Grindownik... tyle wystarczy

Witam, szukam dosyć prostego mmorpg, głównie grindownika, nie zależy mi na grafice, jedyne czego oczekuję to gry która dalej żyje i w jakimś stopniu się rozwija, nie potrzebuję żadnych wodotrysków ani niepotrzebnych udziwnień, nie wykluczam też gier przegladarkowych.
Temat dosyć prosty liczę na waszą pomoc!

Grindownik bez limitu lvli o prostej grafice żywy i jest rozwijany. Jakby Tibia?
ze swojej strony polecam światy open pvp green battleye (Faluna, Vita, Belluma) lub jeżeli chcesz się pilnować cały czas i wolisz trudniejszą rozgrywkę to serwer retro ( Pyra, Unica)

Od siebie polece Tibie oraz Trove

Black Desert Online i Monster Hunter World, to drugie to nie jest typowe MMORPG, ale bawiłam sie przy nim dużo lepiej niż przy większości istniejących MMO :wink: I na ilość graczy też nie narzeka. Jest tam opcja co-op do 4 osób.

1lajk

Popularny grindownik który rano ma 80k graczy a wieczorem ponad 130k to OSRS, cała gra polega na grindowaniu. Masz tam 15 skilli f2p, do tych 15 dochodzą 8 skile p2p. Jeśli nie stać cię na zakup “bond” czyli premium jak w tibii, to można kupić ją za gold w grze. Obecna wartość to 4 miliony golda, są poradniki na youtube jak zarabiać f2p.

Ja polecam Red Stone Online. Gra to jeden wielki grind. Przyjemny grind. Wpadasz na spota i lejesz moby, dropisz itemy. Nie sugeruj się steam charts. Graczy jest sporo.

Reign of Darkness. Na steamie grindownik w starym stylu. W tej chwili w early acces. Pykam sobie co jakis czas.

OSRS? Co to jest?

OSRS? Co to jest?

Old School RuneScape

Realm of the Mad God - bardzo prosta w mechanice jak i założeniach - niekończący się grind. Gra przypominająca trochę gry roguelike ale w świecie mmo. Gra ma również bardzo prostą grafikę ale nie przeszkadza to twórcom tworzyć zremasterowanej wersji - RoTM exalted i obecnie trwają jej beta testy :laughing:

Mi dzienną dawkę grindu zapewnia WoW - jakieś world questy, kończenie mapek z poprzednich dodatków, dungeony

w EVE Online można grindować misje PvE co też sprawiało mi przyjemność jako klikacz do grania w tle

Mabinogi. Open world, rozwijasz, robisz, itp. co chcesz i kiedy chcesz. Crafting, kulinartstwo, ogrodnictwo, wszystko doslownie.

Lineage 2 kronika Interlude x1. Świetna zabawa, Polecam serwer L2Reborn, serwer nienastawiony na mocny grind bez ładowania w niego pieniędzy.

Tak jak pisali poprzednicy, OSRS i tibia jak najbardziej pasują do twoich wymagań.
Z mniej znanych gier proponuję

  • Flyff (Dość stara gra z grafiką dość dzieciną jednakże grindownik jakich mało + społeczność głównie anglojęzyczna jeśli ma to znaczenie)
  • Pirate King Online( Dawniej Tales of Pirates)
    Gra z 2007 roku która oferuje prosty sposób grindowania z możliwością robienia PVE i PVP(End Game głównie PVP). Osobiście dobrze wspominam zabawę. Istnieje polska społeczność jednak żeby coś osiągnąć to trzeba się trochę natrudzić. (Dopuszczają multi acc co na początku jest dobrym sposobem na zarobek)

Poleciłbym jeszcze Metin2 lub też 4Story że względu na polskie community ale osobiście nie lubię tych gier że względu na kulturę.

Nigdy nie grałem w Tibię, szczerze zastanawiam się nad tym tytułem… z tego co czytałem gra bez pacca nie ma sensu ale nie wiem ile w tym prawdy.

Black Desert Online niestety odpada, nie mój klimat, ale dziękuję za propozycję

Z pewnością zerknę, natomiast mam pytanie. Dlaczego akurad OSRS a nie np. RS3?

WoW ograny, a co do eve boje się że raczej nie odnajdę się w tym świecie.

silkroad :smiley: