Final Fantasy reroll z BDO. Czego oczekiwac

Witam. Jestem zainteresowany grą w Final Fantasy. Jednak oglądam streamy i w porównaniu do BDO gra wygląda na dosyć wolną ( może złe filmiki ogladalem ) grafika również jak z gry 2000 roku.
Chciałbym się spytać czym może mnie Final Fantasy zaskoczyć jeśli chciałbym zaczać z nim przygodę kończąc z BDO.
Rozumiem ze PvP to leży?

Taaa PvP tam nie istnieję, nie zmieniaj gry BDO rządzi ^^

1lajk

nie warto rollować z BDO

Zależy co wolisz…
3 miliony godzin grindu, action mmo, fajny pvp
vs
miliony dungów, tab target mmo, więcej roleplayu, o wiele więcej opcji pve, rozbudowy postaci, craftingu

Coś za coś. Obie gry są dobre, kwestia czego szukasz… Czy bdo jest bezapelacyjnie lepszy od ff14? Można polemizować… Są to zbyt różne gry od których oczekujesz różnych rzeczy… Jedyne co wiem to żeby się dostać na servery ff14 w peak time to masz kolejki po 10 tysięcy osób, więc powodzenia…

2lajki

Przeskok z non-target (TERA, BDO, BnS) do Tab target zawsze będzie powodował niesmak graczy, ponieważ walka nigdy nie będzie tak dynamiczna, nie będzie typowych uników i bloków. Sam jestem fanem gier non-target, ale nie mogę narzekać na system w FFXIV.
Co do PvP - to owszem gra nie jest nastawiona na PvP, nie ma też PK. Jest kilka trybów, ale bardziej nastaw się na content PvE.

Jedyne co wiem to żeby się dostać na servery ff14 w peak time to masz kolejki po 10 tysięcy osób, więc powodzenia…

Że jak? [facepalm] :rofl:

Po maincie login na server i ponad 20k queue ^^.
Teraz przy nowym dodatku kolejki są… Straszne :).
Mam nadzieję, że to się ogarnie niedługo i była to jednorazowa akcja bo mam flashback z startu wowa lub alphy archeage…

W ffXIV masz darmowy trial do 35lvl - ja grałem w bdo 2-3 lata i dobrze się mi gra w ffxiv, chociaż nie powiem, trudno z początku było się przywyczaic do inngo trybu walki.

Logowałem się od pre-accessu na nowym dodatku (28 czerwca) zaraz po odpaleniu serwerów i zalogowałem się bez kolejki, tak samo było po południu. Wieczorem kolejka ok 300 osób (czas oczekiwania 10 min). Tak samo w dniach kolejnych. Przed premierą dodatku logowanie odbywało się bez jakichkolwiek kolejek. Gdzie ty masz 10k w kolejce? Przecież gracze są rozbici na wiele serwerów…

1lajk

Mam nadzieję, że to była jednorazowa akcja ^^ nie mam ochoty więcej czekać 4 godzin na zalogowanie się.

Servery mają inne ilości graczy, na niektórych kolejki są max 300-500 osób, a na innych sięgają po kilka tysięcy.

Szczególnie teraz jak zmienili clustery i dali 1 darmowy transfer… Masa gildii się zgadała i przeskoczyła na kilka serverów.
Niektóre servery są po prostu pełne a inne prawie w ogóle nie mają graczy :).

Przykładowo Shiva, Odin, Zodiark są pełne graczy i kolejki wynoszą góra 300-500 osób - z reguły wieczorami (czyli średnio 10-20 min logowania). Myślę, że do 2 tygodni wszystko się uspokoi.

Na mooglu kolejki wieczorem okolo 1,6k - 2 k

Wczoraj ok. godz 20-tej było na Zordiaku 172 graczy, a na Moogle 1190 podczas mojej próby zalogowania się. Misja zakończona sukcesem na jednym i na drugim. Tragedii nie było :wink:

Kolejki dla subów są po 100-300 a kolejki dla trali są po parę tysięcy bo priorytet jest przestawiony dla subów.

Co do samego BDO vs FF14…
FF14 to:

  • Świetne story, wyborne walki z bossami oraz super soundtrack, dungeony i raidy, baaardzo wiele różnych opcji pve które się nie nudzą oraz świetne i przyjazne community (Przynajmniej na Zodiark).

BDO to:

  • Nieskończony grind, otwarty świat, pvp w różnych trybach, system walki który był dobry przed 1-shotową metą, świetny świat w którym można robić różne rzeczy.

Tak naprawdę FF14 to single player quality of mmorpg gdzie grasz w najlepsze pve na rynku ze story jak z gry single player i robisz różne fajne rzeczy pve.
BDO z kolei to typowy grindownik mmo w którym story nie ma szczególnego znaczenia za to grindujesz i walczysz do nieskończoności oraz masz ciekawy i ładny świat do zwiedzania.

Ktoś tam wyżej wspominał że przechodzenie z non-target do targetowego systemu jest słabe a ja się tylko zaśmiałem ponieważ oba systemy walki mi się podobają jeśli tylko sama walka jest dobrze zrobiona :D.

Odpal sobie free triala do 35lv i sam zobacz, tylko miej na uwadze że do 50lv i końca podstawki, granie jakąkolwiek klasą będzie powolne bo gra zmusza Ciebie to poprawnej nauki gry. Nie zaczynasz jako bóg który niszczy wszystko tylko od zwyczajnego poszukiwacza przygód więc nie będzie niewiadomo ile combosów na starcie.
Ale od skończenia podstawki i 50lv walka nabiera takiego tępa że nie będziesz miał czasu się zastanawiać jakiego skilla użyć :smiley:

1lajk

No to zalezy od serwera na Mooglu wczoraj o 21 bylem 1630 ( subskrypcja). Wiec moze na tych “mniej” zaludnionych sa po te 200-300 ale na mooglu norma to 1k+ subscribers kolejka

Takie tam z reddita, 10 minut po maincie.

FF14 to większy potencja do roleplayu i najlepsze storyline / pve jakie oferuje jakiekolwiek mmorpg na rynku a jednocześnie prócz zakupu gry i abonamentu nie ma ani krzty p2w… Ale nie ma pvp… Kwestia czego szukasz ^^.

Dziwne, żeby zaraz (kilka minut po starcie serwerów) nie było takiej kolejki. Tyle tylko, że już pół godziny - godzinę później nie było po tym śladu. Ktoś widocznie nie ma życia i fapie spamując launcher bo nie może żyć bez gry i robi takie screeny.

Znaczy ja screenów nie robiłem a co robiłem w trakcie czekania to nie twoja sprawa ^^, ale siedziałem w kolejce 23k przez ponad 4 godziny czekając na zalogowanie się :). Pozdrawiam.

Na czas early accessu gracze płacący abonament mieli pierwszeństwo przed graczami, którzy logowali się z kont trial. Sam logowałem się na premierę i byłem 800 w kolejce a potem już szło gładko. Ta 20k kolejka to prawdopodobnie fejk lub screen z Balmunga, który jest jednym z najbardziej obciążonych serwerów w grze.

1lajk