhone nie posiada, ale cóż z tego jak praktycznie każdy nowy smarthphone z tego rezygnuje. Flash upada, powstaje HTML5. Zresztą jak ktoś chce tak bardzo flasha to może wgrać wtyczkę albo pobrać specjalną przeglądarkę i flash będzie działał na iPhone.

- Bo nie posiada Bluetooth, a przecież telefon bez bluetooth to gówno!

Prawdą jest, że sprzęcior od Apple posiada Bluetooth, ale można go wykorzystywać jedynie przy sprzętach od apple. Tu musze przyznać, że to może być dla niektórych poważna wada. Od ponad roku mam iphone i się przyzwyczaiłem do braku BT. Nie mam ochoty skoczyć z mostu, że mi go brakuje. Zresztą do czego może być używany współcześnie BT. Przesyłanie jedynie zdjęć i muzyki. Te pierwsze rozumiem czasem znajomi proszą mnie o przesłanie jakiegoś zdjęcia. Przesyłam im po prostu za pomocą MMS. Co do drugiego. Prawdą jest kto teraz sobie przesyła muzykę na telefon. Chyba teraz mało kto. Do muzyki mam itunes i wolę tam sobię zrobić album, posegregować piosenki, utworzyć playlistę oraz ustawić okładkę, aby wyglądało wszystko schludnie i bez bałaganu. Nie wiem komu się uśmiecha szukanie jednego utworu wśród setek piosenek. Uwierzcie, ze mam znajomych, którzy scrollują masę piosenek aby znaleźć tą jedną.

- Bo użytkownicy iPhone i innych sprzętów od APPLE uważają się za lepszych!

Hmmm... dziwny argument. Znam dużo osób, które posiadają iPhone i nie zauważyłem aby ktoś uważał się za lepszego. Ja także nie uważam się za jakiegoś Boga mając iPhone. Dla mnie to zwykły telefon tak jak każdy inny.

- Bo posiada żałosne mapy

iPhone 4s jak i 5 posiada śmieszne mapy, to prawda. Ale co stoi na przeszkodzie aby pobrać darmową aplikację z starymi mapami? Nowe mapy są wynikiem rezygnacji z usług google i firma Apple robiła mapy na szybko. Trochę szukanie problemu na siłe.

- Bo nie można go modyfikować

Na domyślnym systemie nie ma tak dużo opcji personalizacji wyglądu oraz jej modyfikacji. Po wgraniu Jailbreaka na telefon możemy robić z iPkiem co nam się żywnie podoba. Od zmiany lockscreena, na homescreen'ie, po pasek powiadomień.

- Bo w dobie już czterordzeniowym procesorów ma marną dwurdzeniowkę

IOS na którym działa iPhone oraz iPad jest bardzo dobrze zoptymalizowanym systemem. Posiada na pozór słabe bebechy, ale 5 jest najszybszym obecnie telefonem, jedynie kto go bije jest Galaxy S3.

Nie spotkałem się z jednym argumentem, który powinien się tu znaleźć i który jest tutaj na miejscu. Chodzi mi tutaj o awaryjność. Dużo sprzętów od nadgryzionego jabłka jest wadliwych i niestety Apple niektórych wad technicznych po prostu nie przyjmuje pod gwarancją. Nowe kupione iPhone czasami są porysowane, są problemy z baterią posiadają nieszczelną obudowę przy tym całkowicie zgrzyta. Problemy z WiFi, problem z anteną, słabym głosnikiem oraz z wypalonymi pixelami i wiele więcej to praktycznie codzienność na forach o apple.

Napisałem chyba wszystkie argumenty, jezeli coś pominąłem to proszę pisać. Zachęcam wszystkich do dyskusji. Wiem, że ten temat zostanie zamknięty za kilka stron, ale poprostu musiałem napisać co myślę :) Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o BT to kolega na iphonie ściągną aplikacje czy coś i może przesyłać normalnie pliki etc przez bt do wszystkich. Argumenty które ty dałeś nie znajdą miejsca w liście hejterów, bo skąd mają to wiedzieć skoro nigdy w ręku iphone nie mieli? Mimo iż iphone nie mam, gdyż mnie nie stać, a na telefony nigdy nie wydaję dużo, nie mam nic ani do nich ani do użytkowników owego sprzętu.

i2EAQUnIGLyXD.gif

Wybacz, musiałem :P.

