Guru, dziękuje że jesteś

CHCIALEM CI PODZIEKOWAC GURU ZA TO, ZE MOGE SIE POSMIAC Z FANBOYOW WOJEN GILDI 2. CO JAKIS CZAS GURU WSTAWIA POST ZWIAZANY Z GW2 W KTORYM PROWOKUJE GRACZY WROC, IDIOTOW GRAJACYCH W TE GIERKE, A ONI TO ZA KAZDYM RAZEM LYKAJA JAK PELIKANY XDD SLEDZE STRONE ON 3 LAT I POD KAZDYM POSTEM Z GW WIDZE TAKIE PIECZENIE DUPSKA GRACZY WOJEN GILDI 2 ZE AZ ZACHCIEWA MI SIE ZYC XD
TE KOMENTY NA KURWA 300 SŁOW W KTORYCH LUDZIE PISZA ESEJE JAKIE TO GW NIE JEST ZAJEBISTE I WCALE NIE TRACI NA POPULARNOSCI ALE NAWET JEST NA SZCZYCIE XDDDD NO WIDAC Z OSTATNICH RAPORTOW NCSOFTU ZE NAWET LINEAGE 2 MA WIECEJ GRACZY NIZ TO BA, NAWET PIERDOLONA TIBIA MA WIECEJ GRACZY NIZ GW, NA TWITCHU GDZIES TAM KURWA NA DNIE OBOK MARIO MAKERA I FOOTBALL MENAGERA A INNE MAINSTREAMOWE GIERKI MMO PRZEBIJAJA JA O TYSIACE WIDZOW XD I TAKI GURU ROBI OGROMNIE ZYSKI DLA STRONY PISZAC TAKIE ARTYKULY BO DEBILE KLIKAJA I PLACZA W KOMENTARZACH ZEBY WYJEBAC GURU BO OBRAZIL ICH KOCHANA GIERKE A ONI SAMI SPRAWIAJA ZE DZIEKI NIEMU TA STRONA JEST TAK POPULARNA. ALE COZ ZYCIE POKAZALO ZE OD GRACZY GW2 NIE MOZNA WYMAGAC ZBYT WIELE MYSLENIA PEWNIE DLATEGO NCSOFT DODAJE JAKIES JUMPING PUZZLE ZEBY PELIKANY MOGLY SE POSKAKAC I ZEBY NIE BYLO ZA CIEZKO XD GURU JESZCZE RAZ DZIEKI, PRZYJME OD CIEBIE ALBO OD KOGOS INNEGO BANA Z RADOŚCIĄ, ALE CHCIALEM WYRAZIC MOJ PODZIW KU TWEJ OSOBIE. CIESZE SIE ZE UMIESZ WYKORZYSTYWAC GLUPOTE TYCH LUDZI KU DOBRU PORTALU. Pozdrawiam cieplutko.

7lajków

“Mamo! Zauważyłem jak działa reklama i dziennikarstwo!”

4lajki

Tibia?? Z tego co widze to ma 60 k ppl (moge sie mylić dane na szybko)
L2?? to to nie ma chyba nawet 15 k ppl

GW2 w 2018 zanotowało 3.25 - 3.3 mln kont (przykładowe źródło gw2efficiency)…
Także widzę nie tylko fascynujesz się guru ale i warsztat researchingowy widać po nim jak tysiące się nie odróżnia od miliona :]

Pytanie do Ciebie bo często się branzlujesz nad tym tematem - skoro gw2 to syf to czemu tak wiele czasu poświęcasz na pisanie o nim … dość debilne bo widać w statystykach twojego konta że przeważają w nim tematy o gw2 … to pytanie retoryczne było bo nigdzie nic ciekawego nie napisałeś :slight_smile:
Pozdrawiam

1lajk

GURU jest tutaj najbardziej barwną postacią, uzależniłem się od jego baitowych postów i ogólnie od tego portalu, mam nadzieje ze ten portal będzie trwał wiecznie bo bez niego zwariuje

Ten portal to mój drugi przyczułek
GURU KOCHAMY CIĘ

P.S.
Wczoraj na Twitchu był stream na oficjalnym kanale GW2 i oglądało go raptem 1000 osób, 1000! czaicie? to juz Remigiusz Maciaszek codziennie ma więcej na streamie xD widać ze zainteresowanie tą grą jest zerowe i nikt nawet o niej nie słyszał i nikt się GW2 nie interesuje

5lajków

image

Temat oflagowany, miłego bana typie za offtop xD

1lajk

Tak masz racje… Gra umarla a teraz wracaj do wowa ;)…
Skad tylko te 3.3mln aktywnych kont…:wink:
Sorry ale oficjalny stream nie ma zainteresowania kompletnie ale to w ogole nie ma przelozenia ingame ale ty tam twierdzisz inaczej wiec pewnie tak jest… Nie wazne ze nawet nie masz klienta gry :wink: nie wazne ze gra ma tendencje wzwyzkowa jezeli idzie o graczy… Wazne ze streama ktory nic nie wnosi oglada 1k ppl :wink:
Juz pewnie Sindrener ma wiecej ogladajacych niz guild chat ktory jest zwyklymm pierdu pierdu :wink:

Oficjalne cotygodniowe Streamy z For Honor, rzekomo martwej gry, gromadzą od kilku miesięcy kilka razy więcej ludzi. Może po prostu społeczność nie jest zbyt zaangażowana.

