Gry na dłużej/oparta o social

Hej.
Od kiedy zacząłem grać w gry online, zawsze “marzyło” mi się znaleźć tytuł, w którym gra jest na tyle wymagająca (ale i przyjemna), że na dungeony/tamowanie czy inne kontenty potrzeba ludzi. Nie szukam gry z naciskiem na jedną z tych rzeczy, miło by było gdyby gra posiadała też solo kontent (by było co robić gdy nie ma nikogo do gry). Grałem w Wowa, L2 i praktycznie wszystkie starsze tytuły. Na B2P mnie aktualnie nie stać, P2W rażące w oczy także odpada. Grafika jest u mnie praktycznie zawsze na 1wszym miejscu, po co grać jeśli oko się męczy. Pójdzie praktycznie wszystko, sprzęt mam zeszłoroczny.

Archeage , a jak dostaniesz pod choinkę kasę to kup TESO :slight_smile:

a jakieś gry z dungeon finderem?

10 rusza Maplestory 2, gdzie po wiciu max lvl masz tak jakby 10 wejściówek na dunga w ciągu dnia (jest party Finder), a później to już co kto woli, łowienie rybek, kreacja wnętrz swojego domku, tworzenie outfitów, mining, world bossy. Coś jeszcze pewnie się znajdzie, gra skierowana do casuali.

Najbardziej socjalną grą mmorpg (moim zdaniem) jest… Guild Wars 2. Oprócz klasycznych dungeonów/raidów gdzie potrzeba party, jest TONA aktywności w świecie gry gdzie ludzi spotkasz od licha i trochę. A teraz najlepsze : biegniesz sobie mapką, patrzysz, zaczął się właśnie event, podchodzisz a tam z 20-30 graczy go robi. Wbijasz, wykonujesz event, bijesz wspólnie z nimi mobki, leczycie się nawzajem, dajecie buffy sobie, wskrzeszacie się itd, każdy na koniec dostaje swój loot za udział, a po evencie każdy biegnie w swoją stronę. I to wszystko bez składania/dołączania do party.

Dzięki temu ludzie są po prostu życzliwi i pomagają sobie. Nie zliczę ile razy pomagałem komuś mimo że nie musiałem - ot, przebiegam obok, o, ktoś bije się z 10 mobami i prawie pada… wbijam się w grupkę, pomagam mu ją zabić, on mi dziękuje, ja żartuję by uważał bo nastepnym razem może mnie nie być w okolicy, po czym wskakuję na mounta i uciekam w swoją stronę. I masę razy było też na odwrót że ktoś mi pomagał dobić np czempiona po czym jechał w swoją stronę.

Podstawka jest f2p, więc spokojnie wbijesz max lvl, zrobisz story, pobawisz się na początkowych fraktalach, porobisz dungeony, porobisz sobie meta-eventy na Orr, SW, czy Dry Top i wtedy zobaczysz czy gra ci się podoba, jak tak to gorąco polecam zakupić dodatki, z nimi gra jest 100x lepsza : więcej mapek, nowe story, mounty/glidery, elitarne specjalizacje nad którymi nie da się nie zachwycać i system masterek (takich jakby paragonów z diablo 3)

1lajk

Jesli masz dobrego kompa to polecam Guild Wars 2. Chyba najbardziej przystepna gra jesli chodzi o community.
Jednak do max detali przy sporej liczbie osob trzeba miec dobry procesor. Gra ostro siedzi na 1 rdzeniu.

Jedyna gra z socialem i najlepszym community to FF XIV

1lajk

Poczytaj sobie o The Elder Scrolls Online

Eve Online albo ArcheAge? Wszędzie tam gdzie dominuje zerg to powinieneś znaleźć całkiem rozbudowane community. Dołącz na discroda/tsa jakiegoś klanu i powinieneś dostać czego szukasz.
Nawet tutaj na forum funkcjonuje całkiem prężne community (a przynajmniej takie się wydaje) od Controversa grające w kilka gier, między innymi właśnie w AA.

Potwierdzam… W gw2 poprzez nieformalne party ludzie czesciej pomagaja tak po prostu. Co wiecej content meta czy sub meta nie zrobisz solo ale jest narzedzie looking for the group gdzie znalezienie party na dane aktywnosci to kwestia chwili. W razie zainteresowania sluze obszernymi opisami aspektow gry;

https://forum.mmorpg.org.pl/t/gw2-czy-ff-xiv/109237/6?u=majki83

Eve online