Dota 2 nadchodzę, a może tak jakiegoś bohatera na start

Moje pytanie jak powyżej. Jakiego chempiona na start ?. W lolu zaczynałem od adc, teraz jedynie jungle. Jednak, w tej grze nie pójdę od razu na jungle, bo by było, to dla mnie samobójstwo. Mam pytanko, czy w docie mogę zacząć od carry ?. Na solo topa też nie pójdę, bo nie znam mechaniki na razie gry. Jak włączą steam pobiorę grę. Więc co na start,dla takiego początkującego dotejczyka jakim ja jestem ?.

Zacznij od prostych championów, którymi możesz iść wszędzie. Takim jest np. Sven, który może iść pod tanka i mieć tonę dmg z ulti + AoE stun. Z Carry najprostszy jest snajper. Jeżeli chcesz junglić, to możesz iść Ursą, prosta i mocna postać, który w 10 minucie robi Roshana. Jednak do jungli się lepiej nie przyzwyczajaj, na wysokich poziomach i CM idzie ona w zapomnienie i chodzi się 1-1-3. Może też być jakiś sinek typu Riki albo Gondar.

Nie nie najpierw na lane, chyba zacznę od adc, albo od supporta też nie problem. W każdym moba tak zaczynałem.

Pozbądź się nomenklatury lolowskiej. W docie jest tylko Carry. A prostymi ranged carry są: Snajper, Weaver, względnie Huskar i Drow. Z supportów Sven, Shadow Shaman i Dazzle, ewentualnie Witch Doctor.

Supporta nie polecam, bo jeden źle postawiony ward w jungli będzie blokował Wasze campy. Poza tym trzeba ogarniać runy na rzece i mieć spore wyczucie, by wiedzieć, kiedy zaatakować przeciwnika.

Wydaje mi się, że na początek możesz w zasadzie grać wszystkim, jedynie omijaj szerokim łukiem trudniejsze i wymagające dużej farmy postacie (Meepo, Phantom Lancer, Lone Druid). Najlepiej wybierz sobie paru herosów i przećwicz ich w grze z botami, a przekonasz się, który będzie Ci najbardziej "leżał". Jednak w przeciwieństwie do kolegi poniżej średnio polecam na początek Gondara, ponieważ jest to postać wymagająca odrobiny ogarnięcia (np. odnośnie pozycjonowania się w teamfightach). Jeżeli chciałbyś grać postacią bazującą na niewidzialności to na początek bardziej polecam Rikiego.

Eh zapomniałem dodać co najważniejsze, aby postać na początek nie miała więcej niż 4 skille, bo wiem iż w docie są postacie co posiadają 4 i zwyż :).

Żadna z wymienionych przez nas postaci nie ma więcej niż 4 skilli. Snajper ma 2 passywy, więc jego ilość skilli ogranicza się do 1 - ulta (Q nikt nie bierze bo jest do niczego).

Jak jesteś początkujący to zdecydowanie snajpah bądź drow. Praktycznie sniperem nic nie musisz robić tylko trzymać prawy przycisk myszy i co 15 sekund ulta odpalać, a to czasem shadow blada użyć.

Tak jak myślałem i mam nadzieję iż ruszy na takim sprzęcie i3-3110M CPU x2 2.40 GHZ = procesor dla netbooków, 6 gb ram, no i karta 1GB AMD Radeon 7670 M :).

Ruszy, ale w team fightach możesz mieć spory spadek :)

MightTay huh 1-1-3 - kolejna osoba co za dużo turnieji sie naoglądała ? W Pub nawet na wysokich lvlach to sie nie sprawdza .... ma to sens w grze tvt ale nie randomowo . Tak jak ostatanimi czasy tendencja hardline BH... 80% gier w dupe z takimi osobami bo myślą żę jeśli to działa na turniejach w Pub też sie sprawdzi . Sven Support Oo interesujące . Na puby to tylko 1/1/2/1 w ostateczności 2/1/2 . Sk dobrze się gra na początku , noskill sniper , phantomlancer , drow

@Down Taka prawda że dota to tak wspaniała gra że supportem może być wszystko :)

W życiu nie spróbowałbym grać z randomami 1-1-3. Tylko teamowo.

A Sven support dobra rzecz, grałem kilka razy, jednak preferuję Dazzla albo SD.

@Up

Niezaprzeczalnie, nawet Sylla... może być supportem dla miśka :D

Co do Gondara na hardline jest różnie. Ogólnie postacie ze stealthem są dobre, ale trzeba naprawdę ogarniać i kupować sentry wardy, żeby zbijać te same u przeciwników. Inaczej nic z tego.

Tak jak ostatanimi czasy tendencja hardline BH... 80% gier w dupe z takimi osobami bo myślą żę jeśli to działa na turniejach w Pub też sie sprawdzi

A to ciekawe, bo o ile nie mam ogarniętego (naprawdę ogarniętego, czyli takiego, który bardziej pomaga, niż przeszkadza) supporta to zawsze idę BH na hardline i moim zdaniem to rozwiązanie się sprawdza.

Zacznij od prostych championów, którymi możesz iść wszędzie. Takim jest np. Sven, który może iść pod tanka i mieć tonę dmg z ulti + AoE stun. Z Carry najprostszy jest snajper. Jeżeli chcesz junglić, to możesz iść Ursą, prosta i mocna postać, który w 10 minucie robi Roshana. Jednak do jungli się lepiej nie przyzwyczajaj, na wysokich poziomach i CM idzie ona w zapomnienie i chodzi się 1-1-3. Może też być jakiś sinek typu Riki albo Gondar.

Ursa nie jest ani trochę dla nowych graczy, trust me. Po prostu jego skille nie nadają się dla kogoś kto zaczyna i na początku łatwo się gmatwa w TFach.

Weź lepiej Liona, Witch Doctora albo Crystalkę. Łatwo się też gra Tinkerem. To są bohaterowie na początek do ostrożnego spamowania i stania z tyłu. Potem jak przyzwyczaisz się do grafiki, ogólnie całej mapy (gdzie wejścia/zejścia, schowki tip.) i mniejwięcej skilli innych bohaterów, a przynajmniej tych najbardziej wygarnianych, a także itemów (co i jak składać mniejwięcej na początki), to możesz wtedy brać się za taką Ursę, ShadowFienda, ESa, Axe czy pudge, zależy jaki styl ci będzie odpowiadał.

Ogółem w docie taka tendencja się zrobiła co ludzie widzą na truneijach to próbują przenieść do Pub game z różnymi efektami :) Odbiegając od tematu co obstawiacie że będzie miało wzięcie po Internationale jaki nowy heroes . Mid Brite może zabłysnie^^

Ciężko mi w tej chwili się wypowiadać, ale strzelam, że na pewno pójdą wszystkie picki zwycięzców.

Ja ciągle wyczekuję na Terror Blade'a, ale jak będzie tak brzydki jak Anti-Mage to chyba zwątpię :D.

A odnośnie prostych postaci... Co sądzicie o Abaddonie? Polecalibyście?

Widzę, że nikt nie wspomniał jeszcze o samouczku w Docie ;)

Może należałoby się z nim zaznajomić, skoro jeszcze nie ogarniasz gry? Tym bardziej, że jedną z misji jest odbycie pięciu walk z botami, potem dziesięciu z ludźmi i w obu tych misjach masz tylko 20 dostępnych "początkowych" herosów, m.in wspomniany już sniper, sven lub drow ranger czy windrunner. Masz tu okazję zaznajomić się z rolami poszczególnych postaci od podstaw.

Ja sama dopiero zaczynam swoją przygodę z Dotą (znaczy mam ją od dawna, ale na samym początku nic nie ogarniałam, więc sfrustrowana rzuciłam ją w kąt ;D), więc jakbyś chciał razem pograć to bardzo chętnie.

Za moich czasów samouczek w Docie dotyczył jedynie Dragin Knighta (pierwsze zadanie), potem człowiek musiał już radzić sobie sam i ogarniać herosów sam :D.

Za moich czasów samouczek w Docie dotyczył jedynie Dragin Knighta (pierwsze zadanie), potem człowiek musiał już radzić sobie sam i ogarniać herosów sam .

Za moich czasów samouczka nie było xD :blink:

Ja tam zaczynałem od postaci typu ESCAPE, zawsze dało się jakoś wykaraskać jak się po pupci dostawało :P