Dlaczego tak nie lubimy iPhone

Hmmm co do ladowania baterii to juz kwestia tego na jaka baterie trafisz :). Moj kolega ktory bral Iphone 5 na firme laduje go co 3 dni(nie wiem jak czesto z niego korzysta). Ja mam tak ze swoja Xperia T kiedy wyjmuje ja od ladowania z rana... po 24 godzinach ma okolo 50% baterii a na noc tego dnia juz ja laduje. Czyli laduja ja co 2 dobe, Tyle ze ja mam wlaczana transmisje danych, pisze mase smsow, czasem gram no i przegladam neta. Oczywiście wszystko z wlączona appka JuiceDefender na profilu agresywnym :).

Co do optymalizacji appek na IOS to fakt, sa dobre jak i sam system. No ale wlasnie cena nie jest kompatybilna do jakosci telefonu jak i jego bebechów. Taki Samsung galaxy S2 ma wieksze jaja w srodku niz najnowszy Iphone 5 :). Nie wspomnę o jakosci wyświetlacza(gdzie samsung jest numero uno w LEDach) :)

No ale wlasnie cena nie jest kompatybilna do jakosci telefonu jak i jego bebechów. Taki Samsung galaxy S2 ma wieksze jaja w srodku niz najnowszy Iphone 5 . Nie wspomnę o jakosci wyświetlacza(gdzie samsung jest numero uno w LEDach)

Bebechy w iPhonie nie grają roli. W końcu dwa inne systemy. iPhone ma 2x gorsze bebechy od SGS2, a w benchmarkach jest szybszy.

Obecnie mieszkam w Anglii tutaj iphona 5 maja nawet emeryci- bo taka jest moda. jezeli kogos stac dlaczego nie?Mielem iphona 5 miesiac zaraz jak wbil na rynek dostalem go za darmo od sieci na umowe, jak dla mnie bez rewelacji. Wymienilem go na samsunga galaxy s2 ktory jest o niebo lepszy wg. mnie. jezeli chcecie dobry telefon za nizsza cene polecam kupic samsunga lub sony experie. Chyba ze wolicie codziennie ladowac swojego iphona ja nowego musialem ladowac praktycznie co drugi dzien chociaz nie siedzialem 24/7 na telefonie. Takie jest moje zdanie. Tutaj iphony nie sa drogie w porownaniu do zarobkow ale mozna dostac cos lepszego, a ten szal na iphony jest tylko dlatego ze kazdy chce miec wszystko co jest najdrozsze ale nie zawsze najlepsze.

Chyba dostał telefon z jakąś wadliwą baterią. Ja z ciągłym 3G, użytkowaniem internetu i słuchaniu muzyki oraz sporadycznym graniu ładuje co 2 dni.

Bebechy w iPhonie nie grają roli. W końcu dwa inne systemy. iPhone ma 2x gorsze bebechy od SGS2, a w benchmarkach jest szybszy.

Tak to jest z systemem, który musi działać tylko na jednej konkretnej platformie - można go lepiej dopasować do sprzętu. Android pod tym kątem jest skazany na porażkę.

Ja także nie mam nic di IPhona , choć powala mnie to że można przesyłać pliki tylko między IP przez bt .

Jak juz byla mowa... IOS to zamknięte środowisko... Wiec nie ma co sie dziwic ze nie prześlesz danych z Androida na IOS :).

Ja szczerze powiedziawszy nie rozumiem ludzi którzy kupują Iphony. Nie ze względu na wygląd/bebechy, ale ze względu na serwis. Dajemy prawie 3 klocki za telefon w którym jedyne czego serwis może dokonać to zmiana wyświetlacza i może obudowy. Natomiast jeśli siadło cokolwiek w środku - gwarancja jest tylko 1, ta u Boga :D.

