Forumowa gra RPG (rekrutacja i zasady)

Jako, że nikt się za to nie zabrał, a Niewiara cały czas tworzy swoją grę, postanowiłem spróbować objąć to zaszczytne miejsce Mistrza Gry i poprowadzić grę forumową. O ile mnie zaakceptujecie i zgłosi się kilka osób :D. Z góry uprzedzam, że nigdy nie byłem MG, zawsze wolałem oddać się przygodzie jako gburowaty krasnolud, czy inne złe stworzenie. Oto co nakreśliłem na początek:

Zasady:

1. Mamy dwie drużyny. Zło które wie o sobie, trójkę Wiedźminów, którzy także wiedzą o sobie nawzajem i reszta graczy . Wygrywa drużyna która wyeliminuje przeciwnika lub w wypadku zła osiągnie przewagę jednego gracza. (źli głosują codziennie kogo zabić na współdzielonym PW od dnia drugiego)

2. Codziennie do godziny 21.30 następuje głosowanie kogo palimy na stosie. Głosujemy na czerwono z pogrubieniem. Głosu nie można cofnąć,

ani zamienić. Głosowanie od dnia pierwszego.

3. Codziennie o godzinie 21.45 na forum pojawi się podsumowanie dnia.

4. Wszystkie umiejętności trafiają do mnie na PW do godziny 21.00. Umiejętności używamy dopiero od dnia drugiego.

5. Drużyna zła raz dziennie głosuje kogo zabijają na łączonej wiadomości.

6. Zabrania się ujawniania swojej klasy innym osobą poprzez screen wiadomości czy temu podobne.

Klasy:

Dobro:

Wiedźmin x3 Raz na trzy dni zabijają wskazaną osobę używając srebrnego miecza, jeśli nie trafią na potwora losowo wybrany wiedźmin ma 70% szans na stracenie życia (Czarnoksiężnik nie jest potworem). Dodatkowo każdy z nich może użyć tylko jeden raz specjalnej umiejętności wiedźmina, kiedy umiera ma 10 % szansy na dostrzeżenie prawdziwej twarzy przeciwnika, może napisać jeden post tuż po śmierci. (nie posiada tej umiejętności po wskrzeszeniu)

Czarodziejka x1 Raz na trzy dni może użyć kuli ognia, zabijając wskazaną osobę lub prześwietlić gracza aby dowiedzieć się jaką klasę posiada.

Gwardzista x2 Raz na dwa dni może osłonić wskazanego gracza przed zabĂłjstwem (nie dotyczy głosowania) lub poświęcić swoje życie żeby ożywić

zamordowanego gracza (który został zabity w inny sposób niż głosowanie).

Kapłanka x1 Raz na 4 dni może otoczyć na 1 dzień wszystkich ochroną przed zabiciem (nie dotyczy głosowania), uleczyć konającego gracza lub wskrzesić martwą osobę (chodzący trup, tylko raz może użyć swojej umiejętności z poprzedniego życia, później umiera).

Zło:

Utopiec x1 Raz na trzy dni może zranić wskazaną osobę zatruwając ją, gracz ten ginie po 2 dniach (informacja nie jest podawana na forum publicznym tylko na PW zatrutego gracza), chyba że Kapłan go uleczy.

Wampir x1 Raz na trzy dni może uciszyć wskazaną osobę, która przez cały dzień nie będzie mogła wypowiadać się na forum, ani używać umiejętności.

Czarnoksiężnik x1 Raz na cztery dni może użyć dowolnej losowej umiejętności (umiejętność będzie podawana na PW, może trafić na każdą umiejętność).

Strzyga x1 Raz na trzy dni przyczaja się na wybranego gracza, który jeśli użyje swojej umiejętności ginie (działa tylko na jeden dzień).

Na razie tyle, jak gra wystartuje wymyślę jeszcze jakiś zaczątek fabuły (oczywiście uniwersum Wiedźmina). Także jak ktoś jest chętny to zapraszam do wyrażenia tej chęci w tym temacie :D. Jak ktoś ma jakieś uwagi niech pisze, wszystko wezmę pod uwagę.

Gracze:

1. Simeonus

2. Damax

3. JuniorR

4. Xasarm

5. Misiael

6. Arias

7. Niewiara

8. eddard

9. kakeru

10. facos14

11. Abraxus

12. Perenir

13. Ender

Jak ktoś mnie wprowadzi to chętnie. Na PW co i jak nakreślić mniej-więcej ^^

Ja mógłbym w sumie się pobawić

dopisani

To ja też ! :D

Chętny. Ile osób będzie uczestniczyć?

Wstępnie myślałem o około 18 osobach, ale zobaczymy ile się zgłosi. W przypadku małej ilości graczy wywalę któreś klasy.

Dobre universum ale popraw balans klas. I zgłaszam się

Z klasami miałem największy problem, ale postaram się jeszcze coś wymyślić.

Spamować zawsze mogę, to znaczy grać :P.

Wpisuj byczasty :)

Siem zgłaszam.

Wpisz.

@offtop

Hej, facos - masz chyba błąd w sygnaturze:

"[...]jak miód ubijamy z masłem[...]"

dopisani :D

Mnie też możesz dopisać :)

@Pan krakers. Tu jest hydepark tu można offtopować. :)

@ Byczek - Co do gier tego typu to rola MG jest naprawdę bardzo mała więc bez obaw, dasz radę :).. A co do mojej gry. Wystarczy tylko forum, dogadać parę spraw na Ts,a. Wtedy tworzę scenariusz ustalamy termin i gramy :)

@Niewiara Cóż, no niby tak.

Btw, od kiedy mówisz do mnie per "pan"? Przecież jestem od Ciebie młodszy, i to sporo.

Nie dość że mu słodzić, to jeszcze mu źle. Ło żesz ty...

Ło żesz ja...

No zgrzeszyłeś mój zacny druhu.

Tak btw. Co cię tak natchło byczku, by objąć funkcję pana kierownika tej zacnej gry?