Guild Wars 2

Witam mam parę pytań dotyczących wyżej wymienionej gry. Po pierwsze czy opłaca się grać FTP czy na dłuższą metę będę musiał coś kupić? Po drugie jak wygląda balans w pvp i w ogóle jak wygląda pvp? Jak wygląda ilość graczy i jak wygląda ilość polskich graczy i community? I coś jeszcze ciekawego na temat tej gry? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i każdą pomoc. Z fartem wilku.

Hej
O grze/mechanikach tutaj najwiecej pisalem:
https://forum.mmorpg.org.pl/t/gw2-czy-ff-xiv/109237/6?u=majki83

Czy oplaca sie grac ftp - tak bo jest free :wink: co Cie jednak omija - mysle ze z 80% contentu gry
Najwazniejsze: dodatki daja elitarne specki ktore robia z danej klasy calkowicie inna sub klase np ranger w wersji f2p to typowy rang, z dodatkiem hot mozesz zmieniac go w celestial avatara/druida majace nowe skille leczace a w dodatku pof mozesz pochlonac dusze uzywanego zwierzecia otrzymujac skille charakterystyczne dla tego peta. Co wiece nie bedziesz mial raidow, uzywanie trading post mocno ograniczone, mapy f2p sa to mapy z roku powstania gry… Ladne ale dopiero w dodatkach gra pokazuje pazur np graficzny. Czy po wbiciu lvl cap nie bedziesz mogl rozwijac masterek czyli uniwersalnych skilli przypisanych do konta jak np szybowanie mounty itdJest tego masa… Musiec to nie musisz nic mozesz grac w f2p bezkonca ale po wbiciu lvl cap traci sie sporo.
Pvp to oddzielny tryb gdzie jak wchodzisz do lobby pvp to staty Ci sie maksuja i masz dostep do wszystkich skilli itd (bez dodatkow tylko skille f2p}). To co zmieniasz to bronie, runy, sigile i amulety oraz traity.
Co to daje? Ano to ze na pvpliczy sie czysty skill a nie armor.
Jak wyglada pvp… Bardzo dynamiczne, widowiskowe, z mega waznym rotowaniem po mapie, pozycjonowaniem sie i wymaga znajomosci praktyznie kazdej klasy. Balans jest w miare zachowany z pewnym ale… Od czasu do czasu tworcy robia balans patch i lubia w nim namieszac czasem bufujac jakas klase niumyslnie. Jednak generalnie jest zbalansowane na tyle na ile to mozliwe bo masz 9 klas i kazda ma minimum 3 buildy glowne co daje Ci 27 subklas (i kilkaset skilli) do zbalansowania :wink: ale ludzie graja wszystkim i buildy f2p nie odstaja.
Ilosc gracz… W pyte tak to odpisze… W gw2 nie ma spotu/mapy/eventu martwego. Wszedzie sa ludzie i jest z kim grac…
Co do community pl- nie wiem ile graczy nie wiem ile gildi ale na fb na zamknietej grupie guild wars 2 polska jest lista przyjaznych gildi pl dla nowych. Community w gw2 bardzo pomocne na tle innych mmo poza tym w gw2 masz system nieformalnego party wiec ludzie pomagaja nawet w drobnych eventach itd
Co do sceny pvp polskiej oficjalnue nie ma polskiej gildi stricte pvp ale jest masa Polakow w gildiach pvp miedzynarodowych i sa to czolowi gracze lub bardzo solidni (mijo flandre itd). Poza tym jest masa ludzi grajacych tylko pvp ktorych pve nie interesuje bo pvp w gw2 jest na prawde dobre (swgo czasu byla objeta formula esl).
Poza tym w gw2 masz tez mass pvp jakim jest world vs world vs world (3 serwery na siebie).
Nie wiem co Cie interesuje najbardziej w tej grze bo opisywac wszystko to zajelo by toksiazke. Mozemy rowniez spotkac sie w samej grze napisz tylko acc to Cie znajde.
Ja osobiscie teraz najwiecej gram wlasnie pvp ale oprocz to kazdy content mam ograny czy posiadam kazda klase zeby pokazac co i jak. Pozdr

Ps trailer zawodow raidowych zrobionych przez community (kamera in game)