Zaraz pewnie zostanę zjedzony przez fanboyi, ale ten przypadek przerobiłem na (prawie) własnej skórze. Moja matka z 2 lata temu stwierdziła że chce Iphone, no i stała sie posiadaczem 3GS. Jakieś pół roku temu sypnął się głośnik, no to wycieczka do Ispota i informacja że apple nie naprawi tego produktu, bo został kupiony poza siecią. Jest to po prostu śmiechu warte, no ale każdy ma to co lubi :) Jedni wolą mieć dobry sprzęt, który jest bezawaryjny i jak coś to w miarę łatwo naprawialny, a inni wolą mieć....Jabuszko ( no dobra i może jeszcze wygodę, bo to przyznam, że Ios jest bardzo klarownym systemem )

Pozdrawiam

Jak juz byla mowa... IOS to zamknięte środowisko... Wiec nie ma co sie dziwic ze nie prześlesz danych z Androida na IOS .

Jeżeli pokombinujesz to wgrasz program który ci to umożliwi, ale same z nim problemy więc nie warto :D

Ja szczerze powiedziawszy nie rozumiem ludzi którzy kupują Iphony. Nie ze względu na wygląd/bebechy, ale ze względu na serwis. Dajemy prawie 3 klocki za telefon w którym jedyne czego serwis może dokonać to zmiana wyświetlacza i może obudowy. Natomiast jeśli siadło cokolwiek w środku - gwarancja jest tylko 1, ta u Boga .Zaraz pewnie zostanę zjedzony przez fanboyi, ale ten przypadek przerobiłem na (prawie) własnej skórze. Moja matka z 2 lata temu stwierdziła że chce Iphone, no i stała sie posiadaczem 3GS. Jakieś pół roku temu sypnął się głośnik, no to wycieczka do Ispota i informacja że apple nie naprawi tego produktu, bo został kupiony poza siecią. Jest to po prostu śmiechu warte, no ale każdy ma to co lubi Jedni wolą mieć dobry sprzęt, który jest bezawaryjny i jak coś to w miarę łatwo naprawialny, a inni wolą mieć....Jabuszko ( no dobra i może jeszcze wygodę, bo to przyznam, że Ios jest bardzo klarownym systemem )Pozdrawiam

Zdarzają się takie sytuacje, ale rzadko. Siedze od ostatniego czasu na forum xxx o sprzętach apple i ludzie wyżalają się na temat awaryjności. Przeważnie się kończy tym, że wymieniają sprzęt od ręki na nowy. Czy to mediamarkt czy iSpot. W drugim może być gorzej :D

Witajcie. Temat zakładam głównie do iPhonów, a nie innych sprzętów od Apple, ponieważ na IP jest teraz okres hejtu. Zdaję sobie sprawę, że fala hejtu pójdzie w moją stronę, ale może przynajmniej kilku osobom udowodnię dlaczego argumenty dotyczące iPhone, że ssie są mylne. Zapraszam także do dyskusji. Na początku powiem, że nie będę obrażał innych systemów operacyjnych. Kocham IOS, lubię Androida i żadna obraza w stronę innego systemu niż IOS nie powstanie.

Przyznam się na starcie, że jestem fanboyem iPhone. Posiadam go nie tylko dlatego, że posiadam bogatych rodziców, którzy kupuja mi wszystko co chcę. Bo wożą się Ferrari i mieszkamy w wilii z basenem. Prawda jest inna, jestem zwykłym Kowalskim, który nie pracuje i kupił iPhone za zebrane przez siebie pieniądze. Posiadałem w życiu dwa iPhony. Był to 3GS 16GB(zalany poprzez moją głupotę), oraz iPhone 4, którego kupiłem miesiąc temu. Nie jestem hipsterem, nie chodzę w rurakch, we flanelowych koszulach, nie mam długich włosów i nie jestem gejem. Do iPhone przekonałem się po zakupie mojego pierwszego. Miałem do wyboru albo Galaxy S albo iPhone. Wybrałem te drugię. Zakochałem się na starcie. Nie wyobrażam sobie narazie mieć inny telefon niż taki na systemie IOS. Po zalaniu mojego 3GS'a zbierałem jak najszybciej na nowego.

