Facebook dla twoich postaci z gier mmo/rpg

Hej :) Jestem członkiem zespołu graczy, który pojechał na pewne wydarzenie aby zrealizować jeden pomysł. To wydarzenie to Startup Weekend. Polega ono na tym, że spotykają się tam ludzie, którzy chcą zrealizować jakiś pomysł i mają na to 54 godziny.

Nasz pomysł natomiast to Ifgard. Ifgard ma być serwisem społecznościowym (serwis społecznościowy to np. facebook), na którym gracze mogliby zakładać profile dla ich postaci z MMO i dodawać siebie wzajemnie do znajomych. Na takim profilu byłyby informacje o ekwipunku postaci, statystykach, osiągnięciach itd. Dostępna byłaby także opcja dodawania postów, tworzenia wydarzeń.

Taki facebook dla postaci z mmo :)

Jeżeli podoba wam się taki pomysł, to możecie wspomóc nas:

- lajkując nasz facebookowy fanpage - https://www.facebook.com/startupifgard

- zapisując się do testów na stronie - http://ifgardpl.launchrock.com/

- wypełniając krótką ankietę - http://bit.ly/1IUpRNA

Przysyłajcie także wszelkie rady, sugestie i opinie o Ifgardzie na krystian@gontarek.pl

Pozdrawiamy

Zespół Ifgard

Nie chcę Ciebie urazić ale dla mnie takie coś jest chore i to delikatnie mówiąc. Nie wiem co musiałby mieć w głowie żeby zakładać konto społecznościowe dla postaci z gry no nie jestem w stanie tego pojąć po prostu ... liczę jedynie, że to żart.

Nie chcę Ciebie urazić ale dla mnie takie coś jest chore i to delikatnie mówiąc. Nie wiem co musiałby mieć w głowie żeby zakładać konto społecznościowe dla postaci z gry no nie jestem w stanie tego pojąć po prostu ... liczę jedynie, że to żart.

Rozumiem, że dla Ciebie może to być dziwne ale widocznie nie do końca dobrze to powiedziałem.

Spójrz na to pod innym kątem. Twoja postać z gry w naszym serwisie jest bardziej pochwaleniem się statystykami itd. Posty są "ogłoszeniami". Bo chyba raczej nie będziesz pisał swoją postacią, że np. zjadłeś dziś spaghetti. Raczej możesz napisać, np. że chcesz z kimś poexpić lub nie wiesz jak skończyć danego questa. :)

Ja uważam zaś, że jest to nawet dobry pomysł który zjednał by społeczność graczy danej gry MMO.

Rozumiem, że dla Ciebie może to być dziwne ale widocznie nie do końca dobrze to powiedziałem. Spójrz na to pod innym kątem. Twoja postać z gry w naszym serwisie jest bardziej pochwaleniem się statystykami itd. Posty są "ogłoszeniami". Bo chyba raczej nie będziesz pisał swoją postacią, że np. zjadłeś dziś spaghetti. Raczej możesz napisać, np. że chcesz z kimś poexpić lub nie wiesz jak skończyć danego questa.

Patrząc pod tym kątem może i miałoby to jakiś sens ale i tak jestem sceptycznie nastawiony do tego typu pomysłów ( może dlatego, że ogólnie nie mam zbyt dobrego zdania na temat ogólnie portali społecznościowych (tak nie dopadła mnie klątwa facebooka)).

Ja uważam zaś, że jest to nawet dobry pomysł który zjednał by społeczność graczy danej gry MMO.

W takim razie zapraszam do zapisania się na stronie- bardzo nam zależy na osobach, które są obeznane w temacie MMO :)

Mi się pomysł podoba. Jutro jak znajdę czas i nie zapomnę to wypełnię te ankiety i co tam podałeś. Pozdrawiam

A gdzie weryfikacja, zaloze sobie postac i podam zle statystyki.

A gdzie weryfikacja, zaloze sobie postac i podam zle statystyki.

Mamy plany to wprowadzić po nawiązaniu współpracy z odpowiednimi partnerami.

Z takim wowem nie ma problemu, bo można konto powiązać z armory, ale z innymi grami które tego nie mają, już może być gorzej.

Nie chcę Ciebie urazić ale dla mnie takie coś jest chore i to delikatnie mówiąc. Nie wiem co musiałby mieć w głowie żeby zakładać konto społecznościowe dla postaci z gry no nie jestem w stanie tego pojąć po prostu ... liczę jedynie, że to żart.

W takim razie RolePlay musi być dla Ciebie dziełem Szatana.

@up też pomyślałem o jako takim RP gdy przeczytałem pierwszy post.

W takim razie RolePlay musi być dla Ciebie dziełem Szatana.

RolePlay to zupełnie co innego ale samą ideę zrozumie tylko ktoś, kto się w takie rzeczy bawił, a ja sam bardzo lubię taką formę :)

Znowu dyskusja nowy osób co dopiero dołączyły, zachwalających jakie to fajne xD, ale nie to nie jest fajne, głupie to mało powiedziane, od takich rzeczy jest forum gildiowe i ogólnie odpowiednia zakładka w grze

W małym stopniu uważam to samo co Pan Hanz. Jednak poczekam, aż ukończycie ten projekt i wtedy to ocenię, choć sam nie będę używał tego czegoś, bo nie lubię serwisów społecznościowych. Na razie to widzę jako alternatywa Facebooka dla graczy, którzy nie chcą podawać swoich danych osobistych lub nie chcą pokazywać swojej twarzy, zdjęć, cokolwiek - czyli w skrócie dla przegrywów takich jak ja. W sumie słyszałem o wielu podobnych projektach i one się nie udały, ale nie chcę niczego wykrakać.

Zależnie od perspektywy jest to dosyć ciekawy pomysł. Bo takiego czystego fb z tego robić to przesada, ale jakieś komentarze, zaproszenia do grup/gildii, znajomi z gry, itd. nie jest całkiem takie głupie. Ciężko byłoby coś takiego ogarnąć, powodzenia.

"Na takim profilu byłyby informacje o ekwipunku

postaci, statystykach, osiągnięciach itd." Taa już to widze. Mozesz miec problem z zrealizowaniem tego w wiekszosci mmorpg.

"Na takim profilu byłyby informacje o ekwipunkupostaci, statystykach, osiągnięciach itd." Taa już to widze. Mozesz miec problem z zrealizowaniem tego w wiekszosci mmorpg.

Prawie w każdym MMO musisz levelować, rozwijać postać itd. Więc nie rozumiem jaki z tym problem?

Prawie w każdym MMO musisz levelować, rozwijać postać itd. Więc nie rozumiem jaki z tym problem?

Problemem nie będzie to, że trzeba podać level, statystyki, ekwipunek, ale to żeby te dane były jakoś weryfikowane. Pomysł jest dość ciekawy, ale wszystko właśnie zależy od prawdziwości danych jakie byłyby wrzucane na konto.

Nie chcę Ciebie urazić ale dla mnie takie coś jest chore i to delikatnie mówiąc. Nie wiem co musiałby mieć w głowie żeby zakładać konto społecznościowe dla postaci z gry no nie jestem w stanie tego pojąć po prostu ... liczę jedynie, że to żart.

Przemawia przez Ciebie zawisc.. ciemnej strony mocy strzez sie ..

Pomysl bardzo dobry, niszowy, ciekawe tylko czy pierwszy na swiecie :P