To te 3,3mln kont to w końcu zarejestrowane w tym roku, w ogóle czy aktywne?

Sam lubię GW2, choć nie trzyma mnie za długo, ale nie ważne czy gra by mi się podobała czy nie - pierwszy post tego tematu to taki potężny ból dupska, gdzie autor wreszcie znalazł kogoś, kto go poklepał po pleckach i szepnął “tak, tak, ja też nie lubię tej gierki”, i aż mu chyba zwieracze puściły z tych emocji - wnioskuję po Capsie.

Z tego co czytalem to dane z efficiency byly odnosnie kont na ktorych cos sie dzialo… Co wiecej nie doczytalem czy to kont ktore sa zarejestrowane na efficiency czy nie bo jezeli konta tam zarejestrowane to populacja moze byc znacznie wieksza gdyz sa ludzie ktorzy nie slyszeli o tej stronie albo nie umieja wygenerowac klucza api.

Edit. Tak sa to konta aktywne i liczba na poczatku roku to 3.3 mln (zrodla z 3 stron na kazdej wychodzi prawie ta sama liczba z wahaniem do 0.03 mln)

Po jaką cholere w ogóle karmicie tego trolla?
Po co będziecie na siłe tym ludziom tłumaczyć i szukać statystyk ile to graczy ma gw2, jeżeli gracie aktywnie w gw2 to sami widzicie ile osób biega, jak wyglądają kolejki na endgame itp.
Graczy jest czasami aż za dużo, każdy kto gra to to widzi.
I od kiedy niby twitch czy inne streamy stały się tak miarodajnym wyznacznikiem popularności gry? Co innego oglądać, a grać.

ŻRÓDŁO: “gw2efficiency” XDDD
DOBRY RESEARCH, A JAKIES OFICIALNE DANE OD NCSOFTU POTRAFISZ ZNALEZC? ( PODPOWIEM, JAKIS CZAS TEMU DAWALI STATYSTYKI ILE LUDZI GRA W ICH GRY I ILE DANA GRA ZARABIA). NO TAK ALE TWOJ WARSZTAT RESEARCHINGOWY JEST TAK DOBRY ZE PIERWSZY LINK Z GOOGLE CI WYSTARCZY XD SORY ALE NA RESZTE TWOICH BZDUR NIE CHCE MI SIE MARNOWAĆ CZASU BO JUZ PO POCZATKU WIDAC ZE MA SIE DOCZYNIENIA Z GRACZEM GW CZYLI DZBANEM. A I POLECAM SOBIE WIECZORKIEM JAKO LEKTURKA POCZYTAC O ROZNICACH MIEDZY AKTYWNYMI GRACZAMI A OGOLNA ILOSCIA ZAREJESTROWANYCH KONT.

1lajk

Właśnie nie wiem, czy warto się sugerować efficency, jeśli tam jako indywidualny użytkownik, liczony jest jeden klucz, bo kluczy można mieć kilka - sam mam trzy (z jakiegoś powodu). Chyba, że liczone jest konto, niezależnie ile ma kluczy przypisanych - wtedy ma to więcej sensu.

Jak masz pisać takie brednie to lepiej nic nie pisz, ok ? 15k to chyba na samych ruskich serverach. A gdzie Korea, Europa, Chiny, NA? Przede wszystkim gdzie prywatne servery, na których ludzie najczęściej grają? Przy starcie takich większych prywatnych projektów jak Gamecoast itp. online sięga 10k+, później stabilizuje się na poziomie 3-5k, a podobnych serverów jest setki. Gdyby zliczyć wszystkich graczy jednocześnie zalogowanych w Lineage 2 , to myślę, że 100-150k lekką ręką w godzinach wieczornych.