Od nie dawnego czasu, hejt na iPhony stał się modny. Na każdym portalu codziennie widzę obrazę w strone iphonów. Ale dziwi mnie jedno, po co obrażać coś czego się nigdy w ręku nie miało. Przecież 90% hejtu na iPhony są wyssane z palca, wypowiadaja się osoby, które nawet w ręku nie miały tego sprzętu. Na pytanie dlaczego uważasz, że iPhone ssie, odpowiadają bo to srajfon, jest za drogi, nie zmienia się, mają go geje i Apple ru**a swoich użytkowników. Pozwolę sobie wytłumaczyć niektóre oskarżenia w stronę iPhone.

- Bo iPhone jest drogi i nie jest warty swojej ceny!

Fakt faktem, iPhone w naszym kraju jest drogi i dla niektórych może nie być warty swojej ceny. Prawda jest taka, że on jest drogi tylko w naszym kochanym kraju. W USA aby kupić iPhona 5, który u nas kosztuje grubo ponad 3000zł można tam kupić za półtygodnia pracy. Nie mam pojęcia dlaczego w Polsce kosztuje takie chore pieniądze, nie zagłębiałem się w to, ale kosztuje jak kosztuje. Nikt nikomu nie broni kupić używanego sprzętu tak jak ja zrobiłem dwukrotnie.

-Bo iPhone jest dla hipsterów oraz gejów.

Przepraszam bardzo, nie wiem dlaczego to tak się przyjeło, ale czy każda osoba która ma iPhone musi być gejem oraz hipsterem? Jestem normalnym Kowalskim posiadam go i od razu musze być wymienioną wyżej osobą? Bo iPhone w naszym kraju ma mało osób? Gówno prawda.

- Bo iPhone się nie zmienia i każdy model jest "taki sam".

Od pierwszego iPhone który ujrzał światło dzienne do tego najnowszego jakim jest 5, zmieniło się niewiele to fakt, ale dlaczego zmieniać coś co jest idealne i każdemu się podoba. Dla osoby, która go posiada jest wszystko w porzadku i dlaczego zmieniać idealny wygląd i system. Każdy przyzwyczaił się do iPhone do wyglądu więc po co go mają diametralnie zmieniać. Wyobraźcie sobie co by był za skandal gdyby nowy iPhone nieprzypominał starych ipków. Poszła by wielka fala hejtu nawet ze strony użytkowników APPLE. Właśnie firma APPLE charakteryzuje się powtarzalnością swoich sprzętów i nikomu to nie przeszkadza.

- Bo nie posiada Flasha

Flasha iPhone nie posiada, ale cóż z tego jak praktycznie każdy nowy smarthphone z tego rezygnuje. Flash upada, powstaje HTML5. Zresztą jak ktoś chce tak bardzo flasha to może wgrać wtyczkę albo pobrać specjalną przeglądarkę i flash będzie działał na iPhone.

- Bo nie posiada Bluetooth, a przecież telefon bez bluetooth to gówno!

Prawdą jest, że sprzęcior od Apple posiada Bluetooth, ale można go wykorzystywać jedynie przy sprzętach od apple. Tu musze przyznać, że to może być dla niektórych poważna wada. Od ponad roku mam iphone i się przyzwyczaiłem do braku BT. Nie mam ochoty skoczyć z mostu, że mi go brakuje. Zresztą do czego może być używany współcześnie BT. Przesyłanie jedynie zdjęć i muzyki. Te pierwsze rozumiem czasem znajomi proszą mnie o przesłanie jakiegoś zdjęcia. Przesyłam im po prostu za pomocą MMS. Co do drugiego. Prawdą jest kto teraz sobie przesyła muzykę na telefon. Chyba teraz mało kto. Do muzyki mam itunes i wolę tam sobię zrobić album, posegregować piosenki, utworzyć playlistę oraz ustawić okładkę, aby wyglądało wszystko schludnie i bez bałaganu. Nie wiem komu się uśmiecha szukanie jednego utworu wśród setek piosenek. Uwierzcie, ze mam znajomych, którzy scrollują masę piosenek aby znaleźć tą jedną.

