Ekstraklasa

Zakladam temat dla naszej rodzimej ekstrawioski. Piszemy tu o wszystkim co jest zwiazane z ekstraklasa. nasze typy, spostrzezenia itp.

Jako, ze temat zalozylem to przypomne, ze dzisiaj o 18.00 gra LKS z Lechem Poznan, a zaraz po tym meczu o 20.30 Polonia Warszawa zagra z Gdanska Lechia. Jako Kibic klubu z trojmiasta mam nadzieje na zwyciestwo z napakowana 'gwiazdkami' 'Duma stolicy'. Licze na rozruszenie tematu, powodzenia.

Ja pochodze z wielkopolski kibicuje w pierwszym meczu Lechowi a w drugim Lechia :D

W pierwszym meczu kibicuję oczywiście Lechowi, a w drugim Polonii ;) Jednak myślę, że oba mecze będę bardzo wyrównane, z resztą jak większość w naszej lidze. ;p

Juz walki leca dla Amici. LKS przegrywa 1-0. Juz 2-0. 3-0.

Dziś obowiązkowo muszę obejrzeć Polonię. Cyfra opłacona, piwo zakupione :)

Dziś obowiązkowo muszę obejrzeć Polonię. Cyfra opłacona, piwo zakupione

...I kibicujemy Lechii!

Lech wygrywa z LKSem 5-0. Bohaterami spotkania sa sedziowie ktorzy nieslusznie zaliczyli 2 bramki.

A Polonia wygrała na własnym stadionie z Lechią 1:0 po bramce Bruno. Czyli jeśli chodzi na dzisiaj to dobre wynika, zwycięstwa drużyn, którym kibicowałem ;)

Jaki problem wg. was leży w ŁKS Łódź? Oglądam drugi mecz z WKS Śląsk Wrocław i przegrywają 4:0. Nie potrafią skonstruować żadnej groźnej akcji. Poprzedni trener po przegranym meczu z KKS Lech 5:0 odszedł ponieważ "nie mógł się wyrobić i ogarnąć ekstraklasę". Rozumiem ,że jest to beniaminek ,ale oczekiwano od tego klubu trochę więcej. W 1 lidze mieli bardzo dużo punktów i wiele bramek. Kiedyś wydawało mi się ,że te ligi są poziomem troszeczkę blisko siebie (oczywiście różnica zawsze była ,ale zazwyczaj beniaminki potrafiły dołożyć swoje dwa grosze do ligi). Aktualnie to jest wielka różnica głównie ze względu majątkowym. Nie przekreślam tego klubu już po 2 kolejce ,ale taki start to dobrze nie wróży.

Do tego wczoraj Podbeskidzie Bielsko Biała przegrał z GKS Bełchatów 6:0. A GKS to nie jest żadna znacząca drużyna, nie zrobiła żadnych znaczących transferów. Osłabiła się jeszcze bardziej po sprzedaży Cetnarskiego do WKS. Mimo tego Podbeskidzie wg. mnie utrzyma się prędzej niż ŁKS.

Może jakiś Łodzianin się wypowie :)?

Ja nie jestem Łodzianinem, ale powiem, że mnie to specjalnie nie martwi. W przeciwieństwie, do drugiej porażki Cracovii ;(

Jak myślicie czy Korona obejmie fotel lidera po 10 kolejce? Jak wiemy dzisiaj zagra mecz z Lechem Poznań, który jest moim faworytem. Podzielcie się swoją opinią.

Ja stawiam na pierwszą porażkę Korony. Jeśli jednak Korona wygra lub zremisuje to wielki szacun.

Najważniejszy mecz kolejni dla mnie to Podbeskidzie - Cracovia :)

Niestety u nas nie ma druzyn lepszych. Wygraja ci ktorzy beda 'chcieli' grac.

Umęczone zwycięstwo Podbeskidzia, ważne 3pkt, szkoda że styl słaby. Zobaczymy co pokaże dzisiaj Korona.

No szkoda Koronki, ale trudno grac na takim kartoflisku.

Też byłem za Koroną. Dzisiaj wpadka WKSu, niespodzianka ogromna, ale to tylko dobrze wróży Podbeskidziu w Pucharze Polski bo gramy ze Śląskiem we wtorek.

Jestem bardzo ciekaw jak tam moja kochana Lechia zagra w Lubinie. Zapewne nawet remisy nie uda sie wyrwac. Wynik 0-0 albo 1-0 dla gospodarzy..

Stawiam 2:0 dla Zagłębia, na pewno mają podrażnioną ambicje przez zajmowanie miejsca spadkowego :)

W takim razie tym bardziej Lechia powinna sie postarac, ale tam nie ma kto strzelac bramek.

Jednak się Wam udało :D Gratulacje, chociaż mecz słaby.

A co wy na derby Łodzi ? ŁKS czy Widzew ? Moim zdaniem ŁKS ma małe szanse, a poza tym jestem za Widzewem, więc mam nadzieję, że nic nie odwalą. A według was ?