Jakieś tam pojęcie o zainteresowaniu tytułem daje Twitch. Obecnie
Lineage 2 ogląda 5.2k widzów
Tibię 1.5k
A GW2 786

Jak lubisz liczyć to możesz sobie pododawać:
Oficjalny online dla Ruskich i Europejskich serverów:
http://l2on.net/en/

Więc proszę Cię, nie strzelaj liczb z dupy. Równie dobrze mógłbyś paisać, że WOW umiera, bo ma online 10k xD

Dla normalnego człowieka to oczywiste. Na raportach z NC softu widać że L2 ze swoim obecnym modelem płatności zarabia dużo więcej niż GW2 i gra w to ogrom ludzi (oczywiście nie licząc prywatnych serverów bo one dla NC nie zarabiają) , no ale cóż XDDD

Dodajac klucze dodajesz do konta a nie tworzysz kolejne. Poza tym po zalogowaniu masz konto efficiency przypisane do acc gry (prawy gorny rog). A klucz api jest zawsze przypisany do konta co widac jak nie masz nawet konta na efficiency i wprowadzisz sam klucz to podaje acc z gry.
Czyli nie ma mozliwosci dublowania na efficiency kont z gw2:)

Niech ma i 500k to i tak daleko daleko do nawet 1kk

Efficiency to jak pisalem jedno ze zrodel a bylo brane pod uwage 3 niezalezne od siebie. Co do danych od an sa takie obecnie jak od blizza jezeli chodzi o ilosc aktywnych kont. I tj pisalem AKTYWNE KONTA czyli ze dokonani na nich zmian. Jezeli wiedzialbys jak dziala efficiency to bys debila z siebie nie robil… Podajesz w nim klucz generowany przez arena net wiec nie moga manipulowac a jedynie odczytac dane i dokonac analiz i statystyk na ich podstawie dlatego liczba 3.3 jest szacunkowa gdyz nie obejmuje kont niezarejestrowanych na tych stronach.
Czyli innymi slowy efficiency to narzedzie do odczytu danych generowanych przez an… Nadążasz? Btw skowo wg ciebie efficiency nie jest zrodlem info a twitch jest to jestes smiesznym czlowiekiem.

Mowimy o modelu platnosci i zarobkach czy ilosci playerow bo to co innego geniuszu. Ale z tego co pisales to chodzilo o ilosc ppl.

ale to o tym mówisz https://gw2efficiency.com ??

bo tu jest jakieś 170k kont i 1620k postaci

Ja wiem, że nie wszyscy z tego korzystają, ale jedyne informacje o 3 milionach to pomnożone liczby kont z reddita oraz tej strony przez 20 i wtedy wychodzi około 3,3 miliona w obu przypadkach. To jest według zasady 80/20/5, że 80% graczy sobie gra, 20% np. czyta fora, 5% aktywnie się udziela
Tylko to jest z czapy i idąc tym tokiem rozumowania w wowie mamy ponad 15 milionów aktywnych graczy według reddita lub około 10 milionów według ściągnięć najpopularniejszego addonu. Według reddita odpowiednio w bdo 1,6 miliona a w eso 3,2 miliona.
No nie wiem czy to dobra metoda, równie dobrze można wróżyć z fusów…

2lajki

Tak dokladnie i ma to potwierdzenie (gdyż sprawdzano i w tym okresie) w oficjalnym komentarzu cytuje:
“Guild Wars 2 has proven pretty resilient historically, with about 1.5 million monthly actives,” SuperData Research CEO Joost van Dreunen says. “Since it switched to free-to-play in late August, Guild Wars 2’s monthly active user base has doubled to 3.1 million (October 2015)."

Czy uważasz że baza graczy zmalała od października 2015 ? Każdy kto gra w tą grę od dłuższego czasu wyraźnie twierdzi że obecnie gra przeżywa drugą młodość i daje się wyraźnie odczuć spory napływ graczy…
Ja rozumiem że dopoki nie bedzie czarno na białym ze dnia 30 08 2018 w gw2 jest tyle i tyle aktywnych kont to nie przekona sie nikogo (i to samo jest w wowem … wszelkie podawane liczby są tez szacunkowe bo nie ma oficjalnego info) jednak skoro wszystkie dostępne źródła podają bardzo zbliżone dane oraz metodą dedukcji dochodzimy ze skoro 2015 bylo 3.1 (aktywnych jak zaznaczono) kont, ze da sie wyraznie odczuc ze populacja jest zwiekszona to z czapy jest twierdzenie ze z 3,1 miliona nastąpił regres. Tym bardziej potwierdza też szacunkową wiarygodność 80/20/5 … te cyfry tez sie nie wziely z nieba :slight_smile:
Pozdrawiam

Tak uwazam, bo termin jaki podales (pazdziernik 2015) to byla premiera HoTa, wiec nic dziwnego, że ludzi było dużo. Zawsze jest wiecej graczy przy premierze dodatku niz kilka miesiecy po nim, czy tez lat. Nawet na przykladzie WoWa mozna bylo zobaczyc jak liczba graczy spada wraz z kazdym dniem od premiery dodatku.