- Bo użytkownicy iPhone i innych sprzętów od APPLE uważają się za lepszych!

Hmmm... dziwny argument. Znam dużo osób, które posiadają iPhone i nie zauważyłem aby ktoś uważał się za lepszego. Ja także nie uważam się za jakiegoś Boga mając iPhone. Dla mnie to zwykły telefon tak jak każdy inny.

- Bo posiada żałosne mapy

iPhone 4s jak i 5 posiada śmieszne mapy, to prawda. Ale co stoi na przeszkodzie aby pobrać darmową aplikację z starymi mapami? Nowe mapy są wynikiem rezygnacji z usług google i firma Apple robiła mapy na szybko. Trochę szukanie problemu na siłe.

- Bo nie można go modyfikować

Na domyślnym systemie nie ma tak dużo opcji personalizacji wyglądu oraz jej modyfikacji. Po wgraniu Jailbreaka na telefon możemy robić z iPkiem co nam się żywnie podoba. Od zmiany lockscreena, na homescreen'ie, po pasek powiadomień.

- Bo w dobie już czterordzeniowym procesorów ma marną dwurdzeniowkę

IOS na którym działa iPhone oraz iPad jest bardzo dobrze zoptymalizowanym systemem. Posiada na pozór słabe bebechy, ale 5 jest najszybszym obecnie telefonem, jedynie kto go bije jest Galaxy S3.

Nie spotkałem się z jednym argumentem, który powinien się tu znaleźć i który jest tutaj na miejscu. Chodzi mi tutaj o awaryjność. Dużo sprzętów od nadgryzionego jabłka jest wadliwych i niestety Apple niektórych wad technicznych po prostu nie przyjmuje pod gwarancją. Nowe kupione iPhone czasami są porysowane, są problemy z baterią posiadają nieszczelną obudowę przy tym całkowicie zgrzyta. Problemy z WiFi, problem z anteną, słabym głosnikiem oraz z wypalonymi pixelami i wiele więcej to praktycznie codzienność na forach o apple.

Napisałem chyba wszystkie argumenty, jezeli coś pominąłem to proszę pisać. Zachęcam wszystkich do dyskusji. Wiem, że ten temat zostanie zamknięty za kilka stron, ale poprostu musiałem napisać co myślę :) Pozdrawiam.

#ScheisseFone#
Pisze ten komentarz bo w internecie jest duza propaganda jesli chodzi o iPhony mozna sie spotkac z twierdzeniem że ios jest lepszy od innych systemow że jak raz sprobojesz skorzystac z iPhona to juz nie bedziwsz nigdy chcial innych tefonow otóz to nie prawda sam jestem tego przykladem posiadałem iPhona 11 z systemem ios15 i jednoznacznie moge stwierdzic że juz nigdy w zyciu nie skorzystam z urzadzen od apple. #Nigdy wiecej apple# . Jest duzy problem z przesylem danych, duzo czasu zajmuje konfiguracja, zbierają dużą ilość danych o użytkowniku które trzeba podać żeby wogle móc skorzystać z applestory dodatkowo przy każdym pobieraniu aplikacji trzeba weryfikowac tożsamośc.Niepolecam kupna jest to telefon bez urzyteczny jesli sie nie korzysta z innych sprzetow do apple, poniewaz przesyl danych jest niemozliwy poza początkowo konfiguracją co i tak nie daje gwarancji pełnego przesyłu swoich danych np niektórych swoich apek, iPhony zwane także = ScheisseFone nie są warte swej ceny. IOS to najgorszy system z jakiego korzystalem appki to gniot i tak za wiekszosc trzeba placic, system w cale nie jest intuicyjny w moim iPhonie 11(kupionym w appstore ) nie było możliwości wyświetlenia % baterii po mimo posiadania ios15 - czyli wygląda na to ze w zależności od modelu mogą występować drobne różnice w ustawieniach, mało tego w moim modelu iPhon 11 nie dało się wykonywać screen shotow po jednoczesnym wciskaniu przycisku wyłączania i zgłaśniania zamiast zrobic screen shota telefon wchodził w tryb awaryjnego dzwonienia(wykonywałem kilka prób nie za każdym raze telefon wchodził w tryb awaryjny po czym musiałem wpisywać pin do zalogowania) .Po mimo sprawdzania w kilku źródłach czy może w iPhonie(ScheisseFone) inaczej się robi screeny otóż nie każde źródło intonowało ze screenshota właśnie robi sie w ten sposób czyli widać ze apple nie dba o zgodność w sprzęcie gdyż kupiłem nowy telefon z ich sklepu wiec telefon był nowy i oryginalny od apple a wiec za niezbyt zadowalająca jakoś odpowiada samo apple ,mógłbym jeszcze wymienić kilka błędów, oraz problem z ich strony jeśli chodzi o zwrot, ale niech każdy sam podejmie decyzje czy chce kupić iPhonie zwanego także ScheisseFonem i sie przekona samemu czy mu odpowiada. Podsumowując moja ocena iPhona 11 z ios 15 to 3/10 z czego 3 punkty daje za budowę smartfona gdyż jest ładny i wygodnie sie go trzyma, za system daje 0 jak dla mnie telefon ten byl bezużyteczny co najwyżej na polce mógłby stać jako ozdoba ale nie po to kupuje smartfona.
#Nigdy wiecej apple# ,
Pozdrawiam

