eSport

Witam, mógłby mi ktoś tutaj sporządzić listę gier, które należą do kategorii eSport? Oraz napisać, która gra jest w miarę nowa, mój komputer nie jest za dobry, uciągnie to jakąś taką grę? Sprzęt: AMD Athlon II X2 250 Processor, 2,0GB RAM, ATI Radeon HD 4200.

Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

Zly dzial, ziomek. Przenosze.

Nie wiedziałem, dzięki.

Starcraft 2 , CS , LoL , Dota 2 , może jeszcze World of Tanks . To chyba tyle z tych ważniejszych i najpopularniejszych :) Ogólnie polecam http://www.esl.eu/pl/ jeżeli szukasz rozgrywek e-sportowych.

Starcraft 2 poszedłby na moim sprzęcie? Przepraszam jak głupie pytanie, ale nie znam się za bardzo.

Spokojnie twoj komp spelna wymagania zalecane (czyli te na komfortowa gre ) . Jednak odrazu musze ci napisać, że sc2 jest najtrudniejszą grą do ogarnięcia z całej tej listy . Trzeba naprawdę mieć dobrego "skilla" i poświęcić mnóstwo czasu .

Wymagania zalecane:

PC:

  • System: Windows Vista/Windows 7
  • Procesor: Dual Core 2.4Ghz
  • RAM: 2 GB
  • Grafika: 512 MB NVIDIA GeForce 8800 GTX lub ATI Radeon HD 3870 i lepsze

Poza tym, że w multi gra się na minimalnych, to i tak powiem Ci szczerze, że mógłbyś mieć problemy z FPSami, zwłaszcza przy endgameowych starciach. Nie wiem jak tam LoL ale wydaje mi się, że na min, spokojnie mógłbyś coś tam pograć.

@UP Zalecane zalecanymi, jednak mając je wyjdzie z siebie jak będzie mu zamulać podczas multi. Sam miałem troche lepszy sprzęt od niego, około 4GB ramu itd. i potrafiło przydusić StarCrafta, co w multi jest niedopuszczalne. Chyba bym się pociął jakby całą armie miało zeżreć przez głupie przymulenie.

W LoL'a grałem, na minimalnych nie było żadnych problemów. Lecz mam taki problem, czuje że w tym komputerze coś siedzi, tak jakby coś go spowalniało, nie chodzi tak jak powinien. Wiecie co może być tego przyczyną?

może jakieś licho siedzi:P przeskanuj programem anty wirusowym, przeczyść ( np ccleaner ), przedmuchaj powinno pomóc.

Pewnie śmieci, jakieś programiki śmieciowe. Przeleć sobie adawarem czy też spybotem rejestry poczyść, sterowniki poaktualizuj. W ostateczności backup systemu lub reinstal. To zawsze pomaga ale jest sporo roboty.

A takie pytanie z drugiej półki, ile kosztował by taki komputer, który bez trudu uciągnął np. Starcrafta 2? Ponieważ od dłuższego czasu się zastanawiam czy nie zastąpić tego komputera czymś nowszym (w grę też może wchodzić laptop)?

Temat jest o esporcie czy o problemie z komputerem? Niech autor się zdecyduje.

Do gier e-sportowych można również zaliczyć: Shootmania, Trackmania, Counter-strike 1.6/source/global offensive, quake live, call of duty black ops 2, dota 2, league of legends, heroes of newerth, fifa 2013.

Przepraszam jeżeli niektóre się powtórzyły.

Jedno takie pytanie, i lecimy dalej o eSporcie :)

Od siebie dodam, że mam komputer o podobnych parametrach (jak twój obecny komp) i SC2 działa bez klatek na max rozdzielczości, ale najniższych opcjach graficznych. Mimo to, nie prezentuje się najgorzej, nie ma 'pikselozy'.

Wiesz, dla mnie tam grafika jakąś za bardzo się nie liczy, liczy się rozgrywka, a jak chcę mieć grafikę, to siadam przed ps3 :), a właśnie, na konsole są może też jakieś gry eSport?

@Up.

Konsole nigdy nie były zaliczane do E-sportu. Jak sięgam pamięcią.

@UP

to kolega coś mało pamięta, bo wszystko zaczęło się właśnie od arkadówek-konsol :)

Na PS3 możesz śmiało pykać w FIFE13, CoDa czy BFa właśnie za pośrednictwem platformy ESL.(LANów nie brakuje ^^)

esl.eu/eu porozglądać sie troche

Nie, no oczywiście bo nikt w Mortala czy Street Fightera nie gra na zawodach. Proponuje trochę researchu zrobić.

Jeszcze tak z ciekawości zapytam autora tematu. Skąd ten wymóg, że gra musi brać udział w esporcie? Chcesz brać udział w zawodach itd.? Mam nadzieje, że zdajesz sobie sprawę w takim razie jak duża jest konkurencja i żeby komuś dorównać poziomem musiałbyś katować konkretny tytuł tak z 8 godzin dziennie.

Jeżeli się chce być wśród najlepszy to tak ale akurat na esl.eu/eu jest pełno turniej dla graczy na każdym poziomie nawet jeżeli jest się średnio zaawansowanym graczem to ma się szanse jakieś fanty sam nie raz wygrywałem różne zawody.

No i własnie o takie coś mi chodzi :)