A tak serio, też nie ogarniam tego hejtu, ale wg mnie można znaleźć lepszy sprzęt za mniejszą cenę. Z resztą nigdy nie byłem wielkim zwolennikiem Apple, chociaż jakbym dostał takie coś w łapy to chętnie bym się pobawił.

@Warcraft +1 :D

Jeśli chodzi o BT to kolega na iphonie ściągną aplikacje czy coś i może przesyłać normalnie pliki etc przez bt do wszystkich. Argumenty które ty dałeś nie znajdą miejsca w liście hejterów, bo skąd mają to wiedzieć skoro nigdy w ręku iphone nie mieli? Mimo iż iphone nie mam, gdyż mnie nie stać, a na telefony nigdy nie wydaję dużo, nie mam nic ani do nich ani do użytkowników owego sprzętu.

Można wysyłać poprzez Bluetooth do wszystkich pod warunkiem jeżeli ściągniesz programik. Czasami nie działa on najlepiej.

@Azrael sam bym to wstawił :D

Mnie również ta fala jakichs bezzasadnych gadek denerwuje. Mam nawet znajomycg, którzy przy zakupie mojej 3gs'ki mowili.. Iphone to gówno albo, że iphone ssie. Niektórzy nie mają pojęcia o tym sprzęcie a wypowiadają się jakby conajmniej byli recenzentami telefonów. Żeby można było oceniać to najpierw trzeba sprawdzić, bo gadanie bez oparcia o fakty ukazuje jedynie głupotę rozmówcy, po chwili kończą się jej argumenty... Iphone Rulez :P

Mnie również ta fala jakichs bezzasadnych gadek denerwuje. Mam nawet znajomycg, którzy przy zakupie mojej 3gs'ki mowili.. Iphone to gówno albo, że iphone ssie. Niektórzy nie mają pojęcia o tym sprzęcie a wypowiadają się jakby conajmniej byli recenzentami telefonów. Żeby można było oceniać to najpierw trzeba sprawdzić, bo gadanie bez oparcia o fakty ukazuje jedynie głupotę rozmówcy, po chwili kończą się jej argumenty... Iphone Rulez

Haha, u mnie identycznie było. Pół znajomych hejtowała mój telefon, a gdzieś po 2 tygodniach nawrócili się i iPhone stał się dla nich najlepszym telefonem. Tyle razy chcieli pograć albo wejść na neta.

Bo zazdrościmy i czujemy, że musimy Przypolaczkowić.

Dla standardowego usera iphone jest w sam raz, dla kogoś bardziej ogarniętego trochę ograniczony - doskonała alternatywa samsung galaxy s3. BT czy bateria to zwykła fuszera moim zdaniem. Jest jednak 1 rzecz w której jabłko nie ma sobie równych - płynność animacji. Nie spotkałem się jeszcze z lepszym w tej kwestii telefonem. No i system jest bardziej zoptymalizowany od androida, jest też więcej ciekawych app. W sumie jakby porównywać najmniejsze detale to iphone wyjdzie na najbardziej zbalansowany, dlatego znalazl szerokie poparcie wśród losowo wybranego usera smartfonów. Konkurencyjny galaxy na androidzie ma z kolei inne swoje zalety. Jest to już kwestia gustu i potrzeb/wymagań.

Co do tych stereotypów, że każdy chłopak posiadający iphona to gej, tutaj można porównać go z innym powiedzonkiem "każdy polak to złodziej". Znajdziemy zarówno osoby pasujące do obranego wzoru, ale także te drugie które całkowicie odbiegają od tego. Kolega zakochał się w iphonie, ja natomiast w galaxy. Każdy ma to co lubi lub lubi to co ma. :-)

Osobiście posiadam Iphone'a 3G i przyznam ,że telefon posiada wszystko czego bym chciał.

Chociaż 3G nie ma dobrej kamery i aparatu to jest minus.

Przeczytałem cały twój post kristal i powiem szczerze ,że odwaliłeś kawał dobrej roboty.. Kupiłem 3G za 5xx złotego i nie żałuje.

Może uważają ,że to telefon dla gejów bo dużo ''pedałków'' robi sobie słit focie i lansi na Iphona? Tak myślę.

Osobiście posiadam Iphone'a 3G i przyznam ,że telefon posiada wszystko czego bym chciał. Chociaż 3G nie ma dobrej kamery i aparatu to jest minus.Przeczytałem cały twój post kristal i powiem szczerze ,że odwaliłeś kawał dobrej roboty.. Kupiłem 3G za 5xx złotego i nie żałuje.Może uważają ,że to telefon dla gejów bo dużo ''pedałków'' robi sobie słit focie i lansi na Iphona? Tak myślę.

