Do gry ze znajomymi

Witam. Razem z dwoma znajomymi staramy znaleźć jakieś mmo, które nas wciągnie. Ogólnie nasz styl gry jest w tygodniu casualowy, ale w niektóre weekendy mamy okazję czasem “ponołlajfić” :wink:
Jeżeli chodzi o grind/questy to nie ma to zbyt dużego znaczenia. Natomiast znaczenie dla nas ma to, żebyśmy czerpali korzyści z gry w party, np. przy grindzie w party dobry exp, lub współdzielenie questów tzn. Jak jest do zabicia 30 mobów, i ktoś z party go zabije to zalicza killa każdemu. Pvp mile widzane, ale nie jest must have.
Z gier w które między innymi graliśmy:
-GW2 ( mi osobiście się podoba, ale niestety znajomym nie przypadło do gustu :stuck_out_tongue: )
-WoW (graliśmy sporo w retaila jak i w classica, ale trochę się nam już znudził)
-ESO ( w ogóle nam nie przydało)

Zastanawialiśmy się na FF XIV, aczkolwiek wydaje mi się, że tam questy są bardziej personalne, a wspólne expienie polega głównie na dungeonach ( jeśli się mylę poprawcie mnie).

Tak od siebie dodam jeszcze, że straszna ochota naszła mnie na Silkroada, ale chyba nie ma sensu już zaczynać ze względu na boty i brak ludzi?

Spróbujcie polskie Gloria Victis, akurat jest promo -60% na steamie. MMO nastawione na grę zespołową

Niestety Gloria Victis jest martwa, lokacje świecą pustkami, nawet w normalnych godzinach po pracy.

1lajk

Zaproponowałbym Lineage 2 i servery prywatne, jest tego mnóstwo różne kroniki itp. Leciwy mmorpg ale jest grą idealną jeśli chodzi o wspólne granie. System świętej trójcy TANK/DPS/HEAL, tutaj nawet rozwinięty o bufferów itp :slight_smile:

Star Wars The Old Republic

1lajk

Polecam zapoznać się z Project: Gorgon.

*Edit: Ignoranckie komentarze krytyki, nie wnoszące nic merytorycznego polecam zignorować i samemu zainteresować się tematem gry.

o k_rwa co ty stary polecasz “Project: Gorgon” a może tibia 3d?

“*Edit: Ignoranckie komentarze krytyki, nie wnoszące nic merytorycznego polecam zignorować i samemu zainteresować się tematem gry.”
a teraz ja po Polsku, bez udawania kogoś kim sie nie jest co? nawed nicku nie potrafisz wymyśleć tylko kopiujesz od gracza :slight_smile:

Coraz więcej ludzi napływa, na niektóre eventy już nie można się dostać z marszu i trzeba stać w kolejce

@Pizamar dzięki, ale styl gry Gloria Victis raczej do nas nie przemówi.

@czortt Lineage 2 ciekawa propozycja, ale prywatne serwery nas trochę odrzucają :s

@McCain12 uniwersum star wars nas jakoś nie kręci, nie wiem czy byśmy się odnaleźli

@DonPapito Nie zaszkodzi spróbować. Z tego co widziałem jest wersja demo do przetestowania przed kupieniem, więc spoko opcja.

