Gorąco polecam Shroud of the Avatar (przeczytajcie)

Witam - zacznę od tego, że od 18 lat szukałem MMORPG godnego dłuższego grania - zmieniałem gry co miesiąc, aż nagle trafiłem na Shroud of the Avatar .

Zajebisty endgame - chyba ze 2 lata zajmie wam dołączyć do najsilniejszych graczy - niestety gra ma słabne recenzje i nieciekawe filmiki na youtube - te wywodzą się chyba z czasów bety albo coś takiego - świat jest ogromny, podróżuje się po osobnej mapie i z niej wchodzi do naprawdę wielu lokacji - do tego w grze jest dozwolony real money trading ^^ (RMT) - jest oficjalnie opisane wszystko w poście na forum - tylko w regułach działu forum market place jest dla zmyłki napisane, że tak nie można - i nie można też pod żadnym pozorem rozmawiać o tym w grze - ale jak chcecie zarabiać tylko na forum można legalnie sprzedawać za realne pieniądze.

Endgame wygląda tak, że mamy po 200 lvli każdego skilla do nabicia - po 100 wlecze się cholernie powoli - a skilli w grze jest chyba z 200-300 w adveturer i ze 150 w craftingu - crafting jest bardzo rozbudowany - daje też fajne możliwości zarobku - nawet samo zbieractwo - do tego gra jest strasznym grindownikiem - nie dajcie się zmylić lini fabularnej - questy na początku warto robić, aby zdobyć darmowy lot deed (dość szybko), czyli darmowe miejsce na domek z domkiem włącznie - tam dla smaczku można ładnie urządzić (same dekoracje w tej grze to chyba ze 2-3 tysiące itemów) i do tego postawić swojego vendora - pare skrzyń na loot - można nawet training dummy (nabity exp pool zużywamy na dummy aby nabijać skille chociaż podczas walki z mobami też się zużywa).

Do tego jest adventurer i crafter lvl osobno (wciskamy “C” i dajemy kursor nad swoim imieniem w tym okienku) i tutaj ja mam 116 adv lvl po 3-4 miesiącach grania - to jest pół biliona expa - a na lvl 149 trzeba ponoć 160 bilionów ^^ (właśnie się dowiedziałem że najwyższy adv lvl miał ponoć pkzenstar >156< ) - ale wtedy jest nawet co robić z tym levelem - albo zarabiamy na loocie 500k golda dziennie (ja teraz zarabiam 100-120k dziennie) do tego możemy samemu polować na smoki i wszystkie chyba bossy w grze solo - podobnie jest z craftingiem > duże zarobki na bardzo wysokim levelu - niedawno domyśliłem się że skille po 150 lub 170 dają dużo większe bonusy niż na poprzednich levelach - więc nie dziwie się > słyszałem że wyexpiony miner zbiera 800 ore w godzinę (ja np max 200) - nie mam jeszcze skilla na 150 nawet żadnego - można kupować i stawiać na mapie własne miasta (lub inaczej gildiowe ale można mieć i dla siebie) z tym że od 900 dolarów najmniejsze do 10k dolarów największe.

Jest fishing dla ciekawych - są eventy robione przez graczy - którzy z własnej kieszeni płacą za nagrody - np wyścigi konne - i ostatnio dużo fishing eventów (wygrywa kto złowi największą rybę - interfejs pokazuje długość co ciekawszych okazów) można na początku podkoksować level - w Alt+F dołączamy do exp party jeżeli jest miejsce - i nabijamy 8 mil expa w godzinę - w życiu tyle nie zrobicie na początku.

Graficznie gra przypomina elder scrolls - jest nawet dość mocno wzorowana na tej produkcji (graficznie) - uwaga > bez 16gb ramu zbytnio nie pogracie - gra waży 10gb ale rozładowuje do ramu bardzo ciężkie textury (bardzo za to ładne) - a zarabianie golda nie jest wcale takie trudne (oczywiście nie w pierwszych dniach) - jest nawet global chat (Universe) a liczba aktywnych graczy to jakieś 1k do 2k - tak w sam raz bo gramy na jednym serwerze - jeżeli kogoś zaciekawiłem - uważajcie na czacie - nie można być toksycznym ani zbyt wulgarnym - mój nick w grze Bartek Gembalczyk - jak ktoś dołączy do mojej gildi (Dragon Roar) to doradzę dużo więcej - aha gra jest totalnie darmowa bez p2w tylko quality of life i masa kosmetyków w item shopie - tylko epizod 2 jest płatny (20 usd) ale to BARDZO wysoko levelowa zawartość i do tego early access (no zapomniałem zawiera klasę Barda :stuck_out_tongue: ale czymś trzeba podbić zarobki).

Jedna rada za free > jak nabijecie już trochę udźwigu (300-400 minimum) to zbierajcie wszystko jak leci - każdy przedmiot jest coś warty (oprócz może zardzewiałych sztućców i naczyń ale te mało ważą i nie leci ich dużo) ja mam teraz 1600 udźwigu bez bmc ringa.

Strona gry na Steamie

1lajk

jakaś martwa gierka, straciłem czas na przeczytanie tego.

5lajków

lol - lokacja startowa jest pusta - tam sie spędza 3-5 godzin więc mnie to nie dziwi - pozatym kolega chyba wyssał sobie z palca to stwierdzenie

Polecać zombie gre… Płacą ci za to ?
88 graczy 24-hour peak https://steamcharts.com/app/326160

6lajków

lol chyba gram to wiem co mówię - graczy jest dużo dużo więcej - tam liczy tylko steamowych graczy - a gra oprócz steama ma normalny launcher z oficjalnej strony

Czy wersja za poza Steam ma chart? bo jeśli nie ma to głęboko się pomyliłem, to nie jest martwa gra, to jest TURBO EXTRA MEGA martwa gra.

lol chyba gram to wiem co mówię

Nie wierzymy randomowym gostką z neta na słowo

2lajki

Forum martwe … gdzie ci ludzie ja się pytam

aktywnych graczy jest 1-2k - conajmniej 1k - gram codziennie i widze ile nowych osób spotykam i ile gada na universe - po co mają ze steama odpalać jak każdy ma normalny launczer bo steam ze 300mb ramu dodatkowo zabiera - a nawet na steamie masz 88 osób - pograj 2 dni to sie połapiesz - jak nie to stracisz niezłą szansę na coś dobrego ^^

tysiąc osób? jak byś powiedział że gra tam 5 razy tyle to bym powiedział że to martwa gra, to jest wręcz gra zombie, martwa i się rozkłada - na prywatnych serwerach metinach co się zawijają po tygodniu gra więcej osób.
Po za tym wątpie że gra aż tyle…

2lajki

dane wyssane z 4 liter ? bo tak ?

1lajk

nie wiem co jest na forum - sam z niego nie korzystam - acha za postowanie na forum musisz wydać u nich 1 usd - to pewnie dlatego sporo zaniża ^^

Info z forum " I believe are between 100 - 200 people online most of the time. " dziekuje do widzenia…

1lajk

spoko widze że mam z dwoma osłami do czynienia - idźcie grać w metina - gra ma się dobrze od chyba nawet 6 lat - 100 osób nie utrzyma takiej gry - do tego co tydzień - czy tam przy nowym patchu są oficjalne streamy od ekipy - które niektórzy bardzo lubią - i gra jest od lorda britisha - który stworzył też ultimę online - barany

Chłopie podaje ci dane statystyczne ( steam,forum)a Twój argument “bo tak” więc nie wiem kto tu wychodzi na osła…

2lajki

kiedy ja powiedziałem “bo tak” ?
skąd wziąłeś jakieś dane statystyczne lolu ? że ktoś napisał na forum może za mało grał - mi też się wydawało na początku że gra mniej osób - dużo ludzi nie gada na universe - i gra jest tak skonstruowana że trudno to od razu policzyć pffffff

Statystyka steam ? Statystyka z forum (ilosc postow) ? Statystyka potwierdzana na oficjalnym forum przez pare osób ?

1lajk

spoko - skończ sie wysilać - ja mówię że gra dużo więcej - nie zaśmiecaj mi tematu bo się ludzie zniechęcą - ja grałem a ty nie więc nie wiesz (prawie 4 miechy ii dalej gram - w martwą bym nie grał) jeżeli ktoś mi wieży to zapraszam a ty idź gdzie indziej sie kłócić

Na chwilę obecną nie podałeś żadnego argumentu na twoja słowa po za “bo ja widze więcej”… Bardzo miarodajny arguement i rzetelny…

4lajki

bo mam w dupie podawanie argumentów - napisałem co widzę codziennie - jak ci nie wystarcza to nie dla ciebie (poza tym argumentem jest chyba to co napisałem że tego na początku nie widać - bo gra jest tak skonstruowana)

Aha super … Uwierz randomowi z neta ( na bo tak) gdzie wszystkie dane mówia inaczje… GG

2lajki