Nie lubię Iphone, ponieważ nie znoszę korporacji, a zwłaszcza korporacji, które próbują dyktować innym jak powinni żyć i jakie wyznawać wartości. Nie lubię Iphone’a, ponieważ to definicja snobizmu i golenia owiec, w tej samej cenie można dostać dużo lepszy sprzęt. Nie lubię Iphone’a i całego iOs ponieważ nie da się odtwarzać na przykład CDA i walczy z priactwem

Zmieniałem OnePlus6 na iPhone XS. Kilka pierwszych dni było trudne ale później się przyzwyczaiłem. Od czasu gdy zmieniłem androida na iOS minęło 4 lata i uważam to za dobrą decyzje (ekosystem) Wszystko działa nie ma bugów, błędów które zdarzały się na androidzie. Dymków czatu mi nie brakowało ponieważ i tak miałem je wyłączone a aplikacje pobierałem tylko ze sklepu play. Dodam, że zaczynałem tyko od iPhone i nie miałem do tego aw, maca lub ipada.
Aktualnei zastanawiam się nad przesiadką na model ip 14 pro max https://ispot.pl/iphone-14-pro-max z uwagi na dobrą baterię.

https://www.bananki.pl/event/ 9

Zaczne od tego ze apple to firma która rypie ludzi na hasj…Dla nich cos takiego jak “prawo do naprawy” jest najwiekszym wrogiem. Zrobią wszystko zeby utrudnić osobie prywatnej naprawę, od ograniczenia dostepu do cześci zamiennych po produkowanie własnych śrub(tri-wing). Juz nie mówiąc o serwisie apple gdzie, koszta naprawy czesto pokrywaja sie z kupnem nowego sprzętu, co oczywiście przyczynia sie do powstawania góry elektrośmieci. Polecam sprawdzic kanał Louis Rossmann

Ty OP nie lubisz Ajfona, mi nie przeszkadza, dodatkowo jeżel masz cały ekosystem apple, TV, watch, airpodsy, mac, tablet, iphone to uzywanie tego i jakakolwiek migracja czy coś to czysta przyjemność.
To że kogoś nie stać na dany sprzęt nie znaczy że jesteś ruchany na hajs. Zegarki rolexa też po prostu pokazują godzinę a kosztuję 100x tyle co zwyły zegarek. Jeżeli możesz sobie na coś pozwolić to sobie to kupujesz, jeżeli to nie Twoja półka siedzisz dalej na androidzie albo jakimś budżetowym phonie i nie pierdolisz głupot o marce której nigdy nie posiadałeś a Twoja wiedza jest z “bo usłyszałem od kogoś” :slight_smile: