Gra mmo rpg z klasą support

Cześć,

Szukam mmo gdzie jest klasa supportowa. Nie jestem fanem tego podziału tank/heal/dps i strasznie mnie to nudzi. Czy znacie jakies gry mmorpg (z wyjątkiem lotro) gdzie są realnie klasy supportujące? Możecie coś polecić?

Wszystkie mmo z topki, nawet w BDO można lecieć supportem.

biore pierwszy z topki wow, nie ma… takze pomogłeś, dzięki.

Sztormiciel w Diablo Immortal

a evoker to co?

Z jednej strony szukasz mmo z klasą supportową, a z drugiej nie jesteś fanem trójcy.
Sam sobie zaprzeczasz.
Poleciłbym FF 14, ale skoro nie lubisz podziału klas, to sprawdź GW 2 lub ESO.

FF14 np. klasa Bard jest mocno nastawiona na support.

trójca : tank / heal / dps
szukam klasy supportowej
zaprzeczam sobie

ty tak na powaznie? :smile:

obraz

to gra na telefony, to dobre dla dzieci, ale dziekuje za porade

Tak, bo jednocześnie dodałeś, że nie jesteś fanem podziału klas, bo cię to nudzi.
To tak jakbym nie lubił samochodów bmw, ale szukam samochodu bmw, bo chcę go kupić.

evoker ma spec, który jest zrobiony specjalnie jako support xD przestań gadać o czymś o czym nie masz pojęcia

Yo, a teraz poważnie. Jebać wszystko co tutaj przeczytałeś. Tylko L2 dla fana zabawy w supporta. https://l2reborn.org/pl/index-pl/

-Tree of Savior
Klasy supportujące są bardzo wyjątkowo. Mlao tego są klasy, ktore buffują wrogów by dawaly większy loot, są klasy tylko supportujące albo rozkladające np obóz, powiekszające jednego gracza (dobre do grania w duo np kumpel leci wilkolakiem na szamanie a ty mu gigantyzm dajesz). Bardzo duzo zabawy z kombinowaniem w tree of savior jest.

  • GW2: Twoje skille zależą od klasy + broni. Kazda bron ma swoje skille i są inne na kazdej klasie. Tez jest duzo zabawy z tworzeniem wlasnych buildów. Mozesz np zrobic supportujacego healera z huntera i twój pet będzie podnosil i leczył graczy, warriora pod buffy. Zobacz sobie GW2 builder na necie jakis i poprzegladaj skille + specjalizacje klas bo często one dają efekty np wlasnie leczące.

FF14 healerów sporo a kazdy inny i fajny

Niestety kolego ale czytanie ze zrozumieniem. Napisał, że nie jest fanem podziału klas na trzy - tank,dps,heal, a nie że w ogóle nie lubi podziału klas. Po prostu chce mieć podział na więcej z dodatkiem supporta. Przeczytaj jeszcze raz.

Gierka bardzo fajna, niestety martwa. Rzeczywiście jest tam sporo możliwości supportowania w klasyczny sposób jak i w taki niespotykanych w innych MMO (np. linker czy chronomancer). Szkoda bo gierka jest bardzo unikalna i mam wrażenie, że umarła głownie przez kiepski marketing.

Tera miała chyba najlepszego supporta(nie healer’a) jaki kiedykolwiek istniał. Podobne odczucie miałem w SMITE. Co do mmo może Albion, ESO? Obie gry mają możliwość tworzenia takich postaci. Możesz też zajrzeć do takich gier jak Aion, RIFT, GW2

GW2 Druid, chyba najbardziej supportowa klasa.

Gierka nie jest martwa i poza gildią w mmo nie potrzebujesz nikogo do grania. Wystarczy zagrać w nową wersje.