FFXIV niestety ma przez okres lvlowania głównie rozdzielanie fabularne postaci graczy (bo jest to personalne story i kiepsko się lvluje razem przez te dosyć częste przerwy). Schematy chain questów są dosyć mozolne: idź do NPC A, idź do NPC B, obejrzyj dłuższy dialog, idź do NPC C, zabij 2 potworki, idź do NPC A żeby obejrzeć dłuższy dialog, a potem idź do NPC D (historia jest cudowna, ale chyba nie tego szukacie sądząc po preferencjach).
Star Wars The Old Republic pozwala na odgrywanie questów fabularnych w party (jednakże, to strasznie wydłuży podróż) reszta questów jest możliwa do wykonywania razem i całkiem przyjemnie to wypada (dopiero przy dodatku z Eternal Empire dostajemy coś na wzór FFXIV i questów fabularnych nastawionych na rozgrywkę solo i wszystkie questy są instancjonowane na przestrzeni dwóch dodatków). Mimo wszystko narracyjnie Star Warsy wygrywają z każdą grą, jest ona cudowna, interaktywna, pozwala bardziej przelać siebie w postać (wybór odpowiedzi bardziej dla smaczku niż większego znaczenia).
Jeżeli zależy wam na czystej rozgrywce razem, grindowaniu, przedzieraniu się przez hordy przeciwników to może coś bardziej w stylu koreańskich grindowników (Black Desert Online?). Inni podają MMO, które mają wątpliwe pozycje na rynku - jeżeli szukacie czegoś na chwilę to myślę, że mogą one wystarczyć na zaspokojenie głodu. Mimo wszystko ja osobiście nie pakowałbym się w produkcję Indie MMO, bo zazwyczaj kończą jak np. Shroud of The Avatar, gdzie dziennie gra 30 zapaleńców, którzy wydali zbyt dużo pieniędzy we wsparcie projektu.
Ciężko cokolwiek polecić, sam odbyłem błędne koło i powróciłem do WoWa przechodząc przez FFXIV, ponowne odbicie się od GW2, bardzo intensywny moment premiery Lost Ark na EU (który zakończył się dla mnie rezygnacją z gry, ze względu na zbyt duży rozstrzał contentu na jaki mogliśmy razem ze znajomymi chodzić - ja mogłem chodzić na legion raidy, ale znajomi nie mieli tyle szczęścia w ulepszaniu gearu).

1lajk

A i dodając jeszcze kilka cegiełek do FFXIV to obligatoryjne jest skończenie całego story, aby mieć dostęp do nowego contentu (musicie przejść wszystkie questy co jest przygodą na 1-2 miesiące). Niby stary content jest skalowany, ale raczej robi się go po mounty i wyglądy niż sensowny gear. Na plus jest logika jednej postaci, na której można przeskakiwać na różne klasy, bo jak np. pomiędzy dodatkami wprowadzili coś do jednej klasy co kompletnie obraca jej playstyle to nie ma większego problemu w zmienieniu jej.

Polecam server Lineage 2 Reborn x1 albo x3 chyba najbardziej zaludniony server zyje od 3/4 lat :slight_smile: mysle ze warto pomyśleć

New World bardzo fajne.
Masa polaków na polskim serwerze, bez spiny sobie robisz co chcesz, zero p2w.
Nawet max levele ciągle cisną z low levelami te początkowe dungi, bo cos tam dropią, ogółem godna polecenia gierka bez p2w i tryhardowania, do tego po polsku.

nie ma takiej gry na rynku niestety, same gówno

gra to wielki booooooog, rynek w tej grze nie istnieje :slight_smile:

Może Neverwinter? Sam z kolega od 3 dni gramy jak narazie fajnie się bawimy. Bardzo casualowa gra.

W Project: Gorgon gra łącznie może z 400 osób :frowning:

I kosztuje prawie 150zł XD

Sam osobiście bardzo chciałbym spróbować tego FFXIV ale odpycha mnie ten abonament + dodatki płatne osobno. Ile ten abonament kosztuje? 60zł za miesiąc?

Masz wersję F2P z jednym lub dwoma dodatkami aktualnie (więc idzie sporo pograć). Gwarantuje że podstawka wymęczy mocno swoimi questami. Abonament ma progi zależne od ilości postaci jaką chcesz mieć (11 euro za 1 postać i wyższy jest za 13-14 euro). Dodatki warto kupić w paczce, na promocji za 150 zł można dostać z nowym dodatkiem - ale kupno dodatków powoduje, że nie masz prawa do darmowego triala (więc uwaga z tym). Trial ma też inny launcher dostępny do pobrania z osobnej strony.