HearthStone temat ogólny

Witam, zakładam taki temat, aby pogadać o kartach, bohaterach, patchach no wiecie tak ogólnie jak to jest w temacie o LoLu.

Mój ulubiony bohater z 6 na 9 których odblokowałem to Anduin Wrynn - kapłan. Zwykle w mmo gram dpsami a tutaj wole leczyć, podwajać zycie i takie tam :) Gra warta swojej ceny 40 zł na allegro mimo że ja dostałem klucz ;p

Mi też się bardzo podoba, najlepiej gra mi się shamanem. Trochę boli to, iż nie można wymieniać się kartami z innymi graczami.

Prawda jest też taka ( mam klucz) że ta gra w porównaniu do Duel of champions to dno. Dlaczego ?

Gdzie tu jest taktyka.. po prostu wystawia się po kolei co leci bo nei dojść że bohatera nie da się ochronić ( nie licząc specjalnych kart) to jeszcze nie da się ich rozstawić w taki sposób, by np. żołnierze bronili jednostki strzelające.

Wszystko kontratakuje.

Sorki, ale z DoC nie ma szans się to mierzyć.

Bo w tej grze, w 99% przypadków nie trzeba uzywać mózgu

Nie mozna kart wymianiac ale mozna je niszczyć i kupować za pył karte jaką chcesz lepsze to niz wymienianie się. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem przez okres 5 lat ?

W cale nie jest to lepsze. Przy wymianach miałbyś większą styczność z innymi graczami. Ten pył też słaby, drogie żeby zrobić a jak zniszczysz to dostajesz "grosze".

Szczerze mam podobne zdanie do iveldiona niestety . Żeby nie "marka" bliza nikt by nie zwróciła na tą grę uwagi .

A będzie Wipe po betach?

Podobno już nie.

No to tak - Według mnie ta gra to DNO. Nie ma tam nic ciekawego... Wywalasz kartę jaką popadnie i co? I czekasz na efekt... Nie musisz myśleć... To naprawdę jest w sam raz dla dzieci, ponieważ nie potrzeba mózgu.

Gra była kierowana od samego początku do casual'i i nie kryto się z tym, on ma sprawiać przyjemność, rozegrać partie czy tez dwie, zrelaksować się i zająć się czymś innym. Jak zwykle nie którzy oczekiwali od gry Bóg wie czego i przez to są problemy a poza tym jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził. Na pewno bardzo duży wpływ na popularność miała marka jak i sam Blizzard a bez tego nie wiem czy osiągnęła by 1/4 tego co teraz. Jak dla mnie sprawia bardzo dużą przyjemność, nie wymaga ode mnie poświęcenia dużo czasu co jest na plus a zarazem wciąga aby grać partie za partia.

/edit
Cofam słowa

Grałem w DoC dla mnie duzo gorszy od HS. Interfejs mało przejrzysty i duzo łatwiej było mi pokapować zasady , robienie talii w HS niz DoC. Co nie zmienia faktu że HS i tak odniesie o wiele większy sukces niż DoC i inne bo jest bardziej popularny. Zobaczmy fakty : do DoC CB dostałem się bez problemu za darmo a do HS trzeba się trochę namęczyć aby się dostać albo wydać kasę.Wymienianie kart jest do d*py bo te najlepsze karty i tak kazdy trzymie więc jedynie szło by się wymieniać na te marne karty których jest sporo.

A ja powiem wam tak. Dostałem kluczyk i zagrałem. Jestem totalnym laikiem w temacie karcianek, a ta, Hearthstone bardzo mi się podoba. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Jak już wspomniałem jestem laikiem i można mnie nazwać casualem w grach karcianych. Bardzo przyjemna rozgrywka, animacje, polski dubbing (rządzi! :D), proste i przejrzyste zasady rozgrywki.

Wchodzę sobie dziennie tak z 2-3 razy rozegram max. 6 partyjek. Sprawia mi to ogromną przyjemność jak wygram, ale jak przegram, to nie ma żadnej spiny.

Mówicie, że wolicie DoC i MTG? Okej (nie grałem więc nie porównuje), ale nie mieszajcie z błotem Hearthstone, bo dla osób kochających uniwersum Warcrafta jest to wisienka na torcie.

Po ciężkim raidzie w WoW'ie idziesz sobie do karczmy, wylogowujesz się i odpalasz HS :) To jest ta cała magia. Ta gra ma sprawiać czysty fun, zero spiny, zero masterowania.

P2W? Może i tak, ale osobiście mi to nie przeszkadza. Robiąc dzienne questy jesteś w stanie codziennie wykupić sobie jedną paczkę z kartami.

Teraz trochę o samych graczach. Ostatnio zauważyłem, że przyznanie się do bycia CASUALEM względem jakiegoś MMO, to hańba...

Otóż nie. Wiem także, czemu nazywacie tą grę P2W. Bo najchętniej usiedlibyście o 6 rano, a o 22 mieli już mega talie wyfarmioną. Zastanówcie się do czego to zmierza.

Ocenę jaką mogę wystawić tej grze po przegraniu ok. 50h to 9/10

PS. HS sprawdza się super na nudnych wykładach, po ciężkim dniu na uczelni, czy rano po imprezie. No i ten dubbing :)

PS2. Czekam na hejt od HARDCORE graczy :)

Samuraj13 a wiesz co jest najlepsze? Haterzy, którzy plują się o HS, że mało ambitne, że mało w tym in depthu w końcu zobaczą iż ich znienawidzony karciankowy twór jakim jest HS, przerośnie ich ukochane DoC i MtG w wersji cyfrowej. Koniec końców Blizzard dał nam przejrzystą gre, pełną detali, fajnie skonstruowana graficznie i przy tym to nie jest taki moloch jak Magic, gdzie trza mieć taaaką głowę aby ogarnąc deck dla zaawansowanych. HS oferuje gre dla każdego, kto chce się rozluźnić. Krasnolud zapraszający nas aby wejść dalej , gdy księga się otwiera, wprowadza nas do karczmy, do świata gdzie możemy się rozluźnić a nie spinać. Owszem na tym produkcie wyrośnie wielka baza fanbojów, którzy będą się domagać robienia z HS'a esportu, ale obok tego będzie multum graczy, którzy do hearthstona przyjdą aby się rozluźnić. Mnie osobiście DoC znudził ze względu iż powyżej pewnego punktu elo, toczysz epickie bitwy, które wygrywają ci mający potężniejsze karty wydropione albo zakupione i tyle w tym strategii jest. HS , to propozycja dla każdego, kto chce sobie pyknąć w karcianke przy piwku i pośmiać się z dubbingu. Lubię grać Jainą, bo ma ładne piersi.

Perenir, dobrze prawisz kolego :) Sam klimat jaki wylewa się z tej gry przy jej odpaleniu już mnie powala, a dodatkowo supper dubbing i uniwersum warcrafta. To jest to!

PS. Na Blizz-con'nie 2013 będzie rozstawione stoisko dla Hearthstone dla pokazania gry oraz stanowisko numer dwa, większe, gdzie będzie rozgrywany turniej Hearthstone :)

PS2. Nie zapominajmy, że gra jest w fazie zamkniętej bety. Co się będzie działo, gdy dotrzemy do Full Release? Mam taką skromną nadzieję, że połączą ją z wow'em i wchodzenie do karczmy, będzie mogło skutkować zagraniem w HS :)

Samuraj13 dobry pomysł. Było by naprawdę extra gdyby można było wejść do HS prosto z wowa :) Budowałoby to jeszcze lepszy klimat :)

PS Mam nadzieję, że do premiery dodadzą DK i Monka :D

Dostałem klucz jakiś tydzień temu. Szczerze to nie mogłem w to uwierzyć, czekałem na to jak tylko ruszyła CBT. Oczywiście zainstalowałem, pograłem (a raczej suszyłem maniakalnie oczy przed monitorem) i stwierdziłem, że gra jest na prawdę porządna i bardzo dobra. Dubbing, animacje, kolorystyka, detale, bardzo przejrzysty interfejs sprawia za***iste wrażenie i na pewno przyciągnie masę graczy. Aczkolwiek sam HS jest dla casuali i raczej do pogrania 1h dziennie. Oczywiście można więcej, aczkolwiek nie trzeba.

Jak dla mnie brakuję czystego rankingu jaki występuję w DoC'u, w którego również pogrywam. Za to za***isty pomysł mieli z Areną. Mi się bardzo podoba :). Mimo to zgodzę się z przedmówcami, iż odnośnie taktyk i różnych kombinacji HS nie dorównuję DoC'owi. Ale kto wie co będzie jak wydadzą pełną wersję i jakieś dodatki ;)?

Jedno dla mnie jest pewne - HS nie jest nastawiony na ostrą grę i walkę o top miejsce w rankingu jak DoC. Aczkolwiek obie gry są bardzo dobre i każda znajdzie swoich fanów oraz hejterów, a rozwodzenie się nad tym, która jest lepsza pozostawmy dla ćwierćinteligentów (bez urazy dla nikogo z forumowiczów!).

Reasumując moją dość chaotyczną wypowiedź i nawiązując do głównej myśli tematu, Hearthstone jest bardzo dobrym tytułem, przyjemnie się w niego gra, ale po dłuższym graniu idzie się nim zrzygać :D

Coś mi się zdaje że niedługo będą tu walki Hearthstone vs. Inne karcianki, tak jak ma to miejsce z LoLem i Dotą. Oczywiście tak jak LoL jest mniej skomplikowany i bardziej dla casuali, tak Dota jest bardziej skomplikowana i wymaga już więcej skilla. Jak dla mnie Blizzard popełnił błąd robiąc Hearthstone p2w, zresztą jak inne karcianki, ale żeby płacić za granie meczy rankigowych to już przesada.

Hearthstone jest według mnei zbyt prosty i randomowy, żeby mógł być ciekawy, takie tam bezmyśne klikadło pokroju gierek przez przeglądarke. Jak ktoś grał w jakieś karcianki, to poczuje się jakby obrażano jego inteligencję. :P

Perenir - A wiesz dlaczego przerośnie? Ponieważ to BLIZZARD :).

Sama marka zapowiedziała sukces tej gry, gdyby nie był to blizzard hearstonem nikt by się tak nie interesował i nie wybił by się ani trochę... Jest to tak rozbudowane że mogło by być dodatkiem do WoW'a ponieważ niczego to nie wprowadza do świata karcianek.