Fantasy MMORPG serwer/gildia RP

Hej wszystkim!
MMORPG to gatunek, z którym zawsze byłam bardzo blisko, chociaż nie uznaję się za wybitnego gracza, wiele mechanik ignoruję i nigdy nie zajmuję czołowych miejsc w PvP. Taką mało ambitną Bułą już jestem.
Jednak takie podejście nie przeszkadza w roleplayingu, w którym bardziej kładzie się nacisk na autentyczność postaci i inicjowanie ciekawych akcji!
Pewnie po takim wstępie domyślacie się pytania: jaka gra MMORPG jest w stanie zaoferować mi polski serwer/gildię RP?
Chciałabym z góry skreślić WoWa, Gothica, SW (to dla waszego dobra, problem w tym, że nie znam historii świata żadnego z tych uniwersum, a moja niewiedza nie jednemu graczowi mogłaby zepsuć zabawę; sama boję się, że zostanę zjedzona przez wiernych fanów tych gier).
Celuję w gry typu Tera, Perfect World, Black Desert Online. UWAGA! Wiem, że to nie są szczególnie ambitne tytuły, w każdą z tych gier grałam i nie zaiskrzyło, jednak daję im drugą (w zasadzie czwartą lub piątą) szansę na zaoferowanie mi dobrej zabawy niezwiązanej z grafiką czy mechaniką!
Jednym słowem - chodzi o ludzi.
Łatwym wyborem byłoby GW2, ale ilość dram kręconych na serwerach mnie przerasta!

PODSUMOWANIE:

  • serwer/gildia nastawiona na RP
  • NIE dla WoWa, Gothica, SW
  • TAK dla staroci, z których wszyscy się śmieją typu Tera, PWI, BDO
  • GW2 tylko bez haczyka jakim jest 10 dram na minutę

Mam nadzieję, że ktoś zna odpowiedź na to okrutnie ciężkie dla mnie pytanie i pomoże, za co z góry dziękuję :slight_smile:

1lajk

Role Play? Zapraszamy do: http://aiwe.eu/

Działamy aktywnie nieprzerwane od bardzo dawna (2011), także jest to bardzo stabilne miejsce, które nie zniknie z dnia na dzień. A w samym RP nie brakuje u nas rozmaitych wydarzeń: od eventów w grze, przez sesje pisane na forum (pbf), po sesje głosowe.

Wiadomo, że najbardziej rozbudowanym MMOrpg z największym światem nieproceduralnym jest ArcheAge.
Na nowy ArcheAge Unchained - 30 września rzucą się głównie ulubieńcy PvP i PvE. Ale są też stare serwery z Polskimi Gildami, w których dziewczyny głównie chyba nastawione są na rozwój postaci i housing, mounty, pety, szybowce, łodzie podwodne, samochody, statki, ciuszki, gadżety, mebelki, obrazy i grafiki, czy komponowanie muzyki, tańce, prywatki itp.
Ja gram i w BDO i w AA, które mogą chodzić w tym samym momencie (gry te wymuszają grę na afk). Są bardzo podobne tyle, że BDO nie ma intuicyjnego interfejsu. AA jest stabilniejszy poza Steam.

1lajk

Napisz na czacie w ArcheAge , i Black Desert Online, że poszukujesz Polskiej gildy to chętni powinni się zgłosić

https://forum.mmorpg.org.pl/t/archeage-i-black-desert-online-gra-za-darmo-porady/120271

1lajk

@MiraSheep
Z tych wszystkich tytułów do RP chyba najlepiej (i najwięcej jest takich osób) nadaję się jednak GW2 i WoW. Jeżeli chcesz poznać Lore WoW’a to polecam obejrzeć i posłuchać np. tego.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLvy1ZtcElnUpFofLQdNUR6L4mcj--m2Cq

Powiem Ci, że osobiście miałem chęć na Classic’a, ale przez ogromne kolejki na początku zacząłem grać na Retailu i bawię się świetnie, historia jest mega ciekawa i bardzo dobrze poprowadzona a nowsze lokacje, moby, bossy, npc itd. wyglądają mega pod względem graficznym. To tak gdyby na początku grafika Cię odrzuciła jak mnie wiele razy w przeszłości.

1lajk

Dzięki śliczne! Myślę, że koniec końców zdecyduję się na ArcheAge, pobieranie już trwa :slight_smile: Pamiętam, że już w niego grałam, jednak coś musiało mi podpaść. Pamięć niestety szwankuje, ale podejrzewam, że nie tyle gra zawiodła, co ekipa.
Jeśli ArcheAge okaże się niewypałem, to czas najwyższy zainteresować się WoWem i odrobić lekcje. WoW jako MMORPG jest według mnie najlepszym kandydatem, o którym często myślałam, jednak tak jak pisałam - problemem jest tu niewiedza. Jeśli plan A zawiedzie, to już nie będzie ucieczki przed tutorialem „jak nie być noobem”.

Jeśli zdecydowała byś się na wowa to odezwij się :slight_smile: Jeśli chodzi o lore pomogę ci nadrobić zaległości

Nie wiem jak gildia się aktualnie trzyma, bo przestałem grać już jakiś czas temu, ale w Black Desert jest gildia o nazwie Foedus Umbra, skupiająca zarówno graczy nastawionych na rozgrywkę jak i tych pod RP.

Zdecydowanie zapraszamy na Role Play na Feniks Polska Elder Scrolls Online

http://fenikspolska.ga :slight_smile:

Członkowie naszej społeczności zebrali się i określili wspólnie kierunek jej funkcjonowania. Wynika z niej, iż Gildia Feniks Polska została podzielona na 3 sekcje z odpowiednio przydzielonymi grupami oficerskimi (zarządcami działów). Obecnie mamy rozwijane następujące sekcje:

Role Play - odpowiada za rozgrywkę odczuwaną w zupełnie innym wymiarze. Specjalnie przygotowane scenariusze do wspólnego przeżywania przygód w Tamriel zupełnie w innej perspektywie niż to co daje nam podstawowa wersja gry. Polecam gorąco spróbować.

PvP - ta sekcja skupia się na walce Cyrodil, Imperial City, Battlegroud. Specjalnie dobrana grupa obiera taktyki prowadzenia walk przeciwko innym graczom. Wrażenia i emocje gwarantowane!

PvE - sekcja odpowiada za tworzenie i prowadzenie rajdów, triali, wydarzeń questowych i wspólne chodzenie na bossy. Nie brakuje tutaj emocji związanych z osiąganiem coraz to większych poziomów i polepszania ekwipunku.

Razem ustanowiliśmy też regulamin (nie jest ostry ale konkretny). Nie skupiamy się na karaniu, nakazach, zakazach lecz na dobrej zabawie. Jedynie czego oczekujemy od naszych członków to tolerancja i kultura.

W momencie pisania tego posta nasza gildia liczy 82 osoby.

Zapraszamy na naszego DISCORDA:
https://discord.gg/je8dy7Q

Zapraszamy na naszą stronę WWW:
http://www.fenikspolska.ga

Mistrz Gildii
Sankess

Po stronie kotów masz w ArcheAge gildę Hussars. Moja gilda po stronie krasnoludków jest wypchana na maxa.

https://forum.mmorpg.org.pl/t/szukam-swierzakow-i-nie-tylko-do-gry-w-archeage-brygada-rozpoznawcza/119691/16