Dzięki wielkie ;) Z czystego serca mogłeś dopłacic z 100zł albo 200zł i kupić 3gsa ;) 3G już niestety nie jest wspierany przez APPLE. Co do tych pedałków to moze i masz rację ;) Dziwie się, że jeszcze nie ma na temat iPhone. Najwyraźniej trollom nie chciało się czytać mojego tekstu i sobie odpuściły :D

gc3xH.gif

Musiałem xD

Fajnie się rozpisałeś, ale moim zdaniem ludzie hejtują Iphona:

- Nastawienie Appla wiadomo jakie jest, ostatnio pozywali wiele firm przez prawa autorskie, a internauci czegoś takiego nie lubią no i poszedł hejt

- Ten sprzęt jest po prostu drogi i ma zamknięte oprogramowanie, nie zmodyfikujesz go tak jak androida, niemal za wszystko musisz dodatkowo płacić, natomiast konkurencyjny system ma bardzo dużo darmowych oprogramowań.

- Ten sprzęt jest po prostu drogi i ma zamknięte oprogramowanie, nie zmodyfikujesz go tak jak androida, niemal za wszystko musisz dodatkowo płacić, natomiast konkurencyjny system ma bardzo dużo darmowych oprogramowań.

Dokładnie tak. Dlatego nie kupiłbym iPhona. Uważam, że za tę cenę można kupić lepszy sprzęt.

No przecież napisał ,że jest takie coś jak Jailbreak.. A nie wstawiasz takie coś jak ''Didn't read ,lol''

Tylko że z Jailbreakiem możesz zapomnieć o jakimkolwiek wsparciu ze strony Apple.

dokładnie jak warcraft napisał, jakość nie przekłada się na cenę, a do tego polityka apple przekreśla dla mnie ten tele.. pamiętam pierwszego iphona jak jakiś czas po premierze go użytkowałem i wtedy to był szał ciał, mimo, że nie był idealny i dużo nerwów przy nim straciłem, jednak było to coś nowego i dobrego a teraz ?. Po prostu płaci się za markę...

Posiadałem kiedyś Ipoda touch 4g (to prawie to samo co Iphone tylko ze nie dzwoni). Na przerwie w szkole pokazałem go koledze, ale on upuścił go i spadł na beton ekranem w dól. Na ekranie nie było żadnego śladu ale cały czas wyświetlał się biały ekran. Pisałem to jakiegoś serwisu i tam mi odpowiedzieli co najprawdopodobniej się stało i ze naprawa będzie kosztowała ok 600zł. Ja jako ze nie miałem pieniędzy postanowiłem oddać go na gwarancji mówiąc ze "samo się zrobiło" Ku mojemu zdziwieni po kilku tygodniach dostałem całkiem nowego Ipoda całkowicie za darmo! Teraz gdy posiadam sgs3 wkurza mnie kiedy przy cztero-rdzeniewym procesorze komórka potrafi dostać ściny.

@up to jest tak samo jak z komputerem, możesz mieć cholernie dobry i też może dostać ściny, na to już nic nie poradzisz, to już wina systemuprogramów a nie samego tele tym bardziej, że android jest systemem uniwersalnym i pod różne sprzęty w przeciwieństwie do OS

Ja tam nie lubię iphona za system już wolę androida prosty łatwy dużo aplikacji

Nie wiem jak wy ale ja nie mogę patrzeć na komputer z windowsem podłączonym do monitora appla

Tylko że z Jailbreakiem możesz zapomnieć o jakimkolwiek wsparciu ze strony Apple.

Kiedyś Apple walczyło z Jailbreakiem o zamknięcie go z jednego powodu. Nie większej otwartości systemu tylko z powodu aplikacji dzięki której możemy ściągać gry za darmo. Dziwnym trafem Apple przegrało. Co do tego, ze jest brak wsparcia ze strony Apple jest to kłamstwo. Na każdą nową wersję oprogramowania można wgrać Jailbreaka nawet na tego najnowszego, którego posiadam aktualnie czyli 6.0.1. Jedynie to po wyjściu nowego oprogramowania trzeba czekać miesiąc lub dwa.

Ja tam nie lubię iphona za system już wolę androida prosty łatwy dużo aplikacji

Szczerze to iPhone jest dużo prostszy w użytkowaniu.. Co do aplikacji, IOS posiada troszkę więcej od Androida.