Firma związana z partnerstwem Youtube

Witajcie. Jako że po kilku latach zaglądania na to forum, postanowiłem założyć tu konto. Może uda mi się podzielić z wami kilkoma przemyśleniami? Jestem już w wieku takim że należało by zacząć myśleć, co zrobić za chwilę. Zawsze chciałem stworzyć coś dużego, coś czemu mógłbym poswiecić się razem z grupą zapaleńców, może nam się uda pobić pewdiepie w szybkości wzrostu, a może nie. Ale czy nie warto spróbować? Może popełnie jakieś błędy w ogólnym założeniu, które ktoś z was dostrzeże? Było by naprawde miło usłyszeć konstruktywną krytykę. Dobra dość cukrzenia, może przejdziemy do czasu kiedy przedstawię konkretne założenia.

***

W pełni legalna firma umiejscowiona w pobliżu Olsztyna działająca na zasadach partnerstwa z Youtube/Google.

***

1. Jak miało by to wyglądać. (czyli z czym się to je)

2. Jak miało by to działać. (czyli jaki sprzęt bedziesz miał)

3. Dlaczego w Olsztynie?

4. Zakończenie tematu.

***

1. Jak miało by to wyglądać. (czyli z czym się to je)

Tak jak napisałem kilka linijek wcześniej, ma to być w pełni legalna firma działająca w biznesie "rozrywkowym". Pominę w tym tekscie wszystko związane ze sposobem "zakładania" nowego interesu. Chodzi o sam fakt tego że będziemy działać zgodnie z Polskim prawem, będziemy odprowadzać podatki itp. Czego mogą oczekiwać pracownicy od takiej a nie innej firmy? Po pierwsze i chyba najważniejsze, my będziemy im płacić za każdy przepracowany miesiac. Pracownicy dostaną także (niby śmieciową) umowę - zlecenie. Czemu umowa-zlecenie a nie umowa o prace? Prosta sprawa, checie zarabiać wiecej, nie mieć odciąganych składek które zmniejszają waszą wypłatę o horrendalne kwoty? Pytacie o ubezpieczenie? Każdy pracownik będzie miał wykupiony podstawowy pakiet świadczeń medycznych w prywatnych klinikach, powiem wam że jest to dużo mniejszy koszt niż opłacanie bezużytecznej składki zdrowotnej.

Po drugie dostaniecie od firmy cały potrzebny wam sprzęt tj. stacja + monitor + zestaw do wyboru (tj. myszka, słuchawki, klawiatura według własnego uznania). Oczywiście nie ma możliwości wynoszenia w/w sprzętu do domu. Cóż w tej robocie nie zabierzesz pracy ze sobą do domu

:)

Po trzecie firma daje wam miejsce specjalnie do nagrywania. Tak niestety trzeba będzie dojeżdzać do pracy, natomiast firma przewiduje zakwaterowanie członka ekipy na miejscu

:) (zdziwieni? nie wątpię)

Po czwarte z założenia na samym początku chcę posiadać w drużynie 3 osoby do nagrywania filmów, najlepiej ze znajomością ich ciachania i przerabiania do formatu wymaganego na yt oraz 1 osobę która sprawowałą by pieczę nad tworzeniem filmów z technicznego punktu widzenia. Nie ukrywam że w pewnym momęcie tuż przed założeniem firmy będę rozglądał się za ludzmi od grafiki od stworzenia intro i outro. Niestety bede musiał zrezygnować ze wszystkiego co jest sklejką z różnych gier z dodaną muzyczką. Jeśli chcemy się wyróżniać na tle innych ekip trzeba podejść do tego z perspektywy wygranego, a nie na równi z innymi

:)

Po piąte, czyli już ostatnie w tym punkcie każdy ludź odpowiedzalny za nakręcenie filmów jest zobowiązany umową do nakręcenia min 20 filmów (nieważne dłuższych czy krótszych) w miesiącu. Każda nadwyżka będzie skutkowała "premią"

2. Jak miało by to działać (czyli sprzęt itp)

Sprzęt tak jak już wymieniłem w pp 2 w większości będzie dla mnie tworzony przez firmę informatyczną kumpla, z części o najwyższych standardach, natomiast takie części jak mysz, klawiatura, słuchawki, mikrofon mogą zostać wybrane przez graczy. I nie interesuje mnie czy wolisz myszke z tesco za 20 zł, czy jakiegos Razera. Będziesz grał na tym co wybrałeś, tak żeby maksymalnie umilić ci czas przed monitorem. Natomiast co do mikrofonu.. tu jest cięzki orzech do zgryzienia ale celować będę w mikrofony z wyższej półki. Aha żebym nie zapomniał, gry nie będą wybierane losowo. Wy na FB/Tweeterze będziecie wybierać w co który ludź będzie pocinał dla was. Wszystko dla naszych widzów.

3. Olsztyn? WHY?

Sprawa prosta pod względem finansowym. Ziemia jak i budowa jest prostrza i tańsza właśnie w warmińsko mazurskim niż w warszawie. Pod Olsztynem będę miał działke i pół domu za tyle, żeby pod Warszawa kupić o połowe mniejszy kawałek ziemi.

Z żoną i przyszłym dzieckiem byśmy mieszkali w domu + obok osobny domek ew dobudowane pokoje bez dostępu do głównego domu z własną kuchnią itp dla pracowników.

4. Zakończenie tematu

Na koniec może kogo będę szukać, bo w brew pozorom ta praca nie jest dla wszystkich. Może i jesteś koksem w pvp, znasz wszystkie taktyki do pve w wiekszości gier, ale jeśli nie masz wrodzonej charyzmy to daleko nie zajdziesz ani sam ani w firmie. Przykre. Pamiętaj też o najważniejszym, możesz mieć naprawde fajną osobowość, ale jeśli w tym biznesie pieniądze przysłonią ci oczy i stracisz cały "czar" jaki posiadałęś, bez skrupułów się ciebie pozbędziemy. Dlatego będziemy tworzyć 2 stopniowy system rekrutacji. 1 głównym i najważniejszym będzie stworzenie filmiku dotyczącego czego kolwiek. Bez różnicy co zrobisz, musisz pokazać swoje możliwości, umiejętności komunikacji :). 2 głównym czynnikiem będzie rozmowa face to face, nie tylko ze mną ale także z psychologiem (bah mam ciekawych znajomych) oraz prawnikiem (w razie wątpliwości związanych z umową)

Moi drodzy nie rozmawiamy tu o kwestiach finansowych bo znam swój "wkład" w tą firmę i mniej więcej wiem jaką kwotę potrzebuje na rozruch, zakupienie wszystkiego, oraz na przynajmniej roczne pensie dla pracowników + wykupienie praw do intro & outro. Dlatego to tu piszę bo chciałbym z wami porozmawiac na temat, jak się na to zapatrujecie. Czy powinienem zmienić , ew coś dodać w podstawach?

Czekam na konstruktywne opinie, pochwały, ale przedewszystkim krytykę. KONSTRUKTYWNĄ! ;]

Dziękuję z góry za wszystko

Jeśli dobrze rozumiem to zamierzasz stworzyć w Olsztynie firme do której będą przyjeżdzać ludzie, aby nagrywać filmy na youtuba? Serio myślisz, że takie coś się uda? Nie wątpie, że nie masz pięniedzy na zrealizowanie tego celu, ale po co skoro to nie będzie przynosić zysków. Gdyby udało Ci się zdobyć nawet to 300k widzów nie starczy to na utrzymanie 4 osób wraz z firmą. Kolejnym powodem czemu to się nie uda to wasi ewentualni widzowie. Na tym forum ludzie się oburzają, że guru hejtuje dla wyświetleń (kasy) i ty liczysz, że zdobędziesz widownie, która wie, że robisz biznes na filmach. Podsumowując nie masz szans.

Jeśli dobrze rozumiem to zamierzasz stworzyć w Olsztynie firme do której będą przyjeżdzać ludzie, aby nagrywać filmy na youtuba?

Ludzie będą z Olsztyna, firma będzie w Olsztynie... nie widze problemu

Serio myślisz, że takie coś się uda? Nie wątpie, że nie masz pięniedzy na zrealizowanie tego celu, ale po co skoro to nie będzie przynosić zysków. Gdyby udało Ci się zdobyć nawet to 300k widzów nie starczy to na utrzymanie 4 osób wraz z firmą.

300 tysiecy widzów ..ok tyle to maja polscy PRO na youtubie ale tylko dlatego ze przyciagneli ludzi dzieki boomowi na MC. Z zalozenia firma ma posiadac przynajmniej 1 lub 2 osoby mowiace perfect english.. zeby poprostu wystartowac na zagraniczny rynek

Kolejnym powodem czemu to się nie uda to wasi ewentualni widzowie. Na tym forum ludzie się oburzają, że guru hejtuje dla wyświetleń (kasy) i ty liczysz, że zdobędziesz widownie, która wie, że robisz biznes na filmach. Podsumowując nie masz szans.

No i git ...mi to bez roznicy czy bede mial widownie w gimnazjum, podstawowce, czy wyzej.

Skoro sa ludzie ktorym sie udalo to czemu mi nei ma sie udac? Pewdiepie miał w ciagu 1 roku wzrost subskrybcji ze 100k do prawie 5 milionow ... wiec nie mow mi ze sie nie da gdy masz pomysl..

Zawsze to jakiś plan :). Życzę wytrwałości no i najważniejsze powodzenia :).

Już mogę się śmiać? Buhahahahhaha.

To jest tekst czy pseudo-reklama?

Naprawdę myślisz, że uda się Ci stworzyć taki obóz pracy?

Zapomnij o tych którzy już się wybili, a początkujących raczej nie będziesz uczył jak co robić itp.

To jest praca, której może podjąć się każdy w domu na własny rachunek.

Ewentualnie można podpisywać partnerstwa reklamowe typu Ty załatwiasz reklamy, youtuberzy filmiki.

I raczej nie wypali to na youtube tylko musiałbyś założyć serwis a la twitch. Gl, hf.

Skoro sa ludzie ktorym sie udalo to czemu mi nei ma sie udac? Pewdiepie miał w ciagu 1 roku wzrost subskrybcji ze 100k do prawie 5 milionow ... wiec nie mow mi ze sie nie da gdy masz pomysl..

Skoro ktoś ma pomysł na siebie to nie potrzebuje firmy która go wypromuje.

No chyba, że przewidujesz kampanie reklamowe w gazetach, radio, a może nawet w tv.

Tylko że reklamą przynajmniej te pierwsze 8-15 miesięcy raczej się dopłaca niż zbiera zyski.

Jak będziecie mieli reklamy włączone to nikt nie bedzie was oglądał

Ok tylko z tego co pamiętam jeszcze nikomu nie udało się zarobić kroci w ciągu miesiąca a tym bardziej utrzymać tego "zarabiania" przez pol roku czy rok. A ja im to własnie oferuje :) Zanim "firma" zacznie mieć zyski to troszke czasu mija. Pozatym drogi QQ ..jesli wszyscy maja pomysł na siebie to co z tym bezrobociem wśród studentów? Skoro każdy może założyć konto na Yt i zacząc robić filmy? :) Pozatym z polskich youtuberów ..kto sie wybił? Wszyscy jadą póki co na popularności dzięki MC. Cóz ..póki co nie składam broni. Czekam na kolejne ..konstruktywne komenty :)

Do usunięcia.

Ciebie powinni usunąć.Co do tematu to pomysł ciekawy, ale szansa, że takie coś wypali jest nikła. Nie oszukujmy się...

Ależ ja nigdy nie mówilem ze szansa jest wysoka... Tyle że zamiast siedziec i patrzec jak to wszystko sie wali, wole sobie wymyslic nawet cos takiego i sprawic zeby zadzialalo. I nie wazne czy bedzie dzialac czy padnie po roku jak skoncza mi sie pieniadze na utrzymanie pracownikow... Najwazniejsze ze sprobowalem czegos nowego. Kase mozna zarobic wszedzie, wazne co sie z nia robi, zawsze jest ta minimalna szanse ze a noz i sie powiedzie

Wiesz jaka jest główna wada twojego planu? Filmów nie robi się dla pieniędzy, ale z pasji, a ty wyraźnie o tym zapominasz.

Jeśli ma czas wolny to dlaczego niby nie miałby tego robić? Lepsze to niż siedzenie i wpatrywanie się w jedno. Jeśli się nie uda to trudno. Powiedźcie mi jesteście jasnowidzami, żeby to przewidzieć? Macie jakieś moce, żeby to przewidzieć? Nie? Hmm więc mówicie w ciemno. Sam w to nie wierze zbytnio ale...

Tak tak tak tak..tak samo jak admini tu pisza tez dla pasji ...Przestan chlopie sie oszukiwac, albo w koncu dojdz do tego ze czasem mozna sprzedac swoja pasje, tym którzy albo nie moga grac w to samo co ty, albo pprostu wola sobie obejrzec gre zanim w nia zagraja ...

Trzymam kciuki żeby się udało, bo w to skok na głęboką wodę :) Każda taka nowość w Polsce jest niestety oblewana falą krytyki, smutne.

MartwyTrupie ,rozpisales sie strasznie a nigdzie nie wyjasniasz dokladnie o co Ci chodzi .Mowisz filmiki , youtube ,gracze wiec mozna dojsc do wniosku ze chodzi o nagrywanie filmikow z gier .

Na papierze to wyglada naprawde swietnie. Co z reklama filmikow ? Chcac nie chcac zeby dobrze sie wypromowac trzeba bulic . Przez spory okres czasu beda pewnie same straty .

W ogole czy firma jest w stanie utrzymac z samego partnerstwa youtube?

Może i nie należy mieć do tego ewidentnej i czystej pasji, ale smykałkę i doświadczenie. Zazwyczaj w internecie karierę robią ludzie z przypadku lub ci bardziej debilni od poprzednich, albo ci którzy potrafią z czegoś takiego wyciągnąć parę groszy, oczywiście na oczernianiu ludzi.

To już nie chodzi o to co napisałem wcześniej, o tą całą "komercję", ale sukces w tym jest praktycznie nikły. Po pierwsze jest gigantyczna konkurencja i bez żadnego doświadczenia nie przejdziecie. Sukces czegoś takiego widziałbym prędzej w Chinach, Korei, Japonii lub USA. Po prostu tam jest większe zainteresowanie i wydaje się duże pieniądze na takie głupoty. Zazwyczaj takie projekty zaczynają się od kilku zapaleńców, którzy z niczego, pracując w wolnym czasie i mając dobry pomysł coś działają i oto im to wychodzi. A tak przysłowiowo i wulgarnie "z d*py" nagle otwierać firmę, nawet nie wiem, czy ktoś poważny miałby chęć się w czymś takim zatrudnić.

1kk wyswietlen daje okolo 500-1000 zl ( informacje z wywiadu na temat yt na cd-action ) zanim ta "firma" osiagnie poziom tylu wyswietlen to dawno upadnie .Zalozmy ze masz 3 pracownikow kazdy chce przynajmniej te min . czyli aby wyjsc na 0 filmy musialo by ogladac okolo 5 milionow widzow Nie zebym wam zle zyczyl ale spojrz na to ze zysk bedzie tylko i wylacznie z partnerstwa , A watpie zeby ktos byl na tyle debilny zeby podpisac umowe na zasadzie " ile zarobisz to twoje" , bo w takim wypadku to wolabym juz zarabiac sam na siebie . Nastepna opacja na rynku PL nie masz szans zarobic ( ci ktorzy zaczynali z yt juz swoje dobili ) . Sam mam partnera i powiem ci ze Polska stoi pod wzgledem zarobkowym na 9 miejscu , najwieksze przychody sa z USA , Szwecja , Kanada .... Jednak tak czy siak firma opierajaca sie na yt nie da rady sie utrzymac. Pamietaj ze od partnerstwa musisz takze placic podatki ^^ + swoj ZuS i skarbowka .

@crracked

Hah, moim zdaniem nie będzie problemu z chętnymi, a właśnie z utrzymaniem tego projektu.

Mili moi ..w końcu pojawiła się konstruktywna krytyka. W końcu znalazłem początek tych 10% inteligentych ludzi na tym forum. Bosko. Jest z kim rozmawiać.

Sprawa wygląda tak. Z założenia własnie chodzi o filmiki z gier wybieranych przez widzów. Bo mimo wszystko czy chcesz czy nie na to jest największy popyt. Ktoś tam napisał że cięzko dojść do miliona widzów, ja się z tym zgadzam, ale są ludzie którym się udało dużo więcej zrobić. Ot choćby już podawany przykład pewdiepie. Chłopak który grał na początku tylko w amnesje w ciągu 1 roku miał wzrost publiczności w granicach prawie 5 milionów subskrybentów i kilkuset milionów obejrzanych i lajkowanych filmów. Jak mu się to udało? Wystarczy prześledzic filmiki, posłuchać co mówi. On zwyczajnie, dziennie dodawał ledwo 2! filmiki i nadal to robi. Po pewnym czasie zrezygnował ze studiów żeby skupić się tylko i wyłącznie na tym co robi. Teraz stać go na samotne wynajmowanie domu w Szwecji i latanie do dziewczyny we Włoszech. Panowie...w tym świecie jedynymi ograniczeniami .... tylko ci co są ograniczeni i wolą brać to co im się rzuca, nigdy nie znajdą pomysłu na siebie.

Co do utrzymania projektu.. oczywiście od samego początku zakładane było że firma przez pierwsze miesiące nie będzie przynosiła zysków. Chce żeby to było wszystkim jasne.

Pozatym tak jak to ująłem w jednym z podpunktów...firma zdecydowanie NIE BĘDZIE nastawiona na rynek polski. Miśki moje sam oglądam yt, kręce się tam od długiego czasu i wiem jakie cyferki potrafią wygenerować ludzie w polsce a jacy za granicą, ew mówiący dobrze po angielsku itp. :)))

Okk chyba tyle na teraz :) Czekam na dalszą krytyke, byle konstruktywną...trolle jak zwykle mile widziane... wlasnie w ten sposob to dziala na yt. :) Ty wchodzisz trollu a ja cie nawet nie zauważam...mimo że dzięki tobie mam +1do oglądalności :]

Pewdiepie to jeszcze nic, zobacz Yogscast oni to maja dopiero popularnosc prawie 3x wiekrza niz on, a tak wgl to powodzenia zycze :D

jednak on juz ich przebil z liczba subow

Pewdiepie to jeszcze nic, zobacz Yogscast oni to maja dopiero popularnosc prawie 3x wiekrza niz on, a tak wgl to powodzenia zycze jednak on juz ich przebil z liczba subow

Zgadza się :) I widzicie wszystko zależy od chęci i najważniejsze ... od systematyczności. Wiara w siebie i swoje możliwości moze